Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За детската агресия  
АвторИлoнa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 13:29



Здравейте на всички! Синът ми ,който е в 8 клас, постояно се подлага на тормоз от страна на неговите съученици, и понеже е по-слаб физически не може да им се упре. Вече не желае да ходи на училище,иска да го преместя.Как да постъпя правилно? Дали наистина да го преместя в друго училище или да настоявам да опитва да се справи с положението,да не бяга от трудности?



Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано09.11.03 16:19



поговорете с у4ители, директор, родителите на децата и със самите деца, ако не разбират от дума ги нашлапайте калпазаните, 4е друг път да си държат юмру4етата дале4 от сина ти.
Давай кураж на сина си
!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Автор aндoнчo (интересен)
Публикувано09.11.03 17:40



еми щом не му се ходи повече на училище и не може да им се опре физически малко трудно ще му е сам да преодолее тоя проблем, не че е невъзможно ама с твоя помощ нещата ще станат най лесно, не бива да го оставяш сам да се преодолее подобен проблем, той за да не му се ходи на училище явно се е отказал или се чуства слаб в тая ситуация. Най добрия случай който може да стане е да се получи така че повече да не го закачат. Щом е 8ми клас не мисля че трябва да се гледа като на дете, и че има някакви си децки проблеми това са си малко пубертетски или тийнейджърски истирийки което му го правят. На мен също ми правиха някакъв тормоз когато бях 8ми клас и ми беше наистина много гадно някакви си идиоти които вобще не ме интересуват да ме бъзикат, и физически да ме потормозват от време на време в междучасията. То си води и до страх цялото това нещо , прави те и малко комплексиран ниско самочуствие и т.н. много е гадно това нещо доста добре го знам, след като завърших 8ми клас кандидатствах по диплома в едно по елитно училище и нещата се пооправиха, макар че и там в началото имах някви проблеми но от по различнмо естество по скоро псих. тормоз но и той се свърши след като споделих с майка си, казах и на класната, майка ми говори с класната и така се оправиха нещата.
Значи ти като родител можеш в частен разговор с класната да кажеш за какво става въпрос и тя да застави момчетата или техните родители с този тормоз да се спре, все пак синът ти отива на училище а не да търпи нервите на някакви пубертетчета, тия същите нямат право да се държат така и няма как да не спрат, нищо няма да им стане ако престанат даже може да ги накажат по някакъв начин (или да ги изключат) не на тях трябва да се дава предимство а на тия които искат да учат и не пречат никому, никаква толерантност към такива ако питаш мене.
Просто с един разговор с класната ( ако е нужно може с директорката) нещата от раз може да се пооправят , и сина ти да не се притеснява има си някакви човешки права в крайна сметка много по спокойно ще му е като не го закачат . На тези да не им обръща много голямо внимание и това е, да си общува и да си излиза с тия със които се държат приятелски и не се закачат.
Мисля че добре е направил че е споделил с тебе и също мисля че такива неща малко трудно се споделят ако не са станали нетърпими, знам го от личен опит.
За смяната на училището е малко по особено, зависи дали тоя осми клас го кара като основно образование в някое слабо училище или е бил прет в някоя гимназия след кандидастване след 7ми клас. Ако е първия случай така или иначе ще му предстои смяна на училище. Моя съвет е да се ориентирате към някое по котирано: може някой техникум или по добра гимназия. По принцип във по добрите училища тия инциденти са рядкост, там самите ученици са по сериозни и са влезли да учат а не да се закачат, и там понякога се случва да се обиждат и закачат но е рядко, а и нали ти казах как най бързо се разрешават проблемите само се казва на класната и готово. Освен това стане ли 10-12клас тия закачания съвсем отшумяват, самите ученици стават по разумни и улегнали. Значи може да обсъдите какво може да се напарви при сегашното положение, тия закачания да спрат да изкара в това у-ще 8 клас и после да кандидатства някъде, ако много иска да се маха от това у-ще и не иска да го посещава може да го преместиш, но според мене ще най добре да се опита да остане до края на 8 клас,а не да се мести в средата на годината. Все пак съобрази се с неговото мнение защото в случая то е важно.
Ако е бил прет в някоя гимназия след кандидастване след 7ми клас, и не му се остава там по добре ще е да се опита да остане отколкото да се мести, но ако толкова иска да се мести премести го.

