Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Кое е вярното?нови  
Авторkoлeбaeщa ce (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 21:59



Не знаех, че има такъв клуб и ви поздравявам за него!!!

Имам един проблем, а може би е дилема - не знам!!!
Та така... От едно известно време се мъча със страхова невроза, която на моменти преминава в паника. Знам, че това са нерешени проблеми, които се проявяват в психосоматика. Изчела съм много неща, понаучих това-онова, когато имах финансова възможност се подложих на психотерапия, но въпроса не се реши докрай - продължавам да се мъча. Един-двама лекари ме посъветваха да вземам Серопрам, защото съвсем за кратко време съм щяла да се оправя и завинаги да забравя тези проблеми, тъй като той ЛЕКУВАЛ, но аз засега не мога да се реша на такава стъпка. Знам, че това е сравнително нов вид антидепресант и се препоръчва за редица други заболявания, вкл. паники, но дали ще ми се оправи проблема от него? Предлагаха ми го едва ли не като панацея..., а и много мои приятели вече го пият - имам чувството, че това е "последния писък на модата в психиатрията". Помогнете ми със съвет - какво да правя, кое е правилното решение и наложително ли е приемането на това лекарство, за да се излекувам?
Предварително ви благодаря!



Тема Re: Кое е вярното? [re: koлeбaeщa ce]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано17.09.01 22:02



Относно серопрама се обърни към психиатри, относно проблемите си - към някой психотерапевт. И прецени сама.



Тема Re: Кое е вярното?нови [re: koлeбaeщa ce]  
Автор sofianka ()
Публикувано17.09.01 22:02



ako iskash pomosht a ne senzacia registrirai se i shte ti pisheme na lichna belejka.... inache ima sumneniata che tova buzik



Тема Re: Кое е вярното?нови [re: Hoвaroдин]  
Авторkoлeбaeщa ce (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 22:05



Ами самите лекари са на различно мнение - едните са за серопрама, а други казват, че нямам нужда от него... и сега накъде?



Тема Re: Кое е вярното?нови [re: sofianka]  
Авторkoлeбaeщa ce (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 22:07



Никакъв бъзик не е! Честно! Регистрирана съм, но нарочно не влязох с ника си. Става ли да оставя емейл?



Тема Re: Кое е вярното?нови [re: sofianka]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано17.09.01 22:08



Абсолютно вярно.



Тема Re: Кое е вярното?нови [re: sofianka]  
Автор Roiana (непознат )
Публикувано17.09.01 22:24



Като потвърждение на това, че ни си правя бъзик, се регистирах с друг ник! Много ще съм ви благодарна, ако сега ми оставите бележка с някаква информация!
Сега отивам да си оправя и профила!



Тема така или иначе хубавото е, че не можеш да си го кунови [re: koлeбaeщa ce]  
Авторeзpa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.01 12:55



пиш без предписание на психиатър или невролог, а те си знаят по-добре работата от всеки от участниците тук. С моите крехки фармацефтични познания мога единствено да кажа, че не знам серопрамът да се предписва за паника - от тази група медикаменти знам единствено за дероксатът, че си прилага при подобни оплаквания, а също така, че големи дози и продължително приемане на серопрам е нежелателно. (също така дава серотонинов синдром, ако се комбинира с определени други медикаменти, напр. МАО - пак казвам - само съм чел и не разбирам много)
И най-важното не бързай да се самоопределяш от какво точно страдаш.



Тема малка вметка за ИМАО-тонови [re: eзpa]  
Авторeзpa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.01 12:58



доколкото си спомням бяха фенелзин, транилципромин... абе въобще тези разговори са безпредметни - посъветвай се с реален, а не виртуален специалист



Тема Малко рязък отговорнови [re: koлeбaeщa ce]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано18.09.01 14:21



Вижте, претендирам за известни познания - разбира се, не колкото на психиатър! - върху приложението на психофармакологията.
1/ Психолептици /невролептици, анксиолитици, хипнотици/

2/ Психоаналептици /антидепресанти,тук са МАО инхибиторите /моно-амино-оксидазни/ и накрая - генерични.../

3/ Психодислептици /халюциногени, упойващи/

4/ Литиеви соли и техните производни.

Простете ми невежеството но "серопрамин" нищо не ми говори - вероятно е психофармаколог. средство, което не познавам. Но вероятно е в диапазона на психоаналептиците, ако се съди по казаното от вас.

Освен това: консултации с лекари - тнеубедително е. Такива средства предписват психиатри, в краен случай невролози - в България са много, в чужбина малко. А за да ви предпише нещо такова един психиатър /говорим за специализираност/ ви е поставил диагноза - за мен предполагаема, от където дойдоха и съмненията ми, и която не споделихте едно към едно. Страхова невроза не е диагноза.

Каква помощ очаквате, след като има такава бъркотия в казаното от вас! Или си правите гавра с нас, или някой ви обърква, или... не знам нататък.
Не се обиждайте, длъжни сме на недоверие. Често психотерапевтичната намеса е успоредна с психиатричната, доколкото става дума и за употреба на психофармака.

Редактирано от Hoвaroдин на 18.09.01 15:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.