Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: !!!!нови [re: publika]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 09:24



ех, виждам, че още от ранни зари подхващате любимата си тема за Lili. Не знам как така бързо успях да Ви влезна на всички под кожата:)))Живеем в демокрация и всеки може да говори каквото пожелае!!! Надявам се, всеобщото внимание към мен /не го желая и не ми липсва/ да не те е накарало да ревнуваш:))) А модератора вече почвам да го съжалявам! Надявам се, всички знаете, че той има фиктивни функции - просто такава му е ролята! Това още Гетсби го говореше, но кой да слуша! Защо се занимаваш с другите, обърни внимание на себе си, а ако имаш желание да помагаш на някого със съвети - прави го и не одумвай тези, дадени от другите, тъй като твойте едва ли са по-добри!



Тема Re: !!!!нови [re: Lili]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано14.10.03 09:42



...Добро утро, Lili !!!...
...когато човек, не иска сам да си помогне сам, и когато не вижда, че другите, независимо от начина(всеки контакт, всяка дума е някакъв Урок, стига да имаш желание да го видиш) се опитват да му помогнат....и Господ не може да му помогне....това не съм го измислила аз...;-)
...благодаря ти за съветите, Lili....спирам да се занимавам с теб и с такива като теб..., отивам да се занимавам с нещо по-добро......със себе си...

Вярвам в чудеса!


Тема Re: !!!!нови [re: Lili]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано14.10.03 09:52



....вярвам ти, че имаш проблем и ти съчувствам искрено...., щом сама казваш, че проблема е във високата самооценка...

Вярвам в чудеса!


Тема Re: !!!!нови [re: publika]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 10:03



вероятно знаеш, че първата крачка към решаването на един проблем е неговото признаване. Надявам се да намериш сили да го направиш:))) Стискам палци!!!



Тема Re: !!!!нови [re: publika]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 10:08



Има уроци, които не всеки може да преподава!"Учителите" трябва самите те да са ги усвоили:)))



Тема Re: !!!!нови [re: Lili]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано14.10.03 10:24



Лиле, ти наистина си уникален случай. Вместо да наричаш хората тапъци, а ти "с IQ като номера на ICQ", по добре се замисли, защо всички ги дразниш!!!
Може 1,2 , ама всички...помисли върху това.
Не може всички да съ тапаци, нали.
Спри да ни занимаваш с твоите комплекси, или ако е така, опитай се да приемеш съвет от другите.
Замисли се просто. Преди да отговаряш.
Вярно, тук е най-лесно, зад анонимността да обиждаш хората и да се правиш на такъв какъвто не си...но това не е решението. Успех



Тема Re: !!!!нови [re: Niky]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 10:36



Да..., виждам, че чувството за хумор тук е дефицит! Това Ви е основният проблем на всички!Погледни на нещата откъм веселата им страна, или искаш всички да роним сълзи и да сме сериозни??? Сериозните теми могат да се обсъждат и в по-игрив стил!!! Не виждам какво пречи??? Напротив, в реалния живот съм такава, каквото не съм, тук съм си съвсем истинска:)))Не е ли ясно това???



Тема Re: Хипохондриянови [re: Peacemaker]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано14.10.03 11:03



Среща се често като съпътстващ симптом при ендогенните депресии и шизофренията. По същество е форма на налудност, доколкото липсва съзнание за болест. Всички грешат, хипохондрикът е прав. /И в клуба има такива :-))/ Тоест почти невъзможно е да убедиш хипохондрик, че нищо му няма. Отношенията му с реалността се изграждат изцяло във фантазията.

Освен това е типична за шизоидните и оралните типове характер, които се формират под въздействието на травми през първата година и половина от живота. Липса на ласки, липса на нежност, липсва на докосване, на прегръдки, дундуркане, ранно отбиване от кърмата... И усещане за депресиращ телесен неуют вследствие на всичко това, ако приемем, че любовта има телесни измерения. И че всичко се е случило в период, когато детето почти не понася фрустрация. Тоя начален телесен неуют се трансформира по-късно във винаги проблемни отношения с тялото. Израз на едно от тях е хипохондрията.

ПП Сигурен съм, че освен хипохондрията има и друг проблем, почти не съм срещал човек, у когото тя да е изолирана като самостоятелно оплакване.



Тема Re: Хипохондриянови [re: Hoвaroдин]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано14.10.03 11:29



Гадноооо и много сериозно!

Кога трябва да си сигурен, 4е на детето ти няма да му липсват ласки, дундуркане и т.н.?! Имали някаква граница, как ще си сигурен, 4е е достатъ4но, но не и прекалено?! Хмм?!
Ами ако нямаш кърма и не можеш да дариш детето си с тази особена и много важна комуникация, усет или както искаш го нари4ай?!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: Хипохондриянови [re: Ginger.]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано14.10.03 11:42



Няма такова нещо като "прекалена любов" - винаги се вижда и усеща, когато отношенията с детето са афизични. Без да са необходими специфични правила. Освен това невинаги липсата на кърма води до последствия. Всяка такава нужда може да се компенсира с повече обич, така че да не се чувства застрашено. /Ако вземем предвид, че то възприема света най-вече с устата през тия месеци./ Виж, лошата кърма, която много често е израз на подсъзнателно двойнствени чувства, може да бъде много по-лоша...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.