Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Линкове 2.7нови [re: Pechenia]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано01.02.20 12:49



Цеесеса е сложен, требе да се мине курс за секретарки на некой бг сайт, отнема време

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Линкове 2.7нови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано01.02.20 14:47



Айде па аз да съм виновен, че Гейбук правят безкрайни страници...
За всичко аз да съм виновен!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Линкове 2.7нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано01.02.20 15:19



Стръвта трябва да се харесва на рибата, не на рибаря, ти като ПОЛЗВАЩ фейса сещаш ли се къде си у схемата, нищо че кълвеш на параметри а не на безкраен скрол :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Линкове 2.7нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано01.02.20 15:26



Оф то само Гейбук да беше. И Гугължийницата е така, и Патока, и квот се сетиш. 3 страници с простотии да отвориш и гълтат повече памет от Божия ДНК код. Идиократът не може да се научи да прехвърля цифрички. И му пишат да не сяда на капака на печката, и отде се отваря салама.
Иначе сте голямата работа бай Свир, никога не сте учили CSS, чак ме е срам да седя край вазе. Аурата ви е толкова силна, че си слагам оловна жилетка като на тия от рентгена.
Пазя едно списание от '98 година. Коги беше бръзия нет.


Та, мечтаната конфигурация я спрягаха със 128 МЕГАбайта РАМ. Не гигабайта. И връвеше бръзо. Не кат сега. Нета ми бичи на около 80 мегабита, и па крайният резултат е по-зле от някога. Коги програмистите бяха програмисти, а лешперите кибичеха по кафенетата, а не кибичеха по хангарите на големите софтуерни идиократски компании.

п.с. Опс пардон, опън спейс се казва, не е хангар за шивачки. На всичко отгоре пълен с видиотени кочове.
И седянката на съседния екип, дето е над главата ми се казва Скум. Еднокраков.
И селяндурската пръчкотия е мениджърка.
Тряя сме модерни, сепак.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 01.02.20 15:37.



Тема Re: Линкове 2.7нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано01.02.20 15:44



Една колежка, тестерка, ми показа дипломната си работа - java backend, базичка, front-end с bootstrap, с две думи - full stack разработка. Кво да ти кажа - тестерките правят фулстак решения, яките многогодишни девелопероадмини сричат CSS... И после що не сме минали Габон, то резил бате, резил, да те е срам да кажеш че си български програмист...

чети и дишай по-леко



Тема Re: Линкове 2.7нови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано01.02.20 15:59



И аз съм писал фронтенд, бре Спечения. Има много приятни жаварски технологии, като JSP, JSF, GWT ако щеш... Дори и с малко tapestry се занимавах. Всички те си имат и CSS, и EL отзаде.

Колкото напред връви модата §§ овчата мисъл - на толкова повече плява се радвате. От 2 мегабайта нагоре. Пък клиентът както иска тъй да си ги рендва. Зер, то и хардуерните производители тряя да намажат с черен хайвер.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 01.02.20 16:01.



Тема Re: Линкове 2.7нови [re: rabin]  
Автор sashometallico (ентусиаст)
Публикувано01.02.20 17:48



Рабине, що не си остаиш компа на BIOS? Така ще ти стигнат 2 мегабайта рам и нема да се занимаваш с овчите иновации





Тема Re: Линкове 2.7нови [re: sashometallico]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано01.02.20 18:08



И туй мий много баце, може и с молива да правя сметките. Нали знааш, "компютър" идва от професия изчислител. Жив човек зад бюро - плюнчи калема и смята с прехвърляне наум.

Що не си признаеш, че се оляхте с идиокрацията? Жаварите лека полека вдяват, че прекалиха с микросървисите. На живо съм виждал ени да бачкат през 7 (СЕДЕМ) последователни VPN-а.
Компютрите еволюират като строителството. Строили ено време с кал, ама над някакви метри и пада. После камък, после туули, после стоманобетон.
Компютрите още са в най-ранна кална кирпичена фаза. Има живи ветерани на пръвите мейнфрейми, дето са заемали цялото подземие на унито.
В момента ви пада връз главите, и се оглеждаме за по-стабилен хардуер и хоросан да го крепи. Дори самият ЖаваСкрипт е дива недомислица, и 20 години го кърпят и кърпят. Дори името му е менте на добрата стара Жава. И имат наглостта да ми представят еднонишковото кодене като предимство. Колко сме ние прости жаварите и останалите мултитредови, че не сме се сетили да ползваме ЖС.



Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: Линкове 2.7нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано01.02.20 18:23



Цар Джаваскрипт най-много кефи заради мрънкането на разни пишмани. Не съм вервал че ще е толко весело.

А има и всякакви извращения, моеш да си правиш команден ред програмчета с джс и реакт, нема джави мави сита мита - https://github.com/vadimdemedes/ink.

На колене пред Владетеля



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Линкове 2.7нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано01.02.20 20:53



Бай Свир, найш ли ко помня като одих до ена екзотична дестинация, на ГЗ на географията. Истанбул, демек.


Владетелите са живели наполовина на наще бабички, дето се изреждат у 7 сабахлем, да си изтропат безценния вот по ядрената енергетика.
Цар ЖС, колко да е цар. Пробваха АктивХ, пробваха СилвърЛайт, пробваха Жава аплети. Флаш още е жив
Се нещо ще излезе читаво. Щото има един грандиозен мизер. Тоя код бачка на територия на клиента, и е особено трудно да изолираш секви вмешателства.
Ако не се бехте осрали да наливате код на поразия - животът щеше да е по-хубав.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.