Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Кой фронтенд е "модерен"?нови  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано05.11.19 19:08



Клубчето реагира само на мода §§ овча мисъл, и у Гейбук сте избягали да ви ева! Може да ми се случат няколко месеца лежане по гръб, май ми се учи нещо ново, какви са тенденциите с браузърските мазни джендърски геювини? Ето, за мода питам, голямата пачка иска да си модерен. Вече виждам по 550 евро надница оферти, на ден имам предвид. Angular, React, кво? Омръзна ми да се червя, че съм прост бакендър. От нейде да подхвана, после ще надграждам. JS е ясен, призлява ми като се сетя кво лайно е, ама ще се свиква.
Мисля имаше някога такава тема, ама туй нещо остарява с месеци, надпреварват се да пускат нови и нови простотии, дето и суперкомпютър не мое да ги сметне. Не изпържиш ли компа на юзера, и не му ли бави поне 20 секунди на рефреш - значи не си си заслужил парите. Иска интерфейс като на Гейбук, да скролва 2 часа някоя голяма страница, после браузърът му да забие, после наново да маже 2 чАса докато го докара докъдето е прочел. Майтапът настрана, врънкали са ме да пиша обемни документации, само и само клиентът да си помисли, че получава почти операционна система по поръчка.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Кой фронтенд е "модерен"?нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано05.11.19 20:09



Svelte е от новите педерастии, иначе реакт, вю и ангулар си имат база и се развиват

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Кой фронтенд е "модерен"?нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано05.11.19 20:28



550 евра надница на ден за реакт, вю, ангулар...
Айде научи ги тия аякс полета накрая бе баце.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Кой фронтенд е "модерен"?нови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано05.11.19 20:38



550 еврака за фулстек.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Кой фронтенд е "модерен"?нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано05.11.19 20:48



550 еврака на ден за фулстек дев?
Звучи ми като доста добра оферта за Рабин.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Кой фронтенд е "модерен"?нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано05.11.19 20:57



Бая далече си от фулл стек. Браузърското програмиране не го чуваш а сървърското само си мислиш че го чуваш :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Кой фронтенд е "модерен"?нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано05.11.19 22:25



Аз не съм казал, че са ме оферирали мене. От фронтенд почти нямам идея. Посоката на усилията е да се откача почти изцяло от програмирането. Темата е нещо като план Б, т.е. ако случайно се наложи пак да кодя някой ден - поне да имам идея кво си хортуват фронтендърите. Ся имам време да чета и тествам.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Кой фронтенд е "модерен"?нови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано05.11.19 22:50



А от какво имаш идея ти рабинчо.
От фронд-енд нямаш идея, от бекенд пак немаш идея.
От какво имаш идея ебаси.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: Кой фронтенд е "модерен"?нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано05.11.19 22:52



Друго вече не модно щото е на една година което в джаваскрипт време е много са react hooks, самата идея като програмистки похват за абстракция на stateful логика е много тарикатска, дори да не ползваш реакт.

Ама то във веба всеки ден никнат като гъби нови неща, не става да си затвориш нещо в буркан па да имаш и за след десет години, тепърва ще се развива още wasm и интеграцията фронтенд/бекенд и самата идея кое какво е, има и така наречения serverless computing, да си пишеш уеб функции и некой като амазон да ги хоства и търкаля без да се грижиш за сървъри и щуротии, променят се постоянно нещата

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Кой фронтенд е "модерен"?нови [re: rabin]  
Автор croesus (anarcho-commie)
Публикувано05.11.19 22:51



React




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.