Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема TDD и МиВиСинови  
Автор Aaron (charming)
Публикувано08.11.19 21:54



Я да видим кой си тества контролерите от Вас?

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: TDD и МиВиСинови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.11.19 14:22



Бай Аронец, и вие ли се изпедерастихте с TDD бре? Аз за такова като чуя и още на интервюто ставам и си заминавам, па ако ще и в чужбина да е. Правил съм го. Ако се чудите как да си изгоните читавите ора - кажи си направо, няма нужда от TDD. По-скоро ще стана автомонтьор или стругар, отколкото да бича по TDD, щото някоя пача прочела, че било много модерно. Туй нещо още повече подчертава на клетото девче на поточната линия, че е нищо повече от болтче, премерено и калибрирано до десета от милиметъра. И смъква производителността поне 2 пъти.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: TDD и МиВиСинови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано09.11.19 15:16



Чакай малко бе рабине, ти не беше ли часниче сега, кви интервюта?
Би трябвало да врътиш камшика и да ги тормозиш джонките за филия бел леб да пишат тестове и да не мързелуват.
Нещо не ти разбирам философията на тебе.

* Аде лумпенизирайте се на воля, че гася рутера и окабелявам ени нови сървържийници
-rabin


Тема Re: TDD и МиВиСинови [re: Aaron]  
Автор sashometallico (ентусиаст)
Публикувано09.11.19 15:33



С TDD намираш и оправяш бъгове, които не знаеше че имаш. Добро е, но почти никъде не се ползва щото „нема хора – хора нема“.



Тема Re: TDD и МиВиСинови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.11.19 17:01



Ся съм часниче, говоря за времената коги ми се налагаше да се тъпча с безпросветни Гани по еднокракови Скумове. И да си говорим секи ден по 1 час за проблемите на 2-3 натегача.

TDD връзва ръцете, примерно язе като вдигам нов проект и току 2-3 пъти го направя почти наново, докат ми хареса. TDD удвоява работата, убива желанието към горенаписаното, и НЕ подобрява качеството на кода. Айде после да пишеш тестове как да е, ако и за 100% coverage да съм скептичен. Най-големите мазаляци съм виждал там, дето са имплементирани най-много учени "процеси" от книга. TDD е най-големият демотиватор, може би след programming by peer, или обратно. Туй е връла педерастия в занаятеца ни, като ония гейските знамена в редиците на M$.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: TDD и МиВиСи [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано09.11.19 17:16



Peer programming-а е много силен обаче само ако е с типчета дето си имат уважението (дори да са мастър и чирак) и го правят без некой да ги насилва по некъв конкретен казус където всеки има ценна допълваща другата джонка експертиза. Реално се получава повдигане на степен на пауъра на участващите въпреки че единия привидно само кибичи и ръси мозък.

Като е изнасилен 'процес' разбира се нищо не става и всеки псува и гледа да се спасява

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: TDD и МиВиСинови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.11.19 17:33



Peer programming си идва от само себе си, като има проблем и се съберем да го умуваме. Без някой на някого да го натрапва, щото проста Гана тъй казала. Обаче да сме двама на един комп, и да не мога дори да отворя този форум, без някой да ми виси на главата - това вече не е работа в смисъл на служба, а робска плантация. Не е въпросът кой ще те следи какво цъкаш в Нета, мен ми е през дедовия и скатавам като реша. Peer programming е тотално извращение от писатели, дето 2 реда код не са написали през животеца си. Учил той за менижърче и дошъл да ми дава акъл как да върша нещо, което той самия не разбира. Такива фирми ги заобикалям от километри, щото после вътре са някви сдуханяци, дето и на кур да ги насадиш пак няма да се дърпат.

п.с. Абе, играли ли сте играта на CanBan? Взето от поточните линии на Тойота, и копирано в кодолеярската поточна линия. Всеки там е болтче, напълно взаимозаменяем, и дори системният аналист може да смени senior developer, пак толкова качествено, само дето е по-бавно, и на чичо Скруч му намалява печалбата. Всичко в името на зверската експлоатация, докато прегориш напълно и докарат нов на твое място!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 09.11.19 17:38.



Тема Re: TDD и МиВиСинови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано09.11.19 17:45



Рамбо, Рамбо, Рамбо, кога ще започнеш да звучиш като циничен презадоволен мазен часник а не като пършиво издухано от гърч ропче с революционни мъгли у главата?

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: TDD и МиВиСинови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.11.19 17:57



циничен презадоволен мазен часник не се очертава да ставам скоро. При мен борбата не е за кинти, ами срещу Корпоративната Простотия.
По-скоро революцията е срещу неграмотните пацаки, които пишат книги за нещо, дето не разбират.
ТДД е едно от тях. Разни там западняци като се надъхат да дойдат тук щото бачкаме без пари - и почват да експериментират всичко тъпо, каквото са намерили. Имам силно негативни впечатления от служители, практикуващи ТДД. Нормален човек рядко приема присърце чак такива извращения. 7-те точки дето трябва да свърша преди да пушна са ми предостатъчни, за да ми мъкнат нови. Под 70% административно време покрай коденето нивга не съм падал, ТДД го увеличава накъмто 85%.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: TDD и МиВиСинови [re: sashometallico]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано09.11.19 21:34



всички тестове на собствен код могат да намерят само тривиални грешки
ако си се сетил да напишеш тест за нещо, значи си го направил това нещо

и после некой идва, само го пипва и то гръмва, щото прави нещо дето ти и не си си помислял, че некой ще го направи

сам да си пишеш тестовете е не само тъпо но и непродуктивно. ако някой си мисли, че така ще спести от qa, много ще има да се бие по главата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.