Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Съчинението ...нови [re: Щypчo]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано21.01.02 01:58



...май се оказва на друга тема :)))
Поне моето. Имам за какво да ти благодаря (Щурчо) и ти благодаря за него (виждането за циклизма, хихик). Ако някой някъде чуе едно ЩРАК да знае, че това ми е горкото мозъче, наместило няколкостотин идейки в една посока с няколкостотин чуденки :)))
А пък според мен сме не в началото на реабилитирането, а в най-интересната му част - малко преди началото. Започнали сме, но и не е средата за да се е появила рутината.

Нека подхванем отново темата за реакциите си спрямо различните.
Щото различните са много нива различни, не само малко и много, а реакциите ни май са доста ограничени като ниво, примерно 3 - безразличие, леко отхвърляне и тотално отхвърляне.
За различните - безразличие към леко различните, примерно че някой си обичал да ходи на риба (аз не обичам); леко отхвърляне - детето налапва цигара, бой-бой-бой и толкова; тотално отхвърляне - аз и Зима, просто не можах да я разбера (т.е. разбрах нещо не както трябва).
Мдам.
Сега обаче правим друго - как бих реагирал на пиково различие - Христос като пик на любовта, Буда като пик на ума ... нещо от сорта.
С какво милите така оплювани средновековни предшественици са били по-зле от мен, като и аз ще реагирам като тях ...
май това беше повече в идеята на автора на темата :)))

<..

..>

Тема Re: Различните от наснови [re: Kpъr]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано21.01.02 02:00



ей майна, ма тфа са си 3 изречения веееее ....
та, и кфо ?

<..

..>

Тема Re: Много черногледо...нови [re: screamBoy]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано21.01.02 11:49



Реакциите, които визираш, са само отрицателни, т.е. на неприемане.
Ето друг пример - Теди Москов, ... или Кръстю Лафазанов, ... или Мая Новоселска - ето едни много РАЗЛИЧНИ ОТ СРЕДНАТА маса хора - талантливи, "странни", можещи, упорити, особняци, интелигентни и чувствителни, и.. и...
Никоя от изброените от теб реакции не може да се приложи в случая. Може само да им се възхищава човек и малко да завижда, че няма техния талант.
Това как се вписва в схемата ти?

Може да си по-добър от някого, но не може да си по-добър от всички!


Тема Re: Различните от наснови [re: Dracoid]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 05:20



I vse pak ne vseki mrudnal e genii! Uvajavam progresivno misleshite /az sum edna ot tiah, ne sum genii, no ne zna4i ,4e sum luda!/



Тема Re: Много черногледо...нови [re: Щypчo]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано22.01.02 22:54



че те са очаквано различни ...
ти как реагираш на водещия на ММ Кико ли беше ... там един пълничък и все визията му е една такава алтернативна ...
Но - това наистина не съм го сложил в схемата :) Там са нарисувани само неочаквано различните :)))))
Леле как се хлъзгам като още мокра пъстърва, а :РРР
А как различните приемат другите различни ?
Ето примерът - аз. Работата ми е свързана с компютри, увлеченията ми са едни такива ... тук средния масовик ще е някой на възрастта на родителите ми (нали), а даже и на възрастта на техните родители ... та тези хора са тотално извън света ми, срещаме се само когато си говорим за пари ;)
Е, това е проблем от подобно естество (млади-стари), но много по-разпространен. И много разпространената реакция е старите да променят младите ... поне да опитват с всички сили и средства ... пак негативно ... ех тая моя глава, само негативности са в нея :)))
Ще си мисля за сценичните таланти, и литературните - тях повечкото ги харесвам :)))

Та, една разлика от Средновековието - масовите комуникации. Те са ни създали навика да очакваме различни от нас. Така реакциите може да са същите, но вече притъпени от липсата на изненада ... и дори обърнати :)))
А ти тримата основни от 'Улицата' наживо познаваш ли ... може и да не са различни ?

<..

..>

Тема Re: Не много черногледо...нови [re: screamBoy]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано23.01.02 00:30



1. Тримата от "улица-ца-та" не ги познавам на живо, колкото и да ми се иска, макар, че единият ми е съгражданин и познавам позната на сестра му... Доколкото знам, тя е същият уникален образ като Къци Лафазанов...
Но... дотам ми е информацията, как'Сийке.
Нищо, че не ги познавам на живо. Те да са живи и здрави, пък...
2. ММ не хващаме на ти-ви-то, не знам защо.
3. Масовите комуникации имат пръст в историята за различните, оти сякаш се мъчат да пресилват нещата и да изкарат всекиго с нещо различен или интересен, в търсене на сензационното. Такава им е работата, само лошо е, че не съдействат за помирение на различията а ги раздухват като канфликт. Тук май сме на едно мнение.

Може да си по-добър от някого, но не може да си по-добър от всички!


Тема Re: Не много черногледо...нови [re: Щypчo]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано23.01.02 00:43



3. - във финала казваш че сме на едно мнение ... донякъде, че аз нещо не съм 'за' да се помиряват различията. Точно за думата 'помирение' говоря, аз съм за 'приемане'. 'Помирение' има общо с 'примирение', а това праща към моето 'безразличие', което теб не те кефи, и мен не ме кефи. А също помирение е и нещо като 'примирие' - това е един възможен изход от конфликт.
То е ясно, че имаме конфликт - различни vs неразлични, и този конфликт ни е историческо наследство и т.н. Идейката е как да избягваме конфликта, как нашето историческо наследство да не е 'помирение', a 'приемане' :)))
ок ?

<..

..>

Тема Re: Помирението...нови [re: screamBoy]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано23.01.02 01:28



е смирено приемане на известни компромиси от двете страни за смекчаване на различията ... Един вид израстване...
А примирението - отпускаш платната, предаваш се, отказваш се, снишаваш се.
Така, че точно помирение имах пред вид.
Темата всъщност опира до разумния компромис, и понеже тук стигаме до трудовете на Ленин, направо ми се доспа

Може да си по-добър от някого, но не може да си по-добър от всички!


Тема Re: Помирението...нови [re: Щypчo]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано23.01.02 02:48



Ле-кой ?
ако си търсиш оправдание за спане, кажи поне нещо интересно (чака ме мъж на легло, толкова водка знаеш ли как затваря очите, нещо чайките кротнаха ... ааа колко било часа) а недей се оправдава с него (онзи, бащицата) ;))
лека и мека ~~~

<..

..>


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.