Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: защо си чакал да се задълбочи?нови [re: Niky]  
Авторпaниkaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.03 00:04



Все едно ме описваш мене,и на мен от три дни започна всичко да ми бяга наляво,фотьойла под мен ми бяга,телевизора тръгва наляво,изведнъж всичко сякаш почва да плува във вода,но аз още онзи ден започнах медрина и бетасерка и си ограничих седенето пред компа по 2-3 часа дневно.Днес например нищо не ми бягаше пред погледа.Имай предвид че аз съм лежала 3 пъти в болница/отоневрология/заради този мениер със системи за оросяване.А иначе почти всяка пролет и есен получавам мениер и пия горните лекарства.УСПЕХ.



Тема Re: защо си чакал да се задълбочи?нови [re: пaниkaтa]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано18.09.03 09:50



Ами какво да ти кажа...егати прогреса. Всичко е от начина ни на живот май. Ако си близо до земята (а не на 18 -тия етаж), далече от всякакви лъчения (като в гората) ...съвсем друго е.
Уж си почиваш през отпуската, а после за няколко дни все едно не си излизал никога отпуска....То стана филосовски разговор
Ще се борим и двамата и това е. Ако аз постигна успех..ще споделя.
Всичко най най.



Тема Re: защо си чакал да се задълбочи?нови [re: Niky]  
Авторycмивka (Нерегистриран)
Публикувано18.09.03 22:40



и аз се боря със същите проблеми. Според вас мениеровия синдром на какво се дължи? С какви изследвания се доказва и от какъв специалист.
Възможно ли е това паническо разстройство да се предизвиква от чисто физически причини.



Тема Re: защо си чакал да се задълбочи?нови [re: ycмивka]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано19.09.03 09:16



На какво се дължи..незнам. Със сигурност компютрите помагат
Иначе за паническото разтройство..аз съм само потърпевш, но със 90% сигурен, че се дължи на физическите прояви.
Според мен е така...слаби нерви ...физически прояви...страх от проявите...паническо разтройство.
Така си го обяснявам аз.
Защото никога не ме е било страх от каквото и да е било...напротив.
Но както се чувстваш кофти и (донякъде) си го самовнушаваш...
Абе сложна работа е човека.
Хем много издържлив, хем много крехък



Тема Re: защо си чакал да се задълбочи?нови [re: ycмивka]  
Автор galaxy (непознат )
Публикувано19.09.03 12:26



Aз съм паниката.За мениеро-подобния синдром трябва да отидеш на ото-невролог, в Транспортна болница има много добри отоневролози.Също там има различни уреди за изследване на Мениера.Най често се получава при работа с компютър,силен стрес,нервно напрежение или възпаление на средно или вътрешно ухо.Получават се световъртеж,гадене,повръщане,загуба на равновесие,пищене,звънтене или шум в едното или двете уши.Само отоневролог ги лекува тези мениеро подобни синдроми. При мен специално паническите пристъпи започнаха със силен пристъп на мениер,когато си оправих мениера,отзвучаха и пристъпите на паника.От самата мисъл че може да ми стане лошо,и вече ме хващаше паниката.Желая ти успешно лечение.



Тема Re: защо си чакал да се задълбочи?нови [re: galaxy]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано19.09.03 13:07



Аз мисля, че точно това казах. От нервите - мениер - страх - разтройство.
Всичко е свързано.
Но лекарите (поне повечето) почват отзад напред - хапчета за психиката, за да излекуват паниката и страха...но като не оправят мениера (в случая)...
Успех на всички.
P.S. Мога да добавя, мениер се появява най-чести при чувствителни хора...
Затова, да не ви пука и гледайте с оптимизъм



Тема Re: защо си чакал да се задълбочи?нови [re: Niky]  
АвторGalaxy (Нерегистриран)
Публикувано19.09.03 15:19



Дааа,много си прав,по чувствителните страдат по често от мениер.На мен например ми е достатъчно някой да тресне вратата зад мен и да се стресна и започва световъртежа и гаденето веднага.Или мойте да надънят яко музика,веднага всичко ми се люшва и ми се сгажда,или дъщерята когато в опита си да ме целуне ми изцвърчи в ухото,все едно някой ме удря по главата.Абе уж живота се е удължил с модернизирането и новите технологии ,но май точно те ни докарват до такова състояние.



Тема Re: защо си чакал да се задълбочи?нови [re: Galaxy]  
Авторycмивka (Нерегистриран)
Публикувано19.09.03 16:55



Благодаря ви за информацията.Аз си мислех, че причината е само в начина ми на мислене или само психически. Опитвам да въздействам в тази посока, но няма особен ефект. Дадохте ми и друг поглед върху нещата - ще обърна внимание. Все пак друго е когато човек има с кого да сподели




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.