Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема депресия  
Авторsweet (Нерегистриран)
Публикувано04.12.01 12:59



Кажете ми как да се измъкна от тази проклета депресия,щото ми писна вече.
Гълтала съм какви ли не лекарства и на психотерапия съм ходила доста,но като дойдат тези скапани студени сезони и мъгли и пак се чувствам подтисната и ме избива на рев. И с гаджето си като съм пак рева като идиот и ги дрънкам едни,че чак на него му става криво и се притеснява и то за мен и въобще яко съм я закъсала пак.Пак съм в някаква черна дупка и не желая да виждам никого и т.н.УЖАС!



Тема Re: депресиянови [re: sweet]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано04.12.01 13:17



защо не вземеш пари от гаджето и не се разсходиш по магазините.
направи си едни покупки......
отиди една седмица на планина.
вземи си ски интруктор.
смени цигарите.
смени си парфюма.
направи си нова прическа........
тия черни дупки са с различно времетраене.
от две седмици та до 4-5 месеца........
смени си и гаджето ако трябва!
промени!!!!



Тема Re: депресиянови [re: sweet]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано04.12.01 13:42



...гледам,че и за лекарствата и за лекарите говориш в минало време...,не е ли по-добре отново да направиш консултация...,а в съсетите на калиостро се вслушай...и те ще ти помогнат,но предполагам,че сега нямаш настроение за това...



Тема Re: депресиянови [re: publika]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано04.12.01 16:05



сериозно по темата!!!!!
бях написал наръчник. изпитана работа от мен!
но изтрих файла!
всичко беше описано подробно.
ще го направя пак . няма начин.
това е доста шибана работа.
лекари,лекарства,алкохол...................
не помагат.
не искам да ставам вулгарен и циничен но има един тесен процеп и човек трудно но може да се измъкне.
откриват се причните,ако ли не се започва тотална подмяна на всичко.
иначе вариантите са няколко - тотален срив във всички области, смърт......
ужас е!
но винаги има изход.
винаги!!!
това е един мойте принципи. и той винаги печели!



Тема Re: депресиянови [re: sweet]  
Авторnqkoi (Нерегистриран)
Публикувано04.12.01 18:51



Shte ti otgovorq s replika ot edin film "Mrazq shtastieto prekaleno kratko trae,depresiqta e po-dobra":)))Pone za men w depresiqta nqma nishto losho naslajdavai i se:)



Тема Re: депресиянови [re: nqkoi]  
Автор NEVlNna (real)
Публикувано04.12.01 20:57



Подкрепям! Пусни си най-тъжните песни, за които се сетиш и тези, които предизвикват най-отвратителните спомени свързани с любов от миналото ти...и ще видиш колко добре ще се почувстваш след няколко часа.

"...в любовната си мъка аз съм влюбен..."
(в случая депресия...)

А...можеш и да се опиташ да скапеш настроението на всички около теб...Това също помага.



Тема Re: депресиянови [re: sweet]  
Автор Quiet Dark Wolf (Lonely LoneLoop)
Публикувано05.12.01 04:15



секс му е майката (колкото и грубо да звучи)



Тема Re: депресиянови [re: sweet]  
Автор AЛФ (greenhorn:))
Публикувано05.12.01 17:09



po izklujchenie sum suglasna s caliostro- wajnoto e da zapochnesh neshto nowo.
az sym ustanowila che towa mnogo pomaga /az naprimer poslednija put sezapisah na shofyorski kurs /- emozijata ot nowoto zanimanie, ot nowite hora shte ti pomogne. wajnoto e da ima aktiwnost - fizicheska, emozionalna, intelektualna, wsjakakwa!



Тема Re: депресиянови [re: AЛФ]  
Авторsweet (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 18:00



Отчаяна съм.Какво искат всички тези хора от мен - нахвърлили са се като глутница вълци отгоре ми.Душата ми ли искат да вземат?
Там е работата че на всичкото отгоре съм и доста активна,но това изглежда не помага твърде.Ох,съвсем ще откача!!!



Тема Re: депресиянови [re: sweet]  
Автор NEVlNna (real)
Публикувано05.12.01 22:31



Преиграваш....



Тема Re: депресиянови [re: Quiet Dark Wolf]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано06.12.01 09:18



не съм съгласен че секса вади от депресията.....
не е така!



