Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Скоростно търсене в текстнови  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано09.04.00 13:53



Трябва ми алгоритъм за скоростно търсене на стринг в подстринг - този, който ползват интернет-търсачките. Идеята е, че текствовият файл се разбива на граф, всеки възел на който представлява краен автомат. При търсене всеки следващ символ на подстринга минава през съответното ниво на дървото. Може ли някой да ми посочи web-ресурси, където има подробно инфо?

Тема Скоростно търсене в текст [re: Григорий Нанев]  
Автор Penguin ()
Публикувано09.04.00 23:35



Много зависи от това на какво количество предварителна обработка си готов да подложиш данните които търсиш или данните _в_ които търсиш. Най-добре си избери нещо от: Все пак имай предвид, че дори и след предварителна обработка на данните, голяма част от описаните алгоритми са доста сложни и не е задължително алгоритъма с най-ниска сложност да е най-подходящия за нуждите ти. Ако не правиш нещо _много_ сложно, ти препоръчвам алгоритъма на Boyer-Moore - един от най-добрите в случаите, когато не обработваш предварително текста в който търсиш. ---------------------------------- Между другото, сигурен ли си, че това което търсиш не е Linux?

Тема Скоростно търсене в текстнови [re: Григорий Нанев]  
Автор Philip ()
Публикувано10.04.00 17:04



Абе не съм програмист, но ще ти предложа нещо. Иди на . Има наистина много ресурси, но не знам дали ще намериш точно каквото ти трябва. В най-лошия случай ще попаднеш на някой и друг полезен линк. Успех!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.