Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 12.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема privacy is the new 20s  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано10.05.18 16:57





Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: privacy is the new 20sнови [re: jeffty]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано10.05.18 17:05



Че дойдете сички на ябълския акъл



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Ябълския?нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано10.05.18 17:43



Баш па те, ти верно си изблеял



Тема Re: Ябълския?нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано10.05.18 17:50



Ябълките са възможно най-прайвъси ориентираната компания от сички в жанра. Не е трудно да го дедуктнеш това дори без да ти го казвам ама требе да не си заслепено антиябълско зомби :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема и ти им верваш ... уфсънови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано10.05.18 18:13



дали съм про или анти ябълките, нема значение
нема начин да повервам в добронамереността ня коя да е компания



Тема Re: и ти им верваш ... уфсънови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано10.05.18 18:35



Не става въпрос за добронамереност а за incentive.

За Гуугъл и Фейса моеш да си сигурен че биха опитали и кътните зъби да ти знаят, ти си стоката дето продават, на ябълките изобщо не им дреме кой си и къв си, даже некъв левъл на прайвъси им дава още поле да си оправдават относително високите цени, останалите са некъде между тях.

По същите причини ги няма и тоновете лайна на нов ябълски лаптоп като тия дето вървят с доста уиндоуски (това от едно време насам го пооправиха МС като че ли), ябълките не зимат пари от трети страни за да бъдат гейтуей да те зарибяват с трайъл лайна, директно печелят от тебе като ти зимат кинтите за цяла система, отделно прибират пари от дяла на дивелъпърите в стора, не като продават потребителите като таргет за реклама

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: и ти им верваш ... уфсънови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано10.05.18 19:48



Кис кис кис, ябълки, М$ и прайвъси.
Магаре и Космос.
М$ ги има в подписчето, а ябълките подслушват и умрелите. Дори се подписваш, че си съгласен да ти логват всяка буквичка.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема "тоновете лайна"нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано10.05.18 19:52



това показва колко разбираш
лайната не ги слага майкрософт, на техните компютри нямат никакви
лайната ги слагат производителите на компютри

примерно ако си купиш делл за дома, получаваш един газилион лайна
ако си купиш делл за офиса, почти не е насран



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано10.05.18 20:06



"това показва колко разбираш
лайната не ги слага майкрософт"

Това показва че не моеш да четеш, нали точно това казвам - Майкрософт са гейтуей, зимат кинти за лицензи на едро и не ги ебе оема кви лайна ти слага, ябълките ти продават директно на тебе ВСЯКА система, дори на субсидираните от телекомите айфони и айпади не дават да слагат техни глупости колкото и ония да искат за разлика от Андроидите примерно дето често също са наблъскани догоре с лайна освен това дето идва ог Гуугъл.

За ябълките прайвъсито и да нема лайна на устройството е интегрална част от бизнесмодела така че поне отчасти моеш да им вярваш че е на некво ниво, вече който го влече шапка от алуминиево фолио като Рамбо нема спасение



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано10.05.18 21:33



Алуминиева шапка, казваш...
Идеята на Аlphonso е да събира дискретно данни за телевизионните навици на хората и да продава тези данни на рекламодателите.

Близо 1 000 игри и социални апликации използват този софтуер. А над 250 от тях могат да се свалят от Google Play. По-малък брой са налични и в Apple Store.





Наскоро Якоб Апелбаум, спец по киберсигурност от Германия, убедително показа методи за централизирано подслушване на произволен iPhone. Те са използвани от NSA и могат да събират информация от произволен телефон на Епъл. Интересното е, че дори когато смятате телефона си за изключен, микрофона може да се включи … и вашите разговори да се запишат, кодират и изпратят, на когото и да било. Никога няма да забележите това! Това важи за ВСЕКИ закупен iPhone така, че заплащайки неимоверно високата цена за такъв телефон, трябва да знаете, че си плащате за лукса някой да слуша систематично какво си говорите, да разглежда вашите тайни или по-нетайни снимки, да знае какво и кога търсите в Интернет, вкл. и колко бързо (разбирай подсъзнателно) реагирате на нови и неочаквани страници – тоест да се рови в подсъзнателните ви реакции;


Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано10.05.18 21:44



Пусни нещо от будна ера примерно бе Рамбо, ние сериозно ли говориме или се лигавиме



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано10.05.18 22:48



И кво, не те ли подслушват през вай-фона?

