Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Недостатъците на OOPнови  
Автор sashometallico (непознат)
Публикувано09.11.18 12:24







Тема екстраси е оопнови [re: sashometallico]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.11.18 12:42



стига да не четеш за парадигми и патерни, или да бачкаш с колеги дето си падат да четат подобни глупости




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: екстраси е оопнови [re: zaphod]  
Автор sashometallico (непознат)
Публикувано09.11.18 12:57



Мда и резултата винаги са няколко god objects дето наследяват 20+ класа и са couple-нати към още 100 (статични, щото нема къде другаде да ги набухат). Променяш едно нещо и се чупи нещо друго съвсем различно. Примера с банана и горилата много ме изкефи.

Рабине, ти велики ПРОГРАМИСТе, моля те изкажи експертно си мнение как посочената ситуация може да бъде решена? Като се уволни Гана ли?



Тема Re: екстраси е оопнови [re: sashometallico]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.11.18 13:33



Одрътех, не ми се четат философски простотии.
Май се задава огромна финансова буря, не мога да си намеря свободен дограмаджия, пък и комин имам да замазвам.
Кодеца дето ще ми носи дебелата пачка дори не е обектно ориентиран в голямата си част.
Ма вий четете, Гана ще го оцени. Освен това по-скоро ще уволнят целия ви екип, отколкото да се отърват от Гана. Лелките с плетките си заминават последни. Що така и аз не знам!

Редактирано от rabin на 09.11.18 13:36.



Тема Re: Недостатъците на OOPнови [re: sashometallico]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано09.11.18 15:03



ООПето е обществно приемливо програмиране с мазане през глобални променливи и настъпване на другарчетата през ръцете (с чизми с шипове). Сапиенсите сме така, не е нужно нещо да се прави както трябва а само неква общоприета илюзия че се прави ужким както трябва и вече всеки сере както му падне и играеме the blame game като се срути част от кулата от карти.

Ама общо взето бачка тая схема, цайковците с монадите и ковариантностите още не са произвели чеп за зеле. Всичките хубави неща отдолу са безумен ляйнян оопе/процедурен код

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: екстраси е оопнови [re: sashometallico]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.11.18 16:37



това са дреболии, нямам спомен за ядове такива, може би щото класовете ми не наследяват 20 класа хахах.
основния демидж на ооп е загубата на време на ропчетата в спорове кое е по-правоверно и богоугодно, това не е малко де, не го омаловажавам. но да жулиш на С++ без да си ооп пропонент си е екстра




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Недостатъците на OOPнови [re: sashometallico]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано09.11.18 16:53



Простотий, простотий, ...

Кратък прелет над предишните изяви на г-на ме кара да си мисля, че той е някакъв хаскелджия, който е направил първи стъпки в необятните ловни полета на истинското програмиране, настъпил е остър камък, изохкал е и е решил, че реалния свят извън парника му трябва да бъде сетнат на null.

Банана-манки-джангъл проблема значел, че унаследяването ще изчезне. rly? Ма той не е ли чувал за пекидж мениджъри? Не знам дали в Хаскел има такива, но във всеки уважаващ себе си език са по 20-30 минимум. С'я ясно, че има кофти пакети, има и гениални, но това някаква новост ли е?

Даймънд-проблем - бас държа, че пича не е чувал за traits. Ама честно! М/у другото съм забелязал, че на не-уебаджии им е изключително трудно да проумеят що е то трейт и как да се използва. За да научи уебаджия какво е трейт е достатъчно да му кажеш "Абе същото, като CSS клас, само че за обекти", "Аха, ясно". И имате готов обучен човек, който ще знае какво е трейт и ще го ползва по най-перфектен начин, все едно му е фамилна традиция да пише с трейтове.

Другите проблеми, които е описал, няма как да са пробелми на ООП, а по-скоро са лошо кодене. Но аз се съмнявам, че където и да е, лошото кодене не е проблем.



Тема Re: екстраси е оопнови [re: sashometallico]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано09.11.18 17:05



Мда и резултата винаги са няколко god objects дето наследяват 20+ класа и са couple-нати към още 100

С малко ум в главата, единствените god objects ще са ти фронт-контролерите. Аз винаги ползвам два такива - един за вътрешни заявки и един за външни. Всичко друго зад тях е едноетажна йерархия от сингълтъни, трейтове и хелпъри. Ако се наложи - за 5 минути някой фронт контролер може да бъде разкаран и нещо друго да върши неговата работа.

Проблем при подобно писане е само големия обем на създадени файлове, но тъй като те са изключително подобни, имам приготвени и няколко ХТМЛ панела за code generating.



Освен другото, чрез такава проста схема е изключително лесно да вкараш новобранци в дълбоките води на програмирането и да ги направиш полезни, вместо да ти късат нервите 3-4 години, докато научат А и Б.



Тема Re: екстраси е оопнови [re: croesus]  
Автор sashometallico (непознат)
Публикувано09.11.18 17:21



С малко ум в главата, единствените god objects ще са ти фронт-контролерите.

Аз също съм уебаджия, но нещо не съм съгласен. По принцип не трябва изобщо да има god обекти. А пък Controller-a трябва да е тънък ако говорим за контролери по смисъла на MVC.

Виж Laravel (който е SOLID базиран) как е направен: правиш си нов controller, описваш му входящия route в routes.php и си ти. След това като решиш да правиш нов controller, слагаш нов route. Никъде няма god обекти.



Тема Re: екстраси е оопнови [re: sashometallico]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано09.11.18 17:42



При Ларавел, както и повечето ПХП фреймуърци, рутера изземва част от функциите на фронт контролера. При него на отделните рутинг правила можеш да закачаш мидълуер, дипендънсита и т.н.

Както и да е, ако фреймуърка е по-гъвкав, например любимия ми Slim, можеш в зависимост от стила на програмиране, да изолираш рутера да върши само рутинг, а зад него да имаш фронт контролери. При уеба ползвам по два такива - един за Аякс и един за рендване на страници.

Както и да е, понеже освен уеб, пиша и за Андроид, а понякога и на C#, видях че същата елегантна схема може да се използва и за други платформи. Не съм я мислил аз, видях идеята отнякъде и я доразработих за свои нужди. После видях, че и други я ползват - проста едноетажна схема, изключително гъвкава. Не е с god обекти, по-скоро плуралистична, защото фронт контролерите са икспендъбъл.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.