Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Въпрос за програмиране под Андроид  
Автор RealGuru (пристрастен)
Публикувано18.04.18 15:32



Начи на стари години да учим на Андроид АПИ-тата и бозите и го намразих вече.

Два дена се занимавам с една уж на пръв поглед елементарна простотия, обаче удрям греда всеки път по неясни причини. Всъщност причините са ясни - мързи ме да го уча из основи. Просто искам да си свърша работата и да си накодя нещата.

Къде да питам (евентуално платя) некой да ми разцъка темплейта на това което искам. В СтакаОферфлов търсих - не можах да намеря това дето търся, или не търся като хората.

Тоя форум много умрела работа -



Тоя по бива (по може да ми свърши някой работа) -

Или да вляза да намеря некое индийче из фреленцер (или подобните) - ако успея да му обясня какво искам. Че тем са малко тъпички.


А кво искам че забравих да го напиша. Искам да цъкна "стандартен" екран с настройки както на Gmail приложението.

Начи от Андроид студиото пускам нов проект и там избирам темплейт "Настройки". И всичко си е перфектно. Създава ми тестов проект с настройки. Само дето да го..... в студиото - то ги показва на началния екран.

А па аз си имам някъв начален екран. Имам навигейшън драуер (както Gmail приложението - ама моля ви се). И искам тоя екран да се вика нали от менюто "Настройки" (както е в Gmail приложението). А не началния екран да ми са настройки. Баси идиотите кой си слага настройките на началния екран бе, ууу.

И като се опитам да го интегрирам към моето приложение нещо осирам. Нещо малко но важно пропускам докато чета/следвам тюториалите.

Редактирано от RealGuru на 18.04.18 15:42.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: RealGuru]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано18.04.18 16:34



не пропускаш нещо малко, пич, пропускаш всичко

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: RealGuru]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано18.04.18 16:37



Не искам да те плаша, обаче няма такова лайно като Андроид из цялото програмиране. С 27 полу-съвместими версии на АПИто и още толкова апп-компатибилитата, някои от които са много бъгави. Браво на чичко Лари, че осъди Гугъл!



Преработвал съм цял проект, заради едно меню, което трябва да се слайдва отдясно.

Проблемът е, че интерфейса е организиран в "теми" и първо трябва да избереш подходящата за твоя проект. Това отнема повече от ден, без майтап, докато видиш дали избраната поддържа всички елементи и хави от дизайна, които искаш. Да направиш собствена тема изисква такива ресурси, че не си струва времето и парите.

За тънкости и деликатни компоненти, можеш да погледнеш блога на Ravi Tamada. Индиец е, но за мен е най-голямото гуру на Андроид.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: croesus]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано18.04.18 17:04



андроида има, може би, най-смисленото юзър-спейс апи от всички модерни ОС, единствения му (мега сериозен) проблем е, че е на джава. Ако клиента иска специфично ГУИ, да подбираш готови теми за да ги напаснеш горе-долу към изискванията е просто отбиване на номера. Обикновено мазните индийци и други мангали имат подобен работен манталитет.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: croesus]  
Автор RealGuru (пристрастен)
Публикувано18.04.18 17:54



Уф, тва ми е ясно.

Тръгнах без Навигейшън Драуер и после загубих 1 ден докато го добавя към проекта. Ама поне го добавих. Доколкото си спомням доста неща променях по маин лауота.



Андроида е пълна лудница. Не знам как ще iOS-a.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано18.04.18 18:26



Не е само Джавата проблема, има много глупости бай дизайн.

