Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!  
АвторSmotla (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 21:25



Моля, някой ако може да ми каже какво да правя!
1- малко за мен...
тази година пак се провалих на изпита по английски в СУ. с 3,51 няма да ме приемат, това е ясно. Но и не мога да си намеря и работа, защото нямам опит в тези неща...само на 19 съм.Опитвам се да бъда смела но...
2- защо пиша тук...
родителите ми са разведени. Аз живея с майка си и родителите и. Точно за нея става дума. Преди се беше отчаяла нещо и само киснеше по чатовете < АЙСИКЮ и тука в клубовете на ДИР-а> и се занимаваше с проблемите на други хора, без да я интересува какво става вкъщи. Не и пукаше дали ходя на училище, яла ли съм, как съм, извела ли съм кучето и ... абе нищо. Сякаш спря да живее. Тогава живеехме с едно друго момиче, те работеха заедно. После се разделиха и се преместихме при баба ми и дядо ми, уж да ги гледаме, защото били стари. Ама не беше това. Сега те гледат Нас. Майка ми не работи, аз също, защото се надявах да вляза да уча. сега вече ще си намеря работа, за да се откъсна малко от тях. Парите все още не са проблем, в смисъл - не ви пиша заради това че тя не работи. Чувствам се виновна за това което стана сега, защото ... ами донесох вкъщи една игра, Диабло, и майка ми потъна в измисления свят на анимационните чудовища и не изплува. От половин година , че и повече само това прави - играе на диабло. Ляга да спи когато и се спи, става когато се наспи и почти не яде. Само играе ли играе. Когато убие някой особено лош демон се чувства както вие когато ви получите повишение или нещо подобно. Приема успеха си в анимационния свят като личен, житейски успех. Не излиза навън, не се вижда с хора. Казва че не и трябвали хора, не я заслужавали. Какви били тези приятели,ддето ги нямало когато и трябват и цъфвали на прага,когато имали проблеми?
ами хората така правят, това и казах. А и те не са телепати, да знаят че не е добре или че има нужда от нещо без тя да им се обади...
моля ви! какво да я правя?тя ще умре така, бавно се убива... не мога така вече!!!!
3 - отново за мен.
някой ден ще успея да осмисля жнещата, но от мен вкъщи се пазят много тайни. Мисля че всичките ми роднини - жени - от страна на баба ми са леко ненормални. Усещам как ставам като майка ми - не ме интересува нищо, мога да чета книги по цял ден и цяла нощ, разстройвам се все по - лесно и по- лесно. страх ме е да не стана като нея!
а и ... знам, че това е ужасно и се чувствам ВИНОВНА, НО НЕ ИСКАМ СЛЕД 5 или 10 години да трябва да се грижа за всички тях !!!!
НЕ ИСКАМ!

ИСКАМ ДА ИЗБяГАМ И ДА СЕ МАХНА И ДА НЕ СЪМ С ТЕЗИ ХОРА! да имам нормален живот, деца- живот и здраве и съпруг и семейство и да не се развеждам и да не страдам така.
обичам и майка си и баба си и дядо си и баща си, но искам да живея човешки!

какво да правя?!?



Тема добре, знам че съм егоист!!!нови [re: Smotla]  
Авторcмoтлa (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 21:56



знам го! обаче колкото и да се опитвам да търпя и да разбирам....




съжалявам



Тема Re: !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!нови [re: Smotla]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано31.07.03 22:29



Дълго е на вид, но не мога по- кратко пък и това е само едната страна на монетета. За да ти подам тази информация са твоите думи че си забелязала, че това което се е случило с майка ти, вече се случва и на теб....:

