Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Развитие  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано20.02.20 20:49



Абе, дайте некви вдъхновяващи примери за развитие?

Мене Майли Сайръс ме радва повече от Металика:
от това https://www.youtube.com/watch?v=z-KumaJrERs през тука https://www.youtube.com/watch?v=GXxnG9Pj2AY та до тука https://www.youtube.com/watch?v=7T2RonyJ_Ts

Голяма!

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано21.02.20 10:57



Рабин.

За има-нема 2-3 години от прост Програмист до бизнесмен, предприемач и крупен вносител на стоки от Китай.
Отчасти фронтендър, цял бекендър, администратор на Уиндоус и най-дебелите сървържийници в света. Реакт самурай и хардуерен джедай.
Успешен земеделец, животновъд и градинар. НЕОФЦА, защитник на слабите и онеправдани социално слаби хора в клета майка България.
И не на последно място, никой психолог не може да му помогне, той помага на психолозите.

Такъв ВЕЛИКАН няма по целия свят.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор sashometallico (ентусиаст)
Публикувано21.02.20 11:04



Силно препоръчвам филма "pursuit of happyness" с Will Smith



Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано21.02.20 11:10



Абе верно израсна забележително обаче за съжаление още го мъчи цсс тюториъла за секретарки, ако си заговориме за шеметното развитие на Цар Джаваскрипт от щърбо грозно дете до цар и ще подсмърча отстрани изолиран.

Мини го тоя тюториъл накрая бе Рамбич, кажи да помагаме с концепциите дето не моеш да ги обхванеш, не е ракетна хирургия или реколта от зелки като портокали, цеесес некъв си там

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано21.02.20 11:25



Рабин е визионер бе, няма си губи времето с някакво си джаваскрипче.
Той чака ИСТИНСКИ език в браузъра, даже има сигнали, че вече е започнал с негов проект за ИСТИНСКИ език, нема да Ви чака взе да му засирате интернета с 166 мегабайте JS. Кви джаваскрипчета и ЦСС-и.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано21.02.20 11:46



Да, ако не го бяха преебали лекарите с добавките можеше и фитнес звезда да стане, ама пуста злоба и некадърност...

чети и дишай по-леко



Тема Re: Развитиенови [re: Pechenia]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано21.02.20 11:55



Абе там май са преебаха нещата заради финните тежести, понеже Рабин действа с размах и нещо не можа да ги настрои кат хората.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано21.02.20 12:08



Фините тежести нямаше да са проблем ако му бяха дали правилните добавки, ама едно подлите таксиметраджии го саботираха с транспорта до доктори, едно самите доктори от завист и злоба, и некадърност де, не му казваха правилните добавки. Ако го бяха напомпали добре тежестите нямаше така да го увредят, май.

чети и дишай по-леко



Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.02.20 17:37



Много си смотан, значи!



Как пропусна знаковата класика "Wrecking Ball"!
Дето в клипа по думите на критици накратко клипът представлява как Майли язди топки и лиже чук (вместо логичното обратно - да язди чук и да лиже топки ).






Тема Re: Развитиенови [re: Naki]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано21.02.20 17:48



От тоя период само фу ми фана ухото, ма сега сме разглезени, ако не бях въртял до вкочаняване ранните хамалики (щото нямаше чак толко богат избор като сега) едва ли щеше да ми е принтиран на ниво ендека джъстиса

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано21.02.20 19:45



Я като сме на тема развитие дайте некъв акъл за монетизация.

Щото те хахавите идеи са лесни, требе само айпад, лишчета и химикалка -



Как да правим и джобим драги юзъри обаче се оказва че е по-тънко за изфантазирване

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано21.02.20 21:58



"администратор на Уиндоус"
Ай да не се обиждаме, а??? Дори 2 стинки не смея да прекарам под шпионската бацилясала ОС. За сървържийница пък абсурд. Били и без туй ми се привижда в тъмното и иска да ме води у зандана ако не му платя данък М$. Не бих си го причинил доброволно. Както добре си забелязал - и психолог не помага срещу тия кошмари.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано22.02.20 02:21



Е ти не беше ли оня, дето инстарила Уиндосче на комшията, и не можа да му оправиш часовника дагоеба?
Не си ли тоя, дето пак та фанаха, че пишеш по форумите от Уиндоус?
А, не беше ли ти оня Чък Норис на интернета, дето са обясняваше като офца, как администрирваш Уиндоус сървърчета, щото не моеш си пуснеш камерите в двора на село?