Андроидът е създаден за елементарни приложения, които кликаш 2-3 минути и после затваряш. За абсолютно нищо сериозно не може да се използва. Скоро имах проект, в който трябваше един рекламен таблет да върви постоянно и да показва клипове. По него има бутони, които като се натиснат трябва да се сменят клиповете и да се праща команда по УСБ към един контролер. Всичко беше ОК, докато не се оказа, че таблета има само един вход за УСБ и в него режимът е само за захранване или само за комуникация. Съответно при всеки "преход" от захранване към комуникация, андроида изстрелваше прозорец за потвърждение, че юзъра иска да се пусне УСБто. Оказа се, че това съобщение по никакъв начин не може да се махне, нито чавката "Dont ask again" в него работеше, освен ако не се рутне Андроида и не се пипа в сорса му. Добре, че проекта го правихме с една фирма за ремонт на електроника. Жичкаджията им отвори таблета и му набута още един УСБ вход, така че да може да се зарежда и комуникира едновременно. Отделно веднъж дневно от нищото изскача някакво съобщение за грешка и приложението крашва.

За сравнение браузърите, които всички мислят за лигави програми, могат да вървят на практика безкрайно без проблеми. Правил съм GM скриптове, които денонощно скрейпват Туитър в продължение на седмици. Дори компютъра да е в стендбай, щом се пусне отново скрейпъра продължава, откъдето е спрял.

Отделно в нотификейшън бара може да показваш текст или друго, най-много за 10 секунди, след това от самосебе си се скрива (с приятна анимация м/у другото

) Никъде другаде не съм виждал такова чудо! Ако е място, където ще се пише нещо, нека да може текста в него да е постоянен, или ако не може друго - нека изобщо няма нотификейшън бар.

Относно интерфейса - след като активититата са дефакто XML файлове, защо не може чрез тях да се помени всичко по екрана? Както в ХТМЛ документите например. Един празен екран - прави на него каквото щеш! Заради ужаса с темите, всички нови проекти ги започвам с най-голата и всякакви елементи, които ги има в другите теми ги емулирам с някакви леъри (докъдето може естествено).



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: croesus]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано18.04.18 18:40



Андроидът е създаден за елементарни приложения, които кликаш 2-3 минути и после затваряш. За абсолютно нищо сериозно не може да се използва.
Аха, банкирането, видеонаблюдението... хич не са сериозно нещо.
Най-сериозно е PHP, дето frameworks дори не са съвместими със самия език. Zend си ходи с негова си версия PHP, както и моднат Апач. И е бавно, та са утрепало от бавнотия. До 5 секунди за респонс съм стигал, подобен електрически магазин Жаварника ми го респонсва за 0,2 секунди.
Жалко, че не бачкахме директно с Андроид, ми бяхме на т.нар. хибридни, дето тръгват и на ios.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: croesus]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано19.04.18 10:14



Не знам поради ква причина си решил, че всичко описано е проблем на андроида. Той е опен сорс и всеки китайски гараж, сглобяващ таблети, си има собствено виждане как трябва да изглеждат нещата. Това, между другото е и причината тия стилове да се появят - за да може твоя апп да е в унисон с конкретния порт на андроида и останалите апп-ове на него.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: RealGuru]  
Автор RealGuru (пристрастен)
Публикувано19.04.18 14:35



YouTube е новия StackOverflow

Намерих поне 3 видеотюториала за това дето ми трябва.

Програмирането вече не е копи§пасте от Стака.



Ми трябва да гледаш и да го правиш същото от Тубата. Баси загубеното.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: RealGuru]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано20.04.18 10:42





стака става клубЪТ. маминото вече никъде не може пита как си инсталира кирилицата. като цяло проблемът с неуважението в Интернет е навсекъде, турим на майкя му в устата.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: jeffty]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.04.18 11:21



като цяло проблемът с неуважението в Интернет е навсекъде, турим на майкя му в устата.

Е може ли да си такъв простак бре, мама и баща ти проста! Не те е срам, мискинин с гей такъв!

Как е, получаваш ли си малко сортиране чрез клатене редовно?
Няма значение, че/ако и да е с мъж! Липсата на секс е голям проблем - внимавай, че изведнъж ш'та удари или вече те е ударило като те гледам, дагаЕва!




Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: Naki]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано20.04.18 11:54



тва ви е най-големата радост на слабоумните - де втора ръка мастия, де мазен гъз кът твойта, УРЕДИХТЕ СЕ



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.04.18 13:52



Стига ревнувало бе меко, дори кучия задник някой ден го огрява слънцето! Не губи надежда!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано20.04.18 14:50



клуб 40-50 ВТОРИ ШАНС за миризливите шунди надали че затвори, твойта пита ли я кой клати по-убаво измежду теб и бифшия или тъ стра да не каже ХМ



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.04.18 16:21



Чакам девственица като тебе бе меко, и рева на чуждите дувари. Някоя дедотия нейде може и да ме пофали за което!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано20.04.18 16:29



ясно, положението е ХМ



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.04.18 16:52



Да меко, за кво друго да обсъждаме, освен за сексуалния живот зад дувара?

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: rabin]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано22.04.18 08:33



Вие ще извадите дедо Фройд от гроба да ви чете и анализира сказанията кой какво, и коя ръка клати!!! Дедо Фройд само дето е спец по фалоси (за неразбралите - 'курове"), а вие сте едни многопластови - Рабиняка и дувар споменава в сексиуалните сказания - по-тежно и видно от греда определено. Абе секс да се прави, па и в кошара да е, нали така?

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: LadyMorgana]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.04.18 11:45



Ех, тая Гана бе... спецката по кършене на фалоси! Ся при късите пишки си спомня младите години, кога е видела кур като хората.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: jeffty]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано22.04.18 14:59



Е чак слабоумен не съм!

Аз съм верно леко тъп, но пък НЕограничен. А по-политически коректно даже и тъп не съм, а "алтернативно умен".

Еее, сега и пък ти - хубав си е гъзът на жената, с корема малко има проблем, ама не като при мен, при мен е ОЖасно сега с момента след зимата.
Нищо, ще наваксвам сега със спорта.

Както и да е! Ти явно нямаш нормално & стабилно женско гадже, лъжем ли тука сега, кажи честно!?
Че то ти вероятно дори стабилен приятел-гей си немаш явно! Не те щат такъв, а ако правиш мъжкарски сексове са само one-night stand-ове - или греша, ммм?
И си мечтаеш (хич не) тайно за малко мъжка любов с д-р Рабин и яростен маймунски секс под звездите, и после "заживяли щастливо 2мата до края на дните си" - нИма не?!


Редактирано от Naki на 22.04.18 15:01.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: Naki]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано22.04.18 16:49



за кога че наваксаш бе цайс летото дойде че одиш и ти кът маминото търсиш доктори ти изписват ПРОТЕИНА. иначе викаш жената кът Кардашиан със шкембе, поне не е некой втора ръка мастия



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.04.18 18:29



Ревливото меко съвсем открито си мечтае за мъжка ласка. Написа го в стотици постове.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: rabin]  
Автор sashometallico (непознат)
Публикувано02.05.18 16:19



В отговор на:

Най-сериозно е PHP, дето frameworks дори не са съвместими със самия език. Zend си ходи с негова си версия PHP, както и моднат Апач. И е бавно, та са утрепало от бавнотия.




TL;DR:
Изобщо не съм съгласен. PHP е добър език, но репутацията му е лоша точно заради такива неинформирани изказвания като това. Всички модерни PHP frameworks използват package manager-a composer. Ти май бъркаш понятията Zend Framework и Zend Engine. Също така бъркаш и методите за инсталиране и конфигурация на PHP: mod_php vs (fast)CGI.

Малко пояснения:
1. Composer е package manager (подобен на apt-get, yum и homebrew), който ти позволява да зареждаш различни php packages в проекта си без да се налага ръчно да ги сваляш, include-ваш и тн. Ако някога се появи по-нова версия на даден пакет можеш с една команда да я update-неш без да пипаш нищо по кода. Всички модерни frameworks го използват, за да си управляват своите dependencies. Ако някога оправят някой бъг или закърпят някоя дупка в сигурността, можеш с една команда да обновиш целия проект без да пипаш нищо по кода.

