Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Тема Adobe Flash умира, част №10 и почти последна :)нови  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано03.08.19 21:00



Неизбежното започва да се случва:



Силно се предполага, че Safari, Firefox, MS Edge ще сторят същото, било то по-рано или малко по-късно от Куц (Хром).

Рамбо, и сега какво!?




Тема Re: Adobe Flash умира, част №10 и почти последна :)нови [re: Naki]  
Автор croesus (anarcho-commie)
Публикувано04.08.19 01:39



Тя стана като в боливудски филм, където лошия умира по 20-30 минути.



Тема Re: Adobe Flash умира, част №10 и почти последна :)нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано11.08.19 11:45



Сега нищо. Сума ти сайтове искат Флаш, и едва ли ще съм жив да убият съвместимостта с вече изградени милиони страници.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Adobe Flash умира, част №10 и почти последна :)нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано11.08.19 12:13



2020!? Определено няма да си жив!


Избра ли си вече модел ковчег? Или искаш кремация?

Цитирам:
Today, Adobe announced its plans to stop supporting Flash at the end of 2020.




Тема Re: Adobe Flash умира, част №10 и почти последна :)нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано11.08.19 12:57



Бате съпортърче, би трябвало поне с това да си наясно. Прекратяване на поддръжка не значи але хоп от утре всичкия написан софт се гътва. Имаш ли идея колко народ още ползва ЕксПи, и това колко още години след края на съпорта?
У Софето имам една бангия с ЕксПи, нарочно го държа да видя до кога ще бачка. Ми бачка си. Последната Мозила дето работи на него е 47 - ма версия по спомен. Само адблокерите дето не тръгват вече на нея.
Хрома си бачка напълно, дори адблокерите си тръгват.
Ше има да почекаш докато умре Флаша.
Знаеш ли, че из ония дни видях МС-ДОС в кадастъра? Бачкат си хората на проверен с годините софт, и пет пари не дават за гийковчета като тебе и Ламби. Доскоро в пощите караха с едни Роботрони, туй от времето на Правец 16, със зелен СРТ екран.
А в КАТ и досега са с 486 процесори, черно бели монитори със защитно стъкло отпреде, и матрични принтери. Връй ги виж за шоуто, тия дето вадят новите книжки, лелките дето са им направили картонен катун в коридора на сградата. Туй нещо е произведено преди 25 години, скоро ще почнат да ги продават за антика.
По 100 лева искат за лампов ТВ, изглежда има болни колекциннери да плащат за такива неща.
Туй не ти е рекламата на новия Айфон, и тихомълком да ти счупят стария през ъпдейт, че да имаш стимул за нов.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Adobe Flash умира, част №10 и почти последна :)нови [re: Naki]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано13.08.19 05:18



той флаша откоги е заумиргал - цяло чудо е ако най-после гушне босилека

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Adobe Flash умира, част №10 и почти последна :)нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано10.09.19 11:54



Знаеш ли, че из ония дни видях МС-ДОС в кадастъра? Бачкат си хората на проверен с годините софт, и пет пари не дават за гийковчета като тебе и Ламби

Е тука те точно сбърка, овчарю!


Знам много добре, даже моя лично написана програма за ДОС работеше дълги години, допреди 3-4 години още я ползваха - от 1997 година насам.
(във завода ЗАИ Берковица, завод за абразивни дискове и т.п.)

Относно Флашът - за другаря Ламби не знам, но аз лично Adobe Flash-а не знам от какво, носталгия ли или друго, си го имам на всичките тука няколко PC-та, и редовно и прилежно си го update-вам.
Аналогично с Java-та - е, за нея имам една малка причина - YawCAM програмчето я ползва все още.

Даже на няколко виртуалки го имам Adobe Flash също, но все пак имам и 3-4 нови такива, на които го няма и не ми трябва.


Редактирано от Naki на 10.09.19 13:49.



Тема Re: Adobe Flash умира, част №10 и почти последна :)нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано11.09.19 13:03



Жавата я ползва половината свят, както и Флаша.
Ама не го дават по рекламите. Няма отде да знаете.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Adobe Flash умира, част №10 и почти последна :) [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано12.09.19 11:31



Май не ме разбра!



Знам го много добре, и го оценявам. Това за Java-та де, Flash-ът е с 2та крака в гроба, само джобчето с некролога се види.
Говоря ти за клиентската Java, дето някога имаше нейно подобие вградено в Windows-а, а после се слагаше отделно, която позволява пускане на Windows приложения, писани на/за Java или имащи Java компоненти.
На този етап почти всички такива Windows приложения искащи локална Java или са "фалирали", или са преработени да не искат Java.
Малки изключения все пак има, цитираният:


На компа на баща ми обаче е жизненоважна, щото се ползват услугите на НАП, които искат Java.





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.