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано22.02.20 07:15



сенсеица ружа игнатова показа как




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Развитиенови [re: zaphod]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано22.02.20 07:27



Е тия нива са високи, не може сички на маракана да ритаме :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.02.20 09:02



У ваща фирма на туй ли викате администриране? Да инсталираш уиндоусчи на комшията.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор synergie (старо куче)
Публикувано22.02.20 10:53



Пишеш по форумите от уиндоус бе тюфлек.

Урсула ТИР ерген село чекия


Тема Re: Развитиенови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.02.20 11:39



Е такъв ми беше VPN-a бе атлет! И туй беше много години назад...

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор synergie (старо куче)
Публикувано22.02.20 18:10



Eй, тюфлек, ще обясниш ли как VPN-a, който работи на layer 3 от ТCP стека ти променя user agenta?

Урсула ТИР ерген село чекия


Тема Re: Развитиенови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.02.20 18:21



Йо йо, задмониторното атлетче...
чакай да се сетя, малко ме е обзела селянията, дося орах в кишата. Сигурно половин резервоар издухах. Мъка голема, който не орал наесен.
Събери си ся мисълта, и ми задай коректен въпрос. Мани купешките приказки като на ламповия. Искаш да ми кажеш, че не мога да си сменя фингърпринта на браузъра, или кво?
Тъпанарският форум се накичиха с плъгини като коледна елха само заради мене, и пак не могат да ме фанат. Просто на мен ми омръзна да се ебавам с жунки и служителчета. Последно се направих на яйчар от най-оплютата фирма. Едва на другия ден ми сработи съвестта, като ми се вързаха всички. Линкче искаш ли? Ако не им бях казал и до ден днешен щяха да ми играят по свирката.
Кво не ти е ясно? Менека няма кой да банне, за тебе не знам.

п.с. е, да речем, че не е само VPN. Kaто за юзери като вазе го казвам, да ви е лесно да вденете идеята. Нали се сещаш, по рекламите броят до 3 на пръсти, и всяка елементарна идея е обрисувана и изиграна на театър като за дебили. Нещо такова.

Редактирано от rabin на 22.02.20 18:25.



Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано22.02.20 19:14



Рамбо, какво мислиш за това че в реакта стейта трябва да е immutable?

Вместо да пипаш където ти е кеф и да мутираш стейта като бял човек трябва да знаеш immutable update patterns или па да ползваш библиотека с прокси обекти което БАВИ нещата, не е бръзо като джавичката, фронтендърски шашкънии, а?

Или още си на цеесес тюториъла :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.02.20 19:29




Точно в момента геедам тава.
Четвърти сет курсове. Стискам зъби и потискам скверни мисли, дето изчисляват след колко време ще умре и таа библиотека.
Много насрана ми изглежда всичката тая история. То хукове, то редукс библиотека връз таа, за капак и type script му връзали да има...
Писна ми на дедовеца!
По наше време субтитрите бяха в торента, казваше деда ми

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано22.02.20 19:58



Мани го тва Рамбич, много е сложно за тебе, нарочно така са го напрайли да та мъчат.
Кажи таа година кво ша садиш у двора? Тор докара ли с каруцата от кравефермата или ша си ползваш тая от козичките?

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.02.20 20:10



Праа си оранжерия, таман подготвям терена. Ще ползвам синтетична тор, трикомпонентна.
Верно ми е претруфен тоа реакт, ще изгледам и тия курсове, и май ще го заменя за нещо друго. Ено време 3 месеца като копах по php. Те такова беше усещането. Едно такова никакво.

п.с. Бай Лампов, то и у жаварника има имютъбъл, стрингажийницата е по тоа те патърн. Спрямо тия чекии е като ракета до каруца. Таман се сетих, че php като език го изобразяват като дървен сал, а жаварниците се асоциират с огромни контейнеровози.

Редактирано от rabin на 22.02.20 20:21.



Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано22.02.20 20:23



Е нали уж био бе рабине, кво стана? Нищо, блъскай яко с амониева селитра и карбамид и си ждрапай ребрата. Като не можеш био поне ша можеш да продаваш на пазара у града.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.02.20 20:29



И с лайна да наръсиш пак праят нитрати. Въпрос на концентрация.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано22.02.20 20:55



Е, и ти като офцете другата зима ша мааш нитрати със зеле, тамън нема да им са смееш.
Барем пилета купи ли да има и некоя друга кокошцица за яйца и чорба, че зимата мина а ти с реакта си доникъде дееба, и за джунка нема да та земат гадните робовладелци и Гани.