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано11.05.18 00:23



В отговор на:

това от едно време насам го пооправиха МС като че ли


това имплицира, че мс са го развалили и могат да го оправят



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано11.05.18 08:44



Просто ги четкам бре, комповете дето те продават са окей, оемите преди правеха каквото си искат, виждал съм напоследък и сравнително неомазани оемски системи, може действително да се дължи на това че оемите са станали съвестни алтруисти (лично аз не го вярвам) или пък МС да са се разбрали с тях дали официално през споразуменията или неформално че като продават системи пълни с всякакъв боклук уважаемия потребител в един момент просто бяга

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано11.05.18 08:45



Подслушват ме бре, рептили, ельоменати, сички са се навели и внимателно ми слушат айфона



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано11.05.18 10:12



Това с "уважаемия потребител" много ме разсмя!


Не знам някоя фирма, дето изкарва много пари много силно да уважава потребителите си!? Говоря за IT сектора, де.
Обиковено е точно обратното - фирмата-гигант много добре знае какво иска потребителят и му го дава. Той какво иска!

Ето един виц по темата ==>
Съдията: - Госпожа Айше, защо искате да се разведете с господин Асан?
Айше: - Ами когато се оженихме Асан ме еб*ше...
Съдията: - Не, не, така в съда не бива да се говори! Кажете "уважаваше ме".
Айше: - Добре де, уважаваше ме по пет пъти на ден, после почна да ме е... да ме уважава по веднъж и тази година спря да ме уважава!
Съдията: - Господин Асан, какво ще кажете в своя защита?
Асан: - Уважаеми съдии, уважаеми съдебни заседатели, уважаеми присъстващи...




Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор sashometallico (член)
Публикувано11.05.18 11:02



С риск пак да ме изкарате Apple зомби ще кажа, че тези статии са поредните БГ сеирджии търсещи трафик. В тях не са описани конкретните методи на експлойт. Евлампи е прав. Apple iOS е предпочитаната мобилна операционна система от корпорациите, точно защото е най-сигурната на пазара. Има много причини, но ето основните:

1) Приложения могат да се теглят само от Apple ап стор-а.
2) Всеки разработчик в ап стора е проверен от Apple. Изискани са му документи за регистрация на фирма. Действително е проверено, че такава фирма съществува.
3) Всяко приложение е проверено от Apple преди да с е качи в ап стора. Не казвам, че хващат всичко, но шанса да има злонамерен код е много малък
4) Всяко приложение е изолирано (сандбокснато). Даже и да излъже проверките не може да направи много:
- Никое приложение не може да пипа неща на ниско ниво по операционната система (има само определени АПИ-та които са позволени)
- Дадено приложение си вижда файловете само в неговата си директория. Тоест нема приложение дето да ти види съобщенията в Whatsapp или Telegram
- Дадено приложение не може да те „слуша“ без ти да му дадеш. iOS пита потребителя преди да разреши на дадено приложение да ползва микрофона. Тоест в статиите си имаше чисти лъжи.
- iOS пита преди да даде достъп на приложение до контакти, нотификации, снимки, GPS (потребителя винаги може да забрани, разреши само при ползване или разреши винаги)
5) Apple отказаха на ФБР да отключат телефона на някъв умрял терорист и стана луд скандал, така че да си мислиш, че тайно помагат на службите да те подслушват тебе си е чиста параноя. Други фирми направиха устройства, които се включват в телефона и разбиват лок кода
6) Всички устройства от последните няколко години получават най-новия софтуер със всички обновления и кръпки по сигурността. Устройството разбиващо лок кода вече не работи с най-новата версия на iOS.


Проверките в ап стора продължават постоянно и когато намерят нещо, дето не им харесва се случва това:

https://www.cnet.com/news/apple-reportedly-cracks-down-on-apps-sharing-location-data-with-third-parties/


Някой хора (най-вече линуксаджиите) намират изброените неща като ограничения на свободата им – може и да са прави. При jailbreak изброените ограничения отпадат, но аз лично предпочитам сигурността.



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано11.05.18 11:27



Бе то най-смешното е друго - идиоти като козофила много мрънкат за свободата, личната неприкосновеност и прочее. За сметка на това обичат да ръгат камери навсякъде, да краднат, да бъркат и ръчкат навсякъде без да се съобразяват имат ли право или не и т.н. и т.н.
Изкарай му обаче тъпотиите които сам е нацвъкал в свободния иначе нет и веднага се почват разни бъртвежи за дувари - друг любим атрибут и стремеж на свободолюбивия и отворен отвсякъде идиот, за частната собственост и неприкосновеност и въобще всичко за свободата и отвореността изчезва като екзотичен круиз с товарен кораб...

