Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ.нови  
Автор Любомир Ганов ()
Публикувано13.04.00 09:06



Преди време python започна една тема наречена "предложение и то сериозно". Цели 2 денонощия няма движение! Отлива от тази тема ме плаши. Тя е принципиална, и може да има значение за всеки един от нас, а може и за нашите деца! Какво стана? Измори ли ни темата? Досадна ли стана? Или просто няма време "човек да прави държава щот си пие пиенето"? Или има опасност от най-страшното: НИКАКЪВ начин на обединяване на интересите на професионалисти от бранша (пепел ми на езика). Ако греша в по горнити "триумения", моля "goto ...".

Тема НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ.нови [re: Любомир Ганов]  
Автор Топалски ()
Публикувано13.04.00 10:45



Каква е разликата между принципна и принципиална?

Тема Ох, случайна работа...нови [re: Топалски]  
Автор Любомир Ганов ()
Публикувано13.04.00 12:52



Може би се е пулучила случайна играна думи. Не съм обьрнал внимание...

Тема Решения ...нови [re: Любомир Ганов]  
Автор д-р С Михайлов ()
Публикувано13.04.00 15:33



Както и в самата дискусия споменах, има няколко решения: 1. Продължаваме както до сега. Помагаме си кой как може, заяждаме се кой как може и съчетаваме купон и работа. 2. Регистрация на "Асоциация на програмистите в БГ" - бюрокрация и никакъв ефект (реален). Ако не си асоциация (съюз или ...) за никого не съществуваш. А ако си, има бюрокрация. BAIT помага ли ви? Аз предпочитам първия вариант. Лично аз съм имал полза до момента, къде от идеи, къде от конкретни насоки. Ползата може да не е много голяма, но в сравнение с ползата която имам от Български Лекарски Съюз е огромна. Когато делиш на NULL получаваш безкрайност :)), в същност май модификатора е :(((( - там плащам чл. внос. Така че продължаваме по начина до момента, а ако някой има по-добри идеи - да действаме.

Тема Решения ...нови [re: д-р С Михайлов]  
Автор Топалски ()
Публикувано13.04.00 17:18



Аз лично нямам стадни чувства... Вече има нещо което се казва интернет - какво по-добро? Помагали са ми и аз съм готов, ако мога...

Тема Това не е вярно...нови [re: Любомир Ганов]  
Автор Любомир Ганов ()
Публикувано13.04.00 17:36



Известната анархистичност, за която говори док. , не си противоречи, с явната (според мене) нужда от НЕБЮРОКРАТИЧНА структура за защита на колективни интереси. Извинете ме за просташкото сравнение: Едно овчарско куче, може да поген 100 овце на която си поиска посока, дори и ако овцете за интилигентни като софтуерен специалист...Един-двама тъпи чиновници, с кеф могат да съборят всяка малка идилийка кояти си правим. Съществуването на структура, дава реална и правна (дай-боже) платформа за защита на интереси. Тя не е пречка за настоящите похвати на контакт с които си служим. Що се отнася до бюрократа, това форма и начин на мислене и философия на съществуване. Мисля, че няма да пробият сред нас. Иначе ще се усъмня в състоянието на мислене и интелект, наречено "нормален компютърен специалист"(смятам, че има достаъчно такива). Ще коментирам още неща, които са ми в главата, ако забележа интерес. Поздрави: Любо

Тема kakav vsasnost e problema??????? [re: Любомир Ганов]  
Автор momchil ()
Публикувано13.04.00 19:01



???????/// pripomnete!

Тема НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ.нови [re: Любомир Ганов]  
Автор Father ()
Публикувано13.04.00 19:10



Може да се събираме на някое място, някой ден на по бира , нали ? Съгласен съм .

Тема Много си прав...нови [re: Father]  
Автор Любомир Ганов ()
Публикувано14.04.00 08:12



Това е добра идея. Ама е твърде виртуална, тъй като сме разпръснати физически. Не ми прави кеф, да си пия бирата пред компютъра, и да викам " а наздраве" по интернет. В кръга на лошата шега, ще припомня нещо. Преди около 80 години, една бирария в Мюнхен, събра разни хора, които по късно, направиха успешен опит за конкуренция на Сталин по мракобесие. Разбира се, събирането на ИТ специалисти (по конкретно откъм софтуерния участък), може да доведе до подобен по мащаб резултат, но В ПОЛОЖИТЕЛНИЯ смисьл. Твърдо стоя зад идеята за обединителна структура, която не само че няма да отмени традиционните дъндании из интернет, но нещо повече, може да помогне, с механизми за контрол над бюрократични свиншини, които за съжаление "дал бог" изобилно. Замислете се над един много ВАЖЕН проблем. НЕ СЕ ЛИ ПРЕВРЪЩА интернет, в нещо като наркотик, който понякога приспива здравия разум, и те прави блажен виртуално. Проблемите около нас съвсем не са виртуални. В този дух "Матрицата" е само един филм. А бирата (може и джибровица!),си е нещо съвсем релно, слава богу. Поздрави: Любо

Тема Всъщност какво предлагаш?нови [re: Любомир Ганов]  
Автор д-р С Михайлов ()
Публикувано14.04.00 16:34



За бира сме виртуални - така е, ама аз мога да си пия бирата и пред компютъра. Иначе как ще дочакам поредната страница. За организация сме "анархисти" вж. по-горе. За не организация, и така си я правим. Та каква е твоята идея - step by step? Защото аз за 1 г. 2 м. от БЛС нямам никаква файда - в същност не съм видял никакво тяхно действие за защита, интересите на лекарите, които са длъжни да си плащат чл. внос. Член съм на Рациомед - доброволно сдужение .... ефект нулев, само дето поне внос не трябва да плащам. Та кажете какво ТОЧНО да се прави? В същност моето мнение е да правим както до сега, който когато може - помага, който неможе се заяжда :))) И си пием бирата :)))


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.