Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Скайп отново  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано19.01.18 21:32



Баси спряха поддръжката на 4.4. под Линукс. Пуснали са някаква нова версия. Искали целия трафик да минава през кабинета на Били Белезниците. Не че ми дреме, ама да омърся Линуксчето с изчадие на Били, с пълни права да ми рови по дисковете...
Аз сега какво да правя? На емулатор не тръгва, а всеки път да паля виртуалка само заради някъв тъп Скайп... WEB версията не поддържа voice, бутонът е забранен.
Купив Skype, жадный Билл отрезал прежние версии, и видио для компов с сокетами ранее LGA и M2. А в последние версии насувал кучу рекламы, и пустил трафик через свои сервера, где просеивается разведкой. Жалуются, что в последних версиях Skype открываются и грузят комп десятки новых процессов процессора. Причем после закрытия Skype, эти процессы продолжают грузить ваш комп.
В марте 2017 очередное наступление жадного Билла на бедных - отказ в доступе со ВСЕХ версий Skype, кроме последней, объясняя это заботой о пользователях, предоставления им лучшего сервиза. Но опять лукавя.

В действительности, при подключении к серверу, идет проверка версии Skype, и с 01.03.2017 если версия ниже 7.17, то отказ. И это не связано с достоинствами последней версии.

Skype deobsfucated - "деобсфуцированная" (распакованная) версия Skype, с отключенными проверками целостности и антидебагом. Отличается от оригинальной версии Skype только тем, что не сжата, и не проверяет наличие отладчика и целостность *.exe
В файлах deobsfucated skype.exe версий 3.8.0.188, 4.2.0.187, 5.5.0.124, 5.9.66.114 и 6.16.0.105 давно уже ПРОСТО заменяют ЧИСЛА реальной версии, на версию пропускаемую Биллом - и старые версии работают. Типа сервер спрашивает: ты какая версия - ответ: у меня НАПИСАНО последняя, все проходи. Хотя сам skype.exe старый.
Сделайте один свой ваш_логин.cmd файл (см. ниже) и запускайте его в папках разных версий.

Также можно в ОДНУ папку поместить разные ваш_логин.cmd и при запуске каждого создастся свой каталог\папка для каждого логина, где будут храниться их данные. Можно и из одной папки запускать разные логины ОДНОВРЕМЕННО, но за одну камеру будет конфликт.

Это удобно, например надо послать чат сообщение, а абонент не в сети. В этом случае, ранние вызовы, сообщение на автоответчике наверное хранятся на сервере, и при входе в Skype у вас покажется кто вас вызывал. Но чат передается ТОЛЬКО когда оба в сети. Поэтому запускаю одновременно свой и сестры Skype, печатаю чат, и удостоверяюсь, что он появится у нее. Теперь она (у нас 11 часов разница) включив своим утром комп, видит что ей написал, когда предложил связаться. Удобно вместо е-мэйл\телефона, мы им сейчас почти не пользуемся.

Для процессоров без SSE2 (в сокетах 462 Athlon, 486 Pentium 4) использовать SkypePortable 4.2.0.187 Но тут еще нет конференц звонков, или Skype_Portable_5.5.0.124 но у меня 5.9.66.114 не соединяется.
Но Skype_Portable_6.16.0.105 уже НЕ ВИДИТ веб.камеру без SSE2
Также, шестую версию Skype лишили возможности P2P-соединений между пользователями, трафик идет через сервера MS. Теперь на серверах MS решают - слушать транзитный трафик или нет.
Модифицированный skype-4.2.0.187 нормально авторизуется, работает P2P, и с видео везде (в сокетах 462, 486 без SSE2).

Для полноценной работы Skype достаточно запустить только ОДИН исполняющий файл \skype.exe

По умолчанию, данные сохраняются в
\Users\%username%\AppData\Roaming\Skype\
но по ссылке выше в архиве много полезной информаци, *.reg *.cmd файлов, вкл. как сделать такой Skype портативным.

