Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Психоанализа на софиянеца(за непросветените)нови  
Автор zvetenze (malko i uhaino)
Публикувано25.01.02 15:14



Тази тема я пуснах и в клуб Психология.....само че там беше психология на софиянеца(така е по правилно май-психология!)....но да вдим и вие как ще реагирате!

Мама ви да еба тъпи слеяни!Дойдохте тука и разводнихте хубавата София"
Това бяха думите на един дядка при моя провинциален вид.Та искам да си поговорим сега за този градолюбец софиянеца!

*Четящите се изключват както и всички неуспели да влязат в крак с новите софиянски настроения!

Всичко се почва винаги като че ли от това място на свещенодействие сред плачещи роднини и подсмърчащи любими:гарата!Там на гишето зад здрави стоманени решетки сеги като кокошка която мъти яйца......продавачката на билети.Съвсем учтиво и леко треперещи(явни пътници с опит)се приближават хорица с парички в ръчички!Казват:"Моля един билет до...."-"Не!Качете се горе там продават!"С един нежен глас на ядосана лъвица се прозява тя.Бедните хора се качват на въпросното "горе"ама не са запоснати де по дяволите ще се срещнат и стълби.Но за зла участ точно този ден отгоре отговора е същият.След третото "горе-долу"и обратно на злощастните пътници им се завива свят и вече не толкова любезни се опитват да извият малко решетките за да се докопат до женището и да разкажат играта....но не би.Тя се е свряла там щастлива и бладоволява да изхвърли два билета.
Пътят от гарата навън е живописен.Обикновено на гари лесно се намира изхода.....но ако нямате късмет да ви упътят....край с вашата младост и надежда за живот.Оставате в гарата като вечни пътници!
То откъде да знае простия провинциалист че "умните" софиянци са намерили трудния начин и на излизането:през подлез!
С големи мъки стигате до някоя главна улица....и се обръщате да запитате някой "случаен" минувач(повечето пъти те хич не са случайни...а участяат в заговора "да загреем задника на бургазлийката")и питате за една всеизвестна сграда която по зла случайност се намира под носа ви но...софиянците и него са изяли и не сте я видели!Та започват те да ви разправят за разни тролеи които навсякъде другаде ще ви заведат но не и до въпросната сграда на 2-3 крачки.Очите на въпросните туристи се разширяват...разширяват....и накрая заприличвате на хора които спешно трябва да посетят тоалетната!
Но и от тази ситуация селяните са разбрали как да се измъкнат.Питате на 10 човека.....и знаете че поне 2-3 са казали истината....явно от добрите...жалко че не носят бели костюми като по филмите!
Но едвам сте успели да се измъкнете от тази ситуация....и срещате ЕЗИКА!Да,точно така...уж български пък той бил софиянски.С възгласите "леле,мале,оле" те ви се подиграват на вашето кокетно и не толкова набиващо се на очи "въй"!
И се качвате на влака преуморени...но и там ще се намери някой софиянец който да ви говори за аристократичния си род....Късмет!

Сигурно ще си кажете..това изобчо не е вярно...и къде са по дяволите разсъжденията.А аз ви питам защо хора дошли преди няколко години в София се мислят за софиянци.....и говорят смешно?Какво им е в повечето на софиянците?Вече просто май няма софиянци.....едни кокетни бургазлийки са ги съблазнили.Или пък снажни гларуси от морето което софиянките са сънували нощем!И какво най-тъпо или интересно ви се е случвало по време на пътуване?Мечтаете ли нощем да пребиете служител на ЖП-то?
Въпреки всичко искам да ви кажа че много се радвам че посетих този град само преди няколко дена и успях да се срещна с едни много приятни....софиянци!

Ludostta dostigam


Тема Re: Психоанализа на софиянеца(за непросветените)нови [re: zvetenze]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано25.01.02 16:04



...ей,мъничко цветенце...,видях ти темата в "психология",ама не ти отговорих там защото много преди мен ти бяха отговорили...,с това,с което и аз бих ти отговорила....
...първо,навсякъде има всякакви хора...,и не може да се каже,къде са по-добри...,истина е че хората в София са по-забързани,по-затворени,по-недоверчиви...,а има и простаци,но това не значи,че няма и добри ,и отзивчиви,и възпитани...



