Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:15 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема хронична умора  
Авторanother_mad (Нерегистриран)
Публикувано30.04.03 01:05



Имам диагноза хронична умора - паническо разстройство от 6 месеца. Заболяването ми се отключи в период на остър стрес.
Симптомите са доста много и няма да Ви отегчавам с тях. Най-лошо от всичко е липсата на мотивация и липсата на интерес към неща,които преди харесвах. Зарязах всичко сериозно с което се занимавах. Престанах да контактувам активно с приятелите ми. Те ме търсят, а аз нямам желание да се срещам с никого. По цял ден нищо не правя, освен да излизам да си купувам разни работи от магазините и да карам кола. Единствено изпитвам някакво удоволствие като харча пари. Предписаха ми антидепресанти - Seroxat, пия го то 3 месеца, но според мен няма ефект както и Rivotril преди сън.
Искам да попитам някой има ли подобни проблеми и дали знаете дали има някакви support групи в София, където се събират хора с подобни проблеми (освен 4-ти километър :) Сега съм на 23 години и хич не ми се отказва от живота по такъв начин. Ако някой изпитва нещо подобно в момента нека да ми пише тук в клуба или на

. Както казва Sade v King of Sorrow - I have so much to do I have to carry on. Просто незнам от къде да започна, имам чувството, че най-пропадналия пияница и наркоман на улицата е по-щастлив от мен, въпреки че аз имам що годе доста прилични условия и предпоставки за така наречения добър живот.



Тема Re: хронична уморанови [re: another_mad]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано30.04.03 08:03



Каква е причината за състоянието ти?
Надявам се, че искаш да говориш за това.



Тема Re: хронична уморанови [re: another_mad]  
Автор PPP (новак)
Публикувано30.04.03 10:45



Аз се чувствам по същия начин. Не намирам смисъл в нищо, изгубих надеждата си, нищо не ми се прави, постоянно се самосъжалявам...
Искам да се взема в ръце, но не става.
Сега ще отида за няколко дни на планина. Надявам се близкия контакт с природата да ми помогне.

Най-хубавото се вижда само със сърцето!


Тема Re: хронична уморанови [re: PPP]  
Автор gerra ()
Публикувано01.05.03 17:33



vsi4ko ,koeto tursim e ne niakade drugade, a v nas.
mrazim se za6toto ne pravim ni6to,pasivni sme,liagame si s ideiata -kolko ne6ta mojeh da napravia dnes,a ne gi napravih.
4uvstvame si potenciala i v sa6toto vreme savsem saznatelno ni e strah da go izprobvame.moje bi vsi4ko se dulji na strah.
4OVEK ZAMENIA TOLKOVA MNOGO EMOCII SAS STRAH.



Тема Re: хронична уморанови [re: another_mad]  
Автор AriellaМодератор ()
Публикувано01.05.03 21:20



абе знаеш ли, че днес гледах някакъв каталог с книги и от тези, които си харесах за поръчване едната е точно за хроничната умора..не съм сигурна дали запомних точно името на автора..май нещо като Чопра, трябва да е индиец..някой ми беше споменавал от тук пишещите за него, дано да каже цялото име..иначе книгите май бяха на 'Бард', остана ми каталога в работата и ще го взема чак след 6-ти..трябва да ги има и на Славейков..
бе човек трябва да се рови навсякъде, където има шанс да получи инфо, и да прибягва до хапчетата само в наистина краен случай, когато (или ако недай боже) вече няма накъде повече..

.......за какво ще си говорим.......


Тема Re: хронична уморанови [re: Ariella]  
Автор Kpъr ()
Публикувано02.05.03 00:04



Дийпак Чопра, американският гуру на всички холивудски звезди /ненам колко $$$ на час...;-)/



Тема Re: хронична уморанови [re: Kpъr]  
Автор AriellaМодератор ()
Публикувано02.05.03 09:05



и аз бях запомнила Дийпак, но като тръгнах да го пиша ми се стори много смешно и невъзможно да съм го запомнила правилно :-))
иначе книжлетата не бяха скъпи - по 5 кинта, шест книги..ако се вземат и шесте, ги дават за 20 лв..кво му плащаш :-))
като четох резюметата, ми се сториха заслужаващи си труда да бъдат прочетени..но сега ми минават някакви съмнения..викам си- как книга ще промени нещо??..обаче винаги съм вярвала за себе си, имала съм увереност, сигурна съм, че думите имат силата да променят..първо мисленето, после и материята..затова хората трябва да са избирателни какво четат..защото както храната става част от тялото ни, така думите стават част от нас самите..затова трябва да се избягва песимизма и негативизма, омразата и злото..а да се четат пълни с добра енергия думи, носещи мир и любов..така правим добро на себе си..а всеки заслужава да му се право добро и да живее добре..

.......за какво ще си говорим.......


Тема Re: хронична уморанови [re: Ariella]  
Автор Kpъr ()
Публикувано02.05.03 15:28



повече динамика значи, думите да отиват надалече и по предназначение, ако пък не спортувам значи напоследък телесно, поне има голяма динамика на думите, думи , думи просто, завъртат се и хубави и позитивни и много негативни които после си отминават много бързо и биват изхвърлени, но разбира се - точно в момента когато е сигурно че няма и да се завърнат скоро като бумеранг...

пари, пари... за какво това ли ще си говорим... парите могат да са въпрос на сделка , в случая с книгите е винаги изгодна сделката - вместо да измислиш някого и неговата история даваш малко пари и "получаваш" възможността да се запознаеш, и шанса да разбереш... всъщност, шанса може и да не се използва, да се натрупат много книги, книги, и да се трупат всъщност шансове, да се натрупа позитивизъм, който обаче е само потенциал, и не се развива... та е лошо ако няма динамика, купи книги когато си готов/а да... спортуваш...



Тема Re: хронична уморанови [re: Kpъr]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано02.05.03 18:58



...Кръгчо..., какви ги съчиняваш...той не е гуру, а е завършил медицина(ендокринолог е) , а освен това познава до най големи тънкости аюрведа...има няколко негови здравни центрове по света, в които много хора са се излекували , главно от рак...доколкото знам в Европа центъра му е в Англия..., а чух скоро , че щал да строи и такъв на един от островите в Гърция...
...книгите му са великолепни...и всеки, който се интересува от физическо и духовно здраве е хубаво да ги прочете
...а и той не е психоаналитик...не съм чувАла да взема пари на час..., естествено ако отидеш да се лекуваш в центровете му си плащаш, както във всяка друга болница би си платил...

Вярвам в чудеса!


Тема Re: хронична уморанови [re: Ariella]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано02.05.03 19:04



...тези малките книжлета могат да се намерят по някои от сергиите по спирките и за 2лв., защото са отдавна издадени ...или ги преиздават в голям тираж, а иначе на Панаира на книгата даже издателството ги дава като подарък(и си избираш коя да вземеш...поне така беше на последния) , ако си купиш друга негова книга от големите...

Вярвам в чудеса!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.