Для портативного запуска Skype создать: ваш_логин.cmd файл с именем вашего skype логина, и поместить его РЯДОМ со skype.exe (здесь что переименуйте), и в cmd файл поместить:

Код:
if not exist %~n0 md %~n0
start "" skype.exe /secondary /datapath:%~n0 /removable /nosplash /minimized /username:%~n0 /password:Сюда_Ваш.Пароль

Запускать этот cmd файл откуда угодно. При первом запуске в системной папке создается пустая директория \skype, но ваши данные, вкл. переданные вам файлы в папку ..\ваш.скайп.логин\My_Skype_Received_Files всегда РЯДОМ с запускаемым .cmd файлом и skype.exe.
Ключь /secondary запускает на одном компе другие копии skype, но у других копий может быть конфликт за единственную веб.камеру.


Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 19.01.18 21:37.



Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано19.01.18 21:54



Ти малоумен ли си!? Наистина ли искаш да ползваш Сокет А дъна/1-ядрени процесори амнайсе поколения назад спрямо 2014 година през 2018 година!?


Много полезна информация! Дай сега "как са пуснем софтуер за 8-ядрени процесори под DOS 3.3" като следващо полезно инфо.

С 1-ядрен процесор си доникъде за почти каквото и да е.
И все пак, има Интел процесори с 1-ядро дето си ползват Скайп 7.40 като слънце - пробвано на стар Гигабайт лаптоп с WinXP 32-bit, Дотан процесор май беше на 1.4 GHz. (доста по-силен от тези за куция сокет А на АМД)

Ако не искаш да те следят, не ползвай компютри. Линукс не е решение, пак ще те следят. Ако купиш комп, за Бога, НЕ го включвай!


Редактирано от Naki на 19.01.18 21:55.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано19.01.18 22:08



Наки, малоумният май си ти, и ти го каза почти всеки. Жалко, че не можеш да го вденеш.
4 ядра имам, i7. И то не от ония скопените U серии.
Питането не е за това. Изобщо ако повече четеш и по-малко пишеш ще е екстра. Иначе заприличваш на деда си. Оня дето искал другите да стават мъже, вапцайки бордюри.
Искам Били да не ми пуска амнайсе скенера, и да ме киризи както вас през Уй-н десятката. Ако не си ми прочел подписчето - вече е болезнено късно.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано19.01.18 23:04



Смешен си.



Чел, чел. Много преди да го дадеш като линк и четено в оригинал. Ужасно е, не ги е срам.
Сори, ама си ползвам 10ка, и то не на един комп. Линукс не ми е опция.
Баща ми също е на него ОС. Майка ми сал остана още със 7-ца, устройва си я.

Лапам Windows 10 Бета/ПЕРЕлиз лайната на Microsoft, кефя се и питам за още! Е, единият ми комп нещо хич не харесва никакви update-и, та на него минах на ЛГБТ Enterprise, да не се мъчи при build update-и. На другите 2 тука съм със Перелиз (Preview) - Slow и Fast съответно - едното е ако искаш компът и ОС да ти мре от бавна смърт, другото - от бърза, с повечко бъгове .
Десктоп Скайпът за Windows го клонираха наскоро къмто 3 (4??) версии, което верно е малоумие и за мен е енигма все още каква точно е идеята освен опростяване ('от простаци, за простаци') - незайно защо обаче при мен версията 7.40 от Окт 2017 весело си седи, и бодро казва, че е последна все още.

В момента идва един мърдж след форк - New 8.x версията е само за 7-ца/8/8.1 засега - тя като по-напредничава има 1/3 от функциите на 7цата , а тази за 10ка засега има 1/10 от функциите , но "скоро®™' щели уж да бъдат уеднаквени.




Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано19.01.18 23:53



КВО ОБЩО ИМА С ТЕМАТА бе съпортърче залюхано? Кат та влече си завещай и бъбреците на Били.
Кво ме интересува, че си бил на десятка? Баш като голия свир почваш да мелиш като стихотворение, за каквато и тема да иде реч.
Питам някой дали е подкарвал стар Скайп на Линукс. Още не съм ровил в нета за това. Или кажи сега, или замълчи завинаги!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.01.18 00:55



Добре. Питай в секцията за Линукс! -->



Тука е секция Програмисти, а не как да "Как да прецакаме Били и да се самопрецакаме със стара версия на софтуер X/Y/Z".

