Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: мило момиче -нови [re: ceлянинът]  
Авторgaden (Нерегистриран)
Публикувано03.08.03 22:35



Браво, и аз исках да кажа нещо такова... така е.
Учи мило дете Смотла, докато си младо. Ако сега на 19 години постъпваш така зряло по тези въпроси, на 29 ще си изпреварила всички.

И само един съвет... Цяла западна европа говори английски по-добре от завършилите СУ, без да имат дипломи за филолози... Езикът сам по себе си е важен, но дипломата за език не дава някаква добра перспектива за работа, освен преводач или учител, която в България е зле платена...



Тема :/нови [re: пиpaня]  
Авторsmotla (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 00:27



благодаря ти за съвета, но няма да стане - тя само като подуши лекар ще изчезне и ще се почувства предадена и т.н. неща. знаеш - като не си пиеш хапчетата и забравиш че си болен и то ще ти мине.Това е разпространена заблуда.



Тема Re: мило момиче -нови [re: gaden]  
Авторcмoтлa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 00:33



мерси, аз искам да уча, в това спор няма.
искам обае само да не е толкова сиво около мен, като отровено с петрол море е , безжизнено. понякога си мисля че виждам светлина- в края на краищата - прави сте - работа има, и има какво да се учи .но това е само когато си карам колелото нанякъде - към последното интервю за работа да речем, или дори на връщане. като се прибера и видя нещата у нас отново и ми става криво.
давате ми надежда обаче, благодаря ви на всички!



Тема Re: не става.нови [re: cмoтлa]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано04.08.03 01:25



Здравей пак. Прочетох всичко, което си писала и към другите. Чудя се колко ли стари и толкова загубени ли са баба ти и дядо ти, че не са обявили война до сега. Много време е това за търпене. Според мен. Направо не знам какво да ти кажа. Толкова неща зависят от вече изградените помежду ви отношения, че тепърва да се променят може да няма никакъв ефект... или пък съвсем, окончателно да отчужди майка ти. На мен лично гневът, рязката смяна в отношението, категоричността и непреклонността винаги са ми вършели работа. Когато избор няма и трябва да се действа - открита война. Отначало такива моменти са нормално нещо - вглъбяване, усамотяване, премисляне, тъга. Но допуснат ли близките да се превърне в постоянство и безвремие, просто никоя съпротива няма смисъл, може да е късно да използваш гнева си. Виж, така както си се представям какво бих направила на твое място, мисля, че първо бих атакувала дядо ти и баба ти. Да се държат сухо, да не нападат, да не мърморят, да не обвиняват, но да покажат отчуждение. Как ще осъзнае майка ти, че нещо се е променило, ако не й покажете? За нея вероятно ситуацията си изглежда нормална. Отделно и задължително ще се посъветвам с лекар, за да прецени той към какъв точно специалист да се обърна и ще отида да говоря и там. Намери човек, който поне да те посъветва как да се държите у дома, как да се отнасяте с жената, такива неща. Аз не вярвам в илачи, вярвам в живата човешка намеса, но колкото и да е трудно да се признае, че за някои проблеми близките не са достатъчно лекарство, понякога е точно така. И трябва помощ отвън. Отиди да питаш някого. За съжаление не познавам лично специалисти, за да ти посоча. Но ползвам една частна поликлиника, все на свестни хора съм попадала там, доколкото знам, имат и психолог към тях, мога да питам той що за човек и специалист е, елементарно е да отидеш, поне да се посъветваш. Познавам един психиатър, но самият факт, че работи в Курило, ме ужасява, не искам да мисля, че майка ти е вече толкова болна, че да има нужда от човек от там. Не бива да се закопаваш и ти, само това мога да ти кажа категорично и сигурно. Смятам, че е важно. Важно за теб. Винаги другите имат значение, но отговорността за тях не носиш ти. Извинявай, ако се случи на някой от моите хора, ще се хвърля с рогата напред, но така за друг човек... просто не знам какво да измисля...

"Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват."



Тема pravilno, naistinaнови [re: Бeзcъннa]  
Авторsmotla (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 12:27



no na men mi e malko trudno da poviarvam che edno otchujdavane vkushti ili kakvoto i da bilo neshto moje da promeni neshtata, v smisal - tia samo oshte poveche shte se tormozi



Тема Re: pravilno, naistinaнови [re: smotla]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано04.08.03 12:32



Ми чакайте тогава да се самоубие от отчаяние и самота!
Как ще разбере, че ви е грижа, ако не правите нищо?! Това, че я мислиш и трепериш, не значи, че тя го знае.

Извинявай. Ти си малка, не си виновна. Просто... Знам, че хора търсят майка ти. Като начало я убеди да вдига телефона.

"Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват."



Тема mai ne postupih kakto triabvaнови [re: Бeзcъннa]  
Авторsmotla (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 12:39



ниакой може да се сети за кого става дума, а , нашите, надушат ли че съм занимала толкова много хора с това публично ще ми се стъжни страшно.
благодаря много за съветите, но май ще е по- добре да се оправям сама.
прекратявам тази тема и ще помоля администраторите да я изтрият.



Тема постъпила си точно както трябва -нови [re: smotla]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано04.08.03 13:40



когато имаш проблем - да се опреш на други хора, да попиташ... а пък тук хората са добронамерени - за всеки случай - мейлът ми е в профила - пък сега - не, но есента може и с нещо да се помогне - за работа, знае ли човек...
а иначе пиша в 40-50, там са сериозни хора...

пък вашите няма да надушат...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: mai ne postupih kakto triabvaнови [re: smotla]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано04.08.03 13:46



За темата - винаги можеш да отричаш кой кой е. Една тема няма кой знае какво значение, някакви думи са само това. Нищо лошо не си направила. Но при специалист отиди. Ако се притесняваш да си сама, може някоя леля да помолиш от роднините за помощ или някоя приятелка на майка ти, но отиди, просто се посъветвай, ок?
Всичко хубаво ти желая. Тия неща се оправят, вярвай ми.

"Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват."



Тема както трябва -може би, но...нови [re: ceлянинът]  
Авторsmotla (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 14:01



съмнявам се. благодаря ти много




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.