Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Споделете мнение ...нови  
Автор Тодор Балабанов ( )
Публикувано03.08.18 13:17





---

Който не цени приятелите си се налага да уважава враговете си.


Тема Re: Споделете мнение ...нови [re: Тодор Балабанов]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано03.08.18 21:48



линка не се отвара като не цъкна.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Споделете мнение ...нови [re: Тодор Балабанов]  
Автор Alice in (информирана)
Публикувано04.08.18 10:48



Безсмислено упражнение, освен ако не е само за спорта 'а така можете ли??'. Има само известен смисъл за кариерата ти, при която такава книга с картинки и формули ще е плюс.
Имам предвид следното. Сложна работа се върши от ... таблет с Андроид! Разбирам, че не само таблетът ще върши тежките изчисления. Но представете си кой научен изследовател ще прави това крачейки по улицата или в парка или на плажа?! Ако трябва аз да върша такава работа, предпочитам добър настолен компютър с два огромни екрана, да му седна спокойно, да си кача краката на бюрото, а не права или седнала с таблета на шезлонга под чадъра, докато дечица ми хвърлят пясък в очите. В краен случай, ако чак толкова ми се приработи мобилно, все ще си премъкна хубав лаптоп. Между другото, моят лаптоп не е съвсем нов, но има едно голямо предимство, което вече почти не го дават при новите лаптопи. Резолюция на екрана 1920 на 1200! Освежих го с SSD и е връх за сериозна работа. Като ще правя нещо по-сложно, нося си и малка безжична мишка и вече съвсем удобно. А не да пипам с пръсти някакъв таблет. Или външна блу-тут клавиатура ли да му вържа??
Отделно научните или инженерни изчисления в общия случай искат бърза и надеждна връзка, до облака или HPC ресурс център. Как ще стане това от безжичния таблет с Андроид на плажа или парка???
Пак повтарям, главната идея на книгата е безсмислена и далече от практиката.

Java. Едно време имаше славата на най-бавния език за програмиране, като изключим Basic. Да, знам, доста се разви в производителност, но пак си остава ... Java. Щом говорим за научни изчисления, там властват C и FORTRAN. Но какво да правим като за днешните млади програмисти С е трудно, а FORTRAN го мразят, защото го мислят за отживелица. А и също не е лесен. Значи Java за случая има някакъв резон.

НБУ. Нямам добро мнение за този университет, от познатите завършили го или безкрайно завършващи го (там изпит може да се опитва да се взима много пъти, в продължение на години).

Накрая да те питам. Това Lectures Notes in Computer Science and Technologies
има ли нещо общо с поредицата на Springer?


Ако не, то ми се вижда доста претенциозно и маниерно това сходство в имената на изданията.

ad infinitum ...


Тема Re: Споделете мнение ...нови [re: Alice in]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано04.08.18 11:27



Глупости говориш. Не ги правят, защото има по-добри резолюции от години.

Има вече лаптопи с 1440p екрани, които са по-добри от твоя (това се пада 2560 x 1440). Има и с 4К! (3840 x 2160 или подобно)
Е, лаптоп с екран 14-15" 4K - каквито също има - за мен лично е изгъзица, добре си е да е поне 17" за нормална работа.



Не е честно, много малка снимка си сложила за аватара, нищо почти не се види.
Или може би нещо Дирът я е смалил? Преди, ако слагаш голяма я смаляваше, но все пак не зверски и нещата можеха поне приблизително да се видят...


Редактирано от Naki на 04.08.18 11:29.



Тема Re: Споделете мнение ...нови [re: Alice in]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано04.08.18 12:09



"Сложна работа се върши от ... таблет с Андроид"

Защо не? Гледането на пет декара монитор и писането на клавиатура НЕ е сложна работа само по себе си а инцидентна сложност следствие от сегашното състояние на нещата, за необременен от мишково клавиатурната парадигма таблет е много по-яко пък и няма закон забраняващ връзването на таблета към голям телевизор или клавиатура, реално голям телевизор и бързо кълване на текст наистина се налагат доста по-рядко отколкото изглежда

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Споделете мнение ...нови [re: Naki]  
Автор Alice in (информирана)
Публикувано04.08.18 12:22



Казах 'почти няма'. Има си в горния клас и са излишно скъпи. На мен ми трябва да върши работа, не да се фукам колко ми е скъп.
Сега се наложи рестарт и обърнах внимание на датата на Биос-а ми, 2008. И никакъв проблем не ми е правил. Само напоследък кабелът на адаптера се е размърдал и трябва да го фиксна в определено положение, за да зарежда батерията, но и него ще го сменя лесно. Вярно, тежичък е в сравнение с днешните, ама не ми прави впечатление, че мъкна кило отгоре като пътувам.


И как да имам стимул да си слагам по-големи снимки, като за такава странична битова подробност ми отговарят 'глупости говориш' разбрали-недоразбрали??
Като в същото време темата е за просветителския труд на Тодор! Още съм стартирана заради неговата безсмисленост... И представи си какви усилия и време са отишли само за форматирането с красотите на тия 200+ стр.

Така беше с аватарите преди. Ето твоя до моя-

Ти доста ясно се виждаш.


ad infinitum ...


Тема Re: Споделете мнение ...нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Alice in (информирана)
Публикувано04.08.18 12:33



А бе човеко!
Каквато и да е работа на мобилно у-во, колкото и да съм сръчна, хич не я виждам да я правя в парка, на плажа или в бара.
По работа може в движение най-много да отговоря бързо на мейл, нещо като 'днес няма да присъствам на редовния мийтинг. със здраве'
Но до там! Другото си е мазохизъм за мен.



ad infinitum ...


Тема Re: Споделете мнение ...нови [re: Alice in]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано04.08.18 13:15



Е те навремето не са виждали и как файтона може да върви без да го дърпа кон ама сегашните така вървят



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Споделете мнение ...нови [re: Alice in]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано04.08.18 14:33



С е сравнително лесен език с ограничен набор от оператори. Има лека трудност от това, че трябва да се знае стандартната библиотека от функции, която вече е част от ANSI C стандарта, но с добро ръководство би трябвало всеки да се справи. Фортран е още по-лесен за учене.

----
За пръв път виждам книга за програмиране със снимки на част от кода вместо листинги със сорс.


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Re: Споделете мнение ...нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Alice in (информирана)
Публикувано04.08.18 16:14



Смътно прочетох 'файтона' като 'айфона'...



ad infinitum ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.