2. Zend Framework e enterprise class framework от професионално написани пакети на езика php. От виждаме, че върви върху php версия по-нова от 5.6. Това е същото php които ползват всички (има го на милиони уеб сървъри по целия свят). Няма php специално форкнато за zend framework. Софтуерът на уеб сървърът изобщо няма значение. Всеки уеб сървър, който може да подкара php 5.6, може да подкара и Zend Framework. Не е задължително да е Apache – може да е IIS, nginx. А може и въобще да няма уеб сървър (cli, php -S). Това са различни слоеве: най-долу ти е операционната система, над нея са Apache и PHP, и върху PHP е Zend Framework. Слоевете са независими един от друг.
3. Zend Engine е съвсем различно животно. Това е ядрото на езика PHP и се намира вътре в него. На всичките милиони уеб сървъри, където има PHP, има и Zend Engine.

4. В случай, че се чудите от къде идва Zend: През 90-те двама студента програмисти Zeev Suraski и Andi Gutmans пренаписват PHP и наричат новия му пренаписан енджин Zend Engine. След това създават фирмата Zend Technologies. Фирмата специализира в PHP услуги и продукти. Един от продуктите е Zend Framework. Други техни продукти са IDE Zend Studio (и Eclipse PDT), Zend Server (техни си enterprise форкове на Apache, PHP, MySQL + много добър дебъгинг, който го няма другаде). Надявам се до тук да е станало ясно, че това са съвсем отделни продукти и не си длъжен да ползваш Zend Server, за да подкараш Zend Framework.


5. Няма такова нещо като специално „моднат Апач“ за Zend Framework.
PHP може да върви по 2 начина: mod_php и (fast)CGI. При mod_php, php се зарежда като модул (.dll/.so файл) на Apache процеса. При тази конфигурация, той е част от Apache. Всеки един Apache процес зарежда php дори и да изпраща някой .gif. Както се досещате това в случая е излишна рам. Mod_php има само за Apache. (Fast)CGI e различно. При този случай PHP e напълно отделен процес. Когато уеб сървъра (не е задължително да е Apache) види <?php инструкция, той я препраща на външния PHP процес-а и го чака да я обработи и да върне отговора. В този случай, ако пращаме .gif файл, уеб сървъра няма да зареди PHP. Това прави FastCGI (FPM) предпочитания метод в днешно време. Zend framework върви на него без проблеми. Тоест не ти трябва mod_php.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: rabin]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано02.05.18 19:48



В темата за Андроида теб те изби на "кур" - не съм ти виновна аз за наклонностите. Само да те успокоя - и Адриано Челентано е почнал като теб, на козички, а виж къде стигна. И ти ще стигнеш далеч с тия козички, да си знаеш!

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: sashometallico]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано02.05.18 21:32



Евала баце! 3 месеца утрепах да видя що за животно е php, и проект писан на ZEND фрамеворк не успя да го отвори нищо различно от Zend студио като редактор и Zend сървър да го търкаля. На апач не тръгна. Дава хиляди грешки... абе не знам, усещането е много отвратително като някой де е виждал истински код и после види php. Отделно дето ми иска да копирам хиляди файлове като проект, и FTP брадясва и спира на средата. Имало някакви плъгини, ама е като да слезеш от кола на волска каруца.
За бавнотията вече споменах.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: rabin]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано02.05.18 22:49



Шефе, повечето пхп фреймуърци са боклук, защото са писани от жавари. ПХП е съвсем различен език от жавата и няма нужда от обзървъри на класове, нито от мутатори и аксесори на модели. Обаче безработни жавари са написали всички тези глупости, за да не им се налага да учат висшето изкуство на кодене с пхп, а и за да могат да се оплакват после, че пхп било бавно.

Да пишеш на пхп е като да играеш шах - имаш ограничен брой фигури, които вършат определени действия и трябва да комбинираш техните ходове, за да получиш перфектен резултат. Да пишеш на жава е като да хванеш лопатата и кирката и да построиш Тадж Махал. Жавата е най-пролетарския от всички езици за програмиране, които съм пробвал. Лошият имидж на пхп идва основно от това, че въпреки че индийците са измислили шаха, хич не умеят да го играят.