Човек трябва да се стреми да разбере истинският смисъл, характера и страшното значение на този вечен и ненарушим закон, който означава действие или по-точно причина, произвеждаща следствие. Както когато човек посее в земята жито и чак след време то изкласява, така причината и следствието не са едно до друго във времето.
СЪДБА - това са закони, неумолими и необходими. Никой живот не съществува изолирано, той е дете на всички преходни съществувания, баща на всички животи, следващи го в общата съвкупност, които съставляват непрекъснато и приемствено битие на индивида. Не съществуват неща като случай или случайност. Всяко събитие е свързано с преходната причина и произтичащо от него следствие. Всички мисли, постъпки и обстоятелства са причинно свързани с миналото и определят причинно бъдещето. Тъй като нашето незнание скрива от погледа ни и миналото и бъдещето, често ни се струва, че събитията изникват неочаквано от нищото, че са случайни, но това е само илюзия и се дължи изцяло само на нашето невежество. Човек трябва да разбере, че природните закони само създават условията, при които трябва да се извършват действията, без да преодолеят самите действия. И докато постъпките на човека в областта, в която ги извършва са напълно свободни извън тези рамки той е ограничен. Човек научава също, че условията властват над него и непрестанно съсипват изнурителните му усилия, когато не ги познава или познавайки ги се бори с тях. Но когато ги разбере, когато опознае посоките им, изчисли сбора на силите им те стават негови помагачи. ЖИВОТЪТ е постоянно складиране на знания - обобщаване на резултатите от нашия опит и преживявания. Законът за причината и следствието е в постоянно действие и ние жънем това, което сме посели, и това не е въпрос на наказание, а следствие. Знанието учи, че наказанието иде чрез грешките, а не поради тях. Човешката душа се уповава на своя опит през всичките фази на живота - тя минава от едно превъплъщение в друго, научава нови уроци и придобива мъдрост. Учението за духовната причина и следствие, обосновано с великата истина, съобразно Закона гласи, че всеки човек е господар на собствената си съдба, свой съдия, благодетел и палач. Всяка мисъл, дума и действие имат своето следствие в бъдещия живот или съществуването на човека като награда или наказание, неизбежен резултат от великия закон за причината и следствието. Сегашните ни мисли формират утрешният ни характер, а сегашните действия и постъпки са утрешните ни случки.
При новото раждане действието на закона е придружено от известни условия и се влияе от две общи правила:
1. Силата и характера на преобладаващите желания, стремежи и копнежи на индивида.
2. Влиянието на духа, който въздейства върху превъплъщаващата се душа и я насочва към подходящи условия в новото си раждане.
Тези противоречиви влияния действат през целия живот. Душата се стреми да продължи пътя си от миналия живот и търси обстоятелства, при които ще изрази свободно своята личност. Едновременно с това духът в душата иска да коригира известни обстоятелства от миналия живот, за да изпъкнат други области от нейното естество, които са били потулени или недоразвити. В известна степен тя влияе върху избора. Който копнее за материалното богатство, ще избира обстоятелства и условия за раждане удовлетворяващи този стремеж. Но духът знаейки, че душата е пренебрегнала закона за благостта, ще я въвлече в обстоятелства, които ще донесат страдания на човека, за да може той въпреки или може би точно заради богатството да развие тази страна на своето естество.
Влиянието на духа винаги противодейства на аморалните пожелания и често са необходими няколко превъплъщения, за да може духът да въздейства по-пълно върху душата. Много от внезапните удари, които се стоварват върху човека са резултат от усилията на външния принцип за него, който упътва човека към по-духовен живот. Когато низките пориви отклоняват индивида от правия път, духът внезапно пробужда самосъзнанието чрез прелом или нещастие, но то не е наказание, а акт на благост. Духът е част от човека, а не външна сила, въпреки, че има божествен произход. Такъв удар не е израз на справедлив гняв, отмъщение или нетърпение от страна на духа, а грижи към невръстно създание. Но неведущите роптаят и се опитват да се борят срещу напътствията на духа и си навличат нови неприятности. Ние сме склонни да отблъскваме външните влияния и ограничения, но ако схванем, че тази сила е част от самите нас, ще погледнем по друг начин на живота. Когато следваме съдбата си тя ни води, когато й се противим - тя ни влачи.
Ако проумеем житейската си перспектива и ако можем да схванем тази истина ще посрещаме по-хладнокръвно неприятните инциденти. Няма значение колко големи са нашите страдания, ние ще се подчиним на духа и той ще ни направлява стъпка по стъпка, като ни дава мир и сила. Лицето, заставено да ни навреди може да не желае нашето зло и да бъде невинно, но ние сме поставени в условия, които ще ни накарат да чувстваме болка от действията на това лице. Но целта отново е само нашето добро и по силата на закона за причината и следствието. Но щом достигнем състоянието да схванем истината, тези уроци ще бъдат вече непотребни и тъй като тяхната необходимост ще изчезне, законът допуска да избегнем това, което при други обстоятелства би ни донесло страдания.
Ние постоянно сме свързани с живота на други, било за страдание, било за щастие. За да избегнем действието на този закон, трябва да осъзнаем истината. Нека избягваме омразата, злобата, завистта, гнева и неприязънта към другите. За да преуспеем трябва да бъдем благи, да избягваме чувството на отмъщение. Нека живеем, носейки своето бреме достойно, като се доверяваме на ръководството на духа и разчитаме на помощта на върховния разум....
Питаш какво да правиш-живей човешки, въпреки всичко...падаш, ставаш, събираш сили и наново-това е живота. Ти можеш ако желаеш да прекратиш тази наследствена поредица от еднакви наследствени случки, ако не напълно поне голяма част от нея....ще ти трябва Любов и ти трябва да е намериши в себе си ако искаш да успееш.
Желая ти успех

