Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема 21 век!  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано15.06.20 10:06



Дир-а не работи. Гигабитови оптики, сателитен нет градим, и сайт на 20 години спира през ден!
Още 2 сайта които посещавам са фифти - фифти онлайн, от няколко дни насам.

Протест пред американското посолство в България, щото черните имали значение. Кои черни и какво значение и за кого - не се споменава.

У тъпанарския форум за пишман програмисти продължават да се страхуват от поредната ми инкарнация. Админчето им се учи да готви, след като му наполовиха заплатата и трудно оцелява, това буквално и по негови думи. Като се прибера у София и ще ги принудя да баннат половината софийски ИП-та.

Поредните зверски санкции за неплатен фиш от камера, за който не подозираш. Включва спиране от движение на колата и отнемане на книжка. Белият няма значение.

Поредни няколко убийства на инвалиди старци в България, чийто живот явно няма значение, и не влизат в новините.

"Социалните мрежи" бръмнали срещу утрепана котка.

Рабин - от години предрече тия неща, уя ви за камшик ще направят, къщата ви за пиене на Манго ще изземат, и дори планините и морето ще феодализират. Съвсем наскоро подариха плажа Росенец. Аз съм почивал там, ся ще ми едете протеиновата вафла. Щот сте овце!

Феодализъм за вас, нещастини!

Припомняме, че по-рано днес поредното посегателство над животно предизвика напрежение в столичния квартал.

Напрежение в столичен квартал заради убийство на котка

Десетки хора се събраха пред дома на насилниците, а по-късно убийците бяха арестувани от полицията.

2020.06.01 | 10:09
Мъж уби котка, полицията го арестува
2020.05.26 | 11:07
409 са регистрираните сигнали за насилие срещу животни през 2019 г
2020.03.05 | 08:52
74-годишен мъж уби котка пред дете
2020.02.17 | 14:13
Съдят радомирец, ударил бременна котка
2019.05.21 | 11:34
Разследват сигнал за жестокост към бременна котка
2019.03.20 | 19:20


Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано15.06.20 10:29



Айде сега пак мрънкяш рабинчо.
Нали ти рева по форумите как не сме били "нормална" държава, ала-бала.
Те ти сега нормална държава. В нормалната държава съдят за неплатени данъци и такси към държавата и у затвора, както и за фишове, утрепани котки, кучета и т.н.

Кво мрънкяш сега? Ти ни докара "нормалната" държава па сега ревеш кат бит педерас, айде успокой са малко и стига ревал, че по-лошо ще става.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано15.06.20 10:53



Специално у ФАЩ ако ти влезе някой в двора може да му направиш задника на лейка, и да не го лежиш. Тук имаш право само да му направиш кафе, и да се молиш да не се нарани докат те тараши.
Също кат последните чантии, с които живях. Аз съм ви докарал нормалната държава... аз да съм ви крив за ваща смотанящина.
Селото ми е станало на кучкарник. Такива сълзливи "еколожки" като тебе предпочитат да им изядат внуците, отколкото да разкарат "екоравновесието". Екоравновесие значи между хищник и тревопасно, познай кой кого изяжда.
Ако е до мене - тия като вазе ще чистят полето от трънете, щото пречи на псетата.
В коя точно дръжава спират от движение заради щото някоя камера те е видяла да минаваш с 3 км/ч над позволеното? Да, овце, отскоро бесния шапкар прави проблем за 3 км/ч превишаване на скорост. Това е в границите на грешка на уредите.
Уя ви и за камшик не чини, щот е кат на мишок!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано15.06.20 11:03



А, да не забравя. Бесна леля баннала Гейфодя, щото обсъждал у Гейбук дали е коректно да пишем променливи blackList и whiteList. Напълно сериозно го разкараха за расизъм. Темата я знаеш, щото и тебе мачка неграмотното келешче дето ви строява кат възпитателка. Поне да беше секси възпитателка, пък то дебел потен коч, дето се чуди как да отслабва.

Смятай, по-долу сте паднали от бакшиш на копърка!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано15.06.20 11:36



"Специално у ФАЩ ако ти влезе някой в двора може да му направиш задника на лейка, и да не го лежиш."

И как точно са случиха нещата у ФАЩ тука тоя месец, че нещо не разбрах бе рабинчо? Как точно мислиш, че ше влезат 15 негра и ти с еднин барабанлия ше ги изпонатръшкаш? Да каже човек, че си на 20 айде, ама ти си над четиридесетака бе рамбо, айде осмисли го малко тоя живот, простичък е, няма нищо сложно.

Требва да си мноо тъп да ревеш за правова държава и после да мрънкяш ама то сега така стана, ма то другите са виновни, я така не го бях мислил че ше стане.

Е, сега като поревеш още малко и са фалиш наред у форумите как си пуснал гарсониерката у софето под наем, като ти дойдат данъчните дано да си пускал данъчни декларации, че ше ти влезе уя още по-навътре. И да мрънкяш, и да не мрънкяш тваа положението рабинчо. Квото си си посакал, такова ще е хаха.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор federer (Mean Machine)
Публикувано15.06.20 11:51



Rabin, на кангото вие лагер, я кажи как да разбера дали е нормално или е от кардана, дето уж е рециклиран, шума е като на лагерните колички от едно време,може да е от постоянно зацепване



jeffty - най насраната Путка на форума


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано15.06.20 11:55



„Потиснатата класа, която не се стреми да си
служи добре с оръжието и да го притежава, заслужава да се обръщат с нея
като с роби.“
Ленин. Собр. соч. 5 изд., т. 30, стр. 153.

На Брейка не вярваш, на Професора не вярваш, на Ленин пак няма да повярваш.
Ама съм прав, държите се като плужеци! Баси няква новобранка на държавна паничка, дето му наполовиха заплатицата...
Такъв да ви стройка и да ви казва кои думички може да ползвате. Кавички трябвало, джендър не можело, само Манго да пребие баба ти за 5 лева може!
Не е мрънкяне мойто, аз ако добарам власчицата ще копате трънье на полето. Един дядо снима кой ходи по протести. Ако те няма на снимката и айде месец бригада у жегата. След работна смяна - строева подготовка.
Тъй юркаха тогавашните студенти. Тебе лично ще те карам да ремонтираш канализацията на мангалските блокове. "Туй е работа за българи", една циганка тъй се изказа, и е права!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано15.06.20 13:31



"аз ако добарам власчицата"

Че добараш на Манго уя с тва циврене като оскубана принцеска



Иначе е весело, да, Гитхъб щели преименуват master бранча на main - https://www.zdnet.com/article/github-to-replace-master-with-alternative-term-to-avoid-slavery-references/

Още ли считаш запада с тая върлуваща епидемия от либерастия за последно спасение, хахаха

