Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Въпрос за програмиране под Андроиднови  
Автор RealGuru (пристрастен)
Публикувано18.04.18 15:32



Начи на стари години да учим на Андроид АПИ-тата и бозите и го намразих вече.

Два дена се занимавам с една уж на пръв поглед елементарна простотия, обаче удрям греда всеки път по неясни причини. Всъщност причините са ясни - мързи ме да го уча из основи. Просто искам да си свърша работата и да си накодя нещата.

Къде да питам (евентуално платя) некой да ми разцъка темплейта на това което искам. В СтакаОферфлов търсих - не можах да намеря това дето търся, или не търся като хората.

Тоя форум много умрела работа -



Тоя по бива (по може да ми свърши някой работа) -

Или да вляза да намеря некое индийче из фреленцер (или подобните) - ако успея да му обясня какво искам. Че тем са малко тъпички.


А кво искам че забравих да го напиша. Искам да цъкна "стандартен" екран с настройки както на Gmail приложението.

Начи от Андроид студиото пускам нов проект и там избирам темплейт "Настройки". И всичко си е перфектно. Създава ми тестов проект с настройки. Само дето да го..... в студиото - то ги показва на началния екран.

А па аз си имам някъв начален екран. Имам навигейшън драуер (както Gmail приложението - ама моля ви се). И искам тоя екран да се вика нали от менюто "Настройки" (както е в Gmail приложението). А не началния екран да ми са настройки. Баси идиотите кой си слага настройките на началния екран бе, ууу.

И като се опитам да го интегрирам към моето приложение нещо осирам. Нещо малко но важно пропускам докато чета/следвам тюториалите.

Редактирано от RealGuru на 18.04.18 15:42.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: RealGuru]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано18.04.18 16:34



не пропускаш нещо малко, пич, пропускаш всичко

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: RealGuru]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано18.04.18 16:37



Не искам да те плаша, обаче няма такова лайно като Андроид из цялото програмиране. С 27 полу-съвместими версии на АПИто и още толкова апп-компатибилитата, някои от които са много бъгави. Браво на чичко Лари, че осъди Гугъл!



Преработвал съм цял проект, заради едно меню, което трябва да се слайдва отдясно.

Проблемът е, че интерфейса е организиран в "теми" и първо трябва да избереш подходящата за твоя проект. Това отнема повече от ден, без майтап, докато видиш дали избраната поддържа всички елементи и хави от дизайна, които искаш. Да направиш собствена тема изисква такива ресурси, че не си струва времето и парите.

За тънкости и деликатни компоненти, можеш да погледнеш блога на Ravi Tamada. Индиец е, но за мен е най-голямото гуру на Андроид.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: croesus]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано18.04.18 17:04



андроида има, може би, най-смисленото юзър-спейс апи от всички модерни ОС, единствения му (мега сериозен) проблем е, че е на джава. Ако клиента иска специфично ГУИ, да подбираш готови теми за да ги напаснеш горе-долу към изискванията е просто отбиване на номера. Обикновено мазните индийци и други мангали имат подобен работен манталитет.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: croesus]  
Автор RealGuru (пристрастен)
Публикувано18.04.18 17:54



Уф, тва ми е ясно.

Тръгнах без Навигейшън Драуер и после загубих 1 ден докато го добавя към проекта. Ама поне го добавих. Доколкото си спомням доста неща променях по маин лауота.



Андроида е пълна лудница. Не знам как ще iOS-a.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано18.04.18 18:26



Не е само Джавата проблема, има много глупости бай дизайн.

Андроидът е създаден за елементарни приложения, които кликаш 2-3 минути и после затваряш. За абсолютно нищо сериозно не може да се използва. Скоро имах проект, в който трябваше един рекламен таблет да върви постоянно и да показва клипове. По него има бутони, които като се натиснат трябва да се сменят клиповете и да се праща команда по УСБ към един контролер. Всичко беше ОК, докато не се оказа, че таблета има само един вход за УСБ и в него режимът е само за захранване или само за комуникация. Съответно при всеки "преход" от захранване към комуникация, андроида изстрелваше прозорец за потвърждение, че юзъра иска да се пусне УСБто. Оказа се, че това съобщение по никакъв начин не може да се махне, нито чавката "Dont ask again" в него работеше, освен ако не се рутне Андроида и не се пипа в сорса му. Добре, че проекта го правихме с една фирма за ремонт на електроника. Жичкаджията им отвори таблета и му набута още един УСБ вход, така че да може да се зарежда и комуникира едновременно. Отделно веднъж дневно от нищото изскача някакво съобщение за грешка и приложението крашва.

За сравнение браузърите, които всички мислят за лигави програми, могат да вървят на практика безкрайно без проблеми. Правил съм GM скриптове, които денонощно скрейпват Туитър в продължение на седмици. Дори компютъра да е в стендбай, щом се пусне отново скрейпъра продължава, откъдето е спрял.

Отделно в нотификейшън бара може да показваш текст или друго, най-много за 10 секунди, след това от самосебе си се скрива (с приятна анимация м/у другото

) Никъде другаде не съм виждал такова чудо! Ако е място, където ще се пише нещо, нека да може текста в него да е постоянен, или ако не може друго - нека изобщо няма нотификейшън бар.

Относно интерфейса - след като активититата са дефакто XML файлове, защо не може чрез тях да се помени всичко по екрана? Както в ХТМЛ документите например. Един празен екран - прави на него каквото щеш! Заради ужаса с темите, всички нови проекти ги започвам с най-голата и всякакви елементи, които ги има в другите теми ги емулирам с някакви леъри (докъдето може естествено).



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: croesus]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано18.04.18 18:40



Андроидът е създаден за елементарни приложения, които кликаш 2-3 минути и после затваряш. За абсолютно нищо сериозно не може да се използва.
Аха, банкирането, видеонаблюдението... хич не са сериозно нещо.
Най-сериозно е PHP, дето frameworks дори не са съвместими със самия език. Zend си ходи с негова си версия PHP, както и моднат Апач. И е бавно, та са утрепало от бавнотия. До 5 секунди за респонс съм стигал, подобен електрически магазин Жаварника ми го респонсва за 0,2 секунди.
Жалко, че не бачкахме директно с Андроид, ми бяхме на т.нар. хибридни, дето тръгват и на ios.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: croesus]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано19.04.18 10:14



Не знам поради ква причина си решил, че всичко описано е проблем на андроида. Той е опен сорс и всеки китайски гараж, сглобяващ таблети, си има собствено виждане как трябва да изглеждат нещата. Това, между другото е и причината тия стилове да се появят - за да може твоя апп да е в унисон с конкретния порт на андроида и останалите апп-ове на него.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: RealGuru]  
Автор RealGuru (пристрастен)
Публикувано19.04.18 14:35



YouTube е новия StackOverflow

Намерих поне 3 видеотюториала за това дето ми трябва.

Програмирането вече не е копи§пасте от Стака.



Ми трябва да гледаш и да го правиш същото от Тубата. Баси загубеното.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: RealGuru]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано20.04.18 10:42





стака става клубЪТ. маминото вече никъде не може пита как си инсталира кирилицата. като цяло проблемът с неуважението в Интернет е навсекъде, турим на майкя му в устата.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.