Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хакери: Другата страна - друг път.  
Автор Ivan ()
Публикувано19.06.00 00:06



Нямам нищо против хората които с пот на челото ровят и свалят защити на програми защото знам че не всеки има достатъчно пари. Когато някой пожелае да си купи моя програма аз му пращам сериен номер и му описвам как би могъл да си плати за него. Но не ми харесва когато някой за забавление съсипе нещо и заживее с мисълта че това го прави професионалист, но застанал от "тъмната страна". И не мога да разбера защо много хора се подвеждат от клишето създадено от некадърни журналисти и също го смятат за такъв. Детайлното познаване (което според мен е рядкост) на една много тясна област не прави човека специалист в бранша. Познаването на заключващите/алармените системи от крадците на автомобили не ги прави конструктори и производители на автомобили, а разбиването на уличен телефон не прави никого специалист по телекомуникациите.

Тема Хакери: Другата страна - друг път.нови [re: Ivan]  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано19.06.00 00:32



"Детайлното познаване (което според мен е рядкост) на една много тясна област не прави човека специалист в бранша." Това ми хареса

Тема Или...нови [re: МиГ-31]  
Автор SomeOne ()
Публикувано19.06.00 01:21



... казано по друг начин - специалист в тесен смисъл означава идиот в широк смисъл и обратното.

Тема Или...нови [re: SomeOne]  
Автор Onia s Konia ()
Публикувано19.06.00 02:35



kakto e kazal edin mnogo mydyr poet vyv vsiaka oblast v koiato ne si profesionalist, si amatior. :))))))))

Тема Или...нови [re: SomeOne]  
Автор NumLock ()
Публикувано20.06.00 16:27



ако някой от вас е имал щастието да ходи на лекции при доц. Бернар Монтян, сигурно е чул от него че: "Тясната специализация в широкия смисъл на думата е широка идиотизация в тесния смисъл на думата". Всичко зависи от гледната точка. Ако гледаш филм по телевизията, как някакви пичове финно обират накого може би ще се изкефиш. Ако обаче някой ти влезне в апартамента и излезне оттам с телевизора ти и разни други работи за които си блъскал години и си ги купил с мисълта поне в къщи да се чувстваш човек - тогава ще гледаш на нещата доста по-различно.

Тема Хакери: Другата страна - друг път.нови [re: Ivan]  
Автор Gandalf ()
Публикувано21.06.00 06:25



Zhurnalistite kakto vinagi hvanaha pyrvata duma kojato im haresa i vlozhiha v neja smisyl, kojto njama nishto obshto s pyrvonachalnoto i znachenie ... Samo za info - Hacker ne e Cracker ili Phreaker. Primer za istinski Hacker - Linus Torvalds. Ne se e strahuval da vzeme edna programa (v sluchaja OS - Minix), da vidi kak raboti i da napishe neshto svoe - Linux. V tozi hod na misli vseki kojto e modificiral programa (ne zadylzhitelno razbivajki zashtita) taka che da mu sluzhi po dobre mozhe da se nareche Hacker.

Тема Хакери: Другата страна - друг път.нови [re: Gandalf]  
Автор DirectX ()
Публикувано22.06.00 02:03



Мамка му ... значи Бил Гейтс е хакер.

Тема За чичко Билнови [re: DirectX]  
Автор Стефан Христов ()
Публикувано22.06.00 21:41



Да де, ако под "да му служи по-добре" имаш предвид да му носи повечко парички :) Всъщност не само журналистите са виновни. Чувал съм как Microsoft (и други големи корпорации) плащат на някого да напише хвалебствена статия за тях, но така, че без да иска да сбърка cracker с hacker. После тази статия се чете от милионите идиоти (искам да кажа непрофесионалисти, които не искат поне малко да вникнат в нещата или поне да изслушат и друго мнение от не чак толкова "авторитетен" източник) и хоп! - по света плъзнала "истината" за хакерите. Но не трябва да им се сърдим - по добре е да се напише добра книга или поне статия за това кое как е и да се публикува в някой често посещаван форум.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.