Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема регресията практикува ли се от психоаналитици?нови  
Авторbilder (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 12:25



Някои подлагал ли се е на регресия? Може ли да ми разкаже?



Тема регресията не се практикува,а е една от психичнитенови [re: bilder]  
Автор Eзpa Иrнимбpитoв (понякога)
Публикувано17.01.02 12:40



заащити... се едно да кажеш "практикува ли се проекцията"... не че не знам за какво питаш и ще зема да ти отговоря - не, защото 1. в България има 1-2ма психоаналитици 2. (а всъщност трябваше да е първо) такива неща се практикуват от Кики и кашпировски - ако питаш за връщане или де да знам какво друго му викат в минал живот, а ако питаш за хипноза и връщане в детството примерно - не и това не се практикува от психоаналитици, а то изроди, дето практикуват хипноза.

Редактирано от Eзpa Иrнимбpитoв на 17.01.02 12:42.



Тема Re: регресията практикува ли се от психоаналитици?нови [re: bilder]  
АвторЩypчo (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 16:02



От години проявявам интерес към въпроса. Изчетох много книги, включително и методи за регресивна авто-хипноза, но не посмях да ги приложа.
Обаче, ако има специалисти в тази област в България, съм готова да се подложа на такъв експеримент.



Тема Re: Щурнови [re: Щypчo]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано18.01.02 04:07



в такива моменти се пита защо ... ама на мен винаги ми е по-интересно как ... ааа, не как като метод, а как ще ти помогне това, което ще научиш (другата форма на защо :РРР)

<..

..>

Тема Re: Щурнови [re: screamBoy]  
Автор mitrich (минаващ)
Публикувано18.01.02 12:18



Как ще ти помогне? Ами, като го осъзнаеш. Нищо ново. Разликата е само в това, че вместо да си припомниш как баща ти е идвал в леглото ти, когато си бил на три годинки, си припомняш как си приготвял кладите за изгарянето на еретиците през средните векове. Не мисля, че има начин това въобще да ти помогне извън метода, нали все-пак се прави с определена цел, по определени правила, ако въобще вярваш в това, де. Аз не знам дали вярвам, но с огромно удоволствие бих се подложила на едно такова интересно пътуване, каквото и да е то.
Някой да практикува?:))
Всъщност, не мога да повярвам, че човек съществува само в рамките на осъществяването на ограничените представи, които се създават за...един живот. И защо пък точно ТОЗИ?



Тема Re: Щур - ами да!нови [re: mitrich]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано18.01.02 13:18



Какво ще ми помогне?
Ще разбера основната причина да се родя точно в това време, точно в тази страна, точно в това семейство, точно с тези способности и т.н. Ще разбера дали в правилна посока се самоизграждам. Как са се формирали отношенията ми с близкото обкръжение през годините и вековете, защото обкръжението, в което се прераждаме, се повтаря. Затова и повечето отношения са вече съществуващи на подсъзнателно ниво дори и преди да се запознаеш с някого в сегашния си живот...
Ще ми помогне да си обясня много от настоящите си проблеми, да осмисля правилния път за решаването им. Точно тези проблеми, които се базират на натрупани стари взаимоотношения.
Аз не вярвам в прераждането. Аз зная за него. Нещо повече дори, имам откъслечни спомени - видения, но това не е темата тук. /На това място зная, че много от зевзеците в клуба ще бъдат изкушени да остроумничат, но не ми пука/
Но има и нещо друго. Страхувам се да се подложа на този експеримент, като гледам как досадно и шантаво се представят психолозите - "професионалисти", имайки пред вид хилядата теми, които открива един от тях... Нещо ще разколебае смелостта ми...


Обичай врага, пази се от приятеля!


Тема Re: Щур - ами да!нови [re: Щypчo]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано21.01.02 00:48



Слушай сладост, хайде сега да оставим мааааалко встрани чувствата. Един вид очакванията. Да включим ума, ок ?
Под реверсивното цъка мъка ти очакваш да си спомниш евентуално свой минал живот. Така. Ти знаеш за преражданията. Така.

Сега - моите логически (продиктувани от самата ми същност заключения, която така както чувствам дори и аз не вярвам да е нещо друго, освен ум, е на ума .... аве без обяснения).