Ако искаш, питай тука също - ще получиш много повече, по-бързи и по-точни отговори:
Всичко за Skype - дискусии, проблеми и прочие





Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 01:03



Един път бяхте поставили връзка към версия 3.8, преправяна от руснаци. Вървеше добре, но по едно време спря да ми работи. Понеже не искам от Майкрософт да ме следят, няма да инсталирам "тяхната" версия. Има ли все още работещ Скайп от старите?
...
Хаха ти каза виц голям. Та те руснаците следят повече и по-хитро от МС. И кво толкова се плашиш от това следене? Да не би да планираш убийство? Надали от МС се интересуват от теб, мен и който и да е друг селянин.

Ха, туй от линка ти data.bg. И те като тебе нямало какво да крият!




п.с. Много яко те хранят целия форум.
Явно не е само тука.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 20.01.18 01:21.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 01:24



Приеми един съвет - първо се научи да четеш и вникваш конкретно в написаното и чак тогава да даваш акъл на другите как да участват в темите. Безброй пъти ти каза кой ли не, че личните ти изяви отдавна не представляват интерес.
Явно не поемаш. Казали са ти го преди година, казах ти го днес. Явно са ти го повтаряли цял живот, и ще го чуваш занапред.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано20.01.18 01:43



Добре де, защо не инсталираш последната версия? Има си официално .рпм и върви без грешка.
Ако чак пък толкова те е шубе да не ти шарят по диска, ми пусни го през Докер. Чак виртуалки са изсилване.



Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано20.01.18 08:06



"Аз сега какво да правя?"

Ако си дописал фичърите на гит колко му е да драснеш един месинджър с войс и видео



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Скайп отновонови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано20.01.18 09:12



Това си е злобен заговор на големите и алчни корпорации срещу младите инициативни стартъпи, мен ако питаш. Най-ужасното е че скайп явно няма алтернатива - щом и най-прогресивната и техничарска част от прегресивните млади техничари го ползва. Въобще трябва танковете да дойдат.

чети и дишай по-леко



Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 10:16



Аз тук друг дедо освен теб не виждам. Само мрънчи и реве и пищи и се оплаква като баба на погребение.
Казармата му крива, скайпа с чичо били му крив.
Хем много велик, хем после "аз кво да правя".
Ти нали джам не ползваше бе, и за какво ти е тоя скайп? Да не би стартъпчето нещо да ти зависи от него, а? Има и други решения за безплатна комуникация през нета. Аз ли да те уча?

То живота е несправедлив. Отвсякъде кур капани дебнат да те преебат.
Това не си ли го разбрал?
Законите са измислени да бранят капиталистите и експлоататорите, и също са несправедливи. То затова зейфод ти каза, че си ропче и не ставаш за капиталист.
Щото искаш да играеш по правилата на капиталистите, и от роб да станеш капиталист, а те тези правила са създадени да не ти позволят това да стане.
Щото иначе кой ще опъва каиша?

Няма как да си примерен и добричък, да спестяваш от закуски и един ден да се събудиш милионер.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Pechenia]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано20.01.18 10:22



Алчният Били е усетил че става голямата далавера с експорт/импорт и джава с Китай и иска да следи ключовите стартъп играчи от Бългеъриа даже като ползват линуксчи. Което логично предизвиква завистта и злобните коментари на ропчетата дето никой неще даже ей така от нездрав интерес да ни подслушва

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.01.18 11:19



В Дата.бг има всякакви луди - има луди безотговорни като мен, дето не им пука хич за следене. Има и луди от твоя тип, които всичко оптимизират, крият и т.н.




Редактирано от Naki на 20.01.18 11:20.



Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.01.18 11:20



Явно не поемаш. Казали са ти го преди година, казах ти го днес. Явно са ти го повтаряли цял живот, и ще го чуваш занапред.

Не говори мне, куда тебе идти!

Дал съм ти полезни линкове. Тука в този клуб отговор едва ли ще имаш.
Затова културно и учтиво те насочих към 2 други по-правилни места, а ти се коркаш! Не си прав.


Редактирано от Naki на 20.01.18 11:49.



Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор UbuntuBionicBeaver (2018-04)
Публикувано20.01.18 11:51



Някой не си е пил хапчетата.



Ако не искаш да те следят - използвай компютри и софтуер създадени отпреди 10 години.

Гугъл те следи - НЕ използвай Хром. Не използвай джимейла като е-поща. Не използвай нито Геубук, нито Дир.бг.

Айде сега - иди да си глътнеш хапчетата.

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор UbuntuBionicBeaver (2018-04)
Публикувано20.01.18 11:54



Е, айде сега!