А иначе от пхп фреймуърците бих препоръчал един единствен - Slim. Написан е от пиейчпиджия за пиечпиджии. Пълен кеф е да работиш с него.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: croesus]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано02.05.18 23:10



Жавата е най-пролетарския от всички езици за програмиране, които съм пробвал.
Kaкво ще рече пролетарски?

Слим не съм пробвал, ша еба да го видя, дано си прав. Именно затова брадясах, MVC framework на php усложнява 10 пъти нещата, поне тия дето гледах, имат подход като на java, и се губи уж леснотията на php. Прашка с оптически мерник! Именно с това впечатление останах както го описа, че го е мислил жавар, ама на синтаксиса на php изглежда хипер грозно и недодялано.
Нали няма да ме убеждаваш като повечето php мазачи, че не ми трябвало среда за кодене, с дебъгер? Щото тоя Слим ако не може да се погоди с някоя среда ич не ща да го чувам.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: rabin]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано02.05.18 23:35



пхп има дебъгери, но са в платени ИДЕта като Komodo. Неговият дебъгер е отличен между другото. Проблемът с дебъгерите в пхп е, че всеки стейт съдържа адски много информация за съврърни константи, портове, настройки и т.н. затова отива много РАМ, за да ги движиш.

Аз преди години почнах да пиша собствен дебъгер за пхп (на жава

) с приятен интерфейс, като този на JS, обаче го отсвирих. Може би трябва да го довърша най-сетне.



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: croesus]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано02.05.18 23:44



Maй не сте си изкарали за RAM, или живеете в 1990 г. като е била скъпа таа памет?
Какви програмисти сте без дебъгер бре! Язе в ембед чиповете си имам дебъгер, на мазачите им бил платен, пък RAM нямали, пък... тестват с принтене по конзолата! Kато на Правец 8.
Ей затуй е мизерната незавидна слава на php. Затуй жаварите си разправяме вицове за php, и затуй се ужасих като видях как работите!
PHP

PHP is a bamboo raft. A series of hacks held together by string. Still keeps afloat though.




Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 02.05.18 23:47.



Тема google са идиотинови [re: RealGuru]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано03.05.18 06:12



оказва се, че не могат да имплементират класически singleton pattern, дето го питат на всяко интервю



Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: rabin]  
Автор sashometallico (непознат)
Публикувано03.05.18 16:44



Проблема е бил в проекта. Вземи нещо написано както трябва (например Magento) и ще видиш, че ще тръгне на каквото и да е. Даже има споделени хостинги дето ти го инсталират с един клик в контрол панела. Zend Framework e голям, тежък и много труден за учене, ако не си си играл с РНР преди. Slim от друга страна пък е малък и лек microframework. Аз ползвам Laravel, който е някъде по средата (не е голям, но не е и малък) и си има всичко, което ми трябва. Бих препоръчал да пробваш с него и ще ти се стори много по-лесен от Zend.

x-debug е безплатен debugger за PHP. Работи чудесно с IDE-то Eclipse PDT (също безплатно). Аз лично за IDE ползвам платения phpstorm, което е много добро (и е пазарен лидер). Zend Debugger и Z-ray са още по-добри дебъргъри, но са платени. Сървърните константи се слагат автоматично от РНР в супер глобалния масив $_SERVER. Дебъгъра ти го показва, защото е регистрирана променлива. Не виждам това защо е проблем?



Тема Re: google са идиотинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано05.05.18 09:37



Чувал съм да питат и "как да направиме повече от 1 инстанция на сингълтон", това за джава.

Яко деградира бранша в последно време.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема Re: google са идиотинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор UbuntuBionicBeaver (2018-04 LTS)
Публикувано07.05.18 14:04



Едно време нямаше гаражни университети.

