Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Скайп отновонови  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано19.01.18 21:32



Баси спряха поддръжката на 4.4. под Линукс. Пуснали са някаква нова версия. Искали целия трафик да минава през кабинета на Били Белезниците. Не че ми дреме, ама да омърся Линуксчето с изчадие на Били, с пълни права да ми рови по дисковете...
Аз сега какво да правя? На емулатор не тръгва, а всеки път да паля виртуалка само заради някъв тъп Скайп... WEB версията не поддържа voice, бутонът е забранен.
Купив Skype, жадный Билл отрезал прежние версии, и видио для компов с сокетами ранее LGA и M2. А в последние версии насувал кучу рекламы, и пустил трафик через свои сервера, где просеивается разведкой. Жалуются, что в последних версиях Skype открываются и грузят комп десятки новых процессов процессора. Причем после закрытия Skype, эти процессы продолжают грузить ваш комп.
В марте 2017 очередное наступление жадного Билла на бедных - отказ в доступе со ВСЕХ версий Skype, кроме последней, объясняя это заботой о пользователях, предоставления им лучшего сервиза. Но опять лукавя.

В действительности, при подключении к серверу, идет проверка версии Skype, и с 01.03.2017 если версия ниже 7.17, то отказ. И это не связано с достоинствами последней версии.

Skype deobsfucated - "деобсфуцированная" (распакованная) версия Skype, с отключенными проверками целостности и антидебагом. Отличается от оригинальной версии Skype только тем, что не сжата, и не проверяет наличие отладчика и целостность *.exe
В файлах deobsfucated skype.exe версий 3.8.0.188, 4.2.0.187, 5.5.0.124, 5.9.66.114 и 6.16.0.105 давно уже ПРОСТО заменяют ЧИСЛА реальной версии, на версию пропускаемую Биллом - и старые версии работают. Типа сервер спрашивает: ты какая версия - ответ: у меня НАПИСАНО последняя, все проходи. Хотя сам skype.exe старый.
Сделайте один свой ваш_логин.cmd файл (см. ниже) и запускайте его в папках разных версий.

Также можно в ОДНУ папку поместить разные ваш_логин.cmd и при запуске каждого создастся свой каталог\папка для каждого логина, где будут храниться их данные. Можно и из одной папки запускать разные логины ОДНОВРЕМЕННО, но за одну камеру будет конфликт.

Это удобно, например надо послать чат сообщение, а абонент не в сети. В этом случае, ранние вызовы, сообщение на автоответчике наверное хранятся на сервере, и при входе в Skype у вас покажется кто вас вызывал. Но чат передается ТОЛЬКО когда оба в сети. Поэтому запускаю одновременно свой и сестры Skype, печатаю чат, и удостоверяюсь, что он появится у нее. Теперь она (у нас 11 часов разница) включив своим утром комп, видит что ей написал, когда предложил связаться. Удобно вместо е-мэйл\телефона, мы им сейчас почти не пользуемся.

Для процессоров без SSE2 (в сокетах 462 Athlon, 486 Pentium 4) использовать SkypePortable 4.2.0.187 Но тут еще нет конференц звонков, или Skype_Portable_5.5.0.124 но у меня 5.9.66.114 не соединяется.
Но Skype_Portable_6.16.0.105 уже НЕ ВИДИТ веб.камеру без SSE2
Также, шестую версию Skype лишили возможности P2P-соединений между пользователями, трафик идет через сервера MS. Теперь на серверах MS решают - слушать транзитный трафик или нет.
Модифицированный skype-4.2.0.187 нормально авторизуется, работает P2P, и с видео везде (в сокетах 462, 486 без SSE2).

Для полноценной работы Skype достаточно запустить только ОДИН исполняющий файл \skype.exe

По умолчанию, данные сохраняются в
\Users\%username%\AppData\Roaming\Skype\
но по ссылке выше в архиве много полезной информаци, *.reg *.cmd файлов, вкл. как сделать такой Skype портативным.

Для портативного запуска Skype создать: ваш_логин.cmd файл с именем вашего skype логина, и поместить его РЯДОМ со skype.exe (здесь что переименуйте), и в cmd файл поместить:

Код:
if not exist %~n0 md %~n0
start "" skype.exe /secondary /datapath:%~n0 /removable /nosplash /minimized /username:%~n0 /password:Сюда_Ваш.Пароль

Запускать этот cmd файл откуда угодно. При первом запуске в системной папке создается пустая директория \skype, но ваши данные, вкл. переданные вам файлы в папку ..\ваш.скайп.логин\My_Skype_Received_Files всегда РЯДОМ с запускаемым .cmd файлом и skype.exe.
Ключь /secondary запускает на одном компе другие копии skype, но у других копий может быть конфликт за единственную веб.камеру.


Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 19.01.18 21:37.



Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано19.01.18 21:54



Ти малоумен ли си!? Наистина ли искаш да ползваш Сокет А дъна/1-ядрени процесори амнайсе поколения назад спрямо 2014 година през 2018 година!?


