Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Логиката ми...нови  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.03.03 10:09



Добър ден, пак изпитвам силно желания да споделя с вас, нещо съм неуверен напоследък...
Вчера, ей тъй както си вървя по Пътя и гледам, какво да видя...две млади момичета и едно момче /студенти/ се въртят около една кола с вдигнат капак и се суетят, както аз сега тук. Спирам аз до тях, оглеждам ги без да ги гледам уж в двигателя гледам, а те само това чакали ми казват: " Извинете уважаеми господине, помогнете ни ако разбирате от коли, не иска да запали..."
Аз им казвам, че нищо не разбирам от коли / което си е чиста лъжа защото съм Царя на колите/ , но пък съм логичен анализатор на нещата и няма проблем който не мога да реша, така им казвам и започвам да следвам уж логичната логика: Значи, за да "запали" една кола и трябват две неща...ток /беше бензинова/ и гориво....те ме прекъснаха и казаха, че гориво има...значи само ток ...говоря аз и видях че някой е бърсал с парцал около омазнената бобуна и кабела за тока се е измъкнал, защото изгнилата гумичка която трябва да го крепи там е скъсана / това видях аз/....та казвам им че след като има гориво, по пътя на логиката следва да е тока и по пътя на тока и логиката ще трябва да е свещ, лула, кабел, бобина, делко, връзки, източник на тока и ако логично се върви по Пътя то ще се види/ аха ето го и им го показвам и те да го видят/ причината за следствието, но продължавам и им казвам че един от тях /оня с мръсните ръце, но не го казвам/ и го посочвам, е повредил преди малко време колата, което аз ясно виждах но го следвах и представях за логика, а себе си за Велик Анализатор ...така направих и колата запали...
Подробностите и фактите около случката не ме интересуват но много се замислих, ей така сам без нищо се замислих за знанието, информацията и логиката...Значи когато човек знае е лесно да доказва по логичен път Истината, което е много лесно за този който го може и почти невъзможно за този който не може...Логиката иска и знание, А?
Как мислите?
А когато става дума за човешка психика?
Колко ли неща не знаем за да сме логични?
Остава ни само това че си мислим че знаем за да сме убедителни, но каква полза от убедителност като няма резултат...за човеците говоря аз!
Поздрави...защо точно с мен се случва това



Тема Re: Логиката ми...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Meya (вечност)
Публикувано14.03.03 10:22



Тъй като логиката е също вид знание, докъде ли ще се стигне в разсъжденията.
Сигурно незнаещите и те си имат собствен вид логика незнаеща:))
А какъв е резултатът от знаещата и незнаещата логика?
ПЪТниче, нещо е объркана схемата:)))))

"Любовта покрива всички грешки"


Тема Добър да енови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.03.03 10:22



денят ти, ПЪТниче !
А как разбираш, че знаеш, а не си въобразяваш, че е така ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Логиката ми...нови [re: Meya]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.03.03 10:27



Видове логика...пак ме караш да мисля...не е ли по лесно онова написаното долу че любовта покрива грешките...и да си греша свободно, стига съм мислил кое как?



Тема Re: Логиката ми...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано14.03.03 10:27



Всеки си вижда различни неща в писанията ти. Аз знаеш ли какво видях в тази тема? Ти си велик манипулатор, ПЪТник. Брррр, страх ме хваща. Горките млади хора с хубава кола. Те са били част от твоя експеримент възникнал в главата ти просто така... когато си ги видял.
Обичам те, не си мисли друго.



Тема Re: Добър да енови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.03.03 10:27



Разбирам, че е така защото колата запали....по резултата разбирам и по плода ще ги познаеш



Тема Re: Логиката ми...нови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.03.03 10:29



Манипулирах колата да запали- нали?
И аз те обичам и все за това си мисля



Тема Налинови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.03.03 10:30



за хора щяхме да си говорим, а не за коли ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Логиката ми...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано14.03.03 10:35



Не говоря за колата. Не се прави, че не ме разбираш, защото не разбираш. Сигурно не знаеш /няма от къде да знаеш, освен ако не си гледал в ясновидското си място/, че това че приемам без замисляне това твое качество означава, че много те обичам. Бре какво сложно изречение написах.



Тема Re: Логиката ми...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Meya (вечност)
Публикувано14.03.03 10:43



Пътуване извън темата:)))))
Любовтта на каква логика подлежи?

"Любовта покрива всички грешки"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.