На настоящия момент може да му кажеш на тия които се закачат или го тормозат да не им обръща особенно внимание, да ги гледа като недостойни неговото внимание, почнат ли нещо да го закачат да каже нещо от сорта на: аа оставете ме, не съм дошъл зареди вас тука, ще кажа на класната... колкото да го оставят иначе си правете това което трябава и успех !



Тема детската агресия не пада от небетонови [re: Илoнa]  
Автор arte ()
Публикувано09.11.03 22:28



Пишеш, че синът ти "се подлага" на агресия...какво е това което подлага...с какво предизвиква поведението на другите...агресията е ре_агиране...помогни му да рефлектира, а не да получи наготово решения и то механични; в следващото училище ще има подобни проблеми ако той самият "остане същия"...



Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано10.11.03 14:18



Андончо много хубави неща е написал.
Малките често се случава да са големи гаднярчета, но вземи мерки и сина ти да не се държи като жертва, защото точно такъв тип хора се избират за тормоз.
Прати го в школа по карате или нещо подобно. Там със сигурност пак ще яде бой, но и ще научи много за това как да бъде мъж, а не мамино детенце.



Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Авторoтpoвeн (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 10:58



Страхува ли се от съучиниците си или само го бият!?
Защо го бият-
1.Защото ги дразни-с какво ги дразни?
2.Защото е свикнал да го бият!
3.Защото когато някой негов "съученик" е ядосан си изкарва яда на него!
4.Защото няма приятели който да го защотят.Вие подбирали ли сте му приятелите?

otrowen@gbg.bg
Защото личното е Ценно и личното ни пази!



Тема Re: За детската агресиянови [re: lmBlack]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано12.11.03 11:01



ммм..., това за бойните изкуства едобра идея!



Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано12.11.03 11:14



О, при всички положения трябва да им надвие! Ако още отсега почне да подвива опашка, то кво ли ще стане по-нататък! Не знам точно защо го малтретират, но явно защото е по-различен с нещо от тях!
С КАКВО ???
Аз също препоръчвам спорт, особ. бойни изкуства! Хем ще му е интересно, хем ще заякне, хем ще им даде да се разберат! Мисля, че при всички положения е по-добре той да си излива яда върху съучениците си, с бой ако е нужно, отколкото да го насочва навътре!
А в случай, че училището не е добро, а той е по-интелигентен от останалите деца /не знам дали е така/, то следва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО преместване в по-добро такова. Познавам умни и добри деца, които в резултат на пребиваването си в неподходящо училище, с по-посредствени питомци, почват да прихващат лошото от тях и изостават!



Тема Re: За детската агресиянови [re: Lili_Лили]  
Авторriff-raff (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 11:33



да ве, много интелигнетен... и откъде ще дойде? сигурно от майка му?!
Я я виж и нея, и aндoнчo...
* "Синът ми ,който е в 8 клас, постояно се подлага на тормоз от страна на неговите съученици" - употреба на страдателен залог! (ама явно сина й сам се подлага на тормоз)
* упре - с 'у', моля ти се...

* "някакви си децки проблеми"

...
кой го знай и него къв е смотльо...
трябва да знаеш, че децата (ако може да се каже че в 8-ми клас са все още деца), въпреки привидната им жестокост, най-открито и без каквото и да е лицемерие показват справедливото си отношение към света...



Тема Re: За детската агресиянови [re: riff-raff]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано12.11.03 12:08



това, че майката е определен тип човек съвсем не означава, че синът й не може да е съвсем друг човек! Не говори глупости без да знаеш конкретните факти!
И децата също като възрастните могат да бъдат несправедливи!



Тема Re: За детската агресиянови [re: Lili_Лили]  
Авторriff-raff (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 12:14



ти пък все едно знаеш нещо конкретно...
нито майката познаваш, нито си от класа на сина й...

