Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема едипов комплекснови  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 08:08



казват, че повечето български мъже са хванати за полите на майките си до пенсия. аз лично не мисля така. но имам друг сериозен семеен проблем, свързан със съпруга ми. бяхме гаджета почти 5 години, след това се оженихме, разбирахме се чудесно, мисля, че и до ден днешен нещата може да са чудесни, но не са. откакто почина баща му майка му започна да го манипулира със страшна настървеност. вика го при нея събота и неделя, взима голяма част от заплатата му, направи ремонт на апартамента й, купи й кола, първите 4-5 години някак го приемах като подкрепа, която всеки син дължи на майка си, но вече не се издържа.
вчера направо бях като гръмната. прибира се у дома и не ми говори, държи се хладно с децата. питам го какво е, не отговаря. чак тази сутрин каза, че съм се държала лошо с майка му, тя е обидена и той не може да го търпи това положение да съм й се извиняла!! попитах го защо тя не се обади да ми каже с какво съм я обидила. той казва, че била благородна и не можела да прави скандали!?! просто побеснях!!! ТОЙ ми се сърди за нещо, което ЕВЕНТУАЛНО е обидило майка му?!? не ми казват какво е - аз излизам гадна и проклета, а тя света вода ненапита?!?
къде според вас е проблема? в мен, в нея, в него?!?



Тема Re: едипов комплекснови [re: Aди]  
АвторPaя (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 08:45



Чувала съм за подобен проблем. Няколко колежки са ми се оплаквали от мъжете си, които пренебрегват проблемите в семейството. Първо трябва да осигурят на всяка цена нуждите на собствената си майка, а след това ако има пари и време ще погледнат децата си и съпругата. Най-хубавото нещо отделят за нея. Много неприятно. Предполагам има някаква зависимост и връзка между майка и син, която не може да се разтрогне, даже когато синът е създал собствено семейство. Предполагам, че майката само изисква от него и тя не се грижи така, както вие се грижите за него, децата и дома му! Ще ви бъде много трудно, но предложете на съпруга си майка му да се грижи изцяло за него , децата му и домът им.



Тема Re: едипов комплекснови [re: Aди]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано04.02.03 09:29



това не е точно Едипов комплекс, това си е основно женско средство не само в семейните отношения, аз лично никакви практически съвети не мога да ти дам, но се огледай и ще видиш хиляди ярки примери за това
вероятно свекърва ти не може да се изправи пред теб с претенциите си, защото сигурно добре си дава сметка колко са "основателни", за това и обработва мъжа ти
винаги съм се удивлявала колко могат да оглупеят мъжете когато една жена започне да хленчи,... да казва колко е беззащитна и неспособна да се справи сама, колко е обидена от някого, само защото не приема някаква нейна позиция и поведение, колко лошо постъпват с нея - беззащитната...тогава те стават като глухари в любовен период, сега им е паднало да се доказват какви рицари са, и са способни на чудеса от масов героизъм, това естествено се изразява в някакво "наказание" на злодея, без изобщо да са изяснили за какво става дума, без изобщо да са сигурни дали не ги заблуждават и подвеждат с грешни интерпретации, измислени и преиначени значения на думите и действията ти, без да се интересуват в какъв контекст са били казвани или извършвани... и какво ги е предизвикало, без даже и през ум да им мине да кажат: "това си е ваш проблем, решете си го"
...само като го пиша и започва да ми се повдига, но едно със сигурност мога да ти кажа,... че единственото спасение е да започнеш да действаш със същите средства ако можеш, нито мъжа си ще убедиш каква манипулаторка е свекърва ти, нито пък тя ще си признае , че е такава...
ще останеш изумена като разбереш какъв злодей си..., колко си лоша, несправедлива, немилостива и какво ли не още...

Вярвам в чудеса!


