Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: За Щастиетонови [re: Oro]  
Автор sazertsatelkata (новак-за кратко)
Публикувано23.11.01 19:49



Това исках да чуя....



Тема Re: За котката и опашката инови [re: sazertsatelkata]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано23.11.01 19:58



...е,не съм съвсем съгласна....ако ми посочиш....къде е идеята за одобрението...,което чакаме...може и да се съглася......аз съм сговорчива...



Тема Моно-логичнонови [re: sazertsatelkata]  
Автор 8H (кръг)
Публикувано23.11.01 20:00



поведението, се формира като научаване как да търсим, какво да търсим (собствените си желания), и как да задържаме намереното (съобразяване с чуждите желания)

за да знаем как да търсим, трябва да се познаваме - опашката - част от нас,
какво търсим - одобрение, игра, себе си
намиране - някой, който също търси, не се е затворил за чуждото одобрение, и играе не само със себе си.

още от детството се оформя кръг -
търсене - намиране / следва одобрение - самооценка или оценка на хората които ни обичат, сред които да сме ни е приятно, търсим да намерим тяхното одобрение, след всяка наша постъпка.
в кръга на начина на търсене и намиране, се включват всички наши познания досега - това което е реално полезно, влияе от момента нанатък, докато вредното е или забравено, или запомнено като грешен адрес, който да потърсим, само когато не искаме да отидем на точния адрес - имаме желание, да разширим кръга на познанието си, на приятелите си, на усещанията си, на силата на усещанията.

монолог дотука, как ще го продължиш ?



Тема Re: За котката и опашката инови [re: publika]  
Автор sazertsatelkata (новак-за кратко)
Публикувано23.11.01 20:44



Връзката....
Когато спре да си гони опашката (да търси постоянно одобрението) ...тя винаги го следва (по-често получаваме това одобрение)



Тема Re Диа-логичнонови [re: 8H]  
Автор sazertsatelkata (новак-за кратко)
Публикувано23.11.01 21:05



Нека погледнем на нещата така:
Животът е главоломно кратък.
Всеки си е задавал въпроси от типа: "Трябва ли да избягвам да правятова,което ми се иска да правя?"; "Трябва ли да изживея живота си така, както другите искат от мен?"
Моите отговори на тези въпроси могат да се обобщят така:живее ми се , искам да бъда вярна на себе си, искам да се радвам, искам да обичам....
За да е приятен животът ми, за да направя с него това, което аз желая, трябва да се отърся от поведението търсещо одобрение...

Редактирано от sazertsatelkata на 23.11.01 21:09.



Тема Re:нови [re: sazertsatelkata]  
Автор 8H (кръг)
Публикувано23.11.01 21:09



ами, просто не търси одобрение!

защо те впечатлява, че всички търсят! ти не търси,
или те мъчи любопитството, защо всичко го търсят ?



Тема Re:нови [re: 8H]  
Автор sazertsatelkata (новак-за кратко)
Публикувано23.11.01 21:15



Опитвам се да не търся одобрение...
Но освобождаването става бавно...



Тема Re:нови [re: sazertsatelkata]  
Автор 8H (кръг)
Публикувано23.11.01 21:33



няма страшно!

все някаква част от теб си прекарва добре, получавайки одобрение, затова !

а сигурно трябва да изучиш още на практика даването на търсещите това което търсят - одобрение! като ти писне и от тази страна на нещата, сигурно ще е достатъчно, пък и да си постигнеш целта не е добре, какво ще правиш после ?

(да се вслушвах и в съветите, които с лекота давам...)



Тема Re:нови [re: sazertsatelkata]  
Автор PYTHON (мнооо непознат)
Публикувано23.11.01 23:39



aplodismenti!
njamam dumi!
jestoko..........



Тема Re:I'm not OKнови [re: sazertsatelkata]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано24.11.01 00:37



Психоаналитично /според книгата на T.Harris която превеждам/ неодобрението създава чувството "Аз не съм в ред" още от най-ранна детска възраст. Живеейки в едно човешко общество ние постоянно се
сблъскваме и с одобрение и с неодобрение. Това последното ни кара да си сверяваме часовниците....защото винаги ще се намери някой, който да е по-способен от нас в една или друга област и с неодобрението си ще ни стимулира да се развиваме...А одобрението е като попътен вятър в
нашия живот. То ни окриля, вдъхновява и дава кураж.....Никой не може да се изолира от тези две основни реакции на хората към нашите мисли, думи и дела...Но "Възрастният" в нас пресява важното от маловажното и
изгражда една система и критерии за собствена употреба, която пасва на него най-добре.
Дори и да се изолира човек от хората в една джунгла - и там ще срещне
одобрение или неодобрение за действията си.....от природата...

Според мен най-опасно е да живееш, за да се мъчиш да угодиш на всички около тебе.

"Ех, Пратер, Пратер....живи да въ уплачъ...../б.Г./



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.