Много полезна информация! Дай сега "как са пуснем софтуер за 8-ядрени процесори под DOS 3.3" като следващо полезно инфо.

С 1-ядрен процесор си доникъде за почти каквото и да е.
И все пак, има Интел процесори с 1-ядро дето си ползват Скайп 7.40 като слънце - пробвано на стар Гигабайт лаптоп с WinXP 32-bit, Дотан процесор май беше на 1.4 GHz. (доста по-силен от тези за куция сокет А на АМД)

Ако не искаш да те следят, не ползвай компютри. Линукс не е решение, пак ще те следят. Ако купиш комп, за Бога, НЕ го включвай!


Редактирано от Naki на 19.01.18 21:55.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано19.01.18 22:08



Наки, малоумният май си ти, и ти го каза почти всеки. Жалко, че не можеш да го вденеш.
4 ядра имам, i7. И то не от ония скопените U серии.
Питането не е за това. Изобщо ако повече четеш и по-малко пишеш ще е екстра. Иначе заприличваш на деда си. Оня дето искал другите да стават мъже, вапцайки бордюри.
Искам Били да не ми пуска амнайсе скенера, и да ме киризи както вас през Уй-н десятката. Ако не си ми прочел подписчето - вече е болезнено късно.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано19.01.18 23:04



Смешен си.



Чел, чел. Много преди да го дадеш като линк и четено в оригинал. Ужасно е, не ги е срам.
Сори, ама си ползвам 10ка, и то не на един комп. Линукс не ми е опция.
Баща ми също е на него ОС. Майка ми сал остана още със 7-ца, устройва си я.

Лапам Windows 10 Бета/ПЕРЕлиз лайната на Microsoft, кефя се и питам за още! Е, единият ми комп нещо хич не харесва никакви update-и, та на него минах на ЛГБТ Enterprise, да не се мъчи при build update-и. На другите 2 тука съм със Перелиз (Preview) - Slow и Fast съответно - едното е ако искаш компът и ОС да ти мре от бавна смърт, другото - от бърза, с повечко бъгове .
Десктоп Скайпът за Windows го клонираха наскоро къмто 3 (4??) версии, което верно е малоумие и за мен е енигма все още каква точно е идеята освен опростяване ('от простаци, за простаци') - незайно защо обаче при мен версията 7.40 от Окт 2017 весело си седи, и бодро казва, че е последна все още.

В момента идва един мърдж след форк - New 8.x версията е само за 7-ца/8/8.1 засега - тя като по-напредничава има 1/3 от функциите на 7цата , а тази за 10ка засега има 1/10 от функциите , но "скоро®™' щели уж да бъдат уеднаквени.




Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано19.01.18 23:53



КВО ОБЩО ИМА С ТЕМАТА бе съпортърче залюхано? Кат та влече си завещай и бъбреците на Били.
Кво ме интересува, че си бил на десятка? Баш като голия свир почваш да мелиш като стихотворение, за каквато и тема да иде реч.
Питам някой дали е подкарвал стар Скайп на Линукс. Още не съм ровил в нета за това. Или кажи сега, или замълчи завинаги!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.01.18 00:55



Добре. Питай в секцията за Линукс! -->



Тука е секция Програмисти, а не как да "Как да прецакаме Били и да се самопрецакаме със стара версия на софтуер X/Y/Z".

Ако искаш, питай тука също - ще получиш много повече, по-бързи и по-точни отговори:
Всичко за Skype - дискусии, проблеми и прочие





Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 01:03



Един път бяхте поставили връзка към версия 3.8, преправяна от руснаци. Вървеше добре, но по едно време спря да ми работи. Понеже не искам от Майкрософт да ме следят, няма да инсталирам "тяхната" версия. Има ли все още работещ Скайп от старите?
...
Хаха ти каза виц голям. Та те руснаците следят повече и по-хитро от МС. И кво толкова се плашиш от това следене? Да не би да планираш убийство? Надали от МС се интересуват от теб, мен и който и да е друг селянин.

Ха, туй от линка ти data.bg. И те като тебе нямало какво да крият!




п.с. Много яко те хранят целия форум.
Явно не е само тука.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 20.01.18 01:21.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 01:24



Приеми един съвет - първо се научи да четеш и вникваш конкретно в написаното и чак тогава да даваш акъл на другите как да участват в темите. Безброй пъти ти каза кой ли не, че личните ти изяви отдавна не представляват интерес.
Явно не поемаш. Казали са ти го преди година, казах ти го днес. Явно са ти го повтаряли цял живот, и ще го чуваш занапред.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано20.01.18 01:43



Добре де, защо не инсталираш последната версия? Има си официално .рпм и върви без грешка.
Ако чак пък толкова те е шубе да не ти шарят по диска, ми пусни го през Докер. Чак виртуалки са изсилване.



Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано20.01.18 08:06



"Аз сега какво да правя?"

Ако си дописал фичърите на гит колко му е да драснеш един месинджър с войс и видео



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.