Тема Re: депресиянови [re: AЛФ]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано06.12.01 09:23



думата гриинхорн се среща в романите на карл май!
не знам другите дали знаят какво значи......
радвам се че поне един път си съгласна с мен.
но тази шибана гадна тема аз ще я развия с цялата и гадост и ще я приключа.
но мисля в момента как да е в по лайт версия....супер лайт ли да е,илтра супер лайт ли да е.........
но ще я има!



Тема Re: депресиянови [re: sweet]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано06.12.01 09:26



ооооооооооооооо скъпа......
надушат ли те че си жертва хиените са около теб накуп.....
един изпреварваш съвет .......
изключвай телефоните,ограничи всякакви комуникации до минимум!
не взимай никакви важни решения....
отлагай всичко във времето без да определяш срокове..........
...............



Тема Re: депресиянови [re: NEVlNna]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано06.12.01 09:29



не преиграва........
ти май не знаеш дълбочината на черната дупка ........
не ти пожелавам да влизаш в тази спирала..........
ако знаеш кво е там............



Тема Re: депресиянови [re: NEVlNna]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано06.12.01 09:38



......абе човек никога не може да бъде сигурен...особено във виртуалното пространство,но съвета ти с най-тъжните песни...не виждам как ще помогне...най -много още повече да започне да се самосъжалява



Тема Re: депресиянови [re: caliostro]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано06.12.01 09:53



.за какви хиени говориш...не и помагаш така.!..и какво ще постигне като си изключи телефоните и като ограничи комуникациите до минимум......как според теб ще успее в това състояние да се измъкне сама ... най-много да потъне още по-дълбоко...по-добре е да намери човека, на който има най-голямо доверие...и да си поговорят...ама да го слуша какво и говори,а не да слуша само собствените си мрачни мисли...

Редактирано от publika на 06.12.01 09:56.



Тема Re: депресиянови [re: publika]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано06.12.01 10:08



урок 1
ограничавайки комуникациите човек търси спокойствие и яснота на мисълта.
винаги се потъва и още.
кои са хиените ли?
ми всички стават хиени като видят такава жертва.никой не може да и помогне ако ще да си говорят 1 седмица. тя трябва сама да разбере какво е станало,къде е , да започне да мисли с главата си и чак тогава да търси начини за измъкване. а такива да те излушат колкото искаш. това не помага особенно.



Тема Re: депресиянови [re: publika]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано06.12.01 10:11



тъжни песни ли?
това са глупости!
по добре да се слуша гадна чалга или мишо шамара..........
а одата на радостта по време на депресия звучи като .....погребална песен.
класиката може да те начука по надълбоко в спиралата на депресията.
даже най добре да не се слуша нищо и да не се гледа нищо и да не се чете нищо.
да се спи през деня и да се гледа в една точка нощем!



Тема Re: депресиянови [re: caliostro]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано06.12.01 10:15



...за каква яснота на мисълта говориш...,в такива случаи(ако случаят е такъв)...мисълта се върти в затворен криг...и той трябва да се разчупи по някакъв начин...и не говоря да се споделя проблема наляво и надясно...,с хора,които само да те изслушват и да ти съчувстват..,а с някой,който наистина иска и може да ти помогне...пък било то и да те заведе до кабинета на лекаря..



Тема Re: депресиянови [re: publika]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано06.12.01 10:19



ок!
не може да се разчупи кръга веднага.
естествено че трябва да се излезе.....
но не може веднага! без наличието на спокойна мисъл и душевно равновесие.
иначе се отива още назад...............
вервай ми!



Тема Re: депресиянови [re: caliostro]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано06.12.01 10:19



...и като гледаш в една точка...какво ти идва на ума?



Тема Re: депресиянови [re: publika]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано06.12.01 10:23



ти какво мислиш а?
че ти идва нещо на ума като гледаш в една точка ли?
ми нищо не ти идва!
трябва ти времеееееееееееее.
печелиш безвремиеееее!
ако имаш 10 проблема в този момент то след една седмица те вече не с 10!
темата е дълга ......
и сериозна!



Тема Re: депресиянови [re: caliostro]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано06.12.01 10:28



...това последното ми хареса...и за това мисля,че не бива да даваш съвети от рода на секс,чалга,гледане в точка и т.н....ОК..