чети и дишай по-леко



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: sashometallico]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано11.05.18 17:04



Някой хора (най-вече линуксаджиите) намират изброените неща като ограничения на свободата им – може и да са прави. При jailbreak изброените ограничения отпадат, но аз лично предпочитам сигурността.

Да допълня важен НЕдетайл!

(не е детайл, а направо си е нещо ЕДро)
iOS Jailbreak от поне 4-5 години НЯма. Тоест и да искаш, не можеш повече да го правиш, защото не е възможно.
Не съм ползвал iOS 7-ца много, не знам как е там, но във iOS 8, 9, 10, 11 Apple държат "на куче" и никой никак НЕ може да направи никакъв Jailbreak и вероятността това да се промени в бъдеще е почти нулева.




Тема Re: privacy is the new 20sнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано11.05.18 21:45



ако не беха тея педалски цветове де нашляпаха да съм минал на мак. има некви граници обаче де просто не мога премина. като ходя на протести примерно.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: privacy is the new 20sнови [re: jeffty]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано12.05.18 00:57



... има некви граници обаче де просто не мога премина. като ходя на протести примерно.

Разбира се, че няма да ходиш на протести! Първо, обикновено си в чужбина на дълги почивки/куРмандировки, а протестите в БГто са у Софията.
И 2ро и по-важно си "мека китка"/педал малко - очеВадно за всички тук - та ако вземеш да идеш на протест и не дай си Боже някой те замери по главата с празна пластмасова чаша за еднократна употреба, ще вземеш да се изприщиш веднага и да припаднеш. Затова не ходиш, не за друго!

(а по-сериозни замервания даже няма да споменаваме, че може да има и фаталити в твоя случай )


Редактирано от Naki на 12.05.18 00:58.



Тема Re: privacy is the new 20sнови [re: jeffty]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано12.05.18 07:42



ропче си ти, заради такива като тебе ни превзеха чернокраките!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: privacy is the new 20sнови [re: zaphod]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано12.05.18 13:04



аз чекам за ГОЛЕМИЯ протест, тоя де че оправи всички, тея междинките не видим голема далавера си губим времето.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: privacy is the new 20sнови [re: Naki]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано12.05.18 13:20



тва с НЕКОЛКОТО РЕДА цици беше ту мъч, а

убуу не е дебела, просто диоптерите са ти грешни.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: privacy is the new 20sнови [re: jeffty]  
Автор RealGuru (пристрастен)
Публикувано12.05.18 23:25



Майкрософт и правайси. Баси вица.

Тва е много яко. Най-разградения ОС :)


Обаче Гугъла ги задминаха. Начи щом Хрома сканира файловете и си играе на антивирус. Сметай докъде стигнахме. Не стига че слухтят кво браузъш, ми сега ти проверяват и файловете на диска. Педерчата грозни.

Ще ме накарат да мина на ФФ.


Иначе за супер правайси имам един лаптоп с Линукс и криптиране на диска (диска е криптиран с парола и без тази парола никой не може да види кво има записано на него). И разбира се ФФ има там.



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано13.05.18 15:50



400. That’s an error.

Your client has issued a malformed or illegal request. That’s all we know.

Аки, тиго турям у дупарата с твойте съпортърски форматирания! Сигурно плетеш с 4 куки като се прибереш до печката у вас!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано13.05.18 16:35



Аки ще викаш на идиотите от село!

Не плета нищо.
У дупарата ще го слагаш на приятелчетата ти от селото.

Нищо особено не беше, а е просто най-обикновен линк към Youtube:
Заглавието е - Ти немаш право да решаваш (подзаглавие: речи на Др. Живков )
https://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kKC2E

Щом си толкоз затворен в тоз Китай, дай моля линк към сайт за видео, който не е блокиран там, и с удоволствие ще ти сваля от Тубата клипа и го кача в сайт по твой избор, да те еба в козолюбеца!




Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано13.05.18 16:40



Не бе, тизе си форматирай, язе че те пцуем, и те така те!
Китайската стена не мое ме запре, ама усърдните ропчета са почти като Гана. Дето да го туриш все пречи.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 13.05.18 16:42.



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано13.05.18 17:05



Проблемът не е във форматирането, а в гео-блокирането.

Не бих казал, че съм от най-усърдните. Умерено усърдна маймунка съм, а силно усърдна само при сериозен и спешен проблем във фирмата.



