Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема имам един колеганови  
Авторнaчaлниk (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 15:09



Имам един колега който си мисли ,че само той може да върши най-добре работата в отдела.Ходи с чувството че е велик и безпогрешен.Той наистина върши работата си и то съвестно ,но това явно не му стига ,защото той се изпокара с всички нас.Въпреки че всички оценяваме това ,което прави той винаги намира повод да се скара с всеки като преднамерено го обижда или започва да използва квалификации и епитети които превръщат всеки разговор с него безсмислена свада.Така настрои целия колектив срещу себе си.Най-интересното е че се изживява като мъченик,и неоценен и неоснователно преследван.Всеки се опитва да му обърне внимание, че езика му и начина му на общуване е проблема му но той не иска да разбере и отново започва с обидите.
Лесно е да се каже той има мания за величие и желание да бъде мъченик
какво е всъщност и какво може да се направи по въпроса защото той наистина е добър специалист но тези отношения които създава в колектива ни са ужасни.



Тема Re: имам един колеганови [re: нaчaлниk]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано20.02.03 15:18



ако си началник и от теб зависи - разкарай го, а най-добре направи така, че сам да се разкара




ако си му колежка - са други вариантите


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: имам един колеганови [re: нaчaлниk]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано20.02.03 15:22



Не можеш да промениш харектера на който и да е човек. Или го приемете такъв, какъвто е или се разделете с него.
Няма незаменими хора.
Все пак поговорете открито с него.....дано да се осъзнае....Разгоеорите водени с добър и вежлив тон обикновено помагат, но за съжаление не за много дълго време.

Успех

Ако една жена не може да направи грешките си чаровни, тя не е никаква жена.


Тема Re: имам един колеганови [re: нaчaлниk]  
Авторniakoi (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 11:39



Колегата ти има ли семейсво? Може би всичко това се корени в някакъв проблем в семейството или детството ? Знаеш ли нещо по въпроса?



Тема Re: имам един колеганови [re: niakoi]  
Авторнaчaлниk (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 16:41



има семейство но никога не говори за това.
за детството също не знам ,защото е невъзможно да се води нормален разговор с него
и не съм му началник ,просто сме колеги и работим в една стая
незнам как се казва нуждата като си добър в нещо да предизвикваш хората с поведението си и да се изживяваш като недооценен страдалец преследван от всички некадърници
а истината е ,че всички ако има нещо, за което го уважават това е трудоспособността му и перфекционизма му в работата,които никой никога не е отричал



Тема Re: имам един колега [re: нaчaлниk]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано21.02.03 16:56



ами струва му се, че не е честно - като работи и може пет пъти повече от останалите да получава само два пъти по-голяма заплата



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re:На Запад по такъв поводнови [re: нaчaлниk]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано21.02.03 23:45



практикуват принудителна терапия. Когато не искат да се разделят с някой кадър поради изключителните му способности, а той трови живота на колектива, шефовете му предписват задължителен курс по поведенческия метод или нещо подобно. Много често синдром на нетърпимост развиват управленските кадри, а те там се ценят защото дълго се изграждат. У нас обаче такава практика няма...
Той явно е комплексар, тоя колега. Има нужда от терапия. Но сигурно е досадник и това се дължи по всяка вероятност на алкохолизъм.

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: имам един колеганови [re: нaчaлниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано22.02.03 10:44



Кои отношения са ужасни? Той е пастроил колегите срещу себе си, а сега играе ролята на мъченик. До тук добре. А вие се опитвате да го убедите, че не е мъченик, а че е просто лош. Така ли? Защо? Ми да си мисли, че е мъченик.
По-лесно би било да му кажете /покажете/ "ок, ние сме лоши, а ти си мъченик". Няма да е вярно, но ще е омиротворяващо поне от части.
До колко конфликтите влияят върху конкретната ви работата?



Тема Re: имам един колеганови [re: Marina]  
Авторнaчaлниk (Нерегистриран)
Публикувано22.02.03 22:11



Няма как да го оставим на мира защото работим по съвмвстни проекти.
Но той умаловажава работата на всички останали
Опитавали сме се многократно да поговорим открито и спокойно и да му кажем много внимателно къде му е проблема но разговора почнал нормално много скоро се превръща в караница ,разправии на дребно ,той започва да обижда и естествено предизвиква и другите към такъв вид поведение
и чак колеги които никога не съм виждал да си изпускат нервите започват да
крещят и да псуват
И после дълго време той с никого не говори и никой с него
до следващия път



Тема Re: имам един колеганови [re: нaчaлниk]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано22.02.03 22:24



абе няма ли кой да го уволни - говорете с този, от когото зависи това

или да му увеличат заплатата или да го махнат




The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.