Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Линкове 2.7нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано08.03.20 19:44



Да ве прав си всъщност. В момента принадлежим към кастата на ропче на тръстика. Дори и аз, след като нямам милиард акции или половин квартал в София да го рентувам.
Квото ни сипят туй ще зобаме. И ще седим на един крак, щото е модерно. И TDD е модерно, и по двама на компютър тоже.
Само Гейфода си е завоювал ph.D. и има право да седи на 2 крака.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Линкове 2.7нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано08.03.20 20:33



Аз съм лесен, мога да кодя и на айфон, даже понякога ПРЕДПОЧИТАМ айфона, със заучен жест го шляпвам ландскейп между палеца и върха на трите от показалеца натам на левачката и кълва и мажа с пръстите на деснячката докато съм се изпънал като бей очакващ свирка от дежурната ханъма, красота.

Да си хахав понякога има готини предимства :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Линкове 2.7нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано08.03.20 20:44



Виждал съм работни места на столове тип щъркел. Тия високите столове в баровете. Май и правостоящи кодери съм мяркал нейде, ама не съм сигурен. Кво ли не прави модата с хомо-сапиенса. Принизява го по-долу от тъпо псе.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Линкове 2.7нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано08.03.20 21:11



На бар също е яко, имам си поставка от огъната червена жица за пейсе стинки за тоя сценарий, ся ползвам усъвършенствана версия с много по-изчистени форми, става и за айпада. Требе да си огъна от черна жица да е в тон с айджаджите ма ме мързи, иначе имам един метър.

Преди около седмица требеше да се мандахерцам половин час с метрото и набих печестотин реда код на айпада как си бех правостоящ, на два крака де, даже у междучасието зяпах с разширени зеници ена слабичка буля дето си ровеше у чантията докато ми беше застанала с гръб и леко обърнати навътре стъпала и хикснати крачка и вирнато дупе което резско ми дига кръвното и спира дъха. Много продуктивен половин час. После ядах шкембе чорба и домашни кюфтаци. Понякога има перфектни дни

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Линкове 2.7нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано09.03.20 09:49



Чеки бе, спри се малко, на Рамбо това му е една от забавните черти - да опява как само той бил предприемач, само той нямал кредити, само той не дондуркал чавета, само той [каквото ти дойде на акъла]...
Инак декларира че пиел черно джони, ма ако си направи труда да види колко струва макалана на Гуру ще опъне 10 пъти козата преди да нормализира кръвното.
Когато му четем тук сентенциите за скумове, Гани и прочее винаги съм се замислял къде аджеба съм видял скръм в повече от 20 годишен стаж и двуцифрено число фирми (говоря за софтуерните, щото съм бачкал и сервиз, админче и прочее). Да не говорим за Гани и прочее, явно джуньо има има или супер дървен късмет да попада в кирливи фирми, или далеч по-вероятната причини - всички са виждали какъв тъпанар е и са го гърчили на макс...
Най-кефи как един частичен фронт-ендър с две изречения разпердушинва реакти, ангулари и прочее, аз лично много бих искал да чуя CSS анализ, ама туториалите в тубата нарочно ги правят сложни да не могат бекендърите да земат хляба на фронтендърите, дори отчасти.

чети и дишай по-леко



Тема Re: Линкове 2.7нови [re: Pechenia]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.03.20 11:54



явно джуньо има има или супер дървен късмет да попада в кирливи фирми, или далеч по-вероятната причини - всички са виждали какъв тъпанар е и са го гърчили на макс...
оня ден го обеснявах това, че не е до късмет, а е ДАРБА!
има женски дето въртят сучат, винаги налитат на "кофти" мъже, ся други женски ще кажат за същите мъже че не са кофти, и че мъж дето не бие е педал, но тия конкретно с ДАРБАТА не мислят така, не искат да са боксови круши, но някак си се на такива случват. има пък други дето имат ДАРБАТА да намират заведенията в които се пуши. и забележи, те не харесват това, и оревават света как в територията никой не спазва закона и всички кръчмите са лисичарник, и наистина са убедени че други няма. и рабиняка е така - той не иска да го гърчат, но има нещо в тия робовладелски фирми което го привлича, и винаги кандидатства там.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 09.03.20 11:50.



Тема Re: Линкове 2.7нови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.03.20 12:15



всички са виждали какъв тъпанар е и са го гърчили на макс...
Поне 200 пъти съм споменавал каква дълбока скатавка съм. Като жунка верно са ме гърчили, докато ми налеят катрана у рогите. Коги искам мога да работя, коги искам скатавам.
Споменавам ти за 201-ви път, че тъпанарските фирми са рай за такива като мене. Гана си няма хабер от работата ми. Случвало ми се е 2 месеца да не пипна грам работа. Вместо да ме изгонят ми предложиха 20 % повишение да остана. Щото всичко кадърно се изнесе и останаха само Ганите да си пишат рапорти и да си ги четат сами. Разбира се, напуснах и аз. Разбира се, фирмата фалира.
Криворазбраният и побългарен прочит на стандартите е рецепта за фалит. Затова ги пиша тия неща. Омръзна ми да работя у фирми, дето фалират от собствената си простотия. Фън е 1 година да вземаш 80% от заплатата без да работиш. Не е фън обаче като си видиш бившите клиенти и да ги заобикаляш отдалеч. Щото и те и ти си наясно в ква тъпа фирма си работил.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 09.03.20 12:16.