майката нема кво да го обсъжда с нас, ми да хидо при даскалицата и ако трябва да направят родитело-ученическа среща

знам само, че крушата не пада по-далече от дървото и че наш'то гардже най-хубаво



Тема Re: За детската агресиянови [re: riff-raff]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано12.11.03 12:39



"знам само, че крушата не пада по-далече от дървото и че наш'то гардже най-хубаво"
Това ти изказване ми доказа за сетен път колко си тъп!
Случайно да си учил в час по биология за наследственост и ИЗМЕНЧИВОСТ!?
Повечето от гениите на планетата са родени от съвсем негениални, даже посредствени хора! Това и на практика го знам, тъй като братовчед ми е едно такова дете, макар и родителите му хич да ги няма в интелектуално отношение!





Тема Re: За детската агресиянови [re: riff-raff]  
Авторraff-riff (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 12:54



мдаааам
всичко каза,
само не каза слабите и нелицеприятните за справедливите осмокласници от скалите ли да бъдат хвърляни или да се самоубиват, дори и ако имат добър правопис и не използват страдателен залог !



Тема бойй и т'ва е!нови [re: riff-raff]  
Авторkoпeлeтo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 13:49



Щом е Смотльо хайде да му хвърлим един бой.
Справедливото отношение кум света!-няма такова.Само бой,оцелява по-силния.Добре дошли в каменната ера!

Аз живея в света,този свят ще бъде Мой!



Тема Re: За детската агресиянови [re: raff-riff]  
Авторджaв джaв (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 13:53



Може ли упределение за "справедливост"?



Тема Re: За детската агресиянови [re: raff-riff]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано12.11.03 14:00



ей ти, алтернативния, кефиш ме много с това си изказване!
Боже, като се сетя аз каква бях в 8 клас - истинска въртележка от хормони!:)))
В 8 и 9 клас са най-опасни, разгонени и разлигавени! Мисля, че трябва да им се обръща много внимание точно тогава!
Що не си спомни оригиналът ти какъв е бил той в 8 клас!



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: koпeлeтo]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано12.11.03 14:07



1.Да, няма никаква справедливост, или поне на тази планета! Който иска - да яхва совалката и да я търси по другите:))))
2.Оцелява по-силния, но не физически, а финансово, роднински и връзкарски, психически - т.е. ако е достатъчно безочлив и безчувствен!
3.Така и не се разбра дали момчето е Смотльо!?



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: Lili_Лили]  
Автор oтpoвeн (цар на глупаци)
Публикувано12.11.03 14:20



Пак ме е подгонила шизофренията,разчетворих се!

В основата на силния е Слабия!
Ако няма слаби няма да има и силни...
Търпеливия е по-силен,затото всичко е временно...

посдрави от отровното копеле!

Когато няма с кого да се заяждаш и ти иде да се захапеш за задника от скука,захапи "оро"!


Тема Re: За детската агресиянови [re: Lili_Лили]  
Автор oтpoвeн (цар на глупаци)
Публикувано12.11.03 14:27



А отмъщението?

Поздвари и от джав джав-

Може да победиш 100-сто противника в неравна битка,но изтинският победител е този който може да победи сам себе си-Източни традиции.Това което е най-страшно и най-красиво е вътре в нас.

Когато няма с кого да се заяждаш и ти иде да се захапеш за задника от скука,захапи "оро"!


Тема Re: За детската агресиянови [re: джaв джaв]  
Авторбay-бay (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 14:29



питай riff-raff
той каза, че осмокласниците "без каквото и да е лицемерие показват справедливото си отношение към света"
та се питах след като така е напреднала генетиката дзли да не се постъпва и още по справедливо и хуманно
тези които изглеждат на някого "слаби" и "неприспособими" да ги затриват даже по отраничко още като ембриони
няма да ядат хляба и да дишат въздуха на силните я
нищо, че те може да са някой съвременен Бетовен или Байрон, а защо не Д.Дамянов или Хр. Фотев
здрави,железни хора и трябва на нацията размахващи лакти и юмруци



Тема Re: За детската агресиянови [re: бay-бay]  
Автор oтpoвeн (цар на глупаци)
Публикувано12.11.03 14:39



хи хи
аз бях джав джав,ами ти какво си?

