Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Благодаря на всички, които ме подкрепиха.нови  
Автор AнaxapcиcМодератор ()
Публикувано24.09.01 16:37



Ще оправдавам доверието ви, както мога и ще се уча. А тези, които не ме подкрепиха... са еднакво полезни за съществуването на този кллуб. Да си пожелаем "На добър час!



Тема Re: Благодаря на всички, които ме подкрепиха.нови [re: Aнaxapcиc]  
Автор sofianka ()
Публикувано24.09.01 16:57



O bravos ,vij ti kak burzo sa stanali neshtata dokato ne si biah v kushti



Тема Re: Благодаря на всички, които ме подкрепиха.нови [re: Aнaxapcиc]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано24.09.01 20:47



Пожелавам успех!
Не зная дали администрацията "пуска отгоре" правилата на играта или всеки модератор предлага свои за съответния клуб? В клуб "Психология" бе станало доста горещо преди ВИ да излезне с правилата. Мисля, че е от основна важност всики да има ясна информация "кое - Да и кое - Не" И когато се наложи да бъде изтрито нещо да следва обяснение "поради нарушение на точка 5" /напр/
Правилата трябва да са прости и с юридическа яснота. Ето един проектопра- вилник от мен:
1. Влизай винаги с радост и уважение къв другите в клуба. Ако имаш добро настроение - сподели го с другите. Ако нямаш - зареди се. Но никога не влизай с цел да отровиш настроението на всички/някого.
2. Щом си вече тук, значи имаш някакви по-дълбоки интереси относно човешката психика. Не превръщай клуба в селска кръчма/пазар за дрънкане на празни приказки. Потърси някоя интересна тема и я предложи.
3. Не е най-важното да привлечеш вниманието на всички......а тяхната симпатия и любов.
4. Винаги се изказвай, критикувай, приемай или отричай едно мнение. Никога автора на мнението. Ако не спазваш това правило - се получава излишно изостряне на обстановката, размяна на обиди и ......озлобяване. Ако твоят довод или становище е по-силно и право - то ще се наложи и без грубости и насилие.
5. Никога не използвай цинични думи, псувни и др. атрибути прилагани от хората с най-нисък интелект в обществото. дори и когато влизащ с нови никове - нека то да става, за да разкриваш по този начин нови аспекти от твоята личност....а не за скриваш уродливи мисли и желания.

Аз мисля освен това, че ще е хубаво всички да знаят предварително дали е в сила правото на всеки да влиза и с нови никове като нерегистриран. Но спазвайки същите правила на поведение.

Това бе просто една идея.....


" Take it or leave it. I don't argue!


Тема За правилниканови [re: Oro]  
Автор Psihoanalitik (nedorasyl)
Публикувано24.09.01 20:58



Добре е като идея
Дано да се спазва



Тема Re: За правилниканови [re: Psihoanalitik]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано24.09.01 21:17



Пропуснах да добавя един много важен момент:
Този за конфиденциалноста на никовете. Както регистрирани така и нерегистрираните. Модератора няма право да разкрива идентичноста на никой ник по молба или натиск от другите участници. Независимо, че ще има
достъп до ID на всички компютри.
Това наистина е много важно положение и задължение на модератора. Иначе цялата игра отива....на кино.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Благодаря на всички, които ме подкрепиха. [re: Aнaxapcиc]  
Авторaлa-бaлa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 02:00



Би ли обяснил "с думи прости" понятията "психоанализа" и "психотерапия"
за да могат всички да схванат за какво става дума. И като "автор" на този клуб би ли пояснил също как си представяш на виртуален план тези психодейности.
Методът описан от Новагодин с 3 месеца разпитване на пациента очевидно тук не могат да се приложат. Може би ....максимум 5-10 въпроса.
Благодаря за вниманието.