От няколко дни във фейса коментират как заплата от 500 кинта е чудесно начало за програмист.



Аз бях в Заешката дупка... но Всичко е точно.

Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: jeffty]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.05.18 14:44



за кога че наваксаш бе цайс летото дойде че одиш ....
-->
И ти си прав. Аз тренирам по следната програма:
Стъпка №1 - НЕ тренирам.


Е, играя тенис на корт, вярно - ама не бих казал, че е особено силно трениращо или достатъчно често.

.. и ти кът маминото търсиш доктори ти изписват ПРОТЕИНА.
--> Тука не си! Не ползвам добавки, не съм им фен, хем много пъти са ми предлагали преди. Взимай си коректно протеинчетата и/или анаболите, мен ме боли фара за тез неща. И си следвай програмата за плайометрикс, куровозингс и каквото там още правите IT-тата с НЕтрадиционна мисловна и друга ориеНтация. Ако няма достатъчно от това горе 2рото, взимай мерки, че бърнаута вследствие на недоЕб е много по-лош от простия бърнаут. То май вече ти личи, май-май?!

иначе викаш жената кът Кардашиан със шкембе, поне не е некой втора ръка мастия
--> Немам идея за това, не ги следя тези Ким, Мим и т.н. Ако таз Кардашиан е с големи цомби, тогава да.




Тема Re: Въпрос за програмиране под Андроиднови [re: Naki]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано07.05.18 23:03



Наки твойта има НЕКОЛКО РЕДА цомби, теа се дисквалифицират



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: google са идиотинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.05.18 14:41



Ся има една модерна мода да заместват singleton с factory. Дори намерих от кой руски форум тръгна туй малоумие и псевдонаука. И тряя са са съгласяваш, че е ено и също. Tряя си в час с безпросветните Гани, ако искаш четрицифрена заплатица. Иначе - чобанин, за повече пари.
Язе истински Agile и Скум не съм видел през живота, само попълване на купища документи, докат ти писне на дедовеца. И Ганите тряя да едат, не може просто да седнеш и да кодиш!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: google са идиотинови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано09.05.18 16:07



Е сингълтъна е вид фактори, само дето измътва същия обект секи път, реално тъпа глобална променлива дето ужким не е тъпа. Ся модното е депенденси инжекция и извъртян контрол, особено при любимите ти сървърджийници.

Деба, трай си по техническата част че си тотал щета, и за трицифрена не знаеш



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: google са идиотинови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.05.18 16:20



Деба, трай си по техническата част че си тотал щета, и за трицифрена не знаеш
Знам баце, прав си, неслучайно фанах чобанлъка! Ша доождаш и тизе на моя, като отворя курсовете по пцуене. ИТ академиите се изтъркаха и нема вече ни леб, ни салам.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: google са идиотинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор RealGuru (пристрастен)
Публикувано12.05.18 23:19



Тоя Singleton преди 4-5-6 години като ме разпитваха некви "разбирачи" за един проект (интервю). Казаха че бил отхвърлен отдавна и вместо него трябвало да се ползва не знам си кво.

Още ли са водят тея спорове баси.

Преди време бях цъкнал един леко модифициран сингълтон като при началния инит му подавам едни параметри и задължително го викам при старт да се инициализира. Щото ме мързеше да му търся параметрите от други места или пък самия той да си зарежда всеки път, щото е леко бавно и загуба на излишни цикли (та реших леко да оптимизирам). Направо ме разкостиха как така съм нарушавал патерните, тва как не било туй ми трябвало да бъде нещо си друго. И накрая изписаха още 50 реда код дето прави същото, ама било по на леля им в г... патерна. Простотии.



Тема Re: google са идиотинови [re: RealGuru]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано13.05.18 15:59



Патърните са поредната овча мисъл, дето и минава модата. То хубаво да ги знаеш, ама да ги боготвориш е болестно състояние. Все още има такива архитекти, дето засират проекти за милиони. Наскоро и това го гледах.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.