Виж Убухтото те следи, ама има дистра където това не е така.

Аз пък доброволно се давам да съм под прожекторите на светлините т.е. вече съм Местен гид (от 3-о ниво) и през ден давам инфо на Гъгъл.

Тъй де - ако стане отново шесторно убийство, но в Англия директно да се знае, че аз съм го направил.



Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор UbuntuBionicBeaver (2018-04)
Публикувано20.01.18 11:57



Аз затрих 8.1 и залагам само на 10.

Обаче 10-ката прави мега-гига-ултра ъпдейти.

Няма ли начин да се спрат? По 2-3 часа ъпдейтва и не може да се използва през това време компютъра. Пълен кошмар!

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!


Тема Re: Скайп отновонови [re: UbuntuBionicBeaver]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 12:18



Наки сега ще ти обясни колко хубави са ъпдейтите на десятката и че трябва да си ги инсталираш.



Тема Re: Скайп отновонови [re: UbuntuBionicBeaver]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 12:47



Някой не си е пил хапчетата.

Ако не искаш да те следят - използвай компютри и софтуер създадени отпреди 10 години.

Гугъл те следи - НЕ използвай Хром. Не използвай джимейла като е-поща. Не използвай нито Геубук, нито Дир.бг.
Вече ти казах, че проблемът не е дали Били ще ми следи чата. Гейбук НЕ ползвам.

Айде сега - иди да си глътнеш хапчетата.
Особено ценен съвет от някой, дето наистина е пил хапчета в лудница!



Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: Скайп отновонови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 13:25



Аз тук друг дедо освен теб не виждам. Само мрънчи и реве и пищи и се оплаква като баба на погребение.
Казармата му крива, скайпа с чичо били му крив.

Като е убава казармата що не си наемен войник? Хем ще си всеки ден у вас, и ще ти плащат. Ама не, дядките се подмокрят от идеята някой друг да оди да го гърчат!
Хем много велик, хем после "аз кво да правя".
Това е лаф, бе дедотийо марсианска!
Ти нали джам не ползваше бе, и за какво ти е тоя скайп? Да не би стартъпчето нещо да ти зависи от него, а? Има и други решения за безплатна комуникация през нета. Аз ли да те уча?
Малиии! Дядо чистач щял да ме учи! Имам няколко стотин контакта в Скайп, от времето га не беше засран от М$. Фърлиха милиарди, само за да могат да киризят цял свят. Сигурно и на космическата станция подслушват кво става!

То живота е несправедлив. Отвсякъде кур капани дебнат да те преебат.
Това не си ли го разбрал?
Законите са измислени да бранят капиталистите и експлоататорите, и също са несправедливи. То затова зейфод ти каза, че си ропче и не ставаш за капиталист.
Щото искаш да играеш по правилата на капиталистите, и от роб да станеш капиталист, а те тези правила са създадени да не ти позволят това да стане.
Щото иначе кой ще опъва каиша?

Още дълбокомъдрости от каиш беднотор, дето навива 2 будилника сутрин, че да не му се скара шефчето!

Няма как да си примерен и добричък, да спестяваш от закуски и един ден да се събудиш милионер.

Тъй тъй, бизнес съвети от седянката на пенсиите. Вадя един тефтер и почвам да ги събирам. Може книга да издам. "Дедотия до шия" е едно добро заглавие.

@Убунту не знам си къв:
Обаче 10-ката прави мега-гига-ултра ъпдейти.

Няма ли начин да се спрат? По 2-3 часа ъпдейтва и не може да се използва през това време компютъра. Пълен кошмар!

Къв Убунтужия си ти бре! Бръже да сменяш ника на М$ фанатик, щото излагаш идеята!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 20.01.18 13:28.



Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано20.01.18 14:02



Сещам се навремето как някакъв активист беше опищял че скайпа четял passwd файла. Пуснал strace и видял ГАДТА КАК ЧЕТЕ PASSWD ФАЙЛА АНАТЕМА!

Е то било защото трябвало да си чете неща от home директорията която няма как по друг начин да разбере къде е, ама въпросът е принципен сега.

