Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Моля за помощ. (BCB && Delphi) спецовенови  
Автор Любомир Ганов ()
Публикувано10.04.00 17:27



Колеги, те това е положението: Саймьн ("Пари и право имащия") каза, че е време да се заема с уеба, да му направя страница, а след време ще си имаме собствен хост. Да, ама това не сьм го правил досега, ако изключим някои неща, с FrontPage, от необходим професионален интерес. Ама вьрви и обяснявай!... Но нещата не опират само до картинки и закачки! Тьй както преценявам нещата, трябва да обслужвам база данни, за клиентски "query", които няма да са сьвсем прости. Правил сьм други неща сьс CBuilder( ver 4). Затова ми се иска да продьлжа сьс сьщото средство. Ще трябва да дистрибутирам явно, някои неща свьрзани с: TTable,TDataSet,TQuery,TImage и прочее. От Pascal не разбирам нищо, но смятам, че компонентната база на CBuilder - Delphi е почти идентична. ( Имам прилична култура C/C++, правил сьм проста WEB страница, имам стаж с бази данни). Моля, ако някои има вьзможнос & желание да ми помогне сьс следното: .) Почни от тук или там. .) Прочет това и/или онова. .) Не се заблуждавай с това и/или онова. .) Предполоагам, че ще ти отнеме горе-долу такова време и сили... Ще сьм много признателен, ако ми помогнете да скъся силно, срока за начална, подготовка, тъй като, при мен натоварването и програмата за него, се мери понякога в часове и минути. Моля извинете ме, ако сьм твьрде нахален . (Григорий, хич не ми е до шега...) Поздрави Любомир Ганов.

Тема Моля за помощ. (BCB && Delphi) спецовенови [re: Любомир Ганов]  
Автор Азазел ()
Публикувано10.04.00 17:35



Ами, ще ти препоръчам да прочетеш от PDF на Delphi 5 (не съм виждал BCB 5 и не знам дали има) за компонентите InternetExpress - с тях бързо и лесно стават тия неща, за които питаш... Аз от web design не разбирам нищо (направо съм цветови инвалид) и там няма да ти давам съвети (как се парвят по-красиви страниците де), ама за работа с бази данни под web са се утепали тия компоненти...Става бързо, лесно и пирятно. Препоръчвам ти обаче да направиш програмката по 3-слойна архитектура. Успех. Ако има нещо - обади се пак.

Тема Моля за помощ. (BCB && Delphi) спецовенови [re: Азазел]  
Автор д-р С Михайлов ()
Публикувано10.04.00 19:23



Не използвай TImage - поддържа само BMP картинки, които не се визуализират от Netscape & IE. Използвай TQuery вместо TTable - ще си спестиш мнго главобол в даден момент. Лично аз ползвам следната комбинация: Клиент Win98 + CBuilder-ско приложение - моя разработка и мога да давам съвети. Сървър Linux + PHP + MySQL - тази част са я разработвали други та немога да съм от помощ.

Тема Моля за помощ. (BCB && Delphi) спецовенови [re: д-р С Михайлов]  
Автор Любомир Ганов ()
Публикувано11.04.00 08:04



Докторе, здравей. Нали имаше някаква компонента за обслужване на GIF формат. Тя не е ли derived от TImage?. Би било добре ако е така. Виждал ли си как работи BCB 5? Нямям представа какво ново има в него по по вьпроса със WEB publish.

Тема Моля за помощ. (BCB && Delphi) спецовенови [re: Любомир Ганов]  
Автор Азазел ()
Публикувано11.04.00 09:49



Аз пак ще се върна на InternetExpress компонентите... Та с тях директно си програмираш на HTML, като ти осигуряват начин да вкараш и контроли, свързани с бази данни. До колкото си спомням, в тях директно можеш да си поставяш GIF, JPEG и каквото ти е нужно там.

Тема TGifImage ...нови [re: Азазел]  
Автор д-р С Михайлов ()
Публикувано11.04.00 13:46



TGifImage работи идеално, написан е на паскал, но се интегрира без проблем в CBuilder. Аз си доработих и JPeg конвертор, но е много "дърварска" реализация, макар че работи. TGIFImage е собственост на А Меландер, но се разпространява свободно за всякакви цели или почти всякакви. за JPeg използвах сорсовете от ijg - и ги промених (но им трябва още работа). Може би си струва да се поработи с InternetExpress компоненти, но аз нямам опит с тях. В момента имам и пакетирано решение - dll, който позволява конверсия: BMP<->JPG BMP<->GIF Мога да ти дам каквто съм правил с този dll (вкл. сорсове) ама ще те боли глава :)). Не съм виждал BCB 5.0 - нямам време :(((.

Тема TGifImage ...нови [re: д-р С Михайлов]  
Автор Azazel ()
Публикувано11.04.00 16:04



Не, уважаеми д-р Михайлов, аз просто питах дали в BCB 5.0 има същия (е подобен де) PDF като Developer's Guide на Delphi 5.0 :-)

Тема Моля за помощ. (BCB && Delphi) спецовенови [re: Любомир Ганов]  
Автор Azazel ()
Публикувано11.04.00 16:05



Всъщност имам чувството, че с д-р Михайлов говорим за различни неща. Ще те помоля да се уточниш малко - смятам, че така ще можем да ти помогнем по-добре :-)

Тема Izviniavajнови [re: Azazel]  
Автор д-р С Михайлов ()
Публикувано11.04.00 16:35



Съобщението беше за предното питане, ама имам бавен достъп. Понякога ping'a ми до следващото звено по веригата е над 30 сек !!! Или както казва един приятел, до Оня свят ще е по-бързо. ПП Какъв е email'a на Велзевул? Знаеш ли кога е следващия турнир, та да се включа и аз? :)))))))

Тема За Азазел ...нови [re: Azazel]  
Автор д-р С Михайлов ()
Публикувано11.04.00 16:47



Един мой приятел казваше: На доктор и на жена никакво доверие :))) Аз давам идеи малко в страни от темата, но на база собствен опит, така че ... ПП Случайно да знаеш какво става с Лилит :))))?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.