Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема goat simulator RELOADEDнови  
Автор synergie (старо куче)
Публикувано22.01.18 23:42



Дедо ламбо, сега вече разбрах какво си програмирал -
http://zamunda.net/banan?id=529216&hit=1&t=game
http://store.steampowered.com/app/265930/Goat_Simulator/

Евалата баце, велик си!
Особено ми допадна дето обясняваше как не си казал на колко години си, след като jefty ти каза, че си на 40+.
Достатъчно е дето беше писал веднъж нещо за спомени за Ленин в детството ти за да е ясно колко си дърт. И още по-забавно е как наричаш връстниците си пенсионери и дядовци.
Веднъж дори обясняваше как системното администриране ти било интересно, но пък иначе го презираш и свързваш с парцали и прах.
Но така е, когато се тренира с фини тежести и няма резултат, комплексите някъде трябва да се избиват. Друго си е и да извикаш приятелка да ти събира багажа.
А ти в това време пишеш ли дописваш фичъри на гита, само със скайпа и чичко били не можеш да се пребориш, зер имаш неколкостотин контакта там.


Урсула ТИР ерген село чекия


Тема Re: goat simulator RELOADEDнови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.01.18 11:37



Taa игричка била доста свежо направена.


На 1:10 май изпсуваха на български. И някакви чалгии бичат... съмнителна работа.

Иначе познавам лично и Фидел, и Ленин на снимка!
Интересно ми е админването, колкото да си свърша мойта работа, и да не се моля на брадати дядки. Или като вчера ако на някое приятелче му бъгне техниката. Професионален админ от ранга на Куай Д'Опулен е като профи мияч на чинии.
Много поздрави на дедо ти! Дано не е стиснал гъза за последно, че пак изчезна.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: goat simulator RELOADEDнови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано23.01.18 12:06



Опулена е майка ти в гроба, най-вероятно рабине. За друго не знам.
Намери си там, където споделяше за Ленин, и пак ми обясни, че си на 20.



Тема Re: goat simulator RELOADEDнови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.01.18 12:11



Деде, не съм на 20.
И не възрастта прави от човека - дедотия. Познавам будни и енергични характери на 70 години, както и дядки на 25.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: goat simulator RELOADEDнови [re: synergie]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано23.01.18 15:22



абе, собствено, защо си търсил goat simulator?

Менека никой не може да ме банне!


Тема Re: goat simulator RELOADEDнови [re: chupac]  
Автор synergie (старо куче)
Публикувано23.01.18 16:03



Търсих "рабин" и това излезна

Урсула ТИР ерген село чекия


Тема Re: goat simulator RELOADEDнови [re: rabin]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано23.01.18 19:21



Рабине, стартъпа да не е нещо за админване или нещо не съм разбрал :)

EOF


Тема Re: goat simulator RELOADEDнови [re: gat3way]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.01.18 19:50



Не е админване. Админването е за моя собствена консумация. Кат ми затрябва тънка/дебела сървържийница - да не ми се мъкнат някви кат нашия опуления, да им слушам малоумията, че и да им плащам!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: goat simulator RELOADEDнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.01.18 20:08



Рамбич, океанските виртуалки за пет пари месечно вече са с гигабайт рам. Търкаля си се, движиш си я през айфона, пей сърце. Ако толко ти изтрябва ресурс просто шариш повече мангизи и с неколко почуквания с показалец си в джаза.

Тея със 'сървърджийниците' в къщи сте като чичаците дето цяла събота и неделя лежаха под некъв строшен москвич навремето

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: goat simulator RELOADEDнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано23.01.18 21:36



Начи и таа мода не я разбирам. ГИГАБАЙТ РАМ, баси, кво шая прая толкоз много бре!
1 гига има Raspberry Pi 3, ма последното и видеокарта си има с 3D некъв. Хората на 6 гиги лаптоп се мръщят, къв сървър те гони с тоя гигагабайт? Точно на DigOcean ми бяха служебните виртуалки, та знам къв КУР са ако стане въпрос за работа! На бенчмаркове го докарват, предполагам имат вграден фичър да следи и да отпушва като тестваш. На локалния комп отпреди 5 години купен - Томкат пали за 8 (ОСЕМ) секунди. Виртуалките над 2 минути. Един РааS тръгваше над 5 минути. Абсолютно същото приложение, същия сървър, същия Линукс! Дори виртуалките бяха на SSD, пък локалния на тенекиен диск.

Разправях ги тия неща и на шефчета, и на колеги, и на клиенти. Не поемат като тебе. Епължийницата рулз, виртуалките модерни, и разговорът приключва. Хем се бях навил и cloud да пусна, и бакъп, абе истинска сървържийница. 400 - 500 лева на магазина еднократно за дънце диск и процесор, и имаш 50 пъти по-добра машина!

Другата заблуда е, че виртуалките искали по-малка поддръжка. Едно клониране не мога да направя, щото тоя фичър бакъпване на дроплет бил вързан с акаунта на плащащия, демек с кредитната му карта. И съм преинсталирал щото разправията с чичаци е като с тебе за изгнилите. Никъв шанс!
За PaaS модата да не почвам, че псувните ще надминат и тия към Били Б.
Като станат над 10 виртуалки, и като са не за 5 ами за 15 $ месечно и таман за 1 година се изплаща нов комп. Дето после си остава за тебе.
Отделно, че обичам и графичен шел да си имам, пък на виртуалка никъв шанс!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 23.01.18 21:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.