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано15.06.20 13:54



Ма как ше я добараш тая власчица само с мрънкяне по форумите бе рабиняк?
Тия, де сакат да добарат вслачицата вече имат по неколко калашника закопани у градината и само чакат да дойде момента да ги извадят, а ти кво ше вадиш? Сополите от носа си ше вадиш хаха.
Със замеране със селкопортокали няма да стане войната рабинчо, власчица така не са зима. Затва си мълчи и не дигай много гюрюлтия, че тия с калашниците пръво при тебе ше дойдат да ти земат 4-те ДВГ машини барабар с доматите, ако има де хаха.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано15.06.20 15:43



4-те ДВГ машини
7 броя станаа по ено време, сега са шес.
Сам не мога да зема власчица, тряя да има лумпено-пролетариат да ме издигне. И влизаме в параграф 22. 1024 битов процесор мога да проектирам, ама рекламата ми куца. Крипто валута мога да пусна от днес за утре, ама не мога да я шитна. Мога да управлявам, ама колко вече години се чудя как изобщо се оставяте на бесни жунки и лели!
Ебаси, прави бяхте! С беден Минго щяхме да сме звезден екип!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано15.06.20 16:03



"Мога да управлявам"

Неска ти е ден. Кажи още някой виц :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано15.06.20 16:25



Вица е "1024 битов процесор мога да проектирам" - едни домати и зелки не може да изгледа, процесор щял да проектира, ебати тъпака честно

чети и дишай по-леко



Тема Re: 21 век!нови [re: Pechenia]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано15.06.20 16:28



А, сигурно може да го 'проектира'.

Ама Мада Нейча е измислила гадната РЕАЛИЗАЦИЯ за да отсее 'проектантите' от можачите :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано15.06.20 16:32



"Сам не мога да зема власчица, тряя да има лумпено-пролетариат да ме издигне."

Виде ли сега, че Ганите са по-умни от тебе бе рабине. Аз колко пъти ти казвам да мируваш и да слушаш кво ти говорят бесните Гани, они ше проправят пътя оти знаат как, и ПР ше ти направят и квото им кажеш, ама не братче, ти скачаш като петленце на всичко и всички, как да стане таа работа сега с власчицата, м?
Еми нема власчица, ше си седиш на село и колко кажат Ганите таа годин за данъци - толко ше плащаш и ше мируваш, че другата годин ше те стрижат още по-яко. Е тука ше си мрънкаш докато дишаш и тваа.

Освен ако проектираш 1024 битов проц...ама чакай, ти не можеш да го шитнеш, няя как рабине, ше слушкаш, хаха.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано15.06.20 17:00



Ма то най-смешното "селото ми е станало на кучкарник", демек за селски кмет не може да сънува момъка, тръгнал държавата да оправя, смееееех...

чети и дишай по-леко



Тема Re: 21 век!нови [re: Pechenia]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано15.06.20 16:58



Е като не му дават ЗАКОНЕН калашник кво да прави човека :)

Виж, ако ВСЕКИ можеше да има, ехейиииии, сички щехме му козируваме



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано15.06.20 17:03



Какъв калашник бе, гледай го че нет няма да си прегледа сураттефтера ти калашник си замечтал... В това зачукано село и БТР да движи се тая, най-много да крадне повече дръвца на аванта, ако Кире машинисто отпусне достатъчно нафта де

чети и дишай по-леко



Тема Re: 21 век!нови [re: Pechenia]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано15.06.20 17:22



"ако Кире машинисто отпусне достатъчно нафта де"

Бензин! Мъжа требе да мирише на бензин!

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано15.06.20 17:21



С тва безсилие дето го е налегнало, очаква с таа реплика "Мъжа требе да мирише на бензин!" наш рамбич да си драсне клечката пред кметството на софето, недоволен от управлението на бесната Гана, хахаха
Ебаси сериала е тоя рамбо.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано15.06.20 17:42



Да бе, Рамбиньос на един ПРОТЕСТ не отива без ВЕЧЕ да са се събрали тълпата (иначе не харесва офчите изпълнения).

Ако беше индивидуалис немаше да циври кат путка



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано15.06.20 18:02



Не бе, не е заради тва, нали преди време на един протест ония от оффроад сайта го гониха и щеха да го бият и той сега не ще да оди вече по протести, не е безопасно.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано15.06.20 18:06



"Не бе, не е заради тва, нали преди време на един протест ония от оффроад сайта го гониха и щеха да го бият и той сега не ще да оди вече по протести, не е безопасно"

Стига бре, Рамбиньос е ЗНАМЕ и може да управлява, как ше го гонат



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано15.06.20 18:18



Е сега, ако го питаш него он тва ше каже, че са го гонили щото са овци и ги е страх от него да им не земе лидерството и да подеме истинската революция да ги управлява.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано15.06.20 18:29



А ЛИДЕРА нема ЗАКОНЕН калашник, тюююю



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано15.06.20 18:35



Е он си го написа некъде по-горе, параграф 22 баце.
Само че е толко "умен", че не мое се сети къде ще се намира в хранителната верига ако са обърнат нещата и всеки мое да има законен калашник. Ама то и сега той си е пак там в тая хранителна верига.
За кво са бори таа овца, и аз не знам.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано15.06.20 19:50



За СПРАВЕДЛИВОС!!!

Линукс насякъде! Опа, един циган пресно изкъпан у Ганг СЪЩО цъка на линукса И не му дреме дали селф мейд бокса/ножката/пищака е ЗАКОНЕН.

Ебати ребуса баце. У Лехчево си избират кмет щото са балъци ама свето че го оправи Рамбиньос, щото най-добре знаа :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано15.06.20 20:07



Нцъ, не вервам рабин да е толко глупав, че да са бори за справедливост, въпреки Мадъ Нейчъ.
Според мене рабинчо са бори за надмощие над останалите офце, единственото нещо, което го кара вътрешно да са чувства значим пред Ганите, осъзнавайки колко по-долу е от тях.
Линуксчето тука нема значение.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано15.06.20 20:14



"Според мене рабинчо са бори за надмощие"

Завалийката, а го банят некви младежи и е с трайни психологически травми от тормоз от ГАНИТЕ с ЧАНТИТЕ и злите робовладелци



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано15.06.20 20:19



Мадъ Нейчъ е жестока кучка с брутално изкривено чувство за хумор. Това са твои приказки, не мой.Ремембер?


На рамбича му трябва още време да го осъзнае, ако е писано де, хаха

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin

Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.06.20 09:17



Тъпак е който не знаа колко елементарно е да си направиш 1024 битов процесор. Ено време правеха дори микропроцесорни секции за тая цел. Ся може да си го накодиш на FPGA.
Уж сте у компютрите, пък ви минават сякви рекламни номерца. Лъскавка опаковка и айде наредили Опашката и кредитите.
Кмет не ща да ставам, да ме занимават сякви мизерници.
Неска ще правят протест, във връзка закона Торбалан. По анонимен донос идват и ти прибират чаветата. Не ви пука, знам.
Ама коча няма да си даде агънцето доброволно, нито бика. Обиждам тия животни като ги сравнявам с вазе.
Айде ся на тръстиката, че Гана иска продуктивност. За пари сравними с помощи за бежанци иска 2 чужди езика и 10 години опит, минимум.
п.с. В Офроуда са останали същите като вас, не са ми интересни вече. Не може да имаш мнение там, различно от мнението на Партията.

