Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Що е то ? =(((нови  
Автор MoonEclipse ()
Публикувано01.12.02 01:54



Искам да питам тук това моето дали е депресия- тъжно ми е (е,има си причини), някои дни не спя,а понякога спя по цяло денонощие почти, не ми се яде или се тъпча като слон, не намирам нещо което да ме грабне и разведри,обзела ме е тотална апатия,не искам да виждам хора,освен само един човек,дето го няма.А по принцип не се заседявам на едно място и съм доста общителна. Другото ,което искам да питам е как човек се научава да взима сериозни решения в живота си или изобщо някакви решения,а не само да си пропилява времето?Щото това моето вече на нищо не прилича, май твърде много себеразрушителни сили ми са се събрали, пък аз не искам да е така. Даите някакъв съвет

Цветята са изпълнени с толкова противоречия!-помисли си малкият принц


Тема Re: Що е то ? =(((нови [re: MoonEclipse]  
Автор Eзpa Иrнимбpитoв (игнимбритовист)
Публикувано01.12.02 12:17



здрасти :) аз съм всичко друго, но не и специалист точно в тази област, ама да зема да те попитам: имаш ли понижено самочувствие? понижена самооценка?

конци


Тема Re: Що е то ? =(((нови [re: MoonEclipse]  
Автор lmBlackМодератор (Хладнокръвен)
Публикувано01.12.02 13:26



Решения се научаваш да вземаш когато ти се налага да го правиш и когато друг не го върши вместо теб.
Потърси нещо ярко, жизнено и позитивно около теб , постави си цели и ги преследвай, това ще ти помогне да се измъкнеш от апатията.
Ангажирай съзнанието си с нещо различно от причината за тъгата.



Тема Re: Що е то ? =(((нови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор MoonEclipse ()
Публикувано02.12.02 01:19



Ми честно да ти кажа не съм сигурна.Не смятам,че имам ниско самочувствие.Но е сигурно,че нямам и високо такова. Ама че въпрос...,сега пък ме накара и да се замисля...тц...нормално ми е самочувствието,ако изобщо има такава норма за нормално. Да, мисля че имам реална самооценка,е тук-там и някой комплекс като всеки човек,но не смятам това за пагубно в сегашното си състояние.

Цветята са изпълнени с толкова противоречия!-помисли си малкият принц


Тема Re: Що е то ? =(((нови [re: lmBlack]  
Автор MoonEclipse ()
Публикувано02.12.02 01:28



Първо за решенията-много ми се налага да ги вземам, а не го правя.Давам елементарен пример: не казвам "Вярвам ти." или "Не ти вярвам.", казвам "ЩЕ ти вярвам" и правя неща които опровергават казаното.
Относно целите и апатията...Как когато ти е апатично да намериш нещо интересно и да имаш цели? Нещо ми се вижда нелогично,ама тебе никога ли не те е обземала апатия бе човек,та не знаеш колко е досадно?
По третия въпрос за тъгата мисля ,че засега с него ще се справя, щото съзнанието ми слава богу лесно се ангажира от неща,странични от причините за тъгата, ама все пак....,ако и това елиминирам ,няма ли апатио-депресията да се засили????

Цветята са изпълнени с толкова противоречия!-помисли си малкият принц


Тема Re: Що е то ? =(((нови [re: MoonEclipse]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано02.12.02 01:33



...ами това първото не е ли стрес, в който повечето хора се намираме
...а по втория въпрос все си мисля, че самия живот ще те принуди да вземаш решения..., дори и да не са най-правилните, пак ще ти се наложи

Вярвам в чудеса !

Тема Бренови [re: MoonEclipse]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано02.12.02 04:27



колкото повече си набиваш разни глупости в празната от мисли глава, толкова по-пълна ще е тя с глупости
това че за разлика от повечето си приятелки (най-вероятно) ама никак не се стремиш да лъжеш ако никой не ти го е казал, е, ето ме мен и ти го изявявам директно в муцината през монитора - ми мен пък ми харесва.

Малко ми е кофти, че женските не минават през задължителна казарма. Малко ми е кофти, че и мъжките дори и да минат през нея се научават от там само да пият и да псуват. Какво е това ? Това е себехаресване. Харесвам себе си с каквото съм преживял и научил (това с казармата е само лесносмилаем пример).

За мен всякакви такива настроения, които ме отчуждават и разделят от каквито и да е мисли и уклони към отъждествяване с разни други хора са желани. Е, да се включиш в групата на апатичните си е живо преебаване на иначе сгодния случай да разбереш че околните ти нямат нищо общо с теб. Какво означава това ?
Ами за мен примерно означава че те са телевизори. Колкото и да ме агитират и да ми обещават аз няма да отида да гласувам, защото никой не заслужава дори пръдня след обяд със кисело зеле, камо ли да ходя и 30мин да ми отидат в гласуване. Copishi ?
Какво като не си с някой ?
След максимум 75 години ще си умряла и няма да си с никой.
Какво като не искаш да постигнеш разни цели като пари кариера или квото и да е там ?
Това не е апатия, това е отказ на някаква твоя част да изразходва ресурси за определено безмислена за теб цел.
Какво като някой си го нарича апатия ?
Ми нищо :))
Е, всичко това не е ли весело ...

<..

..>

Тема Re: Що е то ? =(((нови [re: MoonEclipse]  
Автор Eзpa Иrнимбpитoв (игнимбритовист)
Публикувано02.12.02 11:54



еми, пак да кажа първо, че не съм никакъв специалист - според мен става въпрос за обикновена реакция на голяма загуба... аз лично съм минавал през такава... мисли го като голям стрес... и ако до 1-1,5 година мах не мине, тогава вече може по някакъв начин да се притесняваш здравословно... иначе успех! тежко е, ама се случва
И да повторя - абсолютно не съм сигурен че съм прав, ако искаш земи мини през някой пситерапевт - във всички случаи ще ти помогне :)

конци


Тема Re: Що е то ? =(((нови [re: MoonEclipse]  
АвторHoвaroдин (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 12:11



Напълно здраво си преживяваш липсата на необходимия човек - тъжно ти е, апатично ти е, т.е. нормално реагираш. А що се отнася за важните решения в живота - е, всеки човек по различен начин се научава да ги взима. Невинаги методът "проба-грешка" е единствения, но има хора, които не искат да се научат по друг начин. Или пък не могат... Кой знае?



Тема Re: Що е то ? =(((нови [re: MoonEclipse]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 12:27



“- Сбогом – казала лисицата.- Ето моята тайна. Тя е много прста: най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите.
- Най-същественото е невидимо за очите – повтори малкият принц, за да го запомни.
- Твоята роза ти е толкова ценна поради времето, което си загубил за нея.
- Моята роза ми е ценна поради загубеното време…- рече малкият принц, за да го запомни.
- Хората са забравили тая истина – каза лисицата. – но ти не трябва да я забравяш. Ти ставаш отговорен завинаги за всичко, което си опитомил. Ти си отговорен за твоята роза…
- Аз съм отговорен за моята роза…- повто малкият принц, за да го запомни.”




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.