Тема Re: Благодаря на всички, които ме подкрепиха.нови [re: aлa-бaлa]  
Автор AнaxapcиcМодератор ()
Публикувано25.09.01 10:06



1/ Доколкото аз останах с впечатление, Новагодин изложи всички особености на една форма на психотерапевтичен или аналитичен процес, просто за да обясни защо ТОЙ НЕ БИ МОГЪЛ ДА БЪДЕ ПРОВЕДЕН в рамките на клуба. Беше безкрайно откровен, жалко че не беше разбран. В рамките на клуба са възможни само обмяна на информация, мнения, съвети, насоки, обсъждания, разговори, но не и провеждане на психотерапия. Съгласен съм с това, което каза, отчасти аз самият го разясних още в предложението си за създаване на клуба.

2/ Психоаналазита е метод, пректическа техника, открита от З. Фройд, чрез която да се улесни довеждането до съзнанието на изтласкани и несъзнавани психични съдържания, които са причина за страданията на пациента. Базира изцяло на открития на психилогията и психиатрията.

3/ Психотерапията е методично прилагане на определени и най-разнообразни /в зависимост от школата и целта/ психогически техники с цел да се възстанови афективното равновесие на личността. В тоя смисъл психоанализата е до голяма степен част от психотерапията, но двете не се припокриват. Тъй като формите на психотерапия не са само аналитични. Съществуват краткотрайна психотерапия, когнитивно-поведенческа, позитивна, NLP и много други. А има и форми, които съчетават различни психотерапевтични техники и психоанализа. Всъщност днес това е честа практика.

Нито психоанализата, нито психотерапията са панацея за всички психични страдания - и това също искам да подчертая.



Тема Re: За правилниканови [re: Oro]  
Автор lnsight® (Shurrarist)
Публикувано25.09.01 11:00



Абе аз имах идеята че има и сериозни клубова, ама май съм се лъгъл ... игра ... хммм
Аз лично смятам че правилата трябва да са такива каквито участниците в клуба искат да бъдат - аз лично предпочитам да знам когато един и същи човек пише под различни никова - не ме интересува неговата идентичност и т.н. просто искам да знам че Инсайд и Благой са един и същи човек ... ако само аз имам такива желания явно няма да стане, но наистина се надявах този клуб да не е за игра .... има си шантав клуб, за псувни и т.н. които ги намирам за далеч по-подходящи за забава ...

let there be day
let there be speed
let there be FERRARI



Тема Re: Благодаря на всички, които ме подкрепиха.нови [re: Aнaxapcиc]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано25.09.01 21:53



Много ми е чудно защо вместо да погледнеш по-сериозно на моето предложение за "Правила на играта" предпочете да се юрнеш и спориш с никове като Ариела, Езра и др.

Докато не се "лепне на стената" един правилник винаги ще има спорове, претенции и борби !!! За това ти се подписвам и с двата си крака!

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: За правилниканови [re: lnsight®]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано25.09.01 22:06



Думата "игра" или "маскенбал" не бива да те смущава !!!
Игра - защото от това което става тук не зависи нито работата ти, нито кариерата ти, нито любовните ти отношения, нито роднинските, нито изхранването на семейството ти, нито жизненият ти стандарт нито.......
да продължавам ли.....? Значи не е нещо толкова сериозно - значи е игра. Схвана ли?
Това, че е игра не значи, че тя не трябва да има своите правила. защото иначе всички клубове ще станат като клуб "Гумени глави" /случайно попаднах там и.....- Майко мила ...защо си ги родила....

...относно:
....."аз лично предпочитам
да знам когато един и същи човек пише под различни никова
- не ме интересува неговата идентичност и т.н. просто искам
да знам че Инсайд и Благой са един и същи човек ... "

Това твое желание показва, че искаш да имаш контрол ???!!!и е против
правилата на играта.
Отговаряй на мненията НЕ на човека. Златно правило!!!
Ако има игра тук тя се нарича : "Играта на размяна на мнения, схващания, идеи."
а не "Размяна на обиди и нападки към личности и тяхните мнения"

Май е прекалено просто....за да бъде схванато и прието! Ами тия гдето влизат единствено, за да се заяждат.....кво шъ прайът ако има такова правило....Ужас! Трябва да....умрат от скука.

" Take it or leave it. I don't argue!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.