Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:31 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема дистимен психопатнови  
Авторmalediction (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 21:45



Дали някой има възможност да ми обясни какво означава това словосъчетание?



Тема Re: дистимен психопатнови [re: malediction]  
Автор Ariella ()
Публикувано30.01.02 22:59



психопатия дистимна (p. dystthymica) от представката на гр. дис- зле, неправилно и тимос- чувство..

тимопатна абнормност на характера, която се отнася към страхово- тъжното "крило" на диатетичната пропорция; ( ;-))))))
психопатия, характеризираща се с продължително преобладаване на подтиснато настроение;
такива личности са загрижени, песимистично настроени, завладени от чувство на безсилие и безперспективност..склонни са към самонаблюдение и при тях често възникват хипохондрични оплаквания..



Тема Re: дистимен психопатнови [re: Ariella]  
Авторmalediction (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 23:20



Благодаря



Тема Re: дистимен психопатнови [re: malediction]  
Автор Ariella ()
Публикувано31.01.02 00:37



за нищо..

ако те интересува още нещо- казвай..имам тук един речник..



Тема Re: дистимен психопатнови [re: malediction]  
Авторpelargonium (Нерегистриран)
Публикувано31.01.02 12:12



Eто тук има популярно (за лаици) описание:



(за съжаление е на английски)



Тема Re: дистимен психопатнови [re: malediction]  
Автор Zero Sum (непознат)
Публикувано01.02.02 01:05



Е, това ли ти е?



Тема Re: ох, аз майнови [re: Ariella]  
Авторчyчyлиra (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 12:27



разпознах себе си в тази диагноза.
Ако не през цялото време, то през определени периоди се чувствам точно така. С изключение на последното: хипохондрични оплаквания. И какво да правя сега... дали да тръгвам по доктори... или пък да си карам така, нали тези "дистимни психопати" не са опасни за околните...



Тема опанови [re: чyчyлиra]  
Автор Eзpa Иrнимбpитoв (понякога)
Публикувано01.02.02 13:43



Всички студенти по медицина и психология до един се разпознават в някоя болест, особено по-внушаемите - обаче това не означава, че страдат от такава, нали? Споко скоро ще забравиш, че си се разпознала - и аз в определени периоди се чувствам така... е и?



Тема Re: опанови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Авторчyчyлиra (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 17:27



това ми прозвуча успокояващо
сега не съм в такъв период и мога да приема спокойно "диагнозата". Виж, ако се беше случило в "онези периоди" щеше да бъде по-трагично. Е, както и да е... живота все пак трябва да се живее... психопати или не - ще продължаваме напред /на пук на нормалните/.



Тема Re: опанови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано01.02.02 17:47



...а като се сетим и за Джером Джером...,изобщо не трябва да посягаме към медицинска литература...,защото само вода в капачето на коляното няма да имаме...и това ще е много обидно за нас...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.