Тема Re: депресиянови [re: publika]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано06.12.01 10:38



пак не ме разбра!
важно е нищо да не се прави в първият момент!!!
а за после няма универсални рецепти така е.
сега разбра ли ме?



Тема Re: депресиянови [re: caliostro]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано06.12.01 10:42



...да....,ама ти май в началото друго я съветваше...някакви бурни промени да направи...,радвам се ,че все пак постигнахме някакъв консенсус...,че универсални рецепти няма...,но верни и грешни пътища има....за съжаление...



Тема Re: депресиянови [re: caliostro]  
Автор babaToHka ()
Публикувано06.12.01 12:15



След всичко изчетено до сега нямаше как и аз да не се намеся.
Депресията е нещо много сериозно и трябва да и се обърне подобаващо внимание. Тя няма положителен или отрицателен знак - просто е състояние, което се появява при неудовлетвореност. Позовавам се изцяло на личния си опит, който поне в тази област е доста богат. Първоначано се плашех от тези състояния, но след време открих колко интересно е (да, това е точната дума) да анализираш до каква степен си затънал. Както радостта и щастието (ако мога да ги степенувам така) си имат свои нюанси, така и в тъгата и депресията има отделни специфични моменти и ако достатъчно добре познаваш себе си ще успееш да ги определиш и да знаеш как си.
Съвет за лечение няма: аз лично започнах да се наслаждавам на депресиите си, използвах ги за да пиша всичко което съм премълчавала по една или друга причина под формата на дълги писма до себе си, които даже си изпращах, а после прибирах неотворени до следващата депресия. И определено прехвърлях целия си живот през нощта - някак си това е най-личното време...
А причината за депресията - мисля че е нещо което те е страх да признаеш на себе си, защото направиш ли го ще трябва да предприемеш нещо в посока разрешаване на проблема. За това хората се хвърлят да правят промени (препоръчвам ти го горещо) - малките промени ще ти помогнат да педприемеш голямата, от която се страхуваш.



Тема Re: депресиянови [re: caliostro]  
Автор Quiet Dark Wolf (Lonely LoneLoop)
Публикувано06.12.01 13:53



при мен пък стана и затова ти казвам... знам го от личен опит...
ти пробвал/а ли си ?



Тема Re: депресиянови [re: caliostro]  
Автор lnsight® (The Second)
Публикувано06.12.01 14:46



Точно мишо шамара и чалгата могат да ме накарат да си пръсна мозъка в някое прекрасно пролетно утро

Пурата понякога си е просто...пура


Тема Re: депресиянови [re: caliostro]  
Автор NEVlNna (real)
Публикувано06.12.01 18:16



Естествено, че не може без душевно равнивесие...! Обаче как се постига? Това си е строго индивидуално. Аз напримен го постигам, когато изпадна в ситуация "шах и мат": край, няма накъде да се ходи, ти си едно нищо на този свят и на него ама въобще не му пука за теб, затова си събери мислите, бъди изключително рационална, всички са просто едни пионки в твоята игра, и не е важно дали ще я спечелиш тази игра, важното е да издържиш до края, защото това също е един вид победа, а ти обичаш да бъдеш победител, нали?! Подобни мисли ми минават понякога, когато се чувствам зле. И те помагат, докато се появи някой, който несъзнателно ми помага да преодолея чувството за пропадане. Е, това е...Стигнеш ли дъното, няма накъде повече да се ходи. Затова тъжните песни помагат. Но на мен. Не знам дали и на нея биха помогнали (ако въобще има нужда от помощ), защото нищичко не зная за нея. Както и вие. Така че и вашите съвети са също толкова стойностни като моите.



Тема Re: депресиянови [re: NEVlNna]  
Автор Kpъr ()
Публикувано06.12.01 20:06



И аз прочетох всичко, и ми изглежда, че всички са прави, това е направо учудващо (или всъщност не е), особено Калиостро (освобождаване чрез крайност) и БабаТонка (постепенни стъпки в правилна посока после), много точно описват нещата, и разбира се си права -
за всеки е различно,
а може и да опита да бъде всякаква друга, каквато все още не е била - да се погледне отстрани, и да задълбочи временно в тази посока - да прави една седмица всичко с убеждението, че има още безинтересни спортове, места и секспози които не е правила, докато намери себе си, така както я намират другите... стига да не се плаши прекалено от тях.

Редактирано от Kpъr на 06.12.01 20:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.