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!нови [re: Smotla]  
Автор webname ()
Публикувано31.07.03 22:48



Здравей.Значи това че няма да учиш в университет по никакъв начин не трябва да те кара да мислиш, че няма да се реализираш, няма да имаш професия и прочие.Работа можеш да си намериш и не е задължително да е продавачка или сервитьорка някъде защото си "нямала образование"- факт е че имаш компютър нали- има толкова нови възможности, които могат да се открият пред теб като се започне от програмиране, преводи и дизайн, та се стигне до админинистриране на онлайн магазини...
По повод точка трета- препоръката от моя страна- калкото се може повече постарай се да се оттърсаш от връзката си с майката ти- ти си имаш собствен живот, и ако не мислиш за него никой няма да мисли за теб- това не бива да ме разбираш погрешно... не ти казвам зарежи я, просто.. Помогни на себе си, за да можеш да и помогнеш и на нея след това.

Редактирано от webname на 31.07.03 23:46.



Тема Re: !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!нови [re: webname]  
Авторgaden (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 00:25



без образование можеш да се реализираш само в някоя 'гаражна' фирма с осигуровки за 50лв.

това че имаш РС нищо не значи - ако нямаш акъл да изкараш едни изпити, надали ще станеш програмист с комерсиална стойност, най-много драскач на Visual Basic. светът е пълен с необразовани хора с РС които се чудят какво да правят.

хехе преводи... иска се езикова култура и познаване на езика, за да си кадърен преводач, а не компютър! това не е работа за 'безработни без квалификация.

най-много модератор на клуб да стане :)

дипломата дава ценз който ще те въведе в средата на хора с подобен ценз, оттам става обмяна на опит, съвместна работа по проблеми и т.н. и оттам идва опита.

другото е кръжок и ТНТМ.



Тема Re: !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!нови [re: gaden]  
Автор webname ()
Публикувано01.08.03 05:38



"светът е пълен с необразовани хора с РС които се чудят какво да правят."-ти навярно си един от тях!!!
голямо мнение си изказал...много знаещи имало- аз нямам тапия от ВУЗ, а знаеш ли колко ми е хонорара?не желая да се започват глупави спорове но надали за година можеш да вземеш колкото аз за проект отнемащ 2 седмици от времето ми в работа... престани да забиваш момичето и тъй като знам, че ще се започне спора- има го e-mail в профила- пиши ми ако има да ми кажеш нещо... гаражна фирма... не бъркай твоята действителност с тази на другите

Редактирано от webname на 01.08.03 05:44.



Тема !!!нови [re: webname]  
Авторsmotla (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 06:03



blagodarq ti



Тема mnogo blagodarqнови [re: ПЪTниk]  
Авторsmotla (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 06:04



много ти благодаря, ще се опитам да те послушам!



Тема не си правнови [re: gaden]  
Авторcмoтлa (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 06:06



и аз познавам такива хора, дето хонорара им...

ама е трудно да се започне. докато пробиеш е много трудно..
все пак не си прав



Тема Re: !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!нови [re: Smotla]  
Автор ()
Публикувано01.08.03 09:49



Намери си работа. Това първо. Не се отчайвай заради университета. Кани твои приятели вкъщи. Опитай да вкараш майка ти в разговор с тях. Взимай я понякога със себе си навън. Имам чувството, че всичко това се е случило, защото тя не общува с хора, различни от теб, баба ти, дядо ти.
Опитай се да я въвлечеш в компанията си. За да види, че има и друг свят.
Ако си намериш работа с добро заплащане можеш да си вземеш квартира. Ако майка ти има за кого да се грижи, тя ще се организира. Ще се съвземе.
Не я кори. Тя не е луда. Не полудява.

Acropolis adieu



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.