Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:49 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Otchaqna studentka se nujdae ot pomosht:))))нови  
АвторYana_anon (Нерегистриран)
Публикувано18.12.00 16:24



Batkovci programisti,imam edna zadachka-zakachka za vas.Molq vi,pomognete mi da si zaverq semestyra.Utre imam zashtita na kursova rabota,a nqmam ideq ot tova chudo.HELP! HELP! HELP!

Da se syzdade komponenta,nasledqvashta standartnata komoponenta edit.Novata komponenta da ima dopylnitelna harakteristika,opredelqshta broq na simvolite v neq.
I oshte edna zadachka-syshtoto,samo che s combo-box,da ima dopylnitelna harakteristika palette s cvetove.




Тема Отг: Otchaqna studentka se nujdae ot pomosht:))))нови [re: Yana_anon]  
АвторAZ_anon (Нерегистриран)
Публикувано18.12.00 18:00



pitaha predi malko za tova ....
cheti predishnite supbshtenia ..




Тема Za AZ_anon!!!нови [re: AZ_anon]  
АвторYana_anon (Нерегистриран)
Публикувано18.12.00 18:12



A za combo box-a imash li ideq?????
Blagodarq za vnimanieto.



Тема Отг: Za AZ_anon!!! [re: Yana_anon]  
АвторTapanar_anon (Нерегистриран)
Публикувано24.12.00 17:52



To ideiata e poveche ili po malko iasna - pravis si ownerdraw combobox i go izpalvas sas saotvetnite tsvetove - pravoagalnicheta s opredelen tsviat, i razbira se prihvastas OnChange i setvas tsveta.




Тема Отг: Otchaqna studentka se nujdae ot pomosht:))))нови [re: Yana_anon]  
Авторb33_anon (Нерегистриран)
Публикувано25.12.00 14:57



Аз не мога да помогна, понеже пиша на VC++. Нека програмистите на Delphi да помогнат.

Отговарям, понеже мисля, че не е честно в университетите да се дават проекти, свързани с конкретна технология (като Delphi или VC++). По този начин, в университета се изучава и толерира фирмата Borland, за сметка на другите. На вашия асистент да не му плащат от Borland?
Според мен, в университета е добре да се учи основата, алгоритми, теория, ..., а конкретни системи да се дават само като пример.

Когато Студентите започнат да работят в частни (или държавни) фирми, нека сами се ориентират и изберат подходящата за тях технология.

/b3



Тема Nima smilsul da mu plashtat!нови [re: b33_anon]  
Автор nick++ (непознат )
Публикувано25.12.00 18:01



Po vaprosa za Borland: ami, zashto da ne prepodavat, kakvoto im se struva po-dobro?! Vse pak, po-dobre studentite da pridobiat opit pone v ednata strana; a ako im davat predstava i za konkurentite produkti - oshte po-dobre, obache ima li vreme za vsichko...
Konkretno po tezi zadachki, deto sa gi dali na avtorkata na temata, ti kakva alternativa na Delphi predlagash???(ako izobshto stava vapros za Delphi, zashtoto moje da e i C++Builder - te imat ednakvi komponentni biblioteki)




Тема напротивнови [re: b33_anon]  
Автор MиГ-31 (новак)
Публикувано25.12.00 22:09



Отказах се да следвам именно поради тази причина - не можеха да ме научат на нищо съществено.

Si Vis Pacem, Para Bellum


Тема A zashto se prepodava taka?нови [re: nick++]  
Автор KATJA (непознат )
Публикувано25.12.00 23:58



По въпроса за преподаването в университетите. Не само в моя университет, а и в повечето (убедил съм се лично) преподават не това, което е добро/интересно/полезно/перспективно, а това, което поне отчасти разбират. А и трябва да се трупа хорариум. С какво ще обясните изучаването на икономика и психология от студент "компютърна техника" 5-ти курс?
Има и друго: хората, които разбират нещата, не искат да работят като преподаватели, а захващат собствен бизнес и/или изчезват зад граница. Прави са. И аз не бих искал да преподавам в собствения си университет.
И като цяло, доволни ли сте от нивото на образованието тук? Аз си вземам изпитите с пищови. Не защото не искам да уча. Напротив, искам, но не химия, философия и мениджмънт. Аз съм влязъл с изпит за тази дисциплина, плащам си таксите и искам да ми говорят за компютри. И да ми говорят неща, които не мога да прочета в интернет. Вие не бихте ли искали?

П.П. Името ми не е Катя, обаче това е останало от предния, хм, юзър. Както и да е, схванахте идеята.

П.П.П. Ако някой иска да го изнесе на отделна тема, няма да се сърдя хич.



Тема Отг: Otchaqna studentka se nujdae ot pomosht:))))нови [re: b33_anon]  
Авторb33_anon (Нерегистриран)
Публикувано26.12.00 11:45



Ами "преподавателите" преподават, това, кето искат и знаят. Затова дават за задачи компоненти на Delphi - за тях OLE контролите на VC++ са недостъпни. Заплатата им няма и $100, разбира се. Така, че си е справедливо.

Може би не съм прав да казвам, че не бива да се учат конкретни технологии в Университетите. Казах онова, понеже лично на мен не ми харесва Delphi. При нас вземаме само хора които могат да пишат на Assembler, C (за embeded системи), VC++ с MFC и OLE (за Windows), а също и добри хардуеристи. Предполагам, че и в другите фирми е такова търсенето.

Може би, че е ниско нивото в Университетите не е хубаво, но за $100 заплата - толкова. И аз не бих станал асистент. Все пак, студентите имат възможност да си "доучат" във фирмите.

Ако погледнете US, много от hi-tech достиженията стават в частните фирми (а не в университетите). И това трябва да е нормално - студентите след като излезат от Университета продължават да се развиват и усъвършенстват, от където идват високите резултати.

Ние сме свикнали да си мислим, че наука и високи постижения може да има само в БАН, СУ или ТУ. Това може да е било така преди 10 години, но нещата се променят. Естествено е добрите специалисти да отиват там, където е по-висока заплатата (а за сега това са частните фирми). С други думи, всичко си е нормално и е в реда на нещата.

А когато става дума за пари и Ноу-Хау, няма луди хора които да застанат пред дъската и да си признаят знанията публично :)

Аз мога да твърдя, че в днешно време в частните фирми има много по-добри хардуеристи и програмисти, отколкото в Университетите. Разликата е не сравнима. В държавините институции има толкова бюрокрация, че ако има 1 човек да работи, то има поне 10 други покрай него, които само го гледат и плетат интриги зад гърба му.

/b3




Тема Za b33_anonнови [re: b33_anon]  
АвторAz_anon (Нерегистриран)
Публикувано26.12.00 15:56



Ne sam saglasen s teb. Izuchavaneto na OOP s konkreten ezik e po-lesno otkolkoto nyakakvi neyasni opisaniya. Zasto Delphi? Ami, predpolagam, che e po-lesno za razbirane ot novaci spryamo C++. Ne znam dali si chel vsichko v kluba, no imashe trima studenti s molba za edno i sasto nesto i pri tova elementarno!!! Ne edin, a trima! I to v TU!!! E, nyama da diskutirame temata za nivoto na obrazovanieto v nashite uchebni zavedeniya, no iskam da ti kagga, che nyakoi ot iskastite pomost beshe spomenal, che moge da e i na CBuilder...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.