Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема помощ- компютърни игринови  
Автортpeвoжнa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 10:20



Имам близнаци на 12г. Толкова са запалени по компютърните игри, че вече нищо друго не съществува за тях. Бягат от училище, крадат, лъжат и т. н. само и само да са в клубовете. Не знам вече какво да правя видяла съм се в чудо, а пубертета сега настъпва. А после?
Моля за съвет защото вече незнам какво да правя. Всичко , което съм се сетила не дава никакъв резултат. Имам чуството че си и мам работа с мания, а те са толкова малки още!!!



Тема Re: помощ- компютърни игринови [re: тpeвoжнa]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано17.05.03 12:26



Едва ли тва ще те успокои, но мога да ти кажа поне, че не си сама в тая работа:)) Имам двама братя - единия много по-голям от мен, другия много по-малък. разликата мяжду тях е близо 17 години:) Ходят заедно да изграят - почти денонощно! лучвало се е като нещо се скапе нета да вляза в клуб - ми аз не мога от 100 компютъра да си намеря един, даже и за 5 минути, колкото да си проверя пощата! Момченца, момчета, и мъже се блъскат като луди, за да играят в мрежа! И дават живота си за половин час пове4е. масово е . И не е страшно, така мисля. Тва си е тяхната мания, ама не се хващай за думата - просто тва е техния начин да се забавляват. Ако попиташ синовете си, убедена съм , че откровено ще ти отговорят как всички техни съученици правят същото! И няма да те излъжат, повярвай!
Може би постепенно ще отмине, може би просто скоро пубертета (!) ще измести фокуса към по-....как да кажа...знаеш какви неща. :))
не бой се - по-ненормално би ми се сторило да не са гейм - маниаци:)

Ама може и да не съм права:)

Лесно се поддавам


Тема Re: помощ- компютърни игринови [re: jungle79]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано17.05.03 12:47



Това е някакъв еквивалент на играта на карти /белот, бридж, покер/ по цели нощи преди години или гледането на видеофилми доскоро - неслучайно цената на касетите паднаха до 1 лв, - не може да се обясни само с DVD дисковете.

Друг е въпросът, че пак имаше определен контингент, които висяха с по куп касети по цели нощи или блъскаха карти на поразия. Явно със сходни психологически нагласи и особености.



Тема Re: помощ- компютърни игринови [re: тpeвoжнa]  
Автор lmBlackМодератор (Хладнокръвен)
Публикувано17.05.03 12:48



Мания е, да.
Ако можеш им купуваш еднакви игрални компютри и за двамата закачени в мрежа, но в замяна на няколко техни задължения, които определяш ти.
Трябва да ги научиш , че за да получиш трябва да дадеш.
Поне ще имаш възможност да ги контролираш през повечето време.



Тема Re:Не отминава !нови [re: jungle79]  
Автор lmBlackМодератор (Хладнокръвен)
Публикувано17.05.03 12:53



Имам един познат. У тях всеки (мама , татко и двама сина) има личен компютър , закачени са в мрежа и цялото семейство играят денонощ !
Абсолютни маняци !



Тема Re: помощ- компютърни игринови [re: Hoвaroдин]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано17.05.03 12:57



знам ли - аз на 12 бях в шести клас, първия срок играех на жумичка до припадък, втория ...други работи ве4е изведнъж:)
канастата обаче си беше от 1-вата та до последната година в Университета ! Тва си беше мания.
но едва ли е дала отпечатък, който да си струва да бъде коментиран:)

Лесно се поддавам


Тема Re:Не отминава !нови [re: lmBlack]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано17.05.03 13:01



Аз нищо толкова страшно не виждам. Новагодин е прав май - едно време с наш'те игряехме месеци наред почти всяка нощ на монополи:) Същото е . Пл'с тва те и тука си общуват някак - е, вярно, на език, който не разбирам:), но те си се разбират и са МНОГО! Адски тъпа се чувствам понякогам като съм ги молила да ми обяснят поне принципа на играта!
Смяташ ли, че тва ги затваря? Или ограничава по някакъв начин? Или заместват нещо? или просто тва е 2003-та година....?:)

Лесно се поддавам


Тема Re: помощ- компютърни игринови [re: тpeвoжнa]  
Автор Pineapple ()
Публикувано18.05.03 13:02



Нищо лошо.
Обаче ако не ставаше дума за дете /деца/.
При децата страда най-много общуването.
12 години е времето за връзки с връстници.
Влизане в групи. Game-маниаците са си неформална група. Понеже преди време това не е съществувало, някой би могъл да сметне , че не е така.
И тук , както и при другите групи има роли и изпробване на ролите.
Специфичен жаргон. Специфично облекло.
"Ей ся щта накеча"...." Щи разточа един пълнител..."
Лошото е , че от игра като Counter Strike например много лесно виртуалното се смесва с реалното. Най-елементарен пример. Както си седят и се стрелят , може и да се сбият./щото някой гледал в съседния монитор/
А ако става дума за стратегии и деца - това наистина развива мисленето, но отново се губи връзка с реалността

Аз не съм против игрите.
Много е ценно даже.
Така най-лесно едно дете свиква с РС-то .... ще играе разбира се, няма от програмиране да почне
Повечето деца са така.
Тревожна, вече никой не играе на фунийки.



Тема Започва се с родителитенови [re: Pineapple]  
Автор Gatsby® (© 1984-2003)
Публикувано18.05.03 13:09



Моят си играе и на фунийки
И прашки има
И лъкове и бумеранги
Сам си ги дялка
И колибки си строи
И мнооо книжлета си чете в колибката







/познай от къде ги знае тия щуротий

Нямаш шанс, ама го използвай_;о))_




Тема Re: Започва се с родителитенови [re: Gatsby®]  
Автор Pineapple ()
Публикувано18.05.03 13:21



А виждал ли е баща му , кво прай на компютъра?
Или ти се криеш и се заключваш...
... да не земе датето да набара ония страници




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.