Ма то с повече карбамидец може и за износ на зелки по 10 кила към Китай да организираш, да затвориш цикъла. Добре си го измислил.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.02.20 22:18



Не смей да са сравняваш с овцете. Мъжкото на овцата има роги и ако му влезеш у личното пространство и на гъзъ ти може да му се случи случка.
Двукракото разделнокопитно може да го ебаваш 12 години + още 2+ казарма + още 5 вишо после 40 г. на тръстиката и после го фъргаш у кофите с 200 леа пенсия. И дори след всичко това ще се подиграва на който не е доволен на тава. Забравих и 35 годишната ипотека, дето си мисли, че е на далавера и е живял у тях си докат я изплати. У кимизарник с още 300 като него, да си слушат чалгиите сека нощ.
Коча има да го гоните по бунтарство, искам да кажа. Дори на Скум не кибичи секи ден.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.02.20 22:36



И да ти припомня легендата за Бляк Рам, дето облъчват рекламната сган. Овенът, който ПОВЕДЕ хората към ...


Не смей да са равняваш по черния коч! Работата му е да яде и да мандръса. И да та води към тучни пасбища.
Няма да изпълнява дедлайните на простата пачА я!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано22.02.20 22:47



Ама ти и реклами ли си почнал да гледаш бе рамбич?
Хаха, изкуствена тор ползваш, сега и реклами зяпаш, заеби.Утре и кредитче ше изтеглиш така, както е тръгнало. Ша ма спукаш от смех.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.02.20 23:53



Някои реклами са толкоз малоумни, че чак се запомнят. Ся търсих клипче дето коча повел хората в тучни земи. Ама са се усетили малоумниците че е извънгалактически тъпо, и са махнали тоя пасаж.
Айде кат за тебе ше разчистя курника и обора и ще тургам естествена тор. Само да си доволен.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 09:18



Хуковете са много тарикатски и чист начин да се разправяш с cross cutting concerns, в джавичката какъв контролер фактори команд инжектор ползваш в такива случаи :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 09:29



У жаварника не се налага да симулираш мултитрединг, щото го имаш наистина. Кеф ти ползвай го, кеф ти се реактивирай, кеф ти торИ с оборски фъшкии в градината.
Не съм много навътре, ама тия хукове са хем да не ползваш Реакт, хем да му ползваш част от нещата. Тия от Гейбук може да са много навътре и да им трябва, щото нямат друга работа. На нас ни се налага да си водим 20 годишните дръгели при Манго монтьорчето.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 10:02



"На нас"

Кои сте 'вие' :)

А за хуковете НИЩО не си разбрал

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 10:26



Кои сте 'вие' :)
Ние беднотора баце. Туй, че погромистите разполагат с малко повече кинти от бай Стамат стругарина - не ни прави по-малко мизерни. У същите мизерни термитници живеем, за същите парко места се борим с останалия беднотор, у същото метро си кихаме у врата, щото Гана ни иска у 9 и половина на Скума.
По немско у блокове живее най-изпадналия беднотор. И техните блокове и порядки не са като нашите.
Средната класа е у къщички край ЖП линията, дето обикновените влакове фръчат със 150 км/ч.
Като почнат да им се разпадат колите и ги пращат при назе. Дето му викаме нов внос. Нов живот на безперспективния скрап. Подиграват ни се "посетете България, колата ви вече е там".


У Софето не смея да си остъкля терасата без разрешение, искам да си знам, че е законно. Богатата София, нали...
Ся се чудя де да си паркирам 15 метровата оранжерия, па нека да е село, чекии, ерген.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 10:29