Тема Re: Линкове 2.7нови [re: zaphod]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано09.03.20 13:07



Забележителна дарба, аз в началото мислех че е тарикатче нещо, разни правозащитни организацийк, репресиран, ма после разбрах че просто е тъп, то ако беше хитрец щеше да се изкара гейче нещо, сексуално малтретиране, унижения и прочее.
А то така реве по форумите как го държали на един крак, пътувал в метрото и нам си още какво, ма то смешна история, от това пари йок, само става за посмешище във форумите, я си представи пише до БХК - "Репресиран съм, смеят ми се и ме баннват по форумите, а от фирмите ме уволяняват за некадърност разни дебели Гани". Дори и Веселин Кънчев ще се пукне от смях, от него и 2 лева няма да изкара...

чети и дишай по-леко



Тема Re: Линкове 2.7нови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.03.20 13:54



Инак декларира че пиел черно джони
Кога бе Спечения. Кога съм декларирал че пия модерни и скъпи питиета? Таргета ми е около 12 кинта бутилката. По-евтините не стават, по-скъпите са просто по-скъпи, със сходно качество.
джуньо има има или супер дървен късмет да попада в кирливи фирми, или далеч по-вероятната причини - всички са виждали какъв тъпанар е и са го гърчили на макс...

Повтаряй си го това, постоянно. Имаш само още 20 години до заветната пенсия. Като един Сизиф да търкаляш до дедлайн и пак наново. Господарят дори едно мерси няма да ти каже, ми най-много да се чуди закво да ти мърмори. Да не се сетиш да си поискаш повишение. Те затуй бучат нонстоп. Да те е страх и да си им евтин.
И като приключи всичко това... ех, като се пенсионираш! И ще настане такъв живот, че само си викам дано!



Язе мизерствам че нямам дебела Гана да ми прави годишни атестации. Ровя в кофите. То не че има нещо в селските кофи, ама пак ровя. Неблагородно ви завиждам за честта да се бъчкате в час пик по 2 пъти дневно. Ако плъзне и вируса не ми се мисли кво ще е по градския транспорт. Чета новини сутринта, 100 и кусур умрели в Италия, само за денонощие. Ебало си макята, от корпоративна простотия вече се мре в буквалния смисъл.

Редактирано от rabin на 09.03.20 14:03.



Тема Re: Линкове 2.7нови [re: zaphod]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.03.20 15:12



Геедай баце парадокс. Тизе си умно момче, щото преди много години ми сметна едно отклонение от ъгъла на геостационара, и язе съм ти признателен.
Начи учиш 5 години, още колко там за Ph.D. или "само" M.Sc. като в моя случай. Учиш чужди езици, искат ги писмено и говоримо. Явяваш се за сертификати, от тъп по-тъп, примерно тоя пръвото ниво за Java е направо малоумен. Трупаш опит, в нашия случай се мери в десетилетия. По Запада дори студенцията ти признават за стаж. Кълнеш се в корпоративния шит на мотивационното писмо. Показваш по какви сертификати по овча мисъл си бачкал. В моя случай са над десетина. Минаваш тест за интелигентност. Дават ти задачки от интервюта на Гугъл Апъл и М$, да проверят дали можеш да мислиш извън границите.
Ако всичко мине ОК то те турят на видно място да ти гледат в монитора, с още 50-тина добитъка като тебе. И ти организират деня, сякаш си последния малоумник. 6 месеца изпитателен, и парите колкото за панелка в Люлин/Младост/Дружба и т.н. При останалия беднотор.
Логиката ми се чупи тука. Тизе си наясно, обясни ми. Под 70% бумащина не съм падал. Мани Скумовете, 1 час трайва се. Бумащината е чудовищна. Хем очакват да си нинджа манекен и супермен, хем не може да си организираш деня, и на 9 кодера ти турят Скум Мастър един, да мести етикетчетата. Ем логическо мислене искат, ем да си тъпанар който няма право да си говори с клиента!

Дори системни аналисти ти тургат, щот си малоумен да разбереш задачата.
Аз ли съм тъпия, че не вдявам смисъла от една Гана на двама кодера?

Като младо лъвче съм опъвал по 3 проекта наведнъж, вкл. бачкане навръх Коледа. Което не ми го компенсираха дори като почивни. Оттогава съм дълбока скатавка, и плюя по Ганювците да се видят отстрани. Дори да ти се бачка те правят писарушка като тях самите.

Редактирано от rabin на 09.03.20 15:24.




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.