Много по-кофти е да се налага да се мажат и копи/пействат линкове спрямо имането ги готови. Да си в Китай е частен случай, та не важиш!
Аз лично мазане, после още местене на мишка и копи-пейст (щото не всички браузъри имат лесен или някакъв клавиатурен шорткът за paste & go - Google Куц примерно си няма, и едва ли те ще го "will fix" това, педалите тъпи) не харесвам, такива мазаници не са за мен.




Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: Naki]  
Автор sashometallico (член)
Публикувано14.05.18 11:19



В отговор на:

iOS Jailbreak от поне 4-5 години НЯма. Тоест и да искаш, не можеш повече да го правиш, защото не е възможно.




Не е верно. Ако погледнеш ще видиш, че можеш да Jailbreak-неш iOS 11.1 (пуснат Септември 2017). Най-новия iOS 11.3 действително все още не може да бъде Jailbreak-нат, но и това ще е възможно скоро.



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: sashometallico]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано14.05.18 14:55



Не са пускали 11.1 септември 2017 Apple, та вероятно имаш предвид iOS 11.0.1, което може и да могло, ама което не е същото. Споко, няма да се случи!
От iOS 8, 9, 10 всичките НЕ можеш да jailbreak-неш - поне така беше когато всяка подверсия (8.1, 8.2, 8.3 и т.н. - същото за 9ка и 10ка) беше нова.
Вероятността да направят нещо хакерите за iOS 11.3 клони към 0.
Ако случайно стане, веднага ще излезе iOS 11.4 и айде чао.




Редактирано от Naki на 14.05.18 16:44.



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: Naki]  
Автор sashometallico (непознат)
Публикувано14.05.18 15:09



Ти погледна ли сайта дето ти пратих?

Ето ти го пак:



Иначе си прав че 11.1 излезе Октомври 2017 (не Септември). Тоест iOS от миналата година може да бъде jailbreak-нат. Къде ги видя тия 4-5 години?



Тема това говори лошо за популярността на иоснови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.05.18 18:24







Тема Re: това говори лошо за популярността на иоснови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано14.05.18 20:26



Хахаха, иначе пък щеше да 'говори' че всяко скрипт киди може да я джейлбрейкне или че без джейлбрейк не става за нищо, нали? Тва предубеждението е голема работа, сичко моеш да извъртиш да пасне на 'тезата'

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: sashometallico]  
Автор synergie (старо куче)
Публикувано14.05.18 20:37



Наки е пословично тъп, не се шашкай.

Урсула ТИР ерген село чекия


Тема Re: това говори лошо за популярността на иоснови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.05.18 21:27



Винаги съм застъпвал тезата, че липсата на вируси, кранове етц. Се дължи на ниска популярност, не на високо ниво на сигурност.

Това още преди иос да съществува



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: synergie]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано14.05.18 21:33



Неползваеми са тез неща, пословично умен другарю!


Покажете произволен модерен iPhone или iPad с нормална iOS, демек последната за него, jailbreak-нат и с 20ина платени програми всичките вземати за 0 долара, да видим.

Цитираният сайт също така не е достоверен източник, може да е вярно писаното в него, може и да не е.


Редактирано от Naki на 14.05.18 21:35.



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: sashometallico]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано14.05.18 21:34



Говорех за версии 8, 9, 10 - оттам и 4 години.
Горе долу по 1 версия излиза годишно.




Тема Re: това говори лошо за популярността на иоснови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано14.05.18 21:49



Това важи при отворени екосистеми като навремето доса и после джамовете и линукса, иос е много желан таргет за експлойти и чат пат успява да мине някоя пакост ама самия модел прави това трудно, средния джони си качва аппове от стора които подлежат на неперфектен но все пак контрол, няма го ръгането на флашки и рънването на код откъдето ти падне.

Джейлбрейкването беше по-популярно в началото, с развитието на иос за какво да го джейлбрейквам? Да си туря флаш ли :) Това ЗАЕДНО с номерцата дето ябълките правят постоянно за да ги затрудняват води до замиране на джейлбрейковете. Просто усилието не съответства на търсенето, економика 101

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: това говори лошо за популярността на иоснови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано14.05.18 22:02



Е, идеята е ясна - кустомизации може, ама основното е - крадене на app-ове и игри, тоест "купуването" на платени такива за $0.


А някои струват немалко пари, примерно 20-30 и нагоре. Има и приложения за 100 долара и повече.