Редактирано от rabin на 16.06.20 09:20.



Тема Re: 21 век!нови [re: federer]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.06.20 10:11



Кангото дето карах беше с предно предаване, имаш 4 карета и не може да вият. Разбито каре тропа при завой.
Едва ли може да си смениш сам такъв лагер.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор sashometallico (ентусиаст)
Публикувано16.06.20 12:39



На Брейка не вярваш, на Професора не вярваш, на Ленин пак няма да повярваш

Защо слушаш тия комунисти?

Тука на Дондуков съседите ми са точно от старата комунистическа аристокрация, живеят по 5-6 човека в апартамент (деца + родители + баба/дядо) и ми завиждат щото имам климатици, па те немат и един лев. Яд ги е, че вече го няма стария строй. По цел ден седят и мрънкат против целата система (като тебе). Истината е че и тях и тебе ви мързи и нямате какво да правите. Безделието ражда теми по форуми като тази. Един истински БИЗНЕСМЕН няма време да се занимава с Ленин, Брейка и тем подобни.



Тема Re: 21 век!нови [re: sashometallico]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.06.20 13:31



Ако питаш ропче ще ти каже, че просперитетът е ставане в 6 сабахлем, бачкане като за трима, и безплатен овъртайм. И каране на 20 годишна бангия, "нов" внос


Бизнесмен ще ти каже, че трябва да се работи умно, а не много.

https://youtu.be/34Erxk6oVIU?t=2168
Ето, от години ви разправям, че ще се разделяме на различни животински видове. На вас ще ви прибират децата, щото друго няма кво да ви вземат. На мен ще ми вземат дедовия, щото бачкам за мене си и не храня още двама мангала.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано16.06.20 14:16



Е той затова е на село, да се бори с пенсиите и да е гъст с мангалите, сега сигурно го е яд че в КМБ няма протести да расова основа, ама то и е за добро де щото а е направил протеста а вече няма да е гост на маалата.

чети и дишай по-леко



Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано16.06.20 14:12



" На мен ще ми вземат дедовия, щото бачкам за мене си и не храня още двама мангала."

Хаха, викаш всички да станем беднотор като тебе, и да живееме твоя скотски животец, така че един ден ако стане нещо да нема кво да ни земат, т.е. да ги преебем тарикатите, а.
Браво рабинчо, велика мисъл бате.
Ебахти титана си, чесно. Не знам кой е по-голем, ти или Брейка. Май е Брейка, че той поне знае как да продава, хаха.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Pechenia]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано16.06.20 14:22



Той е на село, щото няма друг избор, заеби тва къде са прай на големия джедай програмист. Истината е, че ако не е на село ше умре от глад. Отвсякъде са го уволнили и е осъзнал, че ше си яде уя у града, затва се е забил у некакво забутано село, само че не е помислил, че с тия селски умения дето ги има и на село ше мре отглади ако си ненабере малко дръва и джелезо.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.06.20 14:33



Нито ми е скотски животецът, нито някога съм уволняван. Като стажант още, преди много много години, дървех се на шефа и ме изгони. Дори не бях на заплата. На заплата не са ме гонили по моя вина. Аз съм напускал. В повечето случаи са ми правили контра предложение да остана на по-висока заплата. Никога не съм го приемал.
Съкращаван съм няколко пъти, и са ми плащали обезщетения 5 цифрена сума. Най-големия кеф е ем да не бачкаш в офис, ем да ти плащат, ем да си бичиш на черно.
Е, има си и недостатъците, примерно тряя си организираш сам и приходите и разходите. На ропчето всичко му е измислено. Приходите от Гана, разходите за 35 г. ипотека, за нищо не се напряга да мисли! То затуй Брейка вика че било най-лесно да си на заплата. Верно е това. И на прасето в кочината е лесно, носят му на крака храната. И там има дребни недостатъци, няма нищо идеално.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано16.06.20 14:48



Рабинчо, на кой ги разправяш тия бе баце?
Ората ги съкращават по 2 причини главно, некадърност и защото нямат повече нужда от тях. Ти си от първите поради некадърност, и понеже не могат да те уволнят те съкращават като ти плащат 2-3 заплати за да не им правиш проблеми на хората по съдилищата. Кое не си разбрал от това досега, та са правиш на ощипана мома тука? Какви контра предложения са ти правени, те се правят при едностранен акт на прекратяване на трудово правоотношение от страна на работника с месечно предизвестие. Когато шефа е решил да те съкрати за чиф хуй му е да ти прави контра предложение? Кого смяташ че лъжеш тука бе рабиняк.
Айде осъзнай са малко къде са намираш хаха.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.06.20 15:22



Съкращават целия проект бе Аронец, дори последната ми фирма нацяло я закриха, поради напускане на целия личен състав с изключение на Ганите. После борсичка ала бала, 85% от заплатицата пак иде, ама не ставаш сабахлем и не правиш Скум.
Насрещно предложение са ми правили когато напускам по моя инициатива. Няма общо със съкращение. Дават повече пари да остана. Кое не е ясно? Само дето на новото място съм договорил доста повече мангизи.

Не знам що си решил че все съм некадърник, след като се оправям без кочина и някой да ми носи храна 3 пъти дневно. Мисля за пъти повече неща, вместо да мечтая за прословутия петък вечер, дето на мекото му беше смисъл в живота това. На работа някой ти планува задачите, прави ти пласмента и не мислиш за тия неща. Аз съм и яйчар, и търговец, и митнически отдел, и погромист, че и железар. Дори си пускам сам отпуска и си я одобрявам, след като обещая, че ще бачкам повече. Пусти навици, тъй са ме учили. После си отменям отпуската последния момент, след като съм платил резервация 6 месеца преди това. Все тъй се получава при Гана, бачкаме по Великден и после не плащат както са обещали. Целия екип това.
Прочети чичо Томовата колиба, много приятно книжле и го има в нета за бес пари. Най мразени от робите са робите бегълци. Не мразят господаря, не мразят камшика, и роби въртят камшика над другите роби. Гюро нали разправяше как си прецакваме сами бюджета на проектите. Чичо Сам идва с торбата пари, Ганю се запъва и не дава на робите.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано16.06.20 15:37



Е как няма да съкратат целия отдел като са Ви събрали там все такива като тебе, некадърници дето не можете да извадите продукт да се продава бе рабинчо? И после Ганите ти били виновни, ми не са те, кога най-накрая ше го разбереш, не е трудно.

Като те гледам кво мрънкало си баце хич не приличаш на човек, който кърти яки кинти от бизнес, така, че с тия неща може да ходиш у форума на офроад да са фалиш, там може и да ти поверват. Тука спокойно може да си кажеш, че преживяваш от наемчето на гарсониерката в софето, ние си го знаем това, няма страшно.

