Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Добър вечер...  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.02.02 21:11



Меслех да оставя за утре , но проблема ми не търпи отлагане.
Внимателно прочетох инструкциите за клуба и ми се стори, че не съм ощетен.
Всъщност аз нямам избор защото съм дошъл за помощ.
Днес през деня бях в клуб Психология и изглежда нещо съм се заразил. Там ме препратиха на психотерапия и така попаднах тук. Аз дори не виждам проблем , но там специалистите ми казаха, че обикновенно при тези заболявания е така и е нормално. Аз веднага разбрах думите им , че болестта ми е нормална , а аз не. Толкова съм объркан, че реших да споделя с вас и да ви помоля за помоща ви. С удоволствие ще ви съдействам и ще отговоря на въпросите ви, но не зная какво ще ме питате. Май не е наследствено? За пръв път ми е и други в рода ми не са страдали от онзи клуб. Само за това си мисля и се притеснявам да не е нещо реактивно. Баба ми навремето ми казваше, че причината за болестта е винаги далеч от физическото тяло, но с това това не ме имунизира и ето ме болен без симптоми пред вас.
Какво ще правим?



Тема Re: Добър вечер...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Ariella ()
Публикувано11.02.02 23:03



ще ти измислим някакъв душевен балсам..



Тема Re: Добър вечер...нови [re: ПЪTниk]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано11.02.02 23:55



Добре дошъл !
Попаднал си на точното място. Ако тука не ти помогнат - няма къде на друго място да ти помогнат. Искам да кажа - значи си неспасяем случай :))
Може да започнеш с упражнението равномерно дишане.
15 мин. дишаш - 15 мин. не дишаш.
И като се поуспокоиш - ще продължим нататък ...

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: Добър вечер...нови [re: ПЪTниk]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано12.02.02 01:41



...ПЪТнико свиден...,здравей...,не те бях виждала стотици години и се чудех какво ми липсва...
...какви въпроси да ти задаваме...,никакви въпроси не са необходими...,всички знаем какво ти е,но диагноза няма да съобщаваме....тя е професионална тайна...
...и лечението ще провеждаме неусетно...,ще си приказваме тихичко....някой може да те погледне по-настойчиво и да те пита обичаш ли го...,но ти не се смущавай..той го прави за да има повод да ти каже ,че той много те обича...,друг може да те хване за ръка..,но това няма да е защото иска да наруши личното ти пространство,а защото иска да ти каже ,че можеш да разчиташ на него...Ариела със сигурност ще ти разкаже най-хубавата си приказка за "лека нощ"....и така в "шеги и закачки" няма да разбереш как тревогата ти е изчезнала...и всъщност никаква болест не е имало,никакъв клуб"психология" не е съществувал,никой не те е изпращал с препоръки тук,...а всичко е било плод на безмислена виртуална враждебност,без която трудно бихме оценили спокойствието царящо тук...



Тема Re: Добър вечер...нови [re: publika]  
Автор Ariella ()
Публикувано12.02.02 01:53



това си го копирам и ще си го чета като мантра..
няма картинка за това, дето искам да изразя...



Тема Re: Добър вечер...нови [re: Ariella]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.02.02 10:21



Здравейте.
Не мога да ви опиша как съм спал. Дори не си спомням. Болен съм ви казвам.
Ариелке, много ми харесваш но с твоето "ЩЕ" ти ме отпрати някъде в бъдещето и умишлено ми пречиш да те обичам в настоящето, но аз съм болен и такива намеци не миминават , мила принцесо.



Тема Re: Добър вечер...нови [re: LeoS]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.02.02 10:31



Привет. Какво си се накичил с това "М" като някой генерал от запаса. Не си мисли , че с това ще ме впечатлиш. Преди да влеза в клуба внимателно прочетох указанията, че тук има и културни и мощенници и че трябва преди да се доверя да питам.
Питах в ръководстватана Дира, в стая №9 при г-н Григоров /не че има такава стая/ и той ми каза да не ти се доверявам защото си от неблагонадеждните тук.
Хубава терапия си ми предписал, но за да можеш сам да установиш точно какво си ми предписал, то аз те съветвам да си напълниш устата с вода , да седнеш на котлона докато заври водата.
Можеш спокойно да ми се довериш-питай Григоров за мен
Вече съм по- спокоен, давай нататък, ако е завряла водата.



Тема Re: Добър вечер...нови [re: publika]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.02.02 10:40



Скъпа приятелко, здравей моя виртуална радост.
Спомени, спомени...след спектакъла..в полумрака на гримьорната...две красиви търсещи оченца...ухание...чувственост...жена...Богиня...
Какъв фин начин на изрязяване на чувства. Благодаря принцесо моя.
За пръв път ми се случва да нямам думи.
Обичам те!
Не забравяй , че съм болен човек . Нарочно ли се държиш така с мен - като с нормален?



Тема Re: Добър вечер...нови [re: Ariella]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.02.02 10:53



Цууууннннн..
И аз не намерих картинка за това се отпускам болното въобръжение специално към теб.
Човек е потопен в океан от механични вибрации. Заедно с формата и цветовете те представляват най-съществените елементи във връзката му със света в който живее. Механичните вибрации действат непосредствено върху човека. Те помагат и оказват благоприятни ефекти но някои честоти могат и да увредят човешкото тяло. Изчистени, хармонизирани и подредени в мелодична последователност, звуковите вибрации притежават удивителната способност да “разтуптяват” човешката душа, създавайки определен спектър от емоции.
Всички знаем колко сложен обект е човешката реч и какво огромно количество информация е заключено в нея. Акустичния спектър на речта се характеризира с огромно разнообразие и сложност. В него е заключена все още неразгаданата информация за най-тънките процеси от съзнателната и безсъзнателната дейност на човека.
Механичните вибрации на нашия глас /словото/ са аналогични с мисълта ни.
Възможно е на определено място, в определен момент, точно определени думи да задвижват неизвестни за нас сили и енергии. Такива думи се наричат мантри.
Ако към казаното до тук погледнем и формата и приемем, че меките извивки съдържат грация и мекота, а начупените линии изразяват натрупана сила и резки промени /Мълнията в природата най-добре изразява това/. С други думи начупената линия изразява рязка промяна, голяма концентрация и разряд на сила.
Можеш и движения да правиш, с ръце, крака, с очички.
Нищо, че ще ти викат вече Ариелка МантраТантрата.



Тема Re: Добър ден ...нови [re: ПЪTниk]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано12.02.02 11:53



Сбърка само два пъти :))
1. Лечението с водата и котлона е за непоносими болки в някой зъб. Нарича се "подмяна на причинно-следствените връзки". Тази терапия просто те кара да забравиш отвратителната болка в зъба. Теоритично съм запознат с нея отлично и я владея сравнително добре на практика. Но не мога да я предпиша на теб. Просто ми се довери. Или, ако предпочиташ - вервай ми !-))
2. Аз не се съветвам с "Г-н Григоров" - той се съветва с мен. А както съм имал удоволствието да изтъкна не веднъж - ако само едно твърдение не е вярно, то и тезата е за боклука :)

Радва ме, че си по-спокоен. Но това е само сравнителна степен и не е достатъчно. За да премахнем напълно тревогата и да изкореним завинаги психическата ти лабилност - изпълнявай упражнение № 1 в продължение на 2 часа. Рискуваме да те сбъркаме окончателно, ако го прескочим :)))


| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.