И което лично съм го преживял. По запада са много по-изпаднали от назе, визирам компютърните инженери, не само погромистите. Много неща не знаат.
По науките за Ажайл казват, че като си свършиш предсрочно задачката не ти начисляват нови. Да имаш време да си починеш или да научиш нещо ново. Имат си няколко собички за следобедна почивка, и топли кабинки за заклети пушачи.
Тука Ганю очаква като приключиш предсрочно сам да си попиташ за нови задачки, за да те вземе изобщо на работа, след 6 месечния изпитателен.
Тука за входна задачка изсулват задачи давани на олимпиади. За култовото подаяние 1500 евро, мааалко повече от подаянието за бежанец. Ератостен се е записал в Историята дека е измислил как се търсят прости числа. Таа задачка минава за елементарна на интервю, и ако не знааш Ератостен се предполага да си поне толкова гениален като него да измислиш алгоритъма, компютърните умения отделно.
После си намираш огледалата счупени, щото си взел на някой чалгарин паркомястото. Той си го заплюл без пари, и всички са длъжни да го знаат.
Ем гениален ем знаа на Гейбук технологиите, ем глоба 200 кинта щото калта била зелена зона. Ся може и повече да е глобата.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано23.02.20 10:46



Ма то Рамбича е вече здраво рекламозомби, в тубата нищо не дават да гледаш без реклами, освен ако си як хакер и не си инсталирал адворд за тубореклами...

чети и дишай по-леко



Тема Re: Развитиенови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 10:46



Адблокера ми лови всички реклами.
Търся оня черния коч да поведе всички овце към... кланицата.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 12:40



Рамбиньос, засега програматорството е достатъчно вървежен занаят така че да важи правилото 'както си го направиш', не виждам някой друг тук да циври как са му скачали гани по главата и е кесил всеки ден по досадни събрания което му е нанесло трайни психологически травми :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 12:56



За травмите се ебавам ве баце, мислех, че е ясно. В прав текст си го пиша, че съм дълбока скатавка. Безхаберният минижмент само помага на такива като мен. От една страна кофти, че запълва работното време с простотия и бумащина. Още по жалко е като си принуден да слушаш душевната помия на няколко натегача ропчета като тебе.
От друга страна дава почти неограничена свобода да се преквалифицираш за тяхна сметка, и да се преместиш на по-тучни пасбища.
Имало е няколко години дето се напинях да бачкам и да се доказвам, туй като младо лъвче още. С всички сили ми изчегъркаха тия тщения, и ми доказаха, че съм една проста гайка в машината за печелене на пари. На невидимия задокеански господар, дето дори не сме му виждали очите. Едно моторче с обеднена смес на горивото, да дава по-голяма икономия, и все пак да не задере буталото за година - две.
Стиви Жобс не е стъпвал в Китай, който му донесе милиардите. Вероятно е бил наясно с мрежите под общежитията на Фокскон, да не се самоубиват много.
Тука Ганю и общежития не дава дори. Работещи квалифицирани бедняци е у кмб, и то у най-търсената професия като ИТ. На който му се бачка емигрира, останалите сме скатавки в деветия фланг на тила. Години наред не са вдявали с какво точно се занимавам, казвали са ми го в прав текст. Бачкането за тях беше попълване на таймшийти, таблици и документи. В 70% от времето, минимум.
Не е циврене, аз по някога съм писал частпромче в работно време. Като не се сещат да дадат 50 лева бонус за Коледа - бонуса си го вземаш сам.

Ей го е, тия некадърници за толкоз години пак не успяха да ми убият страстта към занаятеца. Ето, уча фронтенд без някой да ме врънка или кара. Ей тъй за кеф, от нямане кво да правя. Можеше да чета и фантастика примерно, или да гледам нагласени мачлета.

Редактирано от rabin на 23.02.20 13:05.



Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано23.02.20 13:02



И тва целото нещо дето си написал си го преживел лично?
Не ти е било лесно дееба. Мада нейчъ е жестока кучка, както казва Евлампи. Лошото е, че при нея няма "най-гадното вече мина, какво повече мое ми се случи".

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 13:10



Кое не ми е лесно ве Аронец, да скатавам в ъгъла ли? Ако имаш таланта не е особено трудно, като при всеки останал занаят. Моят талант е да съм циничен и донякъде хитър. Просто следя да съм малко над трешхолда да задействат процедурата да ме изгонят.
Ех, ако не беше бумащината и тъпите пачИ - дори щях да си бачкам с кеф туй за квото съм се цанил...

Са да не мислиш, че ми е по-лесно? Имам мускулна треска от вчера, знааш ли как се оре в мокра земя?

Редактирано от rabin на 23.02.20 13:11.



Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано23.02.20 13:36



Ти ако беше скатавка сега щеше си бачкаш за задокеанския господар за петшес бона, да си земеш некоя кифла у къщи да си й купуваш парцалки и да ебеш редовно, а не да мрънкяш по форумите. Айде да не се лъжем, а?

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано23.02.20 13:49



Рамбич, ама ти с магарето и плуга ли си орал петнайсе метровата оранжерия, че имаш мускулна треска бе? Нещо не ти вервам, ти немаш магаре, освен ако не си връзал плуга за кръста и си са правил на магаре, което не е изключено, като се има впредвид, че си ти.
С джипарата не можа ли да връжеш плуга и да изореш тия хектари за петнайсе минути?

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 13:54



Ми сериозно си говорим.
Скатавка за 6 бона може да си само ако се закълнеш у Корпоративните ценности. Там у сичката простотия, процес оунър, Скум мастър, тийм лийд, прожект лийд, ажайл коуч и квото още там. Демек да натискаш ропчетата под тебе до шията у бумащина. Дребно шефче. Един от най-грамотните ни кодери натискаше да управлява тракинг системата. Нищо, че и без него се оправяме супер. Нали затуй ме банят от форумите, щото всяка бурмичка тайно си мечтае да мине в отбора на Гана. Нищо, че знае за ква помия става въпрос.
Другия вариант е да бачкаш като вол и събота вечер да гледаш стерео и да береш душа от прекомерно бачкане. Да владееш технологията на Гейбук е малка част от служебните ти задължения. Изискванията за синиър са поне 2-3 страници навървени технологии, от които се очаква да им знаеш тънките места и изключенията.

Кво ми е, днес мислех да бачкам яко по двора, ама ми спряха водата и го пиша дъждовен. Като насея ако не полея после и файда никаква.
До 23-тата си година учих, после цял живот пак, и накрая опрях до селската работа и ми е най-добре. Що искаш да ставам пак ропче? Точно след няколко чАса мога да стартирам процедурата по наемане на оризището, ако случайно ми се прииска отново да ставам столичанин.

п.с. Казах ти, че имам 5 броя бензинови машини у назе, за дребно земеделие, с колата включена у бройката. С тенденция до на лято да станат 6. Кво не ти е ясно пак?

Редактирано от rabin на 23.02.20 13:56.



Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано23.02.20 14:10



Точно след няколко чАса мога да стартирам процедурата по наемане на оризището, ако случайно ми се прииска отново да ставам столичанин.

E как си я мислиш тая работа, като си още на цсс тутуриалчета бе Рамбич?
Безхаберните Гани и джунките веднага шта фанат и ша та изгонат още на интервюто.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 14:40



Е според тебе дося на кво съм живял? Че сега уча фронтенд е вярно, ама само това ли искат Ганите с модите?
Дедотията се мъчи да ме лъже, че вече не врътял парцала, и нямало кой да ги админва.
На един кашон ще напиша
will code Java EE for food, will admin Oracle DB, will install IaaS AWS...
и все някой ще ме вземе за работещ беден, рамо до рамо с вазе.



Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 14:43



Гахахаха, неска си кръвожаден :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 15:20



Ропчетата не одобряват ако някой избяга от тръстиката. Прочети чичо Томовата колиба. Примерно ако искаш по-голяма порция бидейки роб - тряя да врътиш бича над другите роби. Също така може да те препродават на други робовладелци, каквито фирми има много в кмб. Отдават ропчета на други фирми. Само с това се занимават.
Веднъж за малко да ме преотдадат в бивша фирма, дето съм бачкал. Викам - няма проблем, ама не съм им цепил басма на Ганите докато съм бачкал при тях, а сега пък като външен хептен не ми дреме. И не се престрашиха да ме продадат.
Такие вот дела, jQuery остаря, knockout одрътел чувам, Ангулар 1 е само спомен...
Лошото е, че след тях идват все по големи бози.

Чичо Том бил майстор, на всеки роб описват преимуществата, кой добър памукоберач, кой пеел добре... пък ние редим технология след технология. Задграничния Господар не си е дори виждал имението, ено времешните роби поне си знаат господаря и за ипотека и модни парцалки не са мислили.

Редактирано от rabin на 23.02.20 15:26.



Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 16:18



Джкуери и нокаута и първия ангулар имат своя принос ама сега нещата са МНОГО по-добре отколкото по тяхно време. А мрънкачите сте черешката на коктейла, само така!