Чичо Томовата колиба е забавно романче за деца от 8-10г., ти сега ли я прочете? Браво, браво.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.06.20 15:49



Да бе пак ние виновни на Гана. Бе да не са те преместили в яйчар отдела, че все ти криви кодерите? Се ено аз направих насрания дизайн, се ено аз творя глупостите, че аз да съм крив дето фалират. На Ганю му иде акъла чак като му напуснат хората и почнат да му се мъкнат призовкари с нотариални покани. Иначе голям го вади, там големите чалъми, пък на работниците вафлички и чипс, и то ако са заслужили. После като почнем да се изнизваме един по един и реве като вдовица за кур.
Офроуда отдавна имат партийна линия, която стриктно следват. Всяка седмица гонят по някого. Язък им за претенциите че са извън пътя. Някога бяха готини, ся имат балалайка като Сънчо у тъпанарския форум, и после нещата сами се случват. Когото не изгонят сам си заминава. Ено време правеха офроуд походи, ходех с тях редовно, вече никой от старите кучета не влиза у форума.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано16.06.20 15:54



"Се ено аз направих насрания дизайн, се ено аз творя глупостите, че аз да съм крив дето фалират."

Не си ти бе рабине, тва го знаем всички, ти нищо не можеш да направиш, то и затова те съкращават.
Заеби ги Ганите, те ше се оправят и без тебе, не ги мисли тях, по-умни са от теб.
Кажи кво стана с доматите, че ората вече почнаха да ги правят на салата, а твойте докъде са?

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.06.20 15:59



Явно си се преместил у яйчара. Само те имат навика да обвиняват който не е участвал у вземането на решения.
Аз затуй се кефя на чобанския си начин на живот. Като стане фал си знам, че аз съм си виновен, не да ми тюрлюка някоя охранена мисирка.
За доматите не си разбрал, у тоя бахър дори оранжерийните домати не са готови още. Закъсняваме с около месец от нормалното зреене. По нашия край ни череши оцеляха, ни кайсии, и сливи почти няма. Таа година пълна катастрофа отсекъде. После и комарите ще се навъдят из туй блато дето е навън.
Няма проблем, у Била има всичко, той турчинът е помислил за вазе! Всичко ви е измислено, не ви трябват зелки и домати. Ако почнат да ви разнасят манджата по кюбикълите и аналогията с прасето ще стане пълна. При назе опитваха да го правят, да не им бягаме един час обедна почивка.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано16.06.20 16:08



Може под контрапредложение да са имали предвид да го джиросат на конкуренцията, то това си е добър начин да преебеш някой - сложи му един рабин да му пише софтуера и след 6 месеца като разбереш как си се насадил с гол гъз на таралеж вече късно либе за китка - проекта у киреча, неустойки, недоволни клиенти и пръснат екип с нежелание да работи с идиоти.

чети и дишай по-леко



Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано16.06.20 16:21



Хехехе, обезщетението за безработица е 60% от максимума на осигуряване, това преди няколко години беше 2к, т.е. 1200 лв. Това ако на Рамбо са му били 85% от заплатата е разбираемо ще се е изнесъл на село да сади домати, не че там е много успял де.

чети и дишай по-леко



Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано16.06.20 16:23



"Таа година пълна катастрофа отсекъде."

Ясно, и таа година ше е като предната, заеби.Нищо, има време, след още 5 години ше изкараш и ти домати, не се предавай.
Я гледай Кирето кви убави домати е направил човека, не като тебе да са оплаква как не ставало нищо.

Нема ли да одиш днеска на протеста да изземеш лидерството от тъпите Гани и да докопаш власчицата? Тамън ше ни строяваш тука сичките поред на номерата да мием улиците у селото и да пръскаме против комари. Може и домати да ти отгледаме, се ша са по-добри от твойте, ти само ше си нанкаш до обед и шерпите ше бачкат за паница попара



* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin

Тема Re: 21 век!нови [re: Pechenia]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано16.06.20 16:27



Е ти на рамбича не си ли му свикнал вече да не му задиряш на сметките и аритметиката, то една с една вярна не е направил откакто пише у форума дагоеба.

Какво успял бе, то си е направо епик фейл тва неговото, колко години на село и още са учи на доматито. Нищо де, важното е че е свободен.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.06.20 16:33



Старо ти е инфото за безработицата, ама как да е.
Виждал съм фирма с 4 (четири) шефа, вечно недоволни. Няколко валидатора, секретарка... и 2 (двама) погромиста.
Може и да са били прави да мрънкат, че малко им работим. Знам ли...
Колегите си заминават след мен, по-толерантни са към простотията. Сигур и за туй съм виновен, нищо че вече не бачкам там.
Случвало ми се е да ми трошат сървърите като си замина, и после пак да мрънкят. Нали, аз да съм лошия. Ропчето е винаги виновно, дори след като напусне. Тъй са ви научили Ганите.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано16.06.20 16:31



"Случвало ми се е да ми трошат сървърите като си замина"

Не се и учудвам, че ти се е случвало и тва, ти си като многострадалната Геновева братче. По-лесно ше ти е да кажеш кво не ти се е случвало ебаси.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано16.06.20 16:34



Е то явно това с обезщетението е било преди да вземе 4-цифрената заплата, незапочваща с 1.
Иначе и аз се учудвам - такъв некадърник и на минималната да го вземеш пак си е минавка.

чети и дишай по-леко



Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.06.20 20:05



По-лесно ше ти е да кажеш кво не ти се е случвало ебаси.
Щи кажа. Доволен Ганю не съм виждал дося. Айде да речем аз съм крив, ама и доволен към колеги не съм виждал. То не е от доволство, ами по задължение в редките случаи коги им се отвръзва от душицата по някой чипс и вафлички. И тимбилдинг веднъж годишно, демек всеки да си покаже пиянството и простотията.

@Спечения, бе не сме работили заедно че да знааш колко съм кадърен и колко струвам. Чиста завист на ропче е туй твойто. "Ропче без амбиции, затуй ми се подиграва", че не съм като ньега.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 16.06.20 20:00.



Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано16.06.20 20:10



ама ех що не може
от запада - заплатите и дашните коври
от иран - бесилките и сеченето на глави на площада
от цар путин - силна армия и независима политика, аман от наще дупедавци
от швейцария - референдуми за щяло и нещяло
от габон и мамунда - висока МРЗ
от франция - мачкане на часниците и права за работниците
от китай - евтини роби бачкащи по 16 часа , че за стартъпа трябват




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 21 век!нови [re: zaphod]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.06.20 20:22



Аз на твое място бих се срамувал, че мечтаем за Габонския жизнен стандарт и пенсии.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано16.06.20 21:04



ти мечтаеш, не аз, ти се срамувай






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано16.06.20 21:34



Е как бе рабинчо, тука в тоя форум едно 90% сме доволни Ганьовци на петцифрени заплати, дето Ганите не ни интересуват и ни е през кура за тех. Как така само тебе те ебават тия лоши Гани, не знам, не знам.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: zaphod]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано16.06.20 21:40



"от запада - заплатите и дашните коври"

Дашните коври не са на запад, тука са си на югоизток, не го лъжи рабинчо, че ше земе ти поверва.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано16.06.20 21:54



Ама требва се срамуваш от себе си бе рабинчо за пенсиите.
Как ше стане баба Гана да зима висока пенсия с твоя мангалски манталитет да не плащаш нищо на тая дръжава?
Ти лично не си внесъл толкова, колкото баба Гана е внесла за 40 години работа в бюджета да са изучиш да пишеш и сметаш,

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано17.06.20 07:35



За мен е пръв приоритет Манго да има ракия да тури на масата, и бежанците да поемат по 1200 лева месечно. И Доган да си има ТЕЦ и пристанище от дръжавното общо присвоени. Бръкаш са тука, че нямам желание да им плащам данъци. Срамувам са за досегашната си позиция.