Когато няма с кого да се заяждаш и ти иде да се захапеш за задника от скука,захапи "оро"!


Тема Re: За детската агресиянови [re: raff-riff]  
Авторriff-raff (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 11:55



казвам да се оправят както знаят и могат...
ако успеят, добре, ако не - значи не са успели в живота...
живота не е обещавал да бъде справедлив към никого и в това е неговата справедливост...



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: koпeлeтo]  
Авторriff-raff (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 12:13



не щом е смотльо...
това си е естествен природен механизъм...
за момчето съучениците му се явяват част от естествената му заобикаляща го среда. ако то може да се приспособи и да се оправи с нея продължава напред, ако не може - средата ще го промени както тя си знае.
'оцелява по-силния' или 'закона на джунглата' важи винаги и навсякъде, независимо дали става въпрос за растения, животни или хора - това е част от природния механизъм за развитие и усъвършенстване - природата не се грижи за определени видове, тя няма любимци. природата порсто създава биоразнообразие... нататък, чрез механизмите й (междувидови и вътревидови борби) всичко си идва на мястото



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: Lili_Лили]  
Авторriff-raff (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 12:19



трудно е да се определи къде минава границата...

дотолкова, доколкото с парите придобиваш власт и сила, границата се колебае някъде между "да го духат бедните" и "да го духат слабите"



Тема Re: За детската агресиянови [re: riff-raff]  
Авторraff-riff (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 12:32



тва "успели в живота" си го сложи
знаеш къде
или ако искаш разкажи със свои думи кво значи "успял" и "живот"
,оже поотделно или заедно
да не каеш после че те ограничавам
тези дето ти ги писах успели ли са или неуспели, м? и в кво са успели и неуспели



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: riff-raff]  
Автор oтpoвeн (цар на глупаци)
Публикувано13.11.03 12:54



Да си "силен" е изкуство...
Трябва да знаеш кога да отстъпиш или да се отмесиш от позицията си...
"Предпочитам да направя крачка назад,но не и да направя крачка напред-за нападение"-източни трдиции.

Много общо имаме с животните.Вътревидовите борби се наблюдават в стадни-много Животни събрани на едно място.Цеста е оцеляване!Аз и ти мисля,че не сме животни.В противен случай благодаря за конплимента.
Тази философия съм я изпробвал...Знаеш ли каво става Накрая?-оставаш Сам!
Мъдрия български народ казва-"Да си разбиеш главата в стената".

Слабото се превива и оцелява...
Силното губи силата си...


Когато няма с кого да се заяждаш и ти иде да се захапеш за задника от скука,захапи "оро"!


Тема Re: За детската агресиянови [re: raff-riff]  
Авторriff-raff (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 12:57



бау-бау, чудя се защо негодуваш...
може би защото несъзнателно не си доволен от живота си или нещо в него... това си е твое право, но ако не полагаш усилия да го промениш, всичко ще си остане постарому... никой няма да ти оправя живота, вместо теб (освен някой, който е загрижен или заинтересован). Това обче често е мечешка услуга, защото ако не са ти давали възможност да се учиш да се бориш с малките проблеми и са разчиствали пътя пред теб, вероятно впоследствие да не можеш да постигнеш сам това, което искаш и ще останеш посредствен, недоволен и негодуващ, който ще събира омразата си, докато не прелее и не я освободи под бог знае каква форма...