EOF


Тема Re: Скайп отновонови [re: UbuntuBionicBeaver]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.01.18 14:04



Имам 3 компа с 10ка, с тоз на баща ми - 4. Нищо такова няма! При мен ако има update-и, те си се инсталират във фонов режим, след което следва/трябва рестарт заемащ обаче само 5-6 минути макс.
АКО има нов Windows 10 билд, което се пада повечко като писане/заменяне с нови файлове тогава при мен е 20-30 минути макс, айде в редки случаи - 35.

Имаш типичен ЗКУ проблем!

Или нямаш комп, а калкулатор, и/или нямаш ССД. Решава се със купване и слагане на ССД, ако си нямаш, и/или купуване на нормален комп, който да не е калкулатор.

Ако верно е 2-3 часа, можеш да имаш и софтуерен или хардуерен проблем.
Примерно хард дискът да е тръгнал да си "ходи" и т.п.
Диагностиката отдалеч е сложна, та дай го на сервиз/някой който разбира да види какво му е.
Определено не е нормално да са по 2-3 часа, нито да товари ПЦ-то.
(ако имаш предвид под "не може да се използва", че излиза един син екран където дава докъде е стигнало, тогава верно трябва да чакаш)

НО ако искаш да кажеш, че update-ването във фонов режим бави компа, това е заради по-горното - при мен не бави хич.




Тема Re: Скайп отновонови [re: Quai dOrsay]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.01.18 14:04



Наки сега ще ти обясни колко хубави са ъпдейтите на десятката и че трябва да си ги инсталираш.

Точно.

Е, не съм писал дали са хубави, грозни или лоши, той да си реши.




Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 14:30



Tъй ли се разправяш с клиентите бе Наки? "Имам това и това и това, при мен работи, проблемът е в ЗКУ, оди се прегледай!"

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.01.18 14:35



Tъй ли се разправяш с клиентите бе Наки? "Имам това и това и това, при мен работи, проблемът е в ЗКУ, оди се прегледай!"

На клиентите НЕ помагам с Windows или Mac OS проблеми. Помагам им когато нашият софтуер не работи, работи ама неправилно, имат проблеми с плащане/лиценза и т.н.
Та не, не е така в работата.




Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 15:59



Половин час е твърде много време, особено при положение, че уиндоуса сам решава кога да се ъпдейтва.
Все пак аз съм си взел комп за да си върша работа с него, а не да го обслужвам да си качва тъпите ъпдейти, които с нищо не променят работата ми.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 16:00



А ако имат проблем с ОС, който предизвиква проблем и с вашия софтуер, който поддържате?



Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 16:15



Като е убава казармата що не си наемен войник?
Кой казва, че казармата е хубава? Хич не е хубава даже. Отвратително е там.

Още дълбокомъдрости от каиш беднотор, дето навива 2 будилника сутрин, че да не му се скара шефчето!

Тъй тъй, бизнес съвети от седянката на пенсиите. Вадя един тефтер и почвам да ги събирам. Може книга да издам. "Дедотия до шия" е едно добро заглавие.

Абе байно ле, ти мен не ме мисли. Аз от нищо не съм се оплакал. Ти си този, който врещи постоянно от нещо. Съвети не искал, ама реве като заклан. Чичко били го преебал. Ми нали ти го казаха хората - допиши фичърите на гита, па вземи драсни един месинджър с войс и видео, какво толкова. Нали си ПРОГРАМИСТ!? Защо разчиташ на други да ти свършат работата, пък тук да се биеш в гърдите колко си велик?



Тема Re: Скайп отновонови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 16:25




Абе байно ле, ти мен не ме мисли. Аз от нищо не съм се оплакал. Ти си този, който врещи постоянно от нещо. Съвети не искал, ама реве като заклан. Чичко били го преебал. Ми нали ти го казаха хората - допиши фичърите на гита, па вземи драсни един месинджър с войс и видео, какво толкова. Нали си ПРОГРАМИСТ!? Защо разчиташ на други да ти свършат работата, пък тук да се биеш в гърдите колко си велик?

Дръто изкуфяло, това не е оплакване. Това е въпрос. Не, че съм очаквал някой тук да ми даде смислен съвет. Сливенлията спомена за docker, не съм работил с него, ама сега бацам в работилницата и нямам кога да проучвам. Иначе съм изолирал изчадието в една виртуалка, ама е неудобно и много ресурс хаби. Искам нещо по-смислено като решение.
Инак няма да пусна тия немити прасета да ми ровят по дисковете. Не от хубаво станах линукчия. Квото хубаво излезе по света и тия го купуват и серат отгоре му. Кеф ти Нокия, кеф ти Скайп, и ЛинкенИд засират осезаемо.