Никъв Ганю не си ти. Просто доволно прасе като мене. Ганю ще станеш като ти стане заплатата разход, а не приход.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано17.06.20 10:37



https://www.investor.bg/novini/261/a/direktoryt-na-apple-otgovariasht-za-raznoobrazieto-na-rabotnata-sila-napuska-306440/

Освен денят на данъчната свобода, който е доста след половината на астрономическата година


след пандемията от вирус, очакваме пандемия от толерастия.
Освен един Манго и ена Гана, клетото ропче ще трябва да приеме квота за тъмнокафяви, с които после ще трябва и някак да работи. Също като феминизма, дето женската трябвало да получава колкото мъжа, ама като дойде време за тежка физическа работа и айде къде сме били кавалерите.

https://www.youtube.com/watch?v=Y8keEhNDBTM
Пламен Пасков пусна брутално яко клипче за робството. Горещо препоръчвам!
Нарочно не си форматирам URL-ите, да може който не е логнат да ги вижда отвън.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано17.06.20 11:09



Слави Клашъра пусна неска ено клипче за самолетите. На негова отговорност факти, само 5% от човечеството е летяло някога на самолет.
Начи успех ви пожелавам, на сяко ено ропче се падат по 20-тина гладни тарамбуки. Тия тарамбуки гледат на ропчето като на розов презадоволен задник. Който всячески им е длъжен, язе лично видях "бежанци". След като доождаха и центърът на София реско стана необитаем по тъмно.
Пожелавам успех с пандемията от толерастия. И 5 цифрена месечна заплата няма да ви стигне да ги задоволите!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.06.20 12:27



живота е труден рабине, къде толерастия къде глад и болести, лесно няма.
но мъжете се познават по това че не се плашат нито от глад, нито от толерасти и либерасти, които да си припомним че педалчетата въздишащи по "нормалните" държави ни докараха на главата.
абе кой беше в тоя форум дето се ревеше срещу КМБ и ни навираше нормалните държави в лицето ? имаше някой, подсети ме кой беше, дай да му нашокаме ряпата!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 21 век!нови [re: zaphod]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано17.06.20 12:52



КМБ НЕ е била нормална дръжава! И за ена секунда дори.

Имаш ли на идея, че вие дето носите свежи пари в КМБ сте един на близо четири калпака, по официални статистики на МнВР?
До колкото знам пари не печатаме. Надбягваме се пеш с мотористи, ако ме разбираш.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано17.06.20 13:08



"Надбягваме се"

Рамбич, ти ся последно корав индивидуалис настрани от блеещото стадо ли си или имаш силно чуство за племенна принадлежност с това непрекъснато ние/вие



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано17.06.20 13:29



"КМБ НЕ е била нормална дръжава! И за ена секунда дори."

Ама нали тва ти обясняваме бе рамбич, да спреш с опитите да правиш КМБ НОРМАЛНА държава, че чак тогава ше квичиш като прасе по цел ден и ше виеш, щото у главата са ти само бръмбари и не си наясно какво точно искаш.

Еби му майката, то да си глупав, да си глупав, ама чак толкова се не трае.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано17.06.20 13:30



Разделяме се на отделни животински видове. Казах ви го преди 10 години. Разклонение в Еволюцията. Кво са 10 години спрямо милиард и нещо...

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор federer (Mean Machine)
Публикувано17.06.20 13:56



въпроса е шумът от този лагер ли идва , или от лагер на главината ?



jeffty - най насраната Путка на форума


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано17.06.20 14:36



Аха, и ти си от тия с кучешките зъби, е, малко цивриш ама иначе си от хищниците



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.06.20 21:17



пак бъркаш спреженията, не разделяме се, а разделяте се, ти и останалите циврещи интелектуалчета изпадате жертви за св. дарвин, и не попадате в никой клон.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.06.20 21:21



КМБ НЕ е била нормална дръжава! И за ена секунда дори. абсолютно си прав,слава на аллах за което. за щастие вие радетелите за нормалност сте твърде некадърни, не успяхте да постигнете мечтата си да станем като шведски джендъри






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 21 век!нови [re: zaphod]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано18.06.20 00:16



"не успяхте да постигнете мечтата си да станем като шведски джендъри"

Защо в минало време, той процеса си върви, рано или късно рабините ще победят и ще надвият системата, ще изградят истинска НОРМАЛНА държава.
Забавното ще е, че ше са първите отстреляни от новия режим, така както са случи с най-върлите комунисти-утописти и още по-ироничното е, че не го осъзнават.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема не е до комунистите, още франсетата го правятнови [re: Aaron]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано18.06.20 02:58







Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.06.20 08:57



абе не е точно така, процеса в световен мащаб взе да се пропуква нещо, за което войната в сирия помогна много, не са умрели съвсем напразно всички тия 100 хиляди ли бяха колко там




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.06.20 09:19



ами само от него са по-умни




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 21 век!нови [re: zaphod]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано18.06.20 15:03



Е то не ми пречи отся да се отцепвам от рекламо сапиенсите.
Таман неска, по 7/8 ТВ дъвкаха пак за златните залежи. 1,5% вземаме за концесията, че и в наглостта си искали да съдят държавата, че не били доволни от добивите, и да им плащаме. Няма такава мизерна концесия, търсили в световен мащаб и дори в Африка им дават повече проценти.
Ма няма проблем де, отваряме работни места и строим фабрика да правим Америка грейт аген. Че баба Гана нямала 10 лева за Великден си е проблем на баба Гана. За Били има и ще има.
Гейфоде, твойта щерка ще я мандръса някой черен. Знаеш си, предполагам.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.06.20 20:58