Ти си спомняш. Ти си там.
Под хипноза (нали хипноза искаш).
Това трае ... 14 минути.
Сега накратко - за 14 минути ще получиш всичкото това, а ??? Ще ми получиш дядовия. Или пра-пра-пра-пра-дядовия, щото може да си спомниш прераждане през 1500485-тата година преди Христа. Когато има вероятност да си била някакъв вид динозавър. Или на друга планета.
Малко ми е мътно с прераждането.
Нека ти обясня, а ти да ми отговориш - животните включват ли се.
Кога един човек е свободен да се прероди (смятам когато измрат всички, виждали го жив). За да не е тъп въпроса, ще спомена важността на 'свободен'. Това не предполага, че ще се прероди тогава ... ако поради кармична обремененост или друго наложително нещо се прероди веднага след смъртта (веднага е в наш смисъл, не от гледна точка на вечността) то това няма да е невъзможно, а просто наложително. Но ако няма такава наложителност, то кога е свободен ... аве доста тъпичко като за този клуб. Уф.
Връщам се на теб.
След тези 14 мин ти си прибавила в банката си с активни спомени и спомените от онзи момент, когато си се върнала.
Извод едно - струва ми се, изобщо не искаш това, ти искаш да се върнеш в момент между преражданията, когато е нормално и естествено да виждаш взаимовръзките между всичките прераждания (досегашни) и хора и изобщо това дето го искаш.
Щото нали се сещаш че най-вероятно и в миналия си живот по отношение спомените от по-минали прераждания си била както и в настоящия - т.е. сънища, чувства и т.н.
Извод 2 - за да има максимален ефект, трябва да се върнеш малко преди смъртта си в съответното прераждане (максимум житейски опит, текущи спомени и т.н.).
Ако умираш от старост (обаче) ми е интересно какво ще успееш да разбереш.
Извод 3 - за да видиш картинката в цялост, несъмнено ще ти трябват максимум парченца от нея. Т.е. - максимум прераждания трябва да покриеш, или поне краищата на максимум прераждания.

Значи с този си пост, просто се опитвам логически да ти докажа, че си поставяш грешен път към целта. Трябват ти максимум сесии, за каквито ти несъмнено няма да имаш ресурси (иначе не би била жива). Защо обкръжението да се повтаря. Не. Как се повтаря - едни и същи души, или нещо друго ?
Моля уточни.

Как да разбираш поста ми - това щото все пак говоря на жена, и като хванеш ума и го пращаш да пасе докато би трябвало да го ползваш (просто чувствата взимат превес). Този пост не е подигравка. Този пост не е опит за нищо. Този пост е резултат, до който аз (screamBoy) съм достигнал след размишления по темата прераждане. Този пост и изводите, предложени от него подлежат на промяна - особено се надявам тази промяна да е от постъпила от теб информация !!! Този пост не е обида (ами да, повтарям за всеки случай) към никого, освен към моята липса на информация.
Този пост е в общи линии визията ми за това, какво би постигнала с едно припомняне на момент от минало прераждане. Този пост е да ти подскаже, че има и нещо друго, освен твоето виждане, а именно - моето виждане.
Амин.

Аз те обичам, но не те смятам за враг :)

<..

..>

Тема Re: Щур - ами да!нови [re: screamBoy]  
Автор Leo13 (Цар в джунглата)
Публикувано21.01.02 01:14



Тебе как те траят дамите в клуба, малък невъзпитан Умнико ?

Поне на пет места из клубовете срещнах твоите "остроумия" и те все с един беден посен речник: "патки", ..... , "Акъла пасе" и т.н.
Не ти отговарят само защото са доста над твоето интелектуално равнище!
Може и да те бива с анимационните занимания, но в комуникациите човешките си в епохата на динозаврите. То и затуй не ти се налага да се мъчиш да си спомняш - прясно ти е в главата



Цар съм даже и без дрехи !!!


Тема Re: Щур - ами да!нови [re: Leo13]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано21.01.02 02:55



1.Дамите ме траят щото са дами, а не патки (квото и да си говоря, то реалността си е реалност)
2.Дамската реакция е една такава ... примерно да те направи нищожество в собствените ти очи (в случая моите).
От твоя пост не се чувствам нищожество -> ти не си дама.
3.Те са наистина доста над моето интелектуално равнище, точно както и аз съм доста над равнището на screamBoy, и това дамите го знаят, щото са доста над-
4.В комуникациите не си спомням друг метод за комуникация, освен триенето на черво в черво ... пък то си е живо изтезание това. Та, така зарязах комуникациите :)))
5.Може да ми е малък, ама аз съм голям.
6.Много баби - хилаво дете. Толкова са ме възпитавали, че днес се чудя какво е то възпитание.

Леле, човече, липсва ти Кока на теб ...
Поздрави и кажи, ако обичаш, на приятните сънища, че утре ще им ида на гости ~~~

<..

..>

Тема Re: Това се казва Кавалер!нови [re: Leo13]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано21.01.02 12:22



Сърдечно благодаря за защитата!
На мен наистина ми е обидно от време на време, защото в реалния ми живот не се срещам с такова отношение - ту подигравателно, ту пренебрежително, и ако го познавам в реалния си живот - най-вероятно просто няма да установим свестен контакт.
Но, тук в този клуб, трябва да се изслушваме и вместо първоначалната реакция на обида, по-добре да се опитаме да му помогнем на момчето - явно има проблем в отношението си към жените изобщо. С цялото си такова държание просто крещи : "Помощ! Не зная какво да правя!"
Но няма да го разнищваме, докато не си признае сам, че има проблем...
Пък иначе - голям сладур, ръси ги едни бисери, да го схрускаш...
Ама нали няма идеални хора, кво да съ прави?

Може да си по-добър от някого, но не може да си по-добър от всички!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.