Деба, ама верно ли некой като Хънтъра те е търгувал кат рогат добитък? Бахахагахахаха, напиши книга, Изаура



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 16:35



Не, през яйчарка не съм си търсил работа. Дори се чудя като са толкова много яйчарките от кво се издържат. Някои са хубави, може би го играят фирменото момиче за забавление.
Яйчарката на ена фирма не ми даде документацията, дето ми дължи по закон. Нали като напускаш и ти дават ени подпечатани листи дето трябват на новия робовладелец. Тия бяха толкова злобни, че на никой от напускащите не дадоха полагаемото. Язе имах приятели на високо ниво у фирмата и се оправих, за другите не знам. Толкоз години на мизерна порцийка и па не им направих добро. Дори са отказвали да ме компенсират като съм бачкал навръх Коледа и Великден. И това не у една фирма.
Гледат на назе като добитък баце, хич не е лъжа. Ся като отвориха границите и малко от малко почнаха да си ценят робите. Преди Ганю казваше "портало е 7 метра широк, оправяйте се"!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано23.02.20 16:39



Ама ти верно ли са имаш за оракъл ДБА бе рамбич?
Искам да вида кой е толко луд да ти даде да админваш OLTP оракъл дб 24/7.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 16:44



Туй беше на тестовия сървър.
Високонатоварен Оракъл не съм поддържал. Под достойнството ми е, сепак за погромист съм се цанил, дори синиър ми пишеше на длъжностната х-ка.
п.с. Оракъл ДБА не може да пише PL/SQL, и ми се наложи и това да уча. Оракъл админът на клиента се изсули като мокра връв, не му било работа тава, и па язе писах миграциите.

Редактирано от rabin на 23.02.20 16:47.



Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 17:08



Ше ми скъсаш сърцето бе Рамбич, Козета не е била толко изстрадала, вай завалийката :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 17:26



Ех бай Свир, бай ти Ганя не прощава. Само да намери парфюмирано дупе и се възползва колкото може. пИли стотинката, колегите дори ги глобяваха, един беше поддръжка на машините и го вдигаха почти всяка нощ, без да му плащат. И по третия свят съм ходил, тогава у кмб мечтаехме за заплатите им, и условията им на работа.
Нищо не сте видели вий от света... Що бил имютъбъл Реакта, колко дяволи танцували на иглата! Дреме ми на гъза, доскоро вода нямах.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано23.02.20 17:27



Хаха, аз като ти разправям, че нема такова друго израстване, като рамбовото, ти не верваш.
От младо, наперено лъвче, продал нивите на село за панелка у големия град с цел израстване, до малтретирано ропче от безхаберни Гани, преминавайки към предприемач и вносител на стоки от Китай, та до земеделец на село (ама вече без нивички) обработвайки петнайсе метрова оранжерия за био зелки под наем.
Е нема такъв ТИТАН просто.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 17:37



Мега голем, в правилния форум немат идея кво изпускат



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 17:38



Продължавай Геновева, чей само мина за ени пуканки



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 17:42



Кажи и нещо да бутнеме рамо с реакта че се чуствам гаден използвач иначе деба, само консумирам веселба тука без да съм полезен :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 18:13



Ми фанах му идеята на Реакта, правя си компоненти и бачкат, ама под капака почти нищо не ми е ясно. Има едни видеа "50 въпроса по Реакт". Повечето от нещата не са ми ясни. Засега.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 18:41



Е кажи едно дето не ти е ясно, под капака на немного хора им е ясно (примерно детайли за reconciler-а) ама то това е идеята на библиотеките, некой се гърби да имплементира тарикатска абстракция а ти само наготово ядеш.

Като разбереш че ползва свързани списъци и как ги ползва примерно кво точно те грее, да всяко знание е файда ама са толкова неща дето може да знае човек че неизбежно трябва да се приоритизира

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано23.02.20 18:43



Е нема, хората правят брюкселско зеле, наш Рамбо - портокал зелки, ебати тъпака, честно.

чети и дишай по-леко



Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано23.02.20 18:45



Стана ли са Рамби полуфронтенд или е само отчасти?

