Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!нови [re: Smotla]  
Автор valenty (ентусиаст)
Публикувано01.08.03 10:17



здравей ,казваш че тази година си се провалила на изпита.....а и проблемите около теб не са малко....незнам дали ще помогне но щом парите не са проблем започни още от сега да се подготвяш за изпита не се отчайвай толкова си млада учи не само защото трябва да влезеш във СУ-то а за да натрупаш наистина тези знания за да можеш да се чувстваш пълноценнен човек....казваш че обичаш майка си и това е страхотно не мисли как някога ще трябва да се грижиш за нея а мисли за настоящето ви положение опитай се да я ангажираш с твойте изпити да и покажеш че ти в момента имаш нужда от нейната помощ например използвайте рс-то за усъвършенстване на езика...
опитай се да заздравиш връзката си с твоите роднини но внимавай пази себе си остави си време за твойте лични неща трудно се балансира в тази ситуация но ако сега се откажеш после поже да стане и по-трудноЖелая те успех



Тема Re: !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!нови [re: Smotla]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано01.08.03 10:52



Здравей! Първо за университета - докато опитваш, шанс имаш, така че и догодина опитай пак. Няма защо да се комплексираш, че видиш ли, съучениците ти учат сега висше, а ти изоставаш. Примерно де. Ще се подготвиш по-добре за следващия път и това е. Много хора кандидатстват по няколко пъти, преди да влязат да учат някъде и ако така се получава и с теб, не бива да е нещо, което да те подтиска. Като те чета, виждам, че по-важно за теб е какво става в къщи... Виж, родителите изживяват кризи както всички хора, нормално е. Бих могла да кажа, че лично моята майка е все в криза откакто я познавам. Но на мен не ми пречи и смятам, че ти също ще можеш да се нагодиш. Игрите са някакъв вид хипноза, поне според мен. Послушай уф-ка, просто я измъквай нанякъде, няма значение къде и защо, просто време да минава встрани от компютъра. Мисля, че и такава страст минава, както всяка друга. Тъжно е, че се е усамотила така, но не се концентрирай единствено върху нея, понякога човек има желание да спаси целия свят, но дори и за един човек от тоя свят не му е възможно да го направи. Ти не си виновна, че си дала на майка си играта, тя щеше да намери друго, в което да се скрие. Нямаше да ти е по-добре, ако беше започнала да пие или да не се прибира, нали? И ти не може да си отговорна за това. Пиша ти знаеш ли защо? Последните ти думи много, ама много ме притесняват. Не бива да бягаш!!! Аз имам три по-малки сестри и общо взето (както и до днес си мисля) - леко луда майка:-)). Едната ми сестра избяга с гаджето си и роди на 16. Никога няма да повярвам, че го направи от любов, беше си чисто бягство. Не е щастлива и загуби много повече, отколкото ако беше останала. Поне според мен. Човек трябва да мисли за себе си не като отрицание на някой друг. Да, родителят е един вид мерило за къде си ти в света, съпоставяш нея със себе си, естествено е, неизбежно, закономерно. Но има и други хора, и други ситуации, както има и по-добри варианти, така има и по-лоши. Ти трябва да свикнеш с твоя и да гледаш на живота си като на нещо отделно. Винаги ще си обвързана със семейството, но самата ти какво ще направиш от живота си не трябва да зависи от тях. Дано ме разбираш. Мисля, че ще се оправиш с всичко, намери си работа, почувствай се полезна и ще се уравновесиш. А това, че можело да заприличаш на нея е естествен страх, но е глупаво. Не мисля, че става дума за ненормалност, а за криза. И както тя е в криза за себе си, така и ти. Нито е заразно, нито е трагично. Тя има труден момент - изживява го. Ти имаш такъв момент сега и го изживяваш също. Хора, абсолютно необвързани с вас двете, биха се чувствали по идентичен начин, ако им е тежко, така че връзката помежду ви не е основание да се страхуваш, че едва ли не така ще си останеш. Като си намериш работа, ще ти проблесне. Млада си, свободна си, може да нямаш кой знае какви познания, за да печелиш добре, но каквато и да било работа осигурява нов кръг познати, нови контакти и човек се вписва в друга среда, извън дома си. Отдай се на лентяйство, мисли си колкото и каквото искаш, но не прекалявай, че ще задълбаеш много в проблема. А той не е нещо невиждано и непреживуемо (ама че дума измислих:-))). Нещата си вървят, а ти все ще намериш как да ги подбутнеш в друга посока. Определението за "човешки" никой още не го е дал, за мен то означава да се нагодиш така, че да си минимално обвързана със спасяване на други хора. Леко встрани от роднините, когато е нужно - до тях, но най-вече - със себе си.

Ще се оправиш!

"Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват."



Тема "Тя не е луда. Не полудява."нови [re: yф]  
Авторммм (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 18:30



Знаеш ли за кого става въпрос?



