Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Вярно ли е, че фобиите не могат да се излекуват?  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 19:09



Позната психоложка ми каза, че няма лек за фобиите. Психоанализата била дрън-дрън ярина, а другият метод бил "чрез потапяне", но там имало огромен риск за страдащия, да не би да "отключи" нещо, или друго да му се случи. Кажете ми нещо повече, моля ви. Благодаря.



Тема Re: Вярно ли е, че фобиите не могат да се излекуват?нови [re: ...]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано10.02.02 19:14



повече:
вярно е това, в което вярваш - подпис на ... на ... на някой от клуба беше

видя ли темата за асансьорите ли беше, за градския транспорт ли ...



<.. ..>

Редактирано от screamBoy на 10.02.02 19:16.



Тема Re: Вярно ли е, че фобиите не могат да се излекуват?нови [re: ...]  
АвторWolfsdotter (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 20:13



Аз съм чела нещо подобно - че могат само да се тушират, но не и да се излекуват окончателно. Но не ми се иска да го вярвам...никак не ми се иска



Тема Re: Вярно ли е, че фобиите не могат да се излекуват?нови [re: ...]  
Автор Ariella ()
Публикувано10.02.02 20:51



а ти от чия позиция питаш:

1.на човек с фобия
2.на човек, който е загрижен за някой с фобия
3.просто се интересуваш информативно

позицията ти няма да повлияе на информацията в отговорите, а само на формата им на поднасяне..



Тема Re: Вярно ли е, че фобиите не могат да се излекуват?нови [re: Ariella]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 21:22



На човек с фобия. Всъщност, дори не зная къде е границата между фобиите и паническите пристъпи. Има и такава тема тук, видях. Като се заседя у дома, после трудно се справям с излизането в центъра, и въобще, с пътуването.



Тема Не е вярнонови [re: ...]  
Автор Иrнимбpитoв, Eзpa (понякога)
Публикувано10.02.02 22:04



хем психоанализата била глупости, хем да не отключиш нещо... а това за потапянето хич не го разбрах... не е вярно! ако става въпрос за изолирана фобия - нямаш грижи - виж при паниките е по-сложно, но не облка за умиране, а бих го интерпретирал - дори за радване... но ще зема да напиша отделна тема



Тема Re: Вярно ли е, че фобиите не могат да се излекуват?нови [re: ...]  
АвторWolfsdotter (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 22:06



Според книжките паническите пристъпи могат да бъдат придружени или не от агорафобия. Твоят случай явно е с фобия (както и моя). До момента не са ми помогнали успокоителни, антидепресанти, хомеопатични средства, психотерапия и пак антидепресанти. Вече съм позабравила какво е да се чувстваш нормално, но не ми се ще цял живот да си остана така



Тема Re: Вярно ли е, че фобиите не могат да се излекуват?нови [re: ...]  
Автор Ariella ()
Публикувано10.02.02 22:06



конкретната фобия добре се повлиява от бихевиористките методи на терапия, но има една т.нар. плаваща тревожност, която след време си намира друг (нов) обект спрямо когото сформира нова фобия..не е безнадеждно, разбира се..терапия е нужна..има опасност да се отключи нещо, но тя не е по- голяма отколкото при всеки друг човек..потърси си добър терапевт (най- добре по чужди отзиви) и тръгни на терапия..дано да имаш и финансовата възможност..



Тема Re: Не е вярнонови [re: Иrнимбpитoв, Eзpa]  
АвторWolfsdotter (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 22:08



А стига бе! Какво за радване намираш в паниките? Я сподели, ще ми бъде интересно




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.