чети и дишай по-леко



Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано23.02.20 18:48



Рабине, що не земеш да направиш един канал в тубата и да почнеш да снимаш как са оре, как са сади зеле, такива неща. Тука ти давам гаранция, че ше се избиеме да плащаме за такива уроци. Даже може и един курс да направиш с магарето на комшията, плуга и остена как са оре нива на село.
Виж ква печеливша идея ти давам.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Развитиенови [re: Pechenia]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 18:52



Машина е :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: Aaron]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано23.02.20 18:55



Може и платени частни уроци как се орат кози, то са с толкова бежанци може и курс с практика да направи.

чети и дишай по-леко



Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 19:08




На геедай. Почти нищо не ми е ясно от тия въпроси. Тряя ги чопля един по един.

Спечен, айде не чак като портокали, 20 см. в диаметър да речем. Ама не бяха наблъскани с торове извън нормите чак.
Тизе какви зелки отгледа?

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 19:40



Е стига бре, повечето като превъртях (нема никъв шанс да гледам час видео на девелоперска тематика) са ясни, има некви дето дават поле да се заяжда некой нехаресващ кандидата (примерно за разликата между мвц и флукс) ама да го мъчиш три месеца и повечето неща да не са ти ясни? Хелоу, нали беше от МИСЛЕЩИТЕ :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 20:13



разликата между мвц и флукс
E туй пък аз го знам, без да съм ровил изрично за него.
Имай предвид, че уча и версталщина, както казват рашките. Дося не съм бичил фронтенд за основна работа. Пък и зор не си давам. Животът е пред мен, дебелите кинти също. Хардуерът само чака да се стопли. Комшиите вече питат какви са тия стоманени изчадия, дето никнат из назе.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 20:42



Не става въпрос дали го знаеш а че такива въпроси са благодатна почва за безсмислени спорове колко ангели се събират на върха на игла и глупави детайли свързани с формални дефиниции.

Иначе повечето неща не виждам ако си минал дори неособено задълбочено документацията и си си издялкал некви аппчета дето са ти интересни какво толкова има да са ти неясни, идеята за реакта в голямата картинка, HOCs, render props, prop drilling, context, life cycle методите, основните положения около стейта и хуковете и редукс, евентуални оптимизации да не рендосваш нахалост, кво толко

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 20:55



Еее, Рамбо, ей ся ми дойде мейл от диджитъл оушън че точно петдоларовата ми най-бойна виртуалка е дръпнала къса клечка и ще ходи на друга физическа машина и може за около час да се мота или в най-лошия случай изобщо да не я виждам през тоя час (първи подобен случай за няколко години). Извиняват се хората за неудобството.

Скиваш ли колко царски ни обгрижват дори офчичките от които не правят кой знае колко мангизи, ей ся след малко реално си имам нов комп с нов диск при това без да се занимавам с винтчета, куплунги, преинсталации и рестор, тебе като ти гръмне диска на убиеца на aws и псуваш и се занимаваш с отвертки и щуротии



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 21:22



Клиентът ако си плаща и на мене ми е през кура дали виртуалка или на свое железо. Само да ми даде достъп до акаунта си, щото се дърпат като стане въпрос за бекъпване, там са им данните от кр. карта.
Язе ако разчитам стартъпа ми да иска ресурс - собственото железо може да е между живота и смъртта на проекта.
Според зависи.
Целият ми живот е минал у беднотора, мисля бедноторски. Гъзари като тебе се чудят отде им дойде фалита. Най-безумните неща съм ги чувал от такива дето дават акъл на другите. Примерно че AWS не изисквали сисадмин, пък железото искало. Се ено че не съм инсталирал и не знам разликата, точно никаква.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.02.20 21:51



Ма аз също съм бедноторче по произход бе Рамбич, първите ми ясни спомени са от квартира с общ кенеф на етажа за две семейства, що се си мислиш че си единствено уникалния по некъв си там признак :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.02.20 22:16



Нещо не ми фащаш иронията, и това постоянно. Нямам предвид, че си гъзар.
Начи не говоря за 5$ като твойте играчки. Примерно един голям форум да пуснеш със сичките му горещи резерви райдове и сториджи - на Амазон ще ти одерат кожата. Ени си бяха споделили, че кихат по 7 стотачки месечно, и то в БГ виртуалки. Туй преди 10 години, ся сигурно е 50 % нагоре.
Същото нещо на твое железо ще ти струва под 1/5 с всичките му бакъпи на нета и изгорелите дискове.
И те така те. Железото се изплаща за 2 години, смятал съм го от няколко перспективи.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Развитиенови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Dr Who (тайм лорд)
Публикувано26.02.20 22:46
















Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.