Кой казва, че казармата е хубава? Хич не е хубава даже. Отвратително е там.

Аха, имбецилната дядка иска да праща другите да им е отвратително. Че не стига отвратителния живот на безхаберник в предпенсионна. Хубаво ви коли циганора по селията, вие имате огромен принос за тая обстановка. Който донаборник е на кантар дали да емигрира - ще хукне да изпълнява прищевките на тъп като галош старшина. Няма да фане самолета и да си гледа живота! Барем за войници да ги обучаваха, пък то градинки метене и вапцане. Да му е подредено и чисто на евентуалния нашественик. Може да се случи естет!
Ега ви хранят мангалите на старини! По-вредни сте от тях!


p.s. баси засрали половината свет!


Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 20.01.18 16:45.



Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 16:58



Много се обясняваш, хич не ми се занимава да те чета.
Ще се спукаш от злоба някой ден.
Какво си се разпенил!?

Редактирано от Quai dOrsay на 20.01.18 16:59.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Quai dOrsay]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.01.18 17:05



Старо ти е инфото. Много отдавна - поне година, почти 2 вече! - ОС 10 не решава сама нищо. Имаш избор да отложиш с до 5-6 дни и избор за точен час.
Можеш също да спреш тотално и за повече дни, май беше 2 седмици.

Променят. Поне при мен де. Защото в новите билдове често има нови полезни неща.


Ако не си с ОС 10 Preview, не излизат нови версии чак толкова често - 2 пъти годишно.
Освен това, наскоро излязоха пачове за Meltdown и Spectre, ако не си ги сложил, може много бързо коренно да ти се промени всичката работа!




Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 17:08



Старо ти е инфото. Много отдавна - поне година, почти 2 вече! - ОС 10 не решава сама нищо.
Аха, добре че си ти да ми кажеш, че аз компютър не съм пипал има няма 2 години.

Даже и да беше така, както казваш, щом са го направили веднъж, пак ще го направят. Омръзнало ми е от непрекъснати ъпдейти. На какъвто и да е софтуер.
В редки случаи оправят бъгове, най-често добавят нови. Или ме лишават от функционалност, с която съм свикнал и ми е необходима.
Или променят интерфейс, с който съм свикнал, без особена причина. Просто за да е в нова опаковка. Както има някои тъпи реклами, които като няма какво друго да кажат - "а сега в нова опаковка", като че някой го брига опаковката вместо съдържанието.

Когато едно нещо си работи, просто не бива да се пипа, освен ако не е за някакво наистина значително подобрение и промяна. Какво е това сега, през няколко месеца мейджър ъпдейт. Аз нямам полза от всичките глупости, които добавят, защото най-често и не ги ползвам, нито имам време или желание да се запознавам с шарении от типа на пейнт 3д и други подобни.

Теб те знам, че обичаш постоянно да ръчкаш ъпдейти. И ще защитаваш това до дупка. Но повечето хора просто искат да си ползват машините, а не да им се пречи. Ако се работи със специфичен, скъп софтуер в някакво производство, производителят на софтуера най-често дори забранява да се правят ъпдейти, защото има вероятност някоя сутрин да се събудиш с пейнт 5д, и спряло производство и загуби за милиони. Просто защото някой си решил, че уиндоуса трябва да се ъпдейтва.

Така веднъж един пишман системен администратор беше създал много проблеми, които дори не можахме веднага да разберем откъде идват, защото ъпдейтнал драйвер на устройство, което си работеше преди това безупречно. При това ъпдейтнал и на никого не казал.
Абе какво да ти обяснявам, няма да разбереш.

Редактирано от Quai dOrsay на 20.01.18 17:18.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 17:12



Не бе дядке, подигравам ти се. Нещо са ти загрявали врата скоро, в целия квартал мирише на изгоряла гума. Шефчето ти е получил някой спам и после...



Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 17:20



Не бе дядке, подигравам ти се. Нещо са ти загрявали врата скоро, в целия квартал мирише на изгоряла гума. Шефчето ти е получил някой спам и после...