Тема Re: !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!нови [re: webname]  
Авторgaden (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 20:59



"не желая да се започват глупави спорове но надали за година можеш да вземеш колкото аз за проект отнемащ 2 седмици от времето ми в работа... "

личи си колко си потиснат след като без да ме познаваш, без да знаеш каква ми е работата и къде се намирам си правиш прибързани заключения - характерно за комплексирани среднисти, които се успокояват с мисълта "взимам повече от висшистите". липсата на образование не пречи да се изкарват пари - за това никой не спори! парите и реализацията са две различни неща. без диплома не можеш да практикуваш нормално професията си в професионална организация - никоя уважаваща себе си фирма не взима среднисти на места за висшисти, това в белите страни е забранено, освен някоя гаражна фирма, или твоята лична. камо ли някакво издигане в йерархията - нали затова са среднистите, за да вършат помощната работа, за която не е нужно образование! не заблуждавай хората че висшето не е нужно. всеки, който може, го завършва, а който не може говори като теб.





Тема Re: !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!нови [re: Smotla]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано01.08.03 21:21



Първо си мислех да ти пиша да се спасяваш по единично , но знам , че не е добре. Човек не живее сам , не се издържа. Макар да не избираме роднините , те си остават наши и това което ти остава е да им помогнеш колкото сили имаш.
Уф е права . Измъкни майка си, срещай я с хора, кани твои познати и приятели, нейни стари приятелки, а когато сте сами и мърмори ( жените знам го умеят това ), но не я упреквай, по-скоро я карай да прави нещо.
Убеди я да започен някаква работа, без значение дали и доставя удоволствие или не. После може да си намери по-добра, важното е да е сред хора, да има движение около нея.
За теб- намери си работа , която да не те ангажира на 100%, за да имаш свободно време да се подготвиш по-добре за другата година. Ако е свързана по някакъв начин с това, което искаш да учиш е най-добре. Работа има бол, проблема е , че пари няма, но не това е най важно , по-важни са целите.
Успех!



Тема Re: не си правнови [re: cмoтлa]  
Авторgaden (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 21:47



ма то и аз знам такива, българия е пълна с такива дето 'взимат' а са без основно.

а като не съм прав какво си се разхленчила за СУ? майната му на висшето тогава :)

аз понеже мога да уча, си го изкарах без проблеми - мина се и замина като 4 дена.

а тия дето не могат нито да влязат, а като влязат учат по 10 години са ми ясни - некадърие, мързел, липса на воля, на акъл, на мотивация... ама после - 'не било нужно', 'взимали повече пари'... хехе изключения има, но винаги ще скачат като попарени като им се кажат някои неща, а в началото ще размахват метлата.

АКО НАИСТИНА БЯХА С НЯКАКВИ СПОСОБНОСТИ, НЯМАШЕ ДА ИМАТ ПРОБЛЕМИ С ОБРАЗОВАНИЕТО. РАБОТАТА НА ПРОФЕСИОНАЛИСТА Е ДАЛЕЧ ПО-ТРУДНА ОТ ЕДНА ПОДГОТОВКА ЗА ИЗПИТ.

моят съвет - пробвай докато влезеш, не е трудно :))



Тема Re: не си правнови [re: gaden]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано01.08.03 22:07



Как ще се вземе един изпит е въпрос на моментно състояние, а всеки има слаби моменти. Колкото повече изпити вземеш , толкова по-добре се научаваш да се справяш с тези слаби моменти.



Тема Re: не си правнови [re: lmBlack]  
Авторgaden (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 22:41



Именно! Студентите се учат да взимат изпити, това е умението да комуникираш, да издържаш на стрес, да различаваш кое е наистина важно за учене и кое е пълнеж, един вид естествен подбор. Какво е един тривиален изпит пред един истински проект, пред някоя критична ситуация на работа изискваща бързи и верни решения, пред даване на професионално становище от което зависи живот, съдби или много пари, това да можеш да предлагаш решения на проблеми... Изпитите са една детска играчка!

А парите нямат нищо общо! Пари се изкарват и с проституция, и с реституция (както каза тук един).