Тема Re: едипов комплекснови [re: Paя]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 10:25



тя е с високо кръвно и не може да помага по никакъв начин - нито в домакинството, нито в отглеждането на децата, не виждам какво бих могла да "прехвърля" в нейните ръце - той се храни с цялото семейство, пера и гладя дрехите му с нашите, чистя цялата къща, сменям и неговите чаршафи, мия общите чинии и общата баня... някак не мога да се грижа за всички, а само за него да не се грижа. какво да му кажа: Къпал си се, но аз няма да ти прибера хавлията и да измия ваната, нека майка ти дойде да го направи?! някак тъпо звучи!
би ли ми дала по-конкретен съвет в това отношение?



Тема Re: едипов комплекснови [re: Aди]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано04.02.03 10:31



Ади, ти сериозно ли му миеш ваната след като се е изкъпал?!


и мен някой да ме лишаваше от всичките възможности за изява вкъщи - бих започнал да полагам прекомерни грижи за майка си, или за някое бездомно куче, а най-вероятно за любовница



The motto of this universe is ‘we must have a game’.
L. Ron Hubbard


Тема Re: едипов комплекснови [re: publika]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 10:35



хъм, направо си е едипов комплекс. предпочита да стои при нея през уикендите вместо при нас, тя винаги има предимство, тя винаги е правата /абе къде го има това чудо винаги и при всички житейски ситуации да си прав?!/, тя "сънувала снощи татко и си говорили и той й казал, че ако бил жив няма да издържи да я гледа повече с това старо палто", в резултат на това съпругът ми намира пари за ново!!, когато веднъж се сдърпахме по повод даването на биберон, натопен в мед /нещо, което аз категорично не одобрявам/ и мъжът ми за първи път застана на моя страна и каза, че не бива да се дава на бебето мед още на другия ден го повика, че била паднала по стълбите, той хукна към тях, стоя докъм един часа през нощта и се върна убеден, че няма нищо да му стане на детето, че съм параноичка, че той така бил изгледан и е жив и здрав, та даже и армаган донесе- един албум с бебешките си снимки!! абе как й идват на ума тия номера не мога да разбера.
снощи се опитах да го прелъстя,защото не търпя да е сърдит и да не говори - предложих му масаж /много обича/, но отказа! е, може ли нормален мъж със здраво развито чувство за мъжественост да откаже еротичен масаж, защото майка му била сърдита на жена му!! ми да си кара на чи... хайде, да не ставам груба!



Тема Re: едипов комплекснови [re: Aди]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано04.02.03 11:03



...ами нали точно това ти казвам и аз..., нямаш представа, какви Сара Бернар - и дремят у повечето жени, не само у свекървите...и тъй като вече нямаш голямо поле за избор, защото понякога се срещат и мъже, които не са толкова податливи на манипулации(рядко), но ти вече си направила своя избор...
...остава ти само да се научиш и ти да го манипулираш по същия начин или да си търпелива(аз само това го мога), да се "ядеш" от безсилие...да чакаш момента(в паузите от чуждите манипулации) да е благораположен и към теб, и да прояви някакво разбиране и отзивчивост и към твоите мисли, чувства и желания...
докато отстояваш някакви свои позиции без да хленчиш, ще те смята за "враг" на всички "слаби", "онеправдани" и "беззащитни"...и ще "чува" само тях...

Вярвам в чудеса!


Тема Защо...нови [re: Aди]  
Автор Theo (besen)
Публикувано04.02.03 11:08



..не ни разкажеш как го правиш онова с еротичният масаж.
Всъщност аз само там бих ти помогнал със съвет.

Тео



Тема Ти първо порасни, та да достигаш до кушетката,нови [re: Theo]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано04.02.03 11:13



а не да гледаш в захлас отдолу под полата масажистката. Не всяка жена е майка ти, да знаеш...



Тема до кушетката,нови [re: Hoвaroдин]  
Автор Theo (besen)
Публикувано04.02.03 11:15



Абе, по голяма откачлка от тебе не познавам.
Все майките са ти в главата. Има нещо тук.

Тео




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.