Тема Re: това говори лошо за популярността на иоснови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано14.05.18 22:22



Винаги съм застъпвал тезата, че липсата на вируси, кранове етц. Се дължи на ниска популярност, не на високо ниво на сигурност.

Това още преди иос да съществува


Калпава ти е тезата!


iOS наистина има коренно различно и по-добро ниво на защита спрямо Android и Windows, примерно. Тезата може да ти е била валидна преди, ама сега не е.


Редактирано от Naki на 14.05.18 22:28.



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: Naki]  
Автор synergie (старо куче)
Публикувано15.05.18 09:03



Говорех за версии 8, 9, 10 - оттам и 4 години.

...

Покажете произволен модерен iPhone или iPad с нормална iOS, демек последната за него, jailbreak-нат

И това в 2 поста един под друг. Не съм сигурен дали в твоя случай лоботомията няма да подсили интелекта.

Цитираният сайт също така не е достоверен източник, може да е вярно писаното в него, може и да не е.

Абе всъщност сигурен съм.



Урсула ТИР ерген село чекия

Редактирано от synergie на 15.05.18 09:04.



Тема Re: "тоновете лайна"нови [re: synergie]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано15.05.18 10:55



Споко, добре съм си аз!
Ти си умен, но ограничен.

Зат'ва не схващаш.
А аз обаче съм тъп и НЕограничен.


Редактирано от Naki на 15.05.18 10:55.



Тема ти па какво се обаждаш от коневръзанови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.05.18 20:03



ако си струваше, щяха да го хакват по три пъти на ден



Тема Re: ти па какво се обаждаш от коневръзанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано15.05.18 21:42



1) Не е точно така. Apple дебнат и имат и назначени хакери, и доброволци!
И пачват дупките дето са изнамерени не на 0-day, а на -12 days.



Сещаш се, ако нещо е пачнато 12 дена преди да си направил експлойт за него, леееко няма как точно да ти бачка експлойта, е по-точно хич няма.

2) Както се каза неколкократно, ама да кажем пак! - не-Apple-ските iOS приложения НЕ могат да пипат никъде освен свойте файлове, демек са тотално изолирани от файловата система и другите приложения, освен чрез ограничен брой API-та, които се знае какво точно и къде позволяват да се пише или прати.

Под Android и Windows това не е така, често приложенята могат да си пипат дето си щат в цялата система.
(ако не броим Windows Store приложенията, а и то май не всичките там)

Не знам защо реши, че имам нещо общо с някакви коне или връзвания!
Аз лично ползвам iOS от iOS 2.x.
Преди iOS съм ползвал предните неща - Palm OS и Windows Mobile/Pocket PC, вкл. емулатори и симулатори за тях, та имам много опит със всякакви мобилни системи през годините.
iOS почнах да ползвам с iPod touch 1st gen, даже си нямаше пискало (speaker) тоз модел. Беше на iOS 2.x ако не се лъжа като дойде при мен от САЩ, после се update-на до iOS 3.1.3.
След това имах iPod touch 4th gen, него тука го купих от БГ и го expense-нах. Още работи, има iOS 6.1.6 на него.

А сега в момента имам 2 сравнително нови тестови устройства - iPhone 4s с iOS 9.3.5 и iPod touch 6th gen с iOS 11.3.1 - розов, беше подарък за жената, ама го узурпирах за мен впоследствие най-нагло (бях на iOS Бета канала само за малко като излизаше/преди да излезе iOS 11.0 Release версията, после се отписах).
А Андроиди телефони и таблети имаме много - ще трябват много редове да ги изредя.


Редактирано от Naki на 15.05.18 22:05.



Тема на коневръза си щото си кон с капаци :)нови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.05.18 23:04




оказва се че не се занимават щот нема кво да ги правят jailbreak-натите текефони
сайта за такива апове, не поддържал 64 бит



Тема Re: на коневръза си щото си кон с капаци :)нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано15.05.18 23:19



Еее..? Нищо ново не казваш, минахме го това -->
Цитирам:
"If you do want to jailbreak your brand new iPhone X or any other iOS device that wasn’t upgraded to iOS 11.2 or later..."

И аз, и повечето нормални потребители на iOS много отдавна не са на ПОД iOS 11.2, аз даже под 11.3 не съм, FFS

- на последния iOS 11.3.1 съм. И ко праим тогаз!?
А от това дето си го писал, излиза че е още по-зле положението - хакваш го след което нищо не можеш да инсталираш, чудесно и страшно полезно.
И да, не съм го знаел, не следя Cydia от доста време. Не знам дали се работи по нея, ако да, то рано или късно ще пусне 64-бит приложение човекът, предполагам.

