Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Help, C++ Програмисти-помогнетенови  
Автор Дима ()
Публикувано06.08.00 05:50



Даден е двумерен масив с n-реда и m-колони от тип fload.Да се състави програма, която генерира едномерен масив, всеки елемент на който се получава чрез отделна функция и е равен на сумата на четните елементи на съответния ред на двумерния масив. Как да се направи. Моля помогнете!

Тема Help, C++ Програмисти-помогнетенови [re: Дима]  
Автор Жоро ()
Публикувано06.08.00 10:37



Хубаво е да се понапънеш и да си напишеш сама задачката по програмиране. Помисли малко - решението е елементарно. Не мисля, че някой наистина ще ти помогне ако ти реши задачата. Ето ти едно решение, което само трябва да преведеш на C: 1. Направи функция, която получава указател към двумерния масив и връща резултат тип double(за да избегнеш препълването). Добрата парктика изискава да предадеш и размерността му. 2. Викни функцията толкова пъти колкото реда има двумерния масив. 3. Резултатите от функцията ги записвай последователно в едномерния масив. Успех

Тема Help, C++ Програмисти-помогнетенови [re: Дима]  
Автор emo ()
Публикувано07.08.00 16:27



kak wseki element se poluchawa s otdelna funkcia sled kato weche e rawen na sumata na chetnite elementi?

Тема за emo [re: Дима]  
Автор Дима ()
Публикувано08.08.00 18:37



Точно и това на мен не ми е ясно :-((( Не знам какво да приказвам за даскала си? Май да отиде на лекар .OR. да се гръмне. Писна ми от такива !!!

Тема Help, C++ Програмисти-помогнетенови [re: Дима]  
Автор !! ()
Публикувано08.08.00 20:09



Сигурно е имал предвид "... трябва да е равен на ...". Така че не му мисли много, обикновенно тези които дават такива задачи не знаят много повече от тези на които ги дават. Правиш каквото знаеш, обясняваш му че така си разбрал условието, а ако на някой не му харесва - да си я направи по-добре.

Тема за emoнови [re: Дима]  
Автор Жоро ()
Публикувано08.08.00 21:19



Според мен условието е ясно. Функцията трабва да извършва събирането на четните елементи в съответния ред и да връща сумата. Това, което връща функцията е един елемент от масива, който трябва да получиш. Погледни пак алгоритъма който си дадох по-горе. Дотук написах повече символи, отколкото би имало в програмата :-)))))

Тема Жоро е прав, но си мисля...нови [re: Дима]  
Автор Любомир Ганов ()
Публикувано14.08.00 18:41



... че ако си ученичка/ученик, който не му се занимава с програмиране, а гледа да мине метър, е по добре да ти се даде готово решение което просто да огледаш. И въобще не ти трябва C++, а стандартното добро C. Може да се мине с нещо съвсем просташко, без стилности и чупене на маниери. Нешо от сорта: /* Това #include трябва само за евентуално извеждане на резултата на екран */ #include double MyFunc(int,int); float arr[3][4]={{1,2,3,4},{1,2,3,4},{1,2,3,4}}; double result [3]={0,0,0}; void main(void) { int i,j; for(i=0;i<3;i++) for(j=0;j<4;j++) result[i]+=MyFunc(i,j); /* Това тук е само за извеждане на резултата на екрана */ for(i=0;i<3;i++) printf("%8.2f \n\r",arr1[i]); } double MyFunc(int arg1,int arg2) { /* Този if долу проверява кой елемент е четен с проверка за остатък при делене */ /* Имай предвид, че четните елементи са елементи с номреа 1,3,5,7... тъй като /* номерацията им започва от 0. Все пак трябва да знаеш какво представлява /* аритметичната операция %. Тя работи само с цели типове. Имай предвид /* също така че при логическата операция IF на долния ред, 0-е "лъжа", а всичко /* различно от 0 е "истина" if(arg2%2) return arr[arg1][arg2]; return 0; } Разбира се тук размерността е дадена с точни числа за да се провери как , и дали работи програмката. Иначе ще си сложиш теоретичните n,m. Указател към масив в тази програмка не ти трябва. Те масивите по принцип в C се работят като указатели ( с известни уговорки обаче). Що се отнася до необходимоста от някаква функция ( в случая MyFunc(int,int) )- това ми звучи малко тъпичко, но сигурно по този начин се "оттренирва" деклариране и описание на функции. Хм, малко странно. Обърни внимание и на това къде са ДЕКЛАРИРАНИ и ИНИЦИАЛИЗИРАНИ двата масива. Това е малко особенна тема, която няма да кометирам. По принцип C++, не е език за решаване на такива проблемчета. Ако нещо много те мъчи, обади се. Но само ако НЕ ТИ СЕ ЗАНИМАВА с програми- ране. Поздрави: Любо.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.