ако св. дарвин отсъди победата за черните, ще е чест за мене да се слея с тяхната раса. малко ме съмнява да стане баш така, но така или онака, това си е наша вътрешна работа, на оцеляващите - ние, муслимите, негрите, жълтите. подялбата на земята и кой с кого ще се чифтосва, ние ще си го решаваме тоя въпрос. вие циврещите интелектуалчета не сте нито от нашия, нито от негърския вид, вие сте от вида на динозаврите и милярди милярдите свидни жертви, чиито трупове еволюцията ползва за да гради делото си. комичното рабине е че ако беше роден в трудните времена - на глад и войни - можеше и да оцелееш. но смяната на правилата на играта е по-лошо и от най-лошия глад, и първи падат жертви неорентираните "мислещи" като тебе :)
п.с. айде измисли отделни имена за протагонистите и антагонистите, стига с това гана за всеки лиричен герой, айде лошите яйчарки да са гана, олицетворяващи чалга-селяндурката дошла в софия и заграбила власт, а добрите да са илийца примерно, честна женица от балкана цял живот доила кози, за да има за гражданята




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 21 век!нови [re: zaphod]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано18.06.20 23:17



Кафевите имат нужда колкото комара от розовото ти дупе. И шансът паразит и гостоприемник да се слеят е нулев.
Манго има нужда ти да ставаш рано, няма нужда да се размножава с теб.
Доскоро елитно вилно селище до София го оставиха без вода. Израсъл нов цигански квартал, и водата за тях. Българите ДГД.
Киро Брейка пак ви е насипал, нямам какво да добавя след като такъв колос изрази позиция.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.06.20 06:26



много блиц четеш, но погледни го така - мангалите работят всичката черна работа, българин орач, тракторист, или боклукчия вече няма. българите са програмисчета, селсчета, офис менижърчета и хм, гани както ги наричаш. мангалите работят истинска работа, която е мръсна и имат по-сериозна нужда от вода като се приберат у дома, в офиса няма какво толкова да се оцапаш :) така че редно е да им се дава с предимство, все пак държавата на тях се крепи :)




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 21 век!нови [re: zaphod]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано19.06.20 11:03



Новите трактори имат по-мощни компютри от бангията, от която пишеш. Циганин не съм виждал в такъв.
Бедните земеделци карат антики от соца, и пак си иска сериозни познания по монтьорлък.
Трактор си виждал само по телевизията.
Колкото и свирки да правиш на мангалите - няма да те вземат в ГЕРБ. Ропче без амбиции си, не се напъвай за нещо повече.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.06.20 10:40



абе имат, ама

. колкото до това че не си виждал циганин тракторист, нормално е, ти живееш у форумите и блицовете, тука няма трактористи. аз оня ден видях мангалКА кара самосвал. черна като брикет. мислех да я снимам, ама трябваше от пътното платно, викам ше ме помете някоя кола.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 21 век!нови [re: zaphod]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.06.20 11:09



Кис кис, ами някоя статия от Кеймбридж няма ли да ми пратиш?
Аз съм живеел у Блица, пращаш ми становище за циганите, на английски.
Наще селяни не са тъпи като селяните западняци. Не са тъпи и като вас, между другото.
Циганин у трактор аз поне не съм виждал, а от години съм на село, Урсула, ТИР, ерген.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано20.06.20 14:50



Рамбиньос, ти си образеца на подскачащо възбуден рекламосапиенс. Ако не беше щеше да живееш некъде дето верно те кефи и да си мазен циничен презадоволеняк а дори и да беше гладен претендент немаше да мрънкаш щото като преследваш твойто нещо правите лопати у главата от почитаемата Реалност болят но се понасят некси, немаше да се зафичкаш некъде си само за да моеш да разказваш колко си корав щото си 'селянин'



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.06.20 15:26



Бръкаш са бай Свир, много съм си добре.
Донякъде ме кефи истерията, която генерирам като се появя у форум. Направо боклуците пощуряват. 5 човека останаха, по 50 клетви имат срещу ми.
Виж тъпанарския форум, да добиеш представа.
Освинена безхаберна жунка, пести за ядене, докато дава тон за песен на освинени тейковци. Бащи на бъдещото кафяво наследство на прекрасната синя планета. Гейфод се надява да наследи формулата на ГЕРБ, като цуня гъза на мангалите и ще го позлатят. Не. Само ще мандръсат щерка му.

Анти-утопия се казва. От години не съм попадал на читав филм, последният който открих има БГ участие, ама баш филмът се случва пред очите ми. Не съм го забелязал дося.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано20.06.20 15:27



"Бръкаш са бай Свир, много съм си добре"

Тц, напрегнат си до скъсване :)

Иначе щеше да си емпатичен към тия дето считаш 'по-долу' да не говорим че ако наистина си ощракан 'долу/горе' губят значение освен за спортно заяждане



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.06.20 17:05



освен за спортно заяждане
То само за туй ставате. Как па не го вдяна цяло десетилетие!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано20.06.20 18:24



Показваш циврене. Мое да си много добър и да го имитираш ама не е убедително :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.06.20 18:41



Нямаш грижи!
Банян съм от година и половина, не съм им лазил по нервите от половин година, и още им дръжи влага. Сещаш се, на баш ропчетата. Оня ден пак ме поменуваха, и дори още не съм се прибрал у София да почнат да банят половината софийски аипита.
Вие ставайте 2 от 3 дни да градите най-скъпите пътища в историята на човечеството. Бидейки най-бедни в ЕС, и спрямо половин африка тоже.
Хленчене и мрънкане е, няма проблем. Оди питай сополивото новобранче дето му намалиха заплатата на половина, и се учи да готви, че няма кинти. Туй буквално и по негови думи, постовете седят. Още му дръжи влага, че като не плащам данъци като вазе и оно няма кво да тури на масата.
Няма проблем, вие сте героите, Манго доволен, вие доволни, язе доволен... Win - win - win situation.
Kис кис кис...
По западната преса все ни поменуват за най-големите мизерници, оня ден нападнаха бял българин заради акцента. Единия дето му строши бутилка у главата бил черен.
Епълския шеф подаде оставка, дискриминация имало към черните, смятай!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано25.06.20 11:29



Mило дневниче, искам да СПОДЕЛЯ едно преживяване, което ме разтърси вдън душа и страдам.
Тия дни един приятел си взел нова геймърска машина и иска да му тургам някоя яка игра да му напълни хардуера. Да види закво е наброил 4 цифрена сума, и да зарадваме пишлемето.
Баси, не намирам 3Д игра в която главният герой да не държи някакво оръжие в ръцете си, и да не трепе всичко дето мърда около него. Може да си избере игра с меч, АК, пищов, лък, тояга или юмруци. Няма игра дето да не е кютек на принципа на влечугото, да напада всичко което се движи. Аз поне не намерих смислена 3Д игра с яка графика.
Последната смислена такава съм я играл 2007 година. Не съм геймър, може да пропускам нещо, затуй моля за помощ, мило дневниче.
Един гледаем филм излезе 2019 година, при изсрани 9999 тъпни. Преди него събитието беше 2015 г. На всеки 4 години някой се сеща за тия като мен.
В игрите гледам неземен талант вложен в графиката, реалистични красоти (Гейфоде привет). А иначе сюжетът като за пръвите седем години (щерката на Гейфод - привет).
Баси колко затъпя народът! Едно време поне имаше смислени игри, ся ме е срам да му инсталирам игра от преди 13 години, която да става за развлечение за не-дебил.
По NG стигат нови висоти, 6 мин. предаване на 5 мин. реклами, засякох ги с хронометър оня ден. Като извадиш заставките и такава помия се получава накрая.
БНТ получават 60 млн. годишно от данъците ви, още пъти по толкоз от реклами, и дори толкоз полезно съдържание нямат. 20 мин. на ден да ми дрънкат за коронавируса, другото и за гледане не става.
Дерзайте ропчета, в Идиокрация гледаха час и половина един гол задник, и си плащаха за киното, и реклами гледаха. И сега като си платиш на кино и 20 мин. реклами преди филма...