Тема Re: !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!нови [re: gaden]  
Автор webname ()
Публикувано02.08.03 00:12



хей... аз и затова предупредих, но явно ...и искаш да го четат всички.да караме по ред обаче
"като без да ме познаваш, без да знаеш каква ми е работата и къде се намирам " къде се намираш?в космоса ли?или се биеш в гърдите, че си си намерил реализация в чужбина.нали това всеки може да го види- във всеки български университет обявите са само за стажове в чужбина, фирми отвън идват и правят интервюта- заплата $3200 на месец за елитна професия в областта на компютърните технологии... и за всеки студент какъвто си бил и ти това е върха на невероятното просто... купуват ви за без пари, защото толкова струвате- защото докато аз работя ( и работя от 16-годишен, за да се издържам), ти си ходиш на лекции, там ти разтварят черепа и повръщат вътре всевъзможни "необходими, полезни и незнам още какви" лайна свързани с твоята бъдеща реализация, живееш 4-5 години при родителите си, или в общежитие ако си от провинцията... това ли е според теб парвилиният начин?човек след като навърши 18 получава всичките си права... но и всички задължения- хубаво е gaden да има кой да ти плаща същото това образование с което виждам много се гордееш, ама незнам кой е по-голям комплексар- аз задето НЯМАМ ДИПЛОМА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ВЪВ ВУЗ, А СЪМ ЗАВЪРШИЛ СРЕДНО СПЕЦИАЛНО САМО, и работя и придобивам знания сам- сам си подбирам източниците, програмата, литературата, хората с които ще обменям мнение;или ти който за една професия си прахосал 4-5 години от живота си... дано поне си я научил и дано найстина не съм прав и ти .. знаеш ли къде съм аз- дано си в космоса gaden, защото за там взимат само висшисти.. ние дето нямаме хартия.. не ставаме за нищо.
Всеки който може го може.. който не може говори като теб- Да всеки който може да се издържа сам в тази ранна вазръст и да се сбъсква с проблемите си, да осъзнава, че за него професията и работата е нещо важно, защото ако не е.. утре няма да има какво да яде, а не като теб- да гледа на това като на една далечна химера- след 3-4 години като му дойде времето.. то сега трябва да науча нещата.. мама и татко нали затова плащат...

Аз ти казах как да се свържеш с мен... ти се хвана, че се заяждам и започна да ОБИЖДАШ... на този ми постинг навярно също ще сложиш нещо, което да ме нарани, защото само ако човек го е минал лично ще разбере за какво говоря, но няма да ти отговарям повече независимо какво си писал.

!На момичето още веднъж ще кажа- опитай се да разшириш полето от знания, те не се придобиват в училище, а в реалният живот- колкото повече неща УМЕЕШ, А НЕ- СИ УЧИЛ толкова по-ценен кадър си, не се предавай както ти казах вече- помогни на себе си, за да си полезна и за майка ти.

п.п."АКО НАИСТИНА БЯХА С НЯКАКВИ СПОСОБНОСТИ, НЯМАШЕ ДА ИМАТ ПРОБЛЕМИ С ОБРАЗОВАНИЕТО. РАБОТАТА НА ПРОФЕСИОНАЛИСТА Е ДАЛЕЧ ПО-ТРУДНА ОТ ЕДНА ПОДГОТОВКА ЗА ИЗПИТ."

аз влязох и прекъснах, точно защото трябваше сам да се издържам.. а и не само мен...
... не желая да те обиждам.. и в Интернет хората не си дават ясна сметка за думите си и влиянието им върху другите, но начина и мнението което си изказал- изразил си се като пълен боклук- не те наричам така и навярно не си, но това е форум за психоанализа и трябва нещата които изказваш .. преди да ти затракат пръстите по клавиатурата да ги обмислиш- от `99-а работя като freelance programmer- Интернет ми позволи клиентите и поръчките да са от целият свят и в обем, на който трудно се смогва даже и това за двете седмици е факт, ако ще да си CEO на банка в Копенхаген
- аз съм си шеф... за разлика от теб над когото някой както е било в универстите издевателства и повръща отгоре ти с безбройните си смислени и несмислени изисквания.аз съм най-горе в йерархията... това е свободата към която съм се стремял през целият си живот досега цената съм я платил и продължавам да я плащам няма ги хубавите спомени, приятелите... няма и штрихи от красотата на младешките години у мен, но точна заради това мога да си позволя да напиша такъв постинг-
!"За предизвикателството е нужно покритие"!
п.п.никъде в поста не съм ти подигравал нито съм говорил със сърказъм към теб, ще те помоля- върни ми жеста



Тема Re: !!! ПОМОЩ !!! Помогнете !!!нови [re: Smotla]  
АвторOтчaяният (Нерегистриран)
Публикувано02.08.03 14:23



Мило дете!Това са проблеми от ежедневието.Но трябва да намериш сили да избягаш от тях-просто изчезни от там!След като една майка не се грижи за детето си-не казвам изцяло но поне за пред хората-каква майка е тя.не ставай роб на другите било то и на майка си дори.Знам че трябва да се уважават родителите, така пише и в десетте божи заповеди, но ти си голям човек, изграден и имаш свой живот!Бягай дете от там, за да не те постигне тяхната участ!Те като видят че са сами и няма кой да ксе грижи за тях сами ще се мобилизират за да оцелеят!
И друго-махни го този компютър от къщи, махни ги тези игри ...изнеси го от къщи...може нещо да се промени!
Ти си имаш свой живот!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.