тези, които си ми ги писал са успяли да постигнат нещо, защото не са се отказвали и са били упорити и настоятелни..., въпреки условита в, които са били принудени да оцеляват



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: riff-raff]  
Авторraff-riff (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 13:09



имаш мноо поздрави от Природата брат ми
казА да ти кажа да се поозърташ малко
казА да ти кажа, че единствения закон който е създала, тва е "закона на Хармонията" и този за "джунглата"...................знаеш къде
казА също да ти кажа, че така както създава биоразнообразие точно по същия начин създава и хората разнообразни
и знае що ги е създала/тва, че ти не знаеш си е за теб/
едните по-чувствителни и не толкова приспособими и оцеляващи, други хитри тъпигьози с яки лакти и юмруци - оцеляващи и успяващи/според теб/
и още нещо казА
че на пръв поглед не се грижи за никого и няма любимци
само с една малка уговорка
създала е всичко според Закона си/вж. по горе/ и не дава да и се нарушава Хармонията, всяко нещо, което е сътворила си има своето предназначение/за балансец/
и гат и рушават хармонията си отмъщава на тез, коит я нарушават
ох как си отмъщава самооооооо
ама тя даже и не отмъщава ами сами ги кара да се наказват, със същите средства с които са "успявали", че да се научат веднъж за винаги да уважават всяко нещо под слънцето, което е сътворила
щото нъл се сещаш ако един ден останат само тези с юмруците, свикнали само да бият кво ша стане
ма то си става де, а ти се чудИ отде ти е дошло, оцелявай и успявай брат ми
казА също да те питам ти с кое си мислиш,че да те бий по него и тва е!



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: oтpoвeн]  
Авторriff-raff (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 13:29



ако постоянно правиш крачки за да отстъпваш някрая ще опреш с гръб в стената... и ако тогава не можеш да настъпиш, някой друг ще разбие главата ти в стената...

мислъта ми е, че трбява да можеш да отстъпваш, но трябва да можеш и да настъпваш... трябва да можеш да приемаш, но трябва да можеш и да отхвърляш...
всички тези са въпрос на избор... по изборът ти се определя (ако въобще е необходимо да се определя де) каква е личностната ти ценностна система (морала) и доколко си в състояние да я отстояваш

иначе не смятам себе си за нещо много по-различно от животно...
съществената ни разлика от тях е че сме развили умения много по-силно да променяме средата в която живеем...
в много случаи тези умения ни помгат да оцеляваме по-лесно и почти без усилия, но цената която плащаме е отдалечаване от естествената природа, излишен преразход на суровини, натрупване на вредни отпадъци като резултат от изкуствено създаваните високомолекулни съединения и много други...
и всичко това един ден ще се срути върху собствените ни глави



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: raff-riff]  
Авторriff-raff (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 13:54



нямам нищо против да живея в хармония с природата... аз всъщност така си живея...
не разбирам обаче защо всички смятате, че защитавам юмруците и лактите...

това че в 8-ми клас някои деца я изразяват по този начин, въобще не означва че силата се изразява единствено чрез юмруци и лакти

а хармонията е равновесно положение от всички действащи природни сили...
но поради непрестанно движение в което се намира вселената, се променят условията и факторите създаващи и поддържащи силите в определено отношение... това причинява дисбаланс и ново преразпределение в конфигурацията на действащите сили...

някои от тях са толкова малки, че не ги забелязваме,
други ни карат да се страхуваме...
върху едни сили сме в състояние да противодействаме, върху други - не...

всичко това е субективно и относително за всеки един от нас...

но такъв е живота - шарен... и добре че е така

такъв го приемам и му се радвам



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: riff-raff]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано13.11.03 14:30



Естественият подбор отдавна вече НЕ ДЕЙСТВА при Хомо сапиенса! Това е така, защото силните на деня, богатите, умните и т.н също така, както и слабите, глупавите и бедните, раждат "смотани" деца / гените имат свойството да си играят своите игрички :)))/. Последните обаче вместо да бъдат отсяти чрез естествения подбор, си пробиват път нагоре, но не сами разбира се, защото са смотани, а на гърба на мама и тати, които са се блъскали за тях
Та какво тогава значи да оцелее по-силния и по-приспособения???
Може би значи повече късмет!



