Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 06.10.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За гнева...нови  
Автор Wolfsdotter (непознат)
Публикувано15.02.02 17:33



трябва ли да го изразяваме на момента? Или да премълчаваме? Токсичен ли е? Четох скоро една книжка по въпроса, но се колебая. Как смятате - трябва ли да удряме с юмрук по масата или не?



Тема Re: За гнева...нови [re: Wolfsdotter]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано15.02.02 18:25



Да.



Тема Re: За гнева...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Wolfsdotter (непознат)
Публикувано15.02.02 19:04



А тия вътре в тебе какво смятат?



Тема Re: За гнева...нови [re: Wolfsdotter]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 19:12



Трябва!

за веднага е малко трудно, щото масата може и да не е под ръка!

тогава става токсично, ако се стаИ, или почнеш да се луташ и да търсиш маса.

другия начин е да крещиш, на теб ти помага винаги,
на тези който ще те чуят ще им помогне само да си
направят правилните изводи за теб, но едва ли ще те чуят какво точно крещиш. Но поне няма да е токсично.

Виж, идеално е когато е втъкан намясто и сред разбиращи хора добре обмислен и красив жест.
тогава е супер, дано има и нещо спонтанно в този момент!



Тема Re: За гнева...нови [re: Wolfsdotter]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано15.02.02 19:18



Те ли? Те казват, че гнева за миг унищожава онова, което дълго и трудно се събира. Казват още че лесното и бързото го има много и че от него се прави бавното и трудното. Това ни било работата казват. И още казват , но аз ги изгоних защото ми се пише на клавиатура!



Тема Re: За гнева...нови [re: Kpъr]  
Автор Wolfsdotter (непознат)
Публикувано15.02.02 19:45



Абе и аз мисля, че е красиво, когато е на място, спонтанно, с подходяща ответна реакция...така де, да се получи като лятна буря Но в повечето случаи не става - да кажем, с шефа...хммм
На мене само с един човек ми се е случвало и се чувствах много добре. Но иначе някак невъзпитано ми се струва, а съм си гневливичка по природа и...токсиииниииии



Тема Re: За гнева...нови [re: Wolfsdotter]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 20:37



честита регистрация

токсично е да държиш гнева
токсично е да го изразяваш по неадекватен начин /места, хора/

идеалният вариант- както при дресировката на кучета учат стопанина- когато кучето ви направи беля, накажете го веднага..не го удряйте с ръка, за да не свърже ръката ви с нещо лошо..ударете го с вестник..не му крещете, то не разбира какво му крещите..не забавяйте наказанието си, защото кучето забравя какво е направило и за него вие ще сте нелогичен и няма да ви има доверие..
след като сте го наказали, изчакайте да си 'помисли' и го утешете с прегръдка и добра дума..все пак много е вероятно кучето ви дане е направило белята напук, а да си е играло..
и най- важното- не забравяйте, че вашият домашен любимец ви обича..забавлявайте се..



Тема Re: За гнева...нови [re: Ariella]  
Автор Wolfsdotter (непознат)
Публикувано15.02.02 20:46



Охохох, свидетелко на моя гняв
Знам, че е токсично да се задържа, но от една страна просташко ми се вижда, от друга ми се ще да се заблуждавам, че съм безконфликтен и миролюбив човек, ама на...
Най доброто наистина е да се изразява адекватно...но то пък зависи и от хората срещу тебе (на които обикновено държиш, щото ако не държиш, какво ти пука) - дали няма да престанат да те обичат, ако им се развикаш?



Тема Re: За гнева...нови [re: Wolfsdotter]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 21:22



адекватно изразен гняв е точно- съобразен с човека отсреща..
по- важно е да разбере какво те е разгневило, за да не го повтаря, отколкото ти да си излееш гнева..
ако наистина не ти пука вече (или все още за този отсреща), то по- важно е да си излееш гнева..

дали ще спре да те обича??
ако спре само защото си му казала къде е сгрешил, то обичал ли те е въобще??
тъкмо ще поразчистиш наоколо..



Тема Re: За гнева...нови [re: Wolfsdotter]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано15.02.02 21:44



Трябва да му намираме отдушник. То не значи веднага да удряме нещо, а да намерим канал за вътрешно информационно равновесие, разбирай - да решим как ще действаме за хармония. План значи да имаме за действие. За да се постигне чувство за хармония. Когато сме гневни, всъщност сме в несправедливост. Именно това ни гневи. Просто трябва да намерим решението. Не е нужно да удряме с юмрук по масата. Може просто да си набележим път за отмъщение или друг начин за постигане на равновесие. И да го следваме. Важното в случая е вътрешното равновесие. Дори обективната истина е без значение. Важна е мисълта. Гнева е нейна реакция. Потушаването му също. Всичко е въпрос на мисъл. Но живеейки си живота, така се вживяваме в него, че често поставяме значимост на живот и смърт за неща, които имат малко значение за бъдещето ни. Именно бъдещето е това, което имаме. Миналото го няма вече. А живеем в него. Отклоних се, сори.

*



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.