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано25.06.20 12:14



А, да, на същото туй клето ропче дето почти половин век учи и гони сертификати, тапии и "кариера".
Дивият фатмак дето го спира на пътя носи патлак, туфлекът я има някой ПУЦ като образование, я не. Само еднокнижниците имат право на оръжие. И за капак ще се пенсионира 15 г. преди ропчето, и ще взема таван на пенсията, 20 заплати, и после въоръжена охрана на някой строеж.

Ропчето е залято на 99% оръжия от всички екрани. Пък то самото няма право на такова.
Дори ножките имат някакви ограничения, примерно ако е над 7 см. и има закопчалка се води хладно оръжие и ропчето няма право да я размъква навън.
Жал ми е за Гейфод понякога, какви помии рендерират с трудеца му. Пот на чело, дива математика, срокове СКУМ... и накрая кво? Човекът паяк и жената чудо баси! Една от най-тиражираните 3Д игри е X-man

!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.06.20 12:20



Пробвай с Forza Horizon 4. (Игра с коли! Уникална графика.)
Има няколко торента, някои са калпави, ще ти дам точния след малко.



ЕДИТ: Ето този бачка:
Forza Horizon 4 Ultimate Edition MULTi16 [ElAmigos] (68+ ГБ е)


Играта я има и в един силно компресиран репак, към 48 ГБ.
Бягай далеч от него, хем супер-бавно се инсталира, хем не работи след това.

А за смислена история, пробвайте Detroit: Become Human.
Има хем добра идея и история, но отделно и графиката е отлична като за A++.


Редактирано от Naki на 25.06.20 12:20.



Тема Re: 21 век!нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано25.06.20 12:47




Наки пак патлаци ми препоръчваш бе човек!
Аман от празноглави тупаници. Искам нещо като за Homo sapiens erectus. За рекламо сапиенс неща. На учен човек не му се полага патлак, само за бесни еднокнижни фатмаци може. За който не го приемат и за фатмак става военен, за тях също може. За нас дето ги издържаме не може.

Инак симулатори на коли и самолети гледах. Исках нещо смислено, а да се учат да стават пилоти си е излишно прахосване на време. Един такъв геймър го туриха у истински симулатор дето учат пилотите на ньега. Симулираха му сума и повреди, и пак успя да приземи машината. То си е реален кокпит с всичките му копчета. Пилоти нещем да ставаме, не че не е яко, ама са излишни изгубени дни и седмици.

Нещо за 3Д пъзел или куест си мислех, ама последните 13 години не виждам да са произвеждали. Дори ловен симулатор намерих, и там се врътиш и стреляш.
Язе съм прочел 2 книги, еднокнижниците не са ми интересни.


п.с.
Ленин: „Потиснатата класа, която не се стреми да си служи добре с оръжието и да го притежава, заслужава да се обръщат с нея като с роби."

Редактирано от rabin на 25.06.20 12:48.



Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.06.20 13:31



Играта е интерактивен филм!
Никакви тупаници няма, или поне не са основната идея - онова е съвсем друг жанр.



Forza-та не е симулатор точно - игра с коли е, демек за кеф, не за реализъм на управлението на колата. По-реалистичните автомобилни симулатори са в друг жанр.

А, има и нови quest-ове! Не си прав, че нямало.
Ето линк:
10 best adventure games to play in 2019


Виж и тука за още добри игри:
BEST OF PC GAMING -- The Best PC Games (You Should Be Playing)


Обърни внимание не само на главния списък, а и на Honorable Mentions, Dropped from the list (Great, but had to make room for others), и Titles we loved playing last year, демек през 2018.


Редактирано от Naki на 25.06.20 14:48.



Тема Re: 21 век!нови [re: Naki]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано25.06.20 14:00



Абе Наки, кви са тия чужди езици бе, я го преведи тва за офцата рабин, че ше земе да обърка игрите и ше има едно мрънкяне поне 3 дена тука.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано25.06.20 14:29



Се ено че не търсих 2 дена, и все сюжет за малоумници.
Игра без тупаници не намерих.
Тия твойте линкове ги геедах оня ден. Аронецът и Ламби може да им се изкефят, язе съм чел 2 книги и не съм на тяхното ниво.



Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано25.06.20 14:56



Пак ли мрънкяме рабинчо? Да не са ти са маньосале доматите та си толкова кисел днеска.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано25.06.20 15:08



Не бе радвам са.
Колкото по-умни стават компютрете, толкоз по-тъп става био матрялът. Закон на Рабин, реципрочен на закона на Мур.
На всяка година и половина следва наполовяване на капацитета на ората.
Някой ден ще намеря курсове в тубата, как са си бръшем правилно гъзарете. Сега най-търсената фраза била как да са целували правилно, и хич не си правя майтап за което.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано25.06.20 16:43



Рамбиньос, ябълките след като утрепаха флаша като нищо ще утрепат и x86, заебават интел изцяло след две години. Тия ако бяха отбор на ДЪ ИГРАТА - унреал, щяха да са страховити



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано25.06.20 16:47



Кура ми Янко утрепали, когато и преди да работят с Интел, им пръднаха на дебелия.
Оня ден ми излезе онлайн игра, и искаше Флаш...
Както Клашъра каза в последното си видео - ако искаш евтинко - купи си Айфон. Туй последното ревю за Галакси 20 Ултра.
https://www.youtube.com/watch?v=sTibnEdLXAk
Я кажи как ше викаме за ското-населението занапред, да е политкоректно?
Брейка вече ви сипа, искаме да е евроатлантически правилно, названието на скота.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано25.06.20 16:58



"Я кажи как ше викаме за ското-населението занапред, да е политкоректно?"

Епа ние тва сме го измислили отдавна и мисля че ше има 100% съгласие тука. Ше са РАБИНОИДИ. Ходи го кажи тва на брейка да не се мъчи с мислене и той.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано25.06.20 17:55



Рабиноидите ходят по протести и спасиха стадото на булята, кози, село, ТИР, чекии.
Ското-населението си трае докат му вдигат данъците и цените, и докато му водят още мангусти и "бежанци" на трапезата. Ся и децата ви ще почнат да събират, че то оголяхте и друго няма кво да ви се отмъкне.
Упорито говорят, че сме донори на ЕС, демек по-малко пари усвояваме, отколкото ни вземат. Златото и другите концесии отделно.
За скотовете питам, дето седите в аквариума, според господинът от горния ми линк. И сте се уврътели у кредити, на 99,9% сте нещастини, цитирам Брейка. Не са мои думи тава.
Ся и Спечения ще се активира, туй е неосъзната инстинктивна реакция на ганглия, като се спомене коза. Целият му живот мина у тез фантазии, горкичкият. То кво ли друго да мисли у кюбикъла, че да не превръти до пенсия.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: Aaron]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано25.06.20 20:00



И са Рамбо не зе законния калаш, ама навсякъде само игри с пищови да го дразнят, дее и таз държава дее, и не ПРОТЕСТИРАТ бе!!!