В един друг форум ми дадоха тоз линк, нямам идея дали това работи, ама ми цитираха, че било имало Spotify 0.8 вътре, което е ПРаисторическа версия, щот' сегашната е 8.4.нещо-си - сметай!



Редактирано от Naki на 15.05.18 23:20.



Тема нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.05.18 23:31



не го хакват щото нема за кого да го хакват
от къф зор да го правят като нема смисъл



Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано16.05.18 01:22



Е, все още има много ползваеми и добре работещи устройства със iOS 9, 10, а защо не и 8ца.



Иначе, все пак Cydia не е единственият начин. Може примерно да инсталираш по-стар iTunes за PC/Mac и да ги ръгаш хакнатите приложения през него (в последните версии на iTunes не може от известно време, защото го махнаха, но лесно можеш да инсталираш стар iTunes).

Може би даже ще може без iTunes, с това:
(нямам идея дали става. Не съм го пробвал с хакнато .ipa приложение никога, защото отдавна не съм имал никакъв Jailbreak.
Ползваме го за тестване в работата, но тестваме само легитимни Бета версии, а не хакнати/кракнати iOS приложения.)


Редактирано от Naki на 16.05.18 01:24.



Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: Naki]  
Автор sashometallico (непознат)
Публикувано16.05.18 14:13



Не знам защо почнахме да го дъвчем тоя Jailbreak. Аз говорех общи неща за архитектурата на iOS и споменах, че при Jailbreak ограниченията отпадат. Ти каза, че от години Jailbreak не е възможен – надявам се да е станало ясно, че не беше прав. Моя iPhone X (най-новия модел в момента) дойде с iOS 11.1. Надявам се до сега да е станало ясно, че може да бъде Jailbreak-нат. Щом искаш Jailbreak – седиш на iOS 11.1. Какъв ти е проблема да седиш два minor release-a назад? Никой не те задължава да слагаш най-новия iOS. Друг е въпроса, че голям процент от Android потребителите само си мечтаят за най-новия major release на Android, докато ние при iOS го получаваме на същия ден.

Със Cydia не съм си играл и не виждам за какво ми е. Не искам да се заяждам, но според мен ако за някой е проблем да даде $20-$30 за приложение, значи Apple не е за него.

Живеем в ерата на пазарната икономика. Пазара (и обществото) си имат различни сегменти. Един сегмент си купуват Android за 100лв, друг сегмент си купува Android за 1000лв, друг сегмент си купува iPhone X за 2000лв. Ние българите обичаме да си „надскачаме пръднята“. Според мен даден човек ще има най-добрия experience ако си седи в сегмента. Да си купиш iPhone X за 2000лв, след което да го jailbreak-неш, за да спестиш $20 е все едно да си купиш Ferrari и да му сложиш газова бутилка, за да спестиш 100лв за бензин. Друг пример: една приятелка отиде в Ibiza без пари и ми разправяше колко било зле и как Слънчев Бряг бил 100 пъти по-добре. В Ibiza са най-яките дискотеки и DJ в света, но входа е 100 евро, а една малка водка е 30 евро. Обаче за нея Слънчака наистина е по-добре, щото една водка е 2 лева. Щом искаш безплатни приложения си стой на Android и си ги тегли от замунда. Нема как да имаш най-скъпия телефон пък приложения без пари.

Много от хейтърите на Apple са някви такива, дето са си надскочили пръднята с някой iPhone и после им било зле, че требвало да дават по едно евро за приложение. Не казвам, че всички, които не харесват Apple са такива.



Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: sashometallico]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.05.18 14:49



Не искам да се заяждам, но според мен ако за някой е проблем да даде $20-$30 за приложение, значи Apple не е за него.
Тъй е бацета, още Стиви ви каза, че не ви е работа да знаате кво ви трябва. Примерно като каже ще ви подслушва - и ще си платите за което. Като каже, че ще слушате на безжични слушалки да си облъчвате и без това облъчените мозъчета - Ламповия ще се скъса да ви обяснява дека кабелите вече били демоде. Демоде е и да не ти разкапва Скайпа... Всичките епължии постоянно ми влизат и излизат онлайн в Скайп. Не съм видел не-епълски рутер да работи с Мак без да разкача през 10 мин. Жицата била за селяните.
Като кажат да кихаш за прост текстов редактор - ми кихаш баце. Като кажат няма да ползваш торенти - ми няма. Квот ти кажат туй прайш!
Малко ми се губи ползата от всичко това, ма язе съм прос и не отбирам от модерни потребителски изживявания.
Корпоративния една умна мисъл има, ама е точна. Айфон се купува, за да се показва, а не щото е много убав.
Дори блутут не работи с не-епълски устройства, аз съм тръгнал WiFi да искам... Затуй няма да им дам и 1 стинка, а не от немотия както се оправдавате. Гроздето ми било кисело, ама всичко ми бачка както го искам на Андроид и Линукс, нека ми е зле! Вие си плащайте, че да сте несъвместими с останалия свят!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 16.05.18 14:57.



Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: sashometallico]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано16.05.18 15:38



.1, .2, .3 не са Minor!

Minor са .01, .02, .03.

Не получавате! Много стари устройства нямат iOS 11 и няма и да имат.
Примерно iPhone 4s е с 9.3.5, а 5-цата - с 10.3.3.

Иначе си прав, под Андроид е друго, но там има стотици марки/фирми и хиляди модели телефони и таблети, докато при iOS има ограничен брой добре познати 3 вида устройства с еди-колко си поколения всяко - и всичките на 1 фирма, Apple.
Съответно няма даже физически как всички телефони и таблети с Андроид да минат на 7, 8, или каквото там дойде последно.

Аз не тегля от Замунда, а от най-различни места. 2-3 качествени Android игри съм ги платил. Впрочем и 5-6 такива за iOS.

За сегментите, аз съм в зоната 400-500 лева сега - имам Xiaomi Mi A1 с Pure Android, 460 лв от Пласико.
Поради многото марки и модели за които споменах и горе, за Андроид имаш сегментиране направо през 50 лева, а не както си го дал.

Аз лично харесвам и ползвам и iOS, и Андроид.
Само iPad нямам, но засега и не мисля да имам.


Редактирано от Naki на 16.05.18 15:39.



Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: rabin]  
Автор sashometallico (непознат)
Публикувано16.05.18 15:46



В отговор на:

още Стиви ви каза, че не ви е работа да знаате кво ви трябва



Извърташ му думите - тук говори за неща, дето още не се открити (като например iPhone-a, който Google копираха с техния Android). Никой не те кара да купуваш приложения за по $30, дето не ти трябват. А и в Google Play Store-a са на такива цени по между другото.

В отговор на:

Примерно като каже ще ви подслушва - и ще си платите за което.



Tова няма да го коментирам.

В отговор на:

Като каже, че ще слушате на безжични слушалки



Новите айфони идват със слушалки в кутията, който са с кабел. Никой не те кара да купуваш безжични. Това си е твой избор.

В отговор на:

Демоде е и да не ти разкапва Скайпа



По Skype говорим часове наред и никога не е имало проблеми. Нито с Mac, нито с iPhone, нито с iPad. It just works.

В отговор на:

Не съм видел не-епълски рутер да работи с Мак



Влязох в магазина и купих първия евтин tp-link рутер, дето видях. Ползвам го от години и връзката е перфектна, а iPhone-a ми хваща wifi-a чак от на другия край на улицата. Друг е въпроса, че macbook-a ми хваща wifi от съседните сгради, дето други устройства не ги виждат.


В отговор на:

Като кажат да кихаш за прост текстов редактор



Относно темата за плащанията на приложения – виж предния ми пост. Иначе Sublime text за мен е най-добрия едитор и е безплатен. Textwrangler също.

В отговор на:

Като кажат няма да ползваш торенти - ми няма



uTorrent си работи перфектно.

В отговор на:

Айфон се купува, за да се показва



Както казах в предния пост - точно тия дето го купуват за гъзария най-реват, че приложенията са им по 1 евро.

В отговор на:

Дори блутут не работи с не-епълски устройства



Всеки втори iPhone потребител има блутут връзка с колата. Тя епълска ли е?

В отговор на:

Затуй няма да им дам и 1 стинка



Твой си избор – никой не те кара.

В отговор на:

Вие си плащайте, че да сте несъвместими с останалия свят



Наистина не всичко е съвместимо с Apple, но да кажеш целия свят е голямо преувеличение. Всеки сам си преценява – ако ти се играят игри – не купуваш мак. Аз съм си преценил, че ми върши перфектна работа за моите нужди. Мен ми трябва нещо дето да е бързо, да мога да правя графичен, уеб дизайн, програмиране, музика и тн. Ако ти трябват игри си взимаш РС. Всеки сам си преценява кое му върши работа и кое не. Никой не те кара и не разбирам за к‘во е целя тоя спор. Всеки сам си избира.



Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: Naki]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано16.05.18 15:48



".1, .2, .3 не са Minor"

Точно минор са. Мажор.Минор.СпешенФиксНаОсиране е схемата

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: Naki]  
Автор sashometallico (непознат)
Публикувано16.05.18 15:51



В отговор на:

.1, .2, .3 не са Minor! Minor са .01, .02, .03.




Я прочети тука:

https://en.wikipedia.org/wiki/Software_versioning



Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: sashometallico]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано16.05.18 15:56



Ти още ли се връзваш на Рамбиньо?



чети и дишай по-леко

Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: Pechenia]  
Автор sashometallico (непознат)
Публикувано16.05.18 16:04



Виждам, че тука всички го тролите, но аз гледам да се държа с всички добре. А и според мен той не тролеше, а наистина си вярва на нещата, които е написал, та за това рекох да му отговоря.



Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: sashometallico]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.05.18 16:36



Баце не е до вярване, от епълски телефон не може да пратиш файл на андроид през блутут. Лично съм го виждал.
Шефчето пцуеше повече и от мене, щото лаптопчето му постоянно се разкачаше от рутер за 300 лева. Не му било работа да има кабел.
За новите вай-чекии може да са пуснали кабели, ама по едно време нямаха букса за слушалки.
Стив каза, че не ви е работа да знаете какво искате. Не ми се търси цитат. Какво има да се интерпретира, не ти е работа да искаш Флаш на комп за 9 бона, и оди се пързаляй!
Туй са шибани факти, кво има да им се вярва тука?
Дори USB кабелите са им нестандартни.
Чак се чудя как има хахави да теглят кредит, че да си купуват тия тучове. Даваш 3 бона, че да си купиш obsolete хардуер вътре. Фанах се един път да направя сметка колко струва железото на Макинтош про, и кво да видя, няма цена за графичния чип, толкова е стар.
Шибани факти, не е до вярване.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: sashometallico]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано16.05.18 17:15



Май не си много наясно с понятието "тролене". Както и да е, няма лошо някой да изпълнява социалната роля да забавлява тъпанарите (Рамбо е прост като тухла четворка, но инак е нахален като циганин в градски транспорт).

чети и дишай по-леко



Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.05.18 17:27



Да ве баце, тизе си най-умния, особено като почне да ти звънят 3 будилника сабахлем, да не опущиш Скума...
Дано Гана е доволна от старанието ти, че не те виждам на свободен пазар.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: sashometallico]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано16.05.18 17:37



Гледай и се учи - тоя кухар е "предприемач" от 2 месеца, а аз имам фирма от 15 години...

чети и дишай по-леко



Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: rabin]  
Автор sashometallico (непознат)
Публикувано16.05.18 17:45



Имам много приятели с андроид и всеки ден им пращам файлове. Шефа ти не мога да го коментирам. Буксите за слушалки се махнаха с iPhone 7, но вътре в кутията си има слушалки, дето се ръгат в lightning порта на телефона. Flash можеш да пуснеш на мак, но HTML5 отдавна го замести. USB-C e стандарт до колкото знам. Ти сериозно ли ме питаш защо хардуера на стар модел компютър е стар? С кредита или си надскачат пръднята или действително им трябва за работа. Устройства на Apple се ползват от професионалисти в много сфери, но така като гледам ти няма как да го разбереш това.

Редактирано от sashometallico на 16.05.18 18:48.



Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано16.05.18 17:48



Кис кис, фирма от 15 години, и наведен пред безграмотна Гана да му пише положителна атестация...
Голям фирмаджия, Били белезниците ряпа да еде!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано16.05.18 22:53



На думи и де-юре може да са minor. Ама де-факто, я виж iOS Симулатора?!
Там примерно iOS 9.1, 9.2, 9.3 всичките можеш да тестваш отделно.
Явно за Apple не са чак толкоз minor.






Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: Naki]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано16.05.18 23:02



Е това че можеш да ги тестваш отделно не ги прави мажор. Мажор ти е тая дето я обявяват лятоска при сегашния им модел, през годината пускат три четири минора с натрупани фиксове и разни не чак толкова радикално видими новости и десетина спешни фикс версии за разни осирания и така, минорите са минори :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: нали то ва ти набивам в кратунатанови [re: Pechenia]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.05.18 10:56



15 години! Браво.
Ама Сър Кашалот (да не се бърка със син кит!) - ти поне 5000 до обяд правиш ли!?


В евра, разбира се.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.