Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема тъй.  
АвторHeOHeЛ (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 07:55



... след като ...
уф... ама че досада : )
че то тук направо си заприлича на клуб по садоанализа и психопатоза : )
тюх... това беше вид шега, леко тъжна, ама не много.
та след като овапцотихме всичко - да ви попитам нещо извън ала-бализмите, които разтрещяха този иначе така забавен (засега не по своята тематика, но надявам се - и по нея, когато се уталожи) клуб.
как мислите - дали публичните психотерапевтични сеанси имат/ носят някаква полза?
или са по-скоро вид шоу?
аз знам за много примери, случки от действителността, без да засягаме киното, например, ( мисля си за филма "краля на рибарите" като говоря сега), в които публичните сеанси на психоанализа и психотерапия са се оказвали дори не само вредни, но и фатални.
и не зная за нито един случай, ама конкретен такъв, в който подобен вид изяви да са донесли макар и малко полза.
какво ще кажете за това?
може би не съм достатъчно информирана? а?
: )
здрави да бъдете ви пожелавам : )



Тема Re: тъй.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано29.09.01 16:02



Не ми се влиза в подробности сега...Но и аз мисля, че тези сеанси не са за всеки. Би трябвало да се започва с индивидуална терапия, а публичната, да е един вид като абитуриентски бал, по случай завършването на психотерапията.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: тъй.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор lnsight® (Shurrarist)
Публикувано29.09.01 16:23



Мама Нети много хубаво ти е отговорила, само ще добавя, че 1-во филмите това им е работата да си измислят интересни неща, което означава много често трагични и 2-ро има си доста случаи при които можеш да подкараш направо групова - зависи от случая и от целта .....

let there be day
let there be speed
let there be FERRARI



Тема Моля те, кажи...нови [re: lnsight®]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано29.09.01 16:35



...точно при какви случаи е по-добре да се почне с групова? Наистина ме интересува. Тук в България, къде и при какви условия се практикува груповата терапия? Ако не те затруднявам, де...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Моля те, кажи...нови [re: Mama Netty]  
Автор Well (така мисля ...)
Публикувано29.09.01 17:51



Психотерапевтична група на анонимните алко ... опс, нет-маниаци :))
Тук и сега ? :)
Non Stop :)



Тема Re: Моля те, кажи...нови [re: Well]  
Автор Ariella (genuine)
Публикувано29.09.01 18:40



Аз бих се включила с удоволствие , тъй като съм виден нет маниак..
А си имаме вече и готов аутсайдер (ника)..тъй че..кога започваме??

Be genial..


Тема Re: Моля те, кажи...нови [re: Mama Netty]  
Автор lnsight® (Shurrarist)
Публикувано29.09.01 18:41



Уелл, хубав пример ти е дал, защото мене в известен смисъл ме затрудни, само знам че има.
В БГ - как се започва точно не знам, но познавам човек който се занимава с психодрама и то с съвсем истински тапии, ако те интересува ще ти дам координати на бележка след като го попитам него ..

let there be day
let there be speed
let there be FERRARI



Тема Re: тъй.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор 8H ((регистриран))
Публикувано29.09.01 18:54



и аз не съм информиран,

само си спомням статия , че в Китай го правят това, организират тези терапии на футболни стадиони, има лектор, оприличен като гуру, който изнася такива своеобразни пси-концерти...
Ползата може би я има? При зрителски интерес, пък и си спомням, че специално беше подчертано, че това е безплатно...


Поздрави !



Тема То нещо подобно правят инови [re: 8H]  
Автор lnsight® (Shurrarist)
Публикувано29.09.01 18:58



Дъновистите тука само дето не го наричат терапия ....

let there be day
let there be speed
let there be FERRARI



Тема хмъх, дали аз не умея да пиша?нови [re: lnsight®]  
АвторHeOHeЛ (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 20:00



може.
струва ми се, даже съм почти напълно съвсем убедена, че в темата си написах ясно - НЯМАМ предвид примери от киното, а имам предвид ЕДИНСТВЕНО такива от живия живот.
е?
нямам предвид също така ГРУПОВИ психотерапевтични сеанси, защото на тях надали се допускат кибици, които да гледат шоу и да люпят семки... това НЕ е публична психотерапия.
е?
така ли казах, не казах ли така, нещо не ме разбра ли, или просто съм се объркала?

абе не съм, бе! сигурна съм, виж и ти : )

та думата ми беше - дали е полезно за човешкото душевно здраве индивидът да се подлага на публична психотерапия?
като примера с китайските стадионни мероприятия, радио-психотерапевтичните сеанси, разните му там телевизионни предавания на сборищата в НДК, ако се сещаш - кашпировски, ала-бала?
за това питах : )




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.