Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема На какво се дължи навикът постояннонови  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано09.11.01 23:18



да се лъже.
Повод за темата е разговор с един познат по кю-то. Той ми разказа, че приятелката му постоянно лъже. Не, че има какво да крие, или й забранява нещо, но тя винаги измисля несъществуващи истории, катастрофи, внезапни
тежки кризи и откарване в Пирогов. Само среща с изнъземен не е разказала. Иначе, каза че е мило и привързано момиче. Не питам само заради него, а защото и аз срещам хора, които непрекъснато разказват небивалици, за които знам че няма как да се случили. Но виждам, че си вярват.
Дали човекът, който лъже просто не живее повече в някакъв свой измислен свят и обърква фантазиите си с действителността.



Тема Re: На какво се дължи навикът постояннонови [re: kakata]  
Автор Ariella ()
Публикувано09.11.01 23:50



помниш ли, че тук стана вече въпрос веднъж за синдрома "Мюнхаузен"??
ето - ти сега си била свидетел (косвен) на такъв случай
а това момиче вярва ли си като лъже??



Тема сега се сещам, ченови [re: Ariella]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано10.11.01 00:10



Алберто Моравия описва често пъти в романите си точно такъв тип жени.
И главният герой винаги е луд по такава жена. Абе, италианци - какво да ги правиш. А моят познат, надали ще устиска толкова да го лъжат достатъчно дълго, за да разбере, дали си вярват или не.



Тема Az imam syshtia slycheiнови [re: kakata]  
Автор Evil Brother (BAD*AZZ)
Публикувано10.11.01 00:26



...poznavam edna deto taka luje che napravo mi stava kofti...inache si e sviastno momiche......ama kato pochne edni...che maika i e ymriala....ybili ia....bila schtovoditelka na MultiGroup....i vse takiva niakakvi smeshni luji

©Bulgarian Bad Ass™ 2001

Редактирано от Evil Brother на 10.11.01 00:27.



Тема Re: На какво се дължи навикът постояннонови [re: kakata]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано10.11.01 00:50



...имам един колега такъв......ами да ти кажа адски е гадно...и тези лъжи съвсем не са безобидни...,носим го всички на гърба си и му изкарваме заплатата,а той ни разказва небивалици...много забавно нали..и минаха сума съкращения,и си отидоха хора,които работеха,а той си стои......



Тема Re: На какво се дължи навикът постояннонови [re: publika]  
АвторCИBИPЪC CHEЙП (Нерегистриран)
Публикувано10.11.01 07:45



ВИЖ ЗА КОЛЕГА ЧИЯТО РАБОТА ВЪРШИШ Е ГАДНО НО АЗ ИСКАХ ДА СПОМЕНА ДРУГО:АЗ ПЪК ИМАХ ЕДИН СЪУЧЕНИК КОЙТО РАЗКАЗВАШЕ ТАКИВА ИСТОРИИ ЧЕ ШАПКАТА МОЖЕШЕ ДА ТИ ОТЛЕТИ ДО ХИЖА АЛЕКО ИЛИ ДОРИ ДО ЧЕРНИ ВРЪХ.НЕ ЧЕ ДЪРЖЕШЕ ДА ГИ ПРИЕМАМЕ ЗА ИСТИНА...ПРОСТО СИ ГИ РАЗКАЗВАШЕ И БЯХА МНОГО УВЛЕКАТЕЛНИ И ИНТЕРЕСНИ ТА ВСИЧКИ СЕ ЗАХЛАСВАХМЕ ПО ТЯХ.РАЗЛИЧНОТО В ИСТОРИЯТА Е ЧЕ СЕГА Е ПРЕСТАНАЛ НО НЕ МОГА ДА ВИ КАЖА ДАЛИ ТОЙ Е ТИПИЧЕН СЛУЧАЙ ИЛИ НЕ.



Тема Re: За децата това е нормалнонови [re: CИBИPЪC CHEЙП]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано10.11.01 07:56



развитото въображение е част от интелектуалното им израстване. Въпросът е кога ще отграничат истинското от имагинерното. И моето момченце минава за голям лъжец, но не е измамник. Просто обича да смайва децата с невероятните приключения на храбрия си баща, който мъкне трофеи от Африка, преследва носорози в Австралия или пък е едва ли не боец от Делта Форс. Но това вече отминава. Все по-рядко на вратата ме чака тумба деца с широко отворени очички, на които да потвърждавам нещо, което и аз не го знам какво е.
Имам чувството, че възрастните лъжци не са пораснали точно в това.



Тема Абе да не става дума занови [re: Evil Brother]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано10.11.01 08:02



същата мадама? Майтапя се. Но звучи точно както го разказа моят познат.
А тя знае ли че не й вярвате? говорил ли си с нея, за да изясниш въпроса с тези лъжи?



Тема Да, чаровният некадърникнови [re: publika]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано10.11.01 08:29



Намерил си е човекът лесен начин за да експлоатира другите.
Ако е чаровник, може да е влязъл под кожата на някоя шефка - застаряваща стара мома и нищо не може да го помръдне от мястото му.



Тема Re: На какво се дължи навикът постояннонови [re: kakata]  
Автор lnsight® (Shurrarist)
Публикувано10.11.01 09:55



абе обикновено става дума за привличане на внимание, въпросът наистина е доколко си вярва, щото ако си вярва тогава нещата никак не са добре .... а всички познаваме един такъв човек който непрекъснато лъже и доколкото имам информация си вярва ....... а утре може би някои ще гласуват за него ...

...too old to rock'n'roll
too young to die ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.