Тема Re: Психоанализа на софиянеца(за непросветените)нови [re: publika]  
Автор mitrich (минаващ)
Публикувано25.01.02 16:30



Ми, да , така е - те тия дядковци, дето развяват бастунчета, все още си мислят, че живеят в ерата на гражданството и берлинската стена. Може пък да са внедрени агенти-антиглобалисти:)) Другите са производните им - копеуетата, дето като отидат на село, се чувстват като цар Плъх. А то това с тия зад гишетата си е направо диагноза, и даже мисля да пусна една отделна тема, ако някой не ме изпревари...
Абе, няма да е зле да идат и те малко да покопат на село, да видим после няма ли да драпат да дойдат насам, да ни пълнят трамваите и да ни дишат във врата. И дежурната фраза - то си е до човек, нали познаваш готини софиянци? И аз също.:))
А пък какви бургазлии познава-а-а-а-м.:)))

Редактирано от mitrich на 25.01.02 16:33.



Тема Re: Психоанализа на софиянеца(за непросветените)нови [re: mitrich]  
Автор zvetenze (malko i uhaino)
Публикувано27.01.02 15:19



Според мен за служителите в БДЖ трябва да се пише в "Професионални зикривявания"!

Не всички хора в София са така....ама повечето...да!

Ludostta dostigam


Тема Re: Психоанализа на прованса, тръгнал към Софиянови [re: zvetenze]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано28.01.02 00:31



София...
"Отивам в София, при надутите софиянци, какво да облека...ммм ходи ми се анцуга, ама, айде от мен да мине ще си сложа костюма, дето го киснах в нафталин три години.... мааа ма му, едвам се зокопчих... ми ако настина по влака, бе я едно шалче на кръста, такааа, а какви обувки ами три номера по-големи та да сложа и три чифта вълнени чорапи, че на гарата много духа...
Ми кво ше ям? А ще ми стане лошо, я жената да приготвя : варено пиле с червен пипер, 10 яйца, буца сирене, кастрон със кисело зеле, питка и баница, да не забравя и два литра вода за из път, че скъпо по влака...да и терлъци за купето...

to be continued....



Тема Re: Психоанализа на прованса, тръгнал към Софиянови [re: kakata]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано28.01.02 01:34



ХааааааааааааххххааааааааааахааааааааааааааххххххххххаааааааааааYou make my.......night....забрави само калъпа ...сапун...

Ох как се посмях и на "цветенцето" и на теб тази вечер.....с ГЛа-а-а-сссс!!!!

Хей, цветенце, ..../ако четеш тука де/ ти наистина ли попадаш в София за първи път ???

Нека да ти кажа един лаф.....около 40 години стар:
- Знаеш ли какво правят софиянци събота и неделя?
- ???
- Отиват си на село бе глупак !

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Психоанализа на прованса, тръгнал към Софиянови [re: kakata]  
Автор zvetenze (malko i uhaino)
Публикувано28.01.02 13:16



Забрави чесъна към боба....тогава преживяването става пълно!

Задължително трябва да има деца в нощния влак!нали трябва да се измъчат горките пътници!Не дай Боже да носиш нещо интересно около врата!Те ще го дърпат завиват отвиват....и накрая ти полузадушен-полуозверял с една злоба поглеждаш към "миличкото" детенце и просъскваш на родителите...най-често спещи "Махнете това дете..."

Но понякога имаш още по-голям късмет!В двете купета около тебе са лашкат почерпани пътници и с размътен поглед следят всяко твое движение!Към 4 часа вече успяват да "изсвирят" в синхрон няколко симфонии.....рапсодии...и други подобни!

Какво да се прави....роден мил БДЖ транспорт...

Среща.....на нощния влак!

Ludostta dostigam


Тема Re: Психоанализа на прованса, тръгнал към София [re: Oro]  
Автор zvetenze (malko i uhaino)
Публикувано28.01.02 13:20





В интерес на истината съм имала щастието да обиколя почти цяла България...но в този светъл град София...не бях стъпвала....но затова пък имах незабравими преживявания....ще си ги помня!

Ludostta dostigam


Тема Орчонови [re: Oro]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано28.01.02 14:50



Поздравления за стихоплетството, ама пусни и онова за модераторите де -
Модератори ли, а!
мамката им ще...
Бе знаех си аз, че зад намусения чичка се крие златно момче....



Тема Re: Орчонови [re: kakata]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано28.01.02 22:20



.........
Мулето не се ебава,
има "план" да изпълнява:
- 30 темички на ден !
За това съм аз роден!

Модератори ли, а?
Мамката шъ ви е-а.
Кой ме трие там сега?
...карате ме да рева...

............

Аз ще започна картинна серия посветена на Муле.

Това беше първата:







" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.