Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема vapros za bazi danniнови  
Автор Evgeny Kumanov ()
Публикувано12.07.00 10:21



Zdraveite, pak sam az i pak shte vi izmacha s tapite si vaprosi. Tozi pat vaprosat mi e orientiran predimno kam horata, koito se zanimavat s Java, no mislia che i tezi koito rabirat ot bazi danni sashto biha mi pomognali. Znachi triabva da polucha informacia za vsichkite tablici, koito se namirat v bazata, no ne znam kak stava. Ima edin interface v API-to, koito se naricha DatabaseMetaData i koito mi dava informacia, kakto sigurno znaete, za bazata danni, no taka i ne moga da razbera koi metod bi mi varnal vsichkite nalichni tablici. Ima edin metod getCatalogs() , koito podoziram, che pravi neshto takova (pishe, che vrashta katalojnite imena v bazata), no ne mi e iasna terminologiata - kakvo se razbira pod katalog ? Predpolagam, che tova e osnovno poniatie v bazite danni, no iavno oshte ne sam go prochel - sajaliavam, ne me uprekvaite. Ako niakoi moje da mi pomogne v konkretnia problem - da izvleka informacia za vsichki tablici v edna baza shte mu bada blagodaren, no sashto taka bih se radval i ako mi obiasnite kakvo znachi katalog.

Тема vapros za bazi danniнови [re: Evgeny Kumanov]  
Автор Жоро ()
Публикувано12.07.00 20:19



Ако ползваш MS SQL server: select * from sysobjects where OBJECTPROPERTY(id, N'IsUserTable') = 1) Това ще ти върне имената на всички таблици, дефинирани в текущата база данни. Ако ползваш друг сървер - погледни хелпа за него. Някъде на самия сървер има инфо за всички таблици. Най-често е в системна таблица.....

Тема ква е базата?нови [re: Evgeny Kumanov]  
Автор Кромид ()
Публикувано13.07.00 11:19



нещо много мътно ми звучи, а пък съм гледал по-известните DB-та... за какво иде реч? (Oracle, MS SQL Server, друго?, а, и версията да не забравиш)

Тема ква е базата?нови [re: Кромид]  
Автор Evgeny Kumanov ()
Публикувано14.07.00 13:45



Bazata e oracle, no koia versia - ne znam. Shte pitam adminite. V url-to ima thin, moje bi oznachava neshto. Triabva da napravia explorer za DB i v nego da ima darvo, koeto da sadarja nalichmite tablici, kato izpolzvam JDBC. V Java-ta ima edin klas ResultSetMetaData, koito sadarja goliama informacia za bazata, kam koiato e connect-nato, no ne razbrah koi metod shte mi varne imenata na nalichnite tablici. Inache vsichko mi e gotovo, no prosto niamam darvo na explorer-a. Osven tova sa mi kofti driverite za bazata, zashtoto kogato poiskam informacia za imeto na tekushtata tablica tozi ResultSetMetaData ne mi vrashta nishto. Mai biah malko neiasen, no sajaliavam, che ne moga da obiasniavam dobre tezi neshta - nikoga predi ne sam se zanimaval s DB.

Тема ква е базата?нови [re: Evgeny Kumanov]  
Автор Кромид ()
Публикувано14.07.00 15:51



скивай сега. аз съм много бос в жабата, обаче намерих туй-онуй и може и да ти свърши работа. има един клас - DatabaseMetaData, който има метод GetTables: public abstract ResultSet getTables( String catalog, String schemaPattern, String tableNamePattern, String types[] ) throws SQLException параметри: 1.Catalog-а, за който искаш таблиците (слагаш null за всички), 2.schemaPattern (обяснението е "schema pattern" - аха, стана ли ти ясно :)?), но за него слагаш празен стринг и дава всичко. 3.tablePattern - предполагам маска за името на таблиците? 4.types[] - null за всички. а DatabaseMetaData си го гепваш от Connection.getMetaData абе сичко тва го има в MSDN. ако го нямаш, съветвам те да си го намериш - най невероятния help след TechHelp-a :)

Тема ква е базата?нови [re: Evgeny Kumanov]  
Автор ??? ()
Публикувано17.07.00 17:12



Ami imam i az edna idejka. Ako bazata ti e na SQL server 7,00 ima edno query "sp_help" deto ti dava vsichki tablici v bazata danni. Az izpolzvam DAO, otvarjam si edin recordset s tova query. Sled tova si pravja edin cikal i si vsimam .Fields("object_type") = "user table" i si vzimam imeto taka: .fields("name"). Tova razbira se edin opit da ti prehvarlja edna ideja. Nadjavam se da ti pomogne. Uspeh

Тема znachi tova thin oznachava .....нови [re: ???]  
Автор UTP ()
Публикувано18.07.00 12:31



Znachi tova thin oznachava che polzvash JDBC Thin driver, toi e napisan izcqlo na java. Ako pravish applet tozi thin driver e edinstveniq koito mojesh da izpolzvash, ako pravish java prilojenie (predpolagam znaesh razlikata mejdu java applet i java application) mojesh da izpolzvash i drugite driveri. Za Orcale informaciqta za nalichnite tablici v bazata se namira kato rezultat ot slednata zaqwka: SELECT TABLE_NAME FROM ALL_TABLES Osven tova shte ti e pochti nevuzmojno da pishesh kakvoto i da bilo ako ne znaesh kakva versiq e, naj-malkoto za vruzka s bazata shte ti trqbva podhodqshta versiq na JDBC Driver-a za suotvetniq Oracle!

Тема абе хора, кво общо има тва?нови [re: ???]  
Автор Кромид ()
Публикувано18.07.00 15:54



кво значение дали е Oracle или SQL Server или На_Баба_Пена_Дейта_Сървъра_13.0? има си JDBC и там си има стандартни функции за тая работа, голем праз, кво има под JDBC-то. така де...

Тема абе хора, кво общо има тва?нови [re: Кромид]  
Автор UTP ()
Публикувано18.07.00 18:19



:) abe ima ....

Тема абе хора, кво общо има тва? [re: Кромид]  
Автор Кромид ()
Публикувано19.07.00 11:12



ми добре брато, пиши internet-приложения, като почваш от драйверите за базата. а приложението го пиши на Assembler. :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.