Тема Re: За детската агресиянови [re: riff-raff]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано13.11.03 14:45



всички се бориме, ама често с вятърни мелници, което е една предварително обречена битка
Абе аз съм упорита и настоятелна, ама не съм постигнала кой знае какво, щото такива, на които са "им разчиствали пътя" като малки:))), и след това продължават да им го чистят А пък покрай чистенето "очистват" и бая свестни хора - за да направят път на "своите"



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: Lili_Лили]  
Авторriff-raff (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 15:31



какво се чудиш... при хората малко неща останаха естествени... почти всичко е изкуствено, ама затова самите ние сме си виновни... изкуственият подбор е вече нещо естествено... така че в крайна сметка няма защо да го делим на изкуствен и естествен, просто си имаме подбор, който рядко зависи от собственият ни избор... затова си имаме подбор, а не избор...

казах, че силата не се определя единствено от масата на мускулите... вече доста неща са изкуствени, та и силата придобива нови измерения... същото е и с приспособимостта... тя не е само способността да се "огъваш" според промяната на заобикалящата те среда... тя е също в начина по който насочваш и използваш силата с която разполагаш



Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано15.11.03 03:34



Няма никаква гаранция, че като се премести в друго училище няма да се появят същите проблеми. Проблема е сериозен понеже това ще е повлияе на психиката за цял живот. Ще се затвори в себе си. Ще стане затворен човек.

Както са казали останалите - говори се с класния ръководител за проблемите и той трябва да се заеме този проблем да бъде решен по някакъв начин.

Личен опит. Нищо повече.



Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Авторoбичaм (Нерегистриран)
Публикувано15.11.03 12:06







Тема Re: За детската агресиянови [re: riff-raff]  
Авторилoнa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 12:16



Искам да кажа някои неща на теб riff-raff:
1. Можеш ли само по правописа да разбереш какъв е човека срещу теб?
Е ,проблемът ми е в това че не съм българка и граматиката ми наистина куца.
2. Аз просто исках да знам какво мислете по вопроса,не съм принуждавала някой да си дава мнение.
3.Никога не съм казвала че мойто гардже е най-хубаво,както се сещаш даже предполагах той сам да се оправи със ситуацията.
4.Преди да напиша моя постинг бях говорила вече с класната,но това не даде кой знае какъв резултат.
И искрено се надявам ,че крушата наистина няма да падне далече от дървото.Аз съм доволна от това което постигнах в живота без да си проправям пътя с юмруци и лакти. Детето ми просто споделя с мен неговите проблеми и аз както загрижен родител ще опитам да му помогна ,без да помисли че в този живот все някой ще му решава проблемите.



Тема Re: За детската агресиянови [re: oбичaм]  
АвторИлoнa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 12:29



Благодаря на всички за участие!Просто исках да разбера че не сте безучастни към подобни проблеми и искрено се надявам че някога в този свят няма да ни се налага да действаме с помощта на силата. А детето ще го преместя в друго училище,защото не искам още отсега той да има психически проблеми.



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: riff-raff]  
Авторцeннoтo e! (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 13:12



Ценното е,това което имаш или това което нямаш?

Ако продължаваш да спориш,рискуваш да се обърмеш сам срещи собственната си ценостна система!-само предупреждавам!

Погледни последното си изречение:
"всичко това един ден ще се срути върху собствените ни глави"
Аз нямам идея зад която да стоя...
Аз само защитавам-с думи Слабите...
Да си най-великият,означава да служиш на Всички...

Откажи се...
Не казвай,не ми пиши не спори с мене...
Аз не притежавам идея,използвам твоята идея и ти показвам,че нямаш цел...
Пътуваш към състоянието на духа-"Просветление".Лесно е да оречеш всичко,трудното е да се отречеш от "себе си".



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: raff-riff]  
Авторoтpoвeн (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 13:16



Да,така е,но тук на думи не можеш да ме убедиш...



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: Lili_Лили]  
Авторoтpoвeн (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 13:20



Силните на деня,умните,богатите създават слаби бедни и глупави деца защото демонстрират,тъпчат,конплексират и тормозят децата си...



Тема Re: бойй и т'ва е!нови [re: riff-raff]  
Авторпpocвeтлeниe (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 13:25



Може с ли да има изкуствена идея...?

Пази идеите си...
Пази мечтите си...
Пази това което е то душа...
В противен случай ще станеш като мене.

Отровен до просветление!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.