чети и дишай по-леко



Тема Re: 21 век!нови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано25.06.20 20:55



Спечен, не ме дразнят пуцалките. Както и чалгията не ме дразни.
Като стане 99,99 % от съдържанието на чалгия, и вече дразни. Тотална помия по наземен, сателитен, FM ефир, по нета, филмите, и в игрите 99,99 % идиокрация за таквиз кат тебе!
Нищо де, идиокрация до откат. Новият Ред иде. Гейфод прави чудеса от геройства да рендва Матрицата, и в същото време готви щерка си за черния кур, докато в същото време издържа черния кур.
Който протестира го прави, и доказва, че ви мачкат като роби.
Пак ли да цитирам Ленин, че си заслужавате робската съдба?

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.06.20 11:27



Рабиндранате, ама май си чел списъка на Techspot отгоре-отгоре!



Да, има в него доста FPS и TPS (шутъри от 1во и 3то лице), ама има и много други игри от други жанрове.

Ето ти още 3 добри:
* Civilization V
* Civilization VI
* Мight & Magic Heroes VI
Бележка -- хинт - НЕ са пуцалки.


Редактирано от Naki на 26.06.20 11:34.



Тема Re: 21 век!нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано26.06.20 12:20



Ей, хубаво че ме светна за стратегиите, аз кат тебе у гъза съм правен и не ги бях чувал.
Споменах ти хубава 3Д графика да се накефи и пишлемето и баща му. Стратегиите са за геймъри с девствени мустаци, не влизаме в тая графа.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.06.20 13:28



Ех, Рабине!



Едно от предимствата на Civilization V е именно яката 3D графика, освен добрия геймплей. 2D-то беше в старите Цивилизации.
Набримчете настройките на графиката "намакс" и ще видиш какво е добра графика! Чуден zoom има също, от съвсем близо до почти цялата карта да се вижда, като всяка степен на zoom-а е рендерирана много добре, а не някои да са само "отбиване на номера".

EDIT: Ето ти примерно видео - Civ V в 4K резолюция. За да го видиш добре, трябва да имаш 4К монитор (или телефон/таблет със същата):
Civ 5 4k DSR test 2160p


А VI-цата пък има още по-добра графика.

Като каза стратегии, пробвайте и StarCraft ][ - безплатен е вече от няколко години.


Редактирано от Naki на 26.06.20 14:53.



Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано26.06.20 14:52



Нема ли сгодни флаш игрички?

А, чакай, той флаша умре



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: 21 век!нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано26.06.20 15:00



Стратегии бичеха повечето ми състуденти. Точно Старкрафт, оттогаз съм я намразил като футбола също. Кат почнат да плямпат за туй и само с туй си остават.
Играя шах и дама от стратегиите, питах за натопорчено 3Д в което не нападаш всичко, що мърда. Искат да им изпържа хардуера и да се накефят.

Явно идиокрацията е спрела на нивото на рептилите. Последното 3Д го играх 2007 като излезе. За 13 години само тъпни изкарват, с брилянтна графика.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано26.06.20 15:03



Има страхотни Флаш приложения, не само игри.
Умрели сте вие на акъл, епъл зомбитата.
Глеей ташак, ена игра я има за всички платформи без епълските. Голямата глава е преценила, че не е за ваще малки глави.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.06.20 15:13



Има ДВА коренно различни вида стратегии.
StarCraft, WarCraft, Command & Conquer и подобните им са RTS - стратегии в реално време. Играе се бързо, екшънско, трябва и мислене, и бързи рефлекси, добра мишка и пад/етц.
(Отделно имаме и 1 на ръка, че StarCraft I имаше много примитивна, 2Д графика, графиката на ][-ката няма нищо общо с нея.

)

Обаче Civ и HOMM/M&MH сериите са TBS - походови стратегии - тоест няма нужда за никъде да бързаш, можеш един ход да го играш 5, 10, 20+ минути, но и цялата игра така става доста по-дълга.

Ако е за яка графика, пусни им някой бенч!
Примерно има няколко хубави в 3DMark, отделно Unigine Valley, Superposition.

EDIT: Ето линкове:
(Basic версията се сваля от Steam)



И както казах, Forza Horizon 4-ката - уникална графика.


Редактирано от Naki на 26.06.20 15:28.



Тема Re: 21 век!нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано26.06.20 22:18



Наки, 3Д бенчмаркове приличат ли на причина да си купиш гейм машина?
Май потвърждаваш тезата ми, че населението се е дебилизирало, и освен тупалки и пуцалки от друго не отбира.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 21 век!нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.06.20 23:36



Ами, просто е!
Игрите си остават като вариант, не ги отписваме, ама тези 3D бенчмаркове СА добър начин хем да се изтества машината, хем да видиш (видят) за 5-10 минути (всеки, демек над 1 или почти 1 час отива) много яка графика!



Тези бенчове не са като някогашните DirectX 7 или 8 бенчове, има голяма разлика от онези години насам.




Тема Re: 21 век!нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано27.06.20 08:27



Наки наки... да имах язе такава макя, да може да коди. Той Господ е събирач с чувство за хумор. Помисли от нейна гледна точка, да отгледа съпортърче.
Има ена убава игрица SCHIZM се казваше, или нещо подобно. Има 2 части. Ей такова искам да играя, хем сюрреализъм, хем да помислиш малко, хем красоти. Ама от 13 години само пуцалки излизат, като за съпортърски чеда на макя кодер. Баси, чак като виц звучи.
Наки ми разправя да играя бенчмаркове


Как да е, врънах компа. Нищо не успях да ги посъветвам.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: 21 век!нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано27.06.20 08:43



Имаше ена игричка Neverhood. Закачлива и хубава графика, има поле за мисъл... нейде пазя диска и мисля да я инсталирам пак. Туй 1997 година някъде беше. Връвеше на пентиум на 70 мегахерца с 24 мегабайта памет и мизерно 3Д.
Ако ми беше казал някой, че след 23 години, само човекът паяк и жената котка ще се играе... Захранване близо киловат, четирицифрено число ядра да рендват графиката, и всичко туй за да пуцаш по всичко кое мърда. Октоподите и гаргите имат повече интелект!

Закон на Рабин - на всеки 2 години интелектът на идиокрацията се наполовява. Не ми се мисли след 23 години кво ще е. Ще редят пъзели колко по-оптимално да обслужат черния господар.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.