На мен не ми звучеше като подиграване. По-скоро се обясняваш като путка, обичайно за теб, впрочем.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 17:48



Е то те плюят, ти си мислиш, че роса те роси!
Отдавна ти казах, че дори бъзиците ни не може да вденеш.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 17:53



Отдавна ти казах, че дори бъзиците ни не може да вденеш.
Ви? Твоите бъзици изобщо не ме вълнуват.
Колкото до останалите, ти ту се присъединяваш към тях, понеже били програмисти, ту ги оплюваш и отричаш, когато те те плюят и ти се подиграват. Което е почти през цялото време.
Неслучайно ти казват Програмиста, иронично. Дето едни фичъри на гита щял да допише.

Факт е обаче, че ти не можа да вденеш защо зейфод ти каза, че си за ропче роден, и не ставаш за капиталист, въпреки, че той ясно го обясни. Взе да се обясняваш за някакъв, дето го вкарали в панделата за калашник. Смешник.


Редактирано от Quai dOrsay на 20.01.18 17:57.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 17:57



Деде, не ми мисли капитализма и дали ще се оправя. Не аз навивам 3 часовника сутрин! Днес ми звъннаха и ме събудиха в 12.30 за една машинария де бях поръчал.
Иронично не иронично - язе друго освен кодер не съм бачкал. Все някак съм оцелял без парцали в сървърното.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 18:01



Хич не ми пука дали ще се оправиш. Пък какво мисля си е моя работа.

Като гледам обаче, теб парцалите в сървърното много те вълнуват.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 18:06



Като гледам обаче, теб парцалите в сървърното много те вълнуват.

Не знам не знам... Миришеше оня ден на опърлен врат...

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 20.01.18 18:11.



Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 18:25



Сигурно е миришело. От теб.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 18:35



Аз нямам шефче да ми мрънкя.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 18:42



Пилците се броят наесен.



Тема Re: Скайп отновонови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 19:31



Нямам шефче бе деде! И будилници не звънят. Не чакам някое НБУ недоучило л-но да ме забележи.

Животът е тук и сега!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано20.01.18 20:17





па си прекарал поредната Петък вечер пред мониторчето деба чекиджията ти неграмотен

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Скайп отновонови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано20.01.18 20:24



Всеки ден ми е петък вечер, меко. Зимата малко ме мързи да скитам. Кат са стопли - пак по чукарите.
Изпълни ли спринтовете?
На майка ти в дивия!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Скайп отновонови [re: Quai dOrsay]  
Автор UbuntuBionicBeaver (2018-04)
Публикувано20.01.18 23:25



Aааа... Що? Аз си ги правя и без да ме консултира. При това точно на 10-та.



Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор UbuntuBionicBeaver (2018-04)
Публикувано20.01.18 23:33





Да отидеш на ПсихоЛечение е същото като да отидеш на ЗъбоЛечение или на ФинансовоЛечение.

Така като те гледам ти никога не си ходил нито на зъболекар, нито на счетоводител, нито на психолечител.

Забравил си само, че в днешно време НЯМА, ама наистина няма човек, който по един или друг начин да не приема под един или друг начин медикаменти за свалянето на Стреса.

А ти твоето Лечение го поемаш хАнално. Не ти е нужно да е с Рецепта, еле пък да е Орално.

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Скайп отновонови [re: Naki]  
Автор UbuntuBionicBeaver (2018-04)
Публикувано20.01.18 23:38



Става дума за лаптопа на баща ми. (Мир на душата му).

С други думи за лаптоп, който е на поне 4-5 години. Засега няма вариант за SSD.

Но, благодаря ти, даде ми идея да го настроя на Фонов режим.



Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Скайп отновонови [re: UbuntuBionicBeaver]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано21.01.18 00:46



Забравил си само, че в днешно време НЯМА, ама наистина няма човек, който по един или друг начин да не приема под един или друг начин медикаменти за свалянето на Стреса.
Верно ли баце? Ми язе не пия апчета за стрес, напоследък и пукницата спрях напълно. По твоята логика явно не съм човек. Хората пият психотропни, гърбят се на 2-3 работи, и чакат да ги забележат.
Иначе за психолечението съм съгласен. Болест като всяка друга. Само че който е лежал в лудница да ме съветва за хапчета някак не се връзва.

