Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема въпрос за gitнови  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано11.12.17 09:31



Преди време четох тук разни негативни мнения за git, но бих искал тук да ми кажете какво не му харесвате, какво не му е хубавото, и кое му е свястната алтернатива, ако има такава.
Или може би не съм разбрал, може би го харесвате?
Мисля, че не е добре да се вадят стари теми, затова пускам нова.

Интересно ми е да чета тук мнения, когато има теми по същество. А напоследък има една-две такива.



Тема Re: въпрос за gitнови [re: Quai dOrsay]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано11.12.17 11:01



Git може да се ползва и като ядро, след което да се ползва читав GUI за него.

Примерно тука ползваме SourceTree - продукт на Atlassian, който има хубав и сравнително разбираем интерфейс за работа.

Вътрешно си ползва Git за работа с репозиторито/тета.




Тема Re: въпрос за gitнови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано11.12.17 12:39



Нищо не ме кефи в Гит-а, ама ся ще скочиш да си покажеш дедотията. Бачкал съм с още 5 вида сорс контрол, и са много по-удобни. Гит е в пъти по-зле от всичко, дето съм виждал.
Гит е като УАЗ при жиповете. Прекрасна идея, боклучава реализация. У фирмата ако няма поне един да разбира от ГИТ - накрая почват да се губят комити. Туй не е направено да ти върши работа, ами е измислено ти да му чиракуваш.
Липсва ми заключване на файл, дразни ме, че не ще да дърпа ако имаш някой конфликтнат файл. И се почват ферманите с gitignore, забавление за малоумници! Туй дето има локално репо още не се сещам кой олиготрон някога да го е ползвал. Ама е задължително да минеш през него.
SourceTree донякъде улеснява генерирането на мазаляк у версиите. Аз само с GUI мога да работя, щот не ми се чете 800 страници книга за конзолния Гит.

Едно лошо знам от Линукс, и туй е точно ГИТ-а.

Редактирано от rabin на 11.12.17 12:42.



Тема Re: въпрос за gitнови [re: Quai dOrsay]  
Автор synergie (старо куче)
Публикувано11.12.17 14:35



Не виждам по-силна реклама за ГИТ от рабиноизми по негов адрес.

Урсула ТИР ерген село чекия


Тема Re: въпрос за gitнови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано11.12.17 15:02



Ко стана, спечели ли от бай Хойните? Нали щеше да правиш напук на каквото твърдя? Де юре за хойните излезе прав, де факто излезе страхлив.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: въпрос за gitнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано11.12.17 15:18



Заключването създава повече проблеми отколкото решава. Екипната работа е социален проблем и не можеш да го решиш само технически. Гита приема че е окей бавните, тъпите и безполезните просто да изостават без да се пречкат на бързите и умните. Ако си важен и не се разбираш с гита щи сложат някой да ти оправя мазаното. Еволюционен филтър за некадърници един вид - или се оправяш или си важен и некой друг го оправя за тебе, тъпите потъват



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: въпрос за gitнови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано11.12.17 15:30



хаха маминото ти след малко и банкова сметка че му искаш бе клюкарка селска оти винаги некадърниците се вълнувате кво имат другите бе деба и чичака ти жалък



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: въпрос за gitнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано11.12.17 15:43



Ако имаше на идея какво струва на безделник като мене да ти отговори... През един кубик узглавници се пресягам!
Инсталирам си подгрев на легълцето, някво е яко да се овръгаляш в горещи завивки.
Смятай ква а чест да го Споделя през 10 тора и проксита. Гейфодя недоволства...
Начи по същество...
Мържването е кошмар. Разваля екипната работа. Прави интриги. Брат от брата разделя, един колега си беше взел гаджето за колежка... После подпали гуменките, отиде на ДЕБЕЛИЯ, такива грешки струват много...
Коня ще е следващия изгонен некадърник. Животът не е само О нотации!
Готов съм и някви кинти да туря. 100% повторяем патърн, не е като рулетката на хойнаджиите!
Само мислете за коефициент.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: въпрос за gitнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано11.12.17 16:00



Да го кажем така - гита е линията дето разделя читавите екипи от калпавите - екип дето мое да се оправя с гит (дали всички или един дето чатка и чисти се тая) - читав, такъв дето се фащат за гушите и се карат - калпав. Сенсей Торвалдс изглежда е личен пратеник на Мада Нейча да контролира еволюцията че то секи офчар ръгна да коди у днешно време



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: въпрос за gitнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано11.12.17 16:04



Апотеозът на Епъл зомбитата обяснява за дъното на Линукса...
БЕЗЦЕННО!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.