Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Тема san ili realnost????нови  
АвторSanovnik (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 17:48



Zdraveite imam edin problem koito ne moga da razresha, ne moga da obesnia, i neznam kakvo da pravia. Imam 4uvstvoto 4e poludiavam. i to savsem serozno.zna4i zaspivam i sanuvam no nezanm dali sanuvam vigdam vsi4ko vav staiata. iskam da se sabudia i nemoga. Iskam da si mradna niakoia 4ast ot tialoto - pak nemoga izpotiavam se i se budia i strashno mi se spi! nai golemia koshmar e 4e iskam da napravia neshto i nemoga! posle prez celia den niamam apetit ne mi se praviat lubnimite mi zanimania i taka sled 2-3 dni vsi4ko otshumiava mo sled vreme pak se slu4va moje bi sled 1 sedmica moje bi sled 5 meseca. 4uvstvam se psihi4no bolen nikoi naokolo ne moje da me razbere po nishto ne se promeniam no ako tova sastoianie se zadalbol4i....... ne mi se misli ! Kajete mi pls ima li neshto obshto priznacite na preumorata zashtoto samo tova moje da e pri4inata malkoto spane, alkohola i rabotata!????



Тема Re: san ili realnost???? [re: Sanovnik]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано13.06.03 19:31



Това е временно състояние и не ти се случва толкова често. Когато си буден не мисли за него, не си променяй поведението, дръж се все едно е било кошмар - минало-заминало.



Тема Re: san ili realnost????нови [re: Sanovnik]  
Авторbriz (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 14:18



Би ли обяснил какво значи това "виждам всичко в стаята". Наистина ли го виждаш или смятш, че го виждаш? Ако в стаята влезе някой в такъв момент ще знаеш ли, че е влязъл?
Пробвай - ако мислиш, че е преумора наложи си 1 час повече сън, спри алкохола, намали цигарите. Започни да ядеш повече сурови зеленчуци и плодове. Прави си разходки поне веднъж седмично поне по час сред природата - ако щеш сред полето, по-добре в гора. Има начин да провериш.
Ако обаче наистина виждаш стаята обяснението е много по-просто и в него няма нищо лошо.
Предполагам, че имаш и много други, сериозни проблеми. И ти е писнало до гуша от тях.



Тема Re: san ili realnost????нови [re: Samsara]  
АвторSanovnik (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 14:33



Благодарим за участието в томбулата.
Следващият път може и да спечелите /б.р./



Тема Re: san ili realnost????нови [re: Sanovnik]  
Авторyay (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 21:45



ne znam dali si pravish shegichki, no tova koeto opisvash (sanya)sochi che veroyatno imash chuvstvo za malocennost ili bezsilie. posle nishto ne ti se pravi i nyamash apetit... ami tezi neshta pokazvat che si veroyatno v depresia. edva li poludyavash, nyama nishto sramno v depresiata - pregledai se



Тема Re: san ili realnost????нови [re: Sanovnik]  
Авторtom (Нерегистриран)
Публикувано27.06.03 01:06



Блажен си Съновнико... Как аз искам да стигна до такава фаза....
Не си психясал, всичко си ти е наред. Чрез недоспиване може да се стигне до такова нещо, но те съветвам да го развиеш и да се научиш да сънуваш. Не вярвам да се отървеш от него чрез много сън или по какъвто и да е начин.
Тук няма да сядам да ти разказвам надълго и нашироко какво става - може да го прочетеш в книгите на Кастанеда (първите от поредицата може да ти се сторят не по темата и скучни, но можеш да прескочиш само първата).
С риск да изглеждам изперкал ще ти разкажа с 1-2 изречения: Възможно е да се научиш на сън да се движиш и действай както и като си буден. На практика имаш 2 тела(енергийно и 'месно' ), като и двете са еднакво реални и истински. Като заспиш, осъзнаването ти отива в сънуваното тяло, но тъй като си слаб и нямаш подготовка не можеш да го управляваш. Чрез упражнения може да го постигнеш, и да действаш с него както с 'месното'.

За начало ти е достатъчно. Чети и успех!



Тема Re: san ili realnost????нови [re: tom]  
Авторsanovnik (Нерегистриран)
Публикувано28.06.03 15:20



I kakvo shte spe4elia ot tova ??? az mnogo sanuvam mejdu drugoto i mnogo sanishta pomnia no ne namiram mnogo otgovori vav sanovnicite opitvam se sam da si gi talkuvam sanishtata. NO zashto da go razvivam ??? az mnogo se plasha pri tova sastoianie !!



Тема Re: san ili realnost????нови [re: Sanovnik]  
Авторkaлeндyлa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.03 16:49



Кога започна всичко? Случило ли се е нещо специфично преди да започнат кошмарите?



Тема Re: san ili realnost????нови [re: sanovnik]  
Авторtom (Нерегистриран)
Публикувано29.06.03 00:16



Ами за да не се плашиш, бе, човеко! Очевидно вече не е твой избора - това ти се случва.
Изборът ти сега е дали да продължиш да се плашиш, докато ти омръзне или изперкаш, или да научиш какво и защо става и да се опиташ да го овладееш, контролираш и използваш.
Че си помниш сънищата е чудесно.
Че си уплашен и искаш да ти се разкара от главата - нормално.
Да седнеш да го разбереш и овладееш - правилно.

Иначе може доживотно да се моткаш при психоаналитици (каквито експерти гледам се изказват тука за проблема ти) - ще си губиш времето и парите, ще те правят на идиот и ще те убеждават в глупости и ще ти дават хапчета, докато те побъркат, или докато ти писне от тях.

Така, че избирай - синьото хапче или червеното.



Тема Re: san ili realnost????нови [re: kaлeндyлa]  
АвторSanovnik (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 21:42



Predi mnogo otdavna no togava se slu4vashe mnogo riadko i go priemah prosto za koshmar posle za slu4ainost posle za savpadenie no naposledak moje bi i az si vnoshavam no i prez denia ne sam mnogo v red kogato si mislia za tova ! Ina4e mi sa se slu4vali dosta neshata i sam imal niakolko situacii kogato sam si i mislil 4e shte umra. Purvata beshe pri edna katastrofa i ot togava vav kola sled 130km/h vinagi me e bilo strah, no ako az karam mi e nai-goliamata strast !!! Predi vsemah mnogo ot "lekite" narkotici moje li tova da se e polu4ilo ot tam ? Sprial sam predi 3 god i polovina, ne sam zavisim ot tiah!?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.