А ти твоето Лечение го поемаш хАнално. Не ти е нужно да е с Рецепта, еле пък да е Орално.
Верно ли баце? Въййй... подсети ме утре да си навия часовника в 11 ч., че имам да вземам едни машини.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема всичко си има подем, разцвет и упадъкнови [re: rabin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.01.18 09:49



не е само скайпа, всеки софтуер или каквото там го минава тоя път.
ма ти защо се набутваш да го ползваш не знам, ползвай там нещо опънато както е реда




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: всичко си има подем, разцвет и упадъкнови [re: zaphod]  
Автор UbuntuBionicBeaver (2018-04)
Публикувано21.01.18 10:23



Опъването е майсторлък с Остър иструмент.

Мисля, че той има майсторлък, но дали иструментът му е заточен...



Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Скайп отновонови [re: rabin]  
Автор UbuntuBionicBeaver (2018-04)
Публикувано21.01.18 10:28



Ами... Не си Човек. И по-точно НЕ сиХомо Сапиенс. То и аз не съм такъв де! Аз за какво в един друг клуб се гъбаркам с темата за Третия пол???

Ами аз съм Човек от третия пол - бях Гийк, но сега се превръщам в Нърд. Мисля, че никога не съм бил Хомо Сапиенс и никога няма да бъда.

Защото не искам да бъда, не като да не мога да бъда!

Мдааа... Днес фащам самолету за снежна България. Ще си подновя е-подписа и т.н.

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!


Тема Re: всичко си има подем, разцвет и упадъкнови [re: zaphod]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано21.01.18 12:06



ма ти защо се набутваш да го ползваш не знам, ползвай там нещо опънато както е реда

Tука има някакъв момент на наговаряне да ми дуднете колко съм тъп прос несхватлив и т.н.
Обаче за N-ти път пиша, че имам няколко стотин контакта в Скайп, и затова е тоя зор. От времето когато Били не го беше олигавил с нечистите си многомилиардни пипала. И също като Уй-ндоус еволюира към по-зле откъм работене, и копат само по шпионенето. Затуй търся начин да изолирам тая гад от операционната ми система. С виртуалка е мега тегаво и неефективно, а на Wine не бачка. AVAST имат една функция за sandbox, ама за Линукс не съм сигурен, че я има. Пък и не искам антивирус от такъв мащаб баш под Линукс. Имам си антивирусче.
Ако още веднъж се наложи да го напиша верно е време да си направите преговор на какво се казва малоумник.

Ами... Не си Човек. И по-точно НЕ сиХомо Сапиенс.

Ей ся почвам да пия успокоителни зарад Стреса (дет го няма), че да стана човек за тебе!



Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: всичко си има подем, разцвет и упадъкнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано21.01.18 12:33



"От времето когато Били не го беше олигавил с нечистите си многомилиардни пипала"

Ами то затова истинските борци ползват само гпл софт и пишат такъв. И имат икона на РМС над аскетичния си войнишки креват.

Като си гюведжарче и ядеш за бес пари от ръчицата на чичо капиталис ше му лигавиш и кура кат ти го подаде от засада. Капитализъм 101 е това, нали си бележит стартъпаджия, требе да го знаеш тоя материал, къде иначе се ръгаш у А група по без чорапи



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: всичко си има подем, разцвет и упадъкнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано21.01.18 13:01



малиии па се е стресирал деба, чак у скобички се обеснева. тва един софтуер не може инсталираш си е тегава работа.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: всичко си има подем, разцвет и упадъкнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано21.01.18 13:01



Правиш ли разлика между
безплатен софт без нарушаване на Конституцията, и
безплатен софт СЪС нарушаване на Конституцията.
Нерегламентираното подслушване я конфликтва по няколко точки.
То дето ми слушат кво си говоря не ми дреме и грам. Дори искам да ми пазят логовете на чата, както и правят.
Не искам да ми палят процеси по ОС, дето само те знаят за кво са.
Де да си платя за Скайп, че да млъкнете с туй безплатното? Скайп е безплатен по дефолт.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: всичко си има подем, разцвет и упадъкнови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано21.01.18 13:38



Skype for business, на, целувай ръка, деба неграмотния ти чекиджия



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: всичко си има подем, разцвет и упадъкнови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано21.01.18 14:03



На майка ти в дивия for busyness, бе малко меко лигаво студено!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема ти това за медикаментите верно ли го мислишнови [re: UbuntuBionicBeaver]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.01.18 19:09



алоооу
кви медикаменти бе, щом още има ракийка със салатка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.