Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Интимно като в турска баня - опасно за навеждане.  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано05.10.01 12:02



Става дума за просемиката - т.е. за специфичните начини, по който хората се ситуират един спрямо друг в пространството.
Когато се разхождаш с някого, дистанцията, която поддържаш варира незначително. Обичайното разстояние между лицата на хората при нормален разговор е около 1.20 или 1.50 см. Вариациите от порядъка на няколко десетки сантиметра повече или по-малко предизвикват усещане за неудобство.
Хора с еднакъв статус се стремят да седнат по-близко един до друг от тези, с различен статус. Индивид в по-ниска позиция би позволил на оня, с по-високия статус, да стои близо до него, но много рядко би имал смелост да доближи на същото разстояние личност с много висок ранг.
Двойка, която е в отношения на сътрудничество, се стреми към пространствено разположение "един до друг", обратно: съперниците застават един срещу друг - в един терапевтичен процес всичко това носи информация, но не за това е думата.
Интимността е придружена от отказ от собствено пространство и позволява заемането му от партньора. Враждебността се изразява в противоположни модели - недопускане до плета, до собствената улица и пр. Изобщо пространственото разположение на индивидите е от огромна важност за разбиране вътрешната динамика на комуникациите.

Та що беше тая реч? Тук няма пространствоооооооооо!!! И се нагъчкваме като в турска баня, мърморейки "ашколсун!", "аферим!" и от време на време "Бу ю рум!", гледайки през парата как се разполагат голотиите или пък какви телеса влизат да му ударят по един сапунец - кой на кого, откъде - пък може и на себе си, ако никой не дава. Най-кеф е като ти разтъркат гърба. Апропо, във всяка истинска турска баня си има теляци и най-важното: няма душове. Т.е. хората не се чувстват самотни край коритата, дори пахарчето е общо, а сапуня може да бъде и за пране. Кой ти гледа шампоана! Важна е парата, парата...
Та тук е като хубава терапевтична турска баня с общо мъжко и женско отделение, с топло неофициално приближаване - отпред, отзад, отгоре и отдолу и два-три сапуня, които лазят от гръб на гръб и от чатал на чатал. Просемиката е серсемика /нема лошо!/, теляка - модеряк /паа нема лошо!/, а дали ще звучи "Машшаала!" или "Ай сиктир!" - към това пространството няма отношение.




Тема Re: Интимно като в турска баня - опасно за навеждане.нови [re: Hoвaroдин]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано05.10.01 12:14




Защо ми се струва, че "около 1.20 или 1.50 см" си е направо за целувка, а не за разговор ?-)
Колкото до пространството - ами създайте си го !
И ти можеш да допринесеш за това ...
С повечко позитивизъм и по-малко негативизъм.
И с повечко допускане на останалите до тебе си.

"Няма лош занаят, сине" - познай от кого съм го научил.
"Теляк" си е професия - "/паа нема лошо!/" - съгласен съм.




Тема Благодаря (не знам как е на турски)нови [re: Hoвaroдин]  
Автор Psyhea (пристрастен)
Публикувано05.10.01 12:17



Ама наистина ти благодаря, чак сега разбирам защо ми се засилват пристъпите на клаустрофобия като вляза тук ....... Ама то лошо няма де - все пак и турската баня е част от нечия култура. А всяка култура се поддържа и разцъфтява най-вече чрез запазване на традициите.


...... между другото ще ми подадеш ли сапунчето и ..... мръдни малко да направиш место на теляците



Тема Ами че аз съм посинял от целувки вече, бе шефе!нови [re: LeoS]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано05.10.01 12:51



Хич и не ме питат, направо ме обичат и - и мляс след мляс! - независимо къде и кога.... Чак не ми остава възможност аз да си поцелувам. :-)))
А кво пространство в турска баня - три на три педи! Дядовата ръкавичка си е направо дворец.




Тема Ами наведи се да си го вземеш сапунчето.нови [re: Psyhea]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано05.10.01 12:53



Ей го на, пред тебе е.



Тема :-))))))))))нови [re: Hoвaroдин]  
Автор (Черна котка)
Публикувано05.10.01 12:55



hahaha!

Po-dobre da sme meshani otkolkoto da ima "myjki teliak v jenska bania", ako si chuval toia laf :-)))

Inache pyrvata chast na izlojenieto ti beshe mnogo interesna! Puskai i drugi takiva.

A i zadushevnata atmosfera si e nashe sobstveno delo ;-))) Losho niama ;-)

Syblichaite se, stava goreshto!

Редактирано от BИ на 05.10.01 13:01.



Тема Re: Интимно като в турска баня - опасно за навеждане.нови [re: Hoвaroдин]  
АвторXL (Нерегистриран)
Публикувано05.10.01 13:27



"Природата не търпи празно пространство"

Щом има мисли, ще има пространство.

С празното се е борил Дон Кихот и то неуспешно

/ на турски Дон Кихот=корназ пич, хахърлъ сурат/



Тема Re: Ами наведи се да си го вземеш сапунчето.нови [re: Hoвaroдин]  
Автор Psyhea (пристрастен)
Публикувано05.10.01 13:31



тц, аз от таз култура не разбирам и ме е страх ще си ходя мръсна тогава, пък като им мириша на другите - да се оправят



Тема Кво ти празно, бе браток! Що лакти и колененови [re: XL]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано05.10.01 13:33



се пускат в действие, та да се добере някой до пахарката, сапуня или коритото...



Тема Re: Ами наведи се да си го вземеш сапунчето.нови [re: Psyhea]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано05.10.01 13:35



Да, ама някой тогава ще вземе да